Recenzie telefónov 2019 - Lenovo, Samsung ...

Ponuka telefónov ne naozaj obrovská a vybrať si nie je vôbec jednoduché. Telefón je vec, ktorú používate neustále a ak si vyberiete zle, bude vás hnevať deň čo deň. Dúfam že vám naše recenzie pomôžu a vyberiete si ten správny model presne podľa vašich požiadaviek. Neskôr sa môžete podeliť o svoje skúsenosti a pridať recenziu aj vy.

Ako vybrať telefón

Každý výrobca ponúka najmenej tri triedy svojich aktuálnych modelov. Je to nižšia trieda s dobrými parametrami za nižšiu cenu. Potom tu máme strednú triedu, ktorá je najviac zastúpená. Výborný výkon v pomere k cene. Do najvyššej triedy patria vlajkové lode výrobcov. Ide o prémiové zariadenia s výborným výkonom, technologickými novinkami a luxusným dizajnom. Použité plastové materiály z nižšej triedy nahrádza kov, sklo a kvalitná koža.

Ak ste sa už rozhodli, aký mobilný telefón uprednostňujete:

  1. klasický klávesnicový;
  2. dotykový.

potom je dôležitý výber užívateľského prostredia:

  1. jednoduché klasické prostredie mobilu;
  2. inteligentný smartfón s operačným systémom (Android, iOS, Windows Phone sú najrozšírenejšími operačnými systémami pre mobilné zariadenia).

Výkon

Z hľadiska výkonu sa orientujeme na procesor. Dnes sú na trhu mobilné telefóny s 2,4- až 8-jadrovými procesormi s rôznymi taktovacími frekvenciami. Sekunduje im RAM pamäť od 1 GB až po 4 GB. Vnútorná pamäť sa pohybuje od 8 GB do 32 GB pri modeloch s možnosťou rozšírenia vnútornej pamäte micro SD kartou a to až do veľkosti 2 TB. Niektoré modely majú pevnú vnútornú pamäť, ktorú nie je možné rozšíriť ako napríklad iPhone a tam je veľkosť od 16 GB do 128 GB. Samozrejme, pri takýchto modeloch je veľkosť pamäte priamoúmerná cene.

Displej

Výraznou zmenou prešli displeje. Tu vývoj naozaj napreduje závratnou rýchlosťou. Dnes máme na trhu rôzne verzie displejov s vysokým rozlíšením. Displeje s HD rozlíšením vytláčajú displeje s Full HDQHD. Medzi najlepšie patria displeje s IPS technológiou, SUPER AMOLED alebo Super LCD 5. Nezaostávajú ani veľkosti uhlopriečok displejov a tie sa pohybujú od 4“ smerom hore.

Fotoaparát

Zastúpenie na trhu majú v najväčšej miere mobilné telefóny s 8 Mpx, ale nájdu sa stále aj modely s 5 Mpx a nižšie. Stredná a vyššia trieda už ponúka 13, 16 Mpx a viac. Optická stabilizácia, dvojitý blesk a rôzne vylepšenia fotoaparátu robia tak z mobilu výborný prístroj na fotenie. Nesmieme zabudnúť ani na prednú kameru, vhodnú pre stále populárnejšie selfie. Aj tu už sa dostávame nad hranicu 5 Mpx.

Vydrž

Batéria môže byť vymeniteľná alebo pevná. Dnes je vo väčšine prípadov v zariadení vstavaná batéria.Kapacita batérii sa pohybuje okolo 2 400 mAh, samozrejme sú mobily ktoré majú nižšiu kapacitu a aj tie ktoré ponúkajú kapacitu nad 3 000 mAh. Tu musíte zohľadniť aj veľkosť displeja, ten zhltne značnú časť z kapacity batérie. Výhodou je možnosť rýchleho nabíjania s vhodnou nabíjačkou a možnosť stále populárnejšieho bezdrôtového nabíjania.

Technológie

Okrem Wi-Fi, Bluetooth, GPS, NFC a podpory rýchlej siete LTE určite poteší čoraz preferovanejší snímač odtlačkov prstov pre prístup nielen k mobilu, ale aj aplikáciám. Poteší možnosť Dual SIM pre dvojicu SIM kariet.

Odolnosť

Vybrané mobilné telefóny disponujú zvýšenou odolnosťou voči prachu a vode. Bežne s certifikáciou IP 67, IP 68. Na trhu nájdete aj mobilné telefóny s vojenským štandardom MIL STD 810G, ktorý zaručujú odolnosť voči vysokým aj nízkym teplotám, ako aj prašnému prostrediu, nárazom a silným vibráciám.

Dizajn

Hoci je na trhu množstvo mobilných telefónov, akýmsi spôsobom aj tento produkt podlieha móde. Výrobcovia reagujú a prispôsobujú svoje nové modely práve prebiehajúcemu trendu, alebo prichádzajú na trh s modelmi udávajúcimi nový smer v dizajne. Dnes sú v kurze minimalistické štíhle telá s pevnou konštrukciou.

Zoznam článkov

3 najlepšie dual SIM telefóny na trhu

3 najlepšie dual SIM telefóny na trhu

Telefóny, ktoré umožňujú používanie dvoch SIM kariet súčasne, sú medzi niektorými používateľmi veľmi obľúbené. V súčasnosti je už týchto telefónov na trhu dostatok a v ponuke najznámejších, či menej známych čínskych výrobcov tieto Dual SIM modely nájdeme pravidelne každý rok. Medzi hlavné... Prečítať článok

Najlepšie vodotesné mobily má Samsung a Huawei

Najlepšie vodotesné mobily má Samsung a Huawei

Vodoodolné alebo ak chcete vodotesné smartfóny sú veľmi populárne medzi ľuďmi, ktorí prichádzajú do styku s vodou pomerne často. V letnom období a období dovoleniek, kedy trávi väčšina z nás čas pri vode, by sme takýto telefón ocenili asi všetci. Vodoodolnosť telefónu však neznamená, že si ho... Prečítať článok