Najlepšie vysávače 2018 - Veľký test a porovnanie

Vysávač je spotrebič, o ktorom ani moc nepremýšlame. Pre väčšinu z nás je symbolom povinného upratovania, ktorému by sme sa najradšej vyhli. Kvalitný model nám môže ale prácu do veľkej miery uľahčiť. Preto sme zozbierali rôzne testy, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorý z týchto modelov, určite získate kvalitný a výkonný vysávač. Vyhnete sa modelom, ktoré sú síce pekné, ale nepraktické.

Najlepšie vysávače vreckové

Najlepšie bezvreckové vysávače

Najlepšie robotické vysávače

Krátke recenzie

Rowenta RO 6477

Tento moderný vysávač vyniká svojou univerzálnosťou. Nemusíte sa rozhodovať medzi vysávačom na koberce alebo na podlahy. Rowenta RO 6477v tom má jasno a nerobí mu problém žiaden povrch. Účinne odstráni chlpy aj po vašom domácom miláčikovi. S príkonom 750 W sa radí k ekologickým vysávačom s nízkou spotrebou. Obsahuje aj HEPA filter,a preto je vhodný aj do domácnosti, kde sú alergici.Nízka hladina hluku iba 66 dB vám umožní vysávať v ktorúkoľvek hodinu bez toho, aby sa sťažovali vaši susedia. Kapacita vrecka 3, 5 l je dostačujúca a na zaplnenie vás upozorní indikátor. Kábel je dlhý 6, 2 m a spolu s nastaviteľnou teleskopickou tyčou si prispôsobíte komfort svojho vysávania. Jednoduchá obsluha, výborný výkon a ako bonus v balení získate aj parketovú hubicu, hubicuna čalúnenie, štrbinovú hubicu a Turbo kefu. Ak hľadáte univerzálny výkonný vysávač, toto je náš tip.

iRobot Roomba 880

Jedným z najlepších robotických vysávačov je iRobot Roomba 880.S ním zažijete vysoký komfort pri vysávaní a jedinou vašou prácou bude stlačiť tlačidlo Clean.  Pomocou inteligentného systému navigácie iAdapt dokáže povysávať celú miestnosť, dostane sa aj pod nábytok a dôkladne odstráni prach aj v kútoch. Každé miesto prechádza viackrát a vďaka technológii DirtDetect 2. generácie aktívne vyhľadáva tie oblasti v miestnosti, kde sa nachádza viac znečistenia a intenzívnejšie nimi prejde. iRobot Roomba 880 je vhodnýaj pre alergikov alebo majiteľov domácich miláčikov, pretože je takmer bezúdržbovýa vďaka HEPA filtru zachytí aj tie najjemnejšie prachové častice. Vaša prítomnosť počas vysávania nie je nutná. Stačí naprogramovať týždenný plán upratovania a pomocou majákov povysáva vysávač jednotlivé miestnosti podľa potreby, automaticky vyhľadá nabíjaciu stanicu a dobije sa. Oceníte kefy AeroForce, ktoré sú odolné voči namotávaniu vlasov. Vhodný je nielen na drevené a laminátové podlahy,ale poradí si aj s dlažbou a kobercami. Pre pohodlné vysávanie s výborným výkonom, možnosťou programovania a luxusnou obsluhou je robotický vysávač iRobot Roomba 880 výbornou voľbou.

Bosch BBH MOVE 5

Kompaktný tyčový bezvreckový vysávač BOSCH BBH MOVE5 je ideálnym pomocníkom v domácnosti aj vďaka funkcii odpojenia ručného vysávača. Môžete  ním ľahko povysávať aj omrvinky z kresla alebo gauča. Pre uskladnenie sa dá sklopiť rukoväť a zaberie vám tak minimum miesta alebo ho len postavíte tam, kam vám to vyhovuje priestorovo. Vysávač je samostatne stojaci, vždy pripravený byť po ruke. Veľmi ľahko ovládateľný model s výborným sacím výkonom za dobrú cenu ho radí medzi najpredávanejší produkt v kategórii tyčových vysávačov.

Electrolux ZCS 2220 BEL

Tento model podlahového vysávača patrí do radyClassic Silence, ktorá sa vyznačuje kompaktnosťou, jednoduchou obsluhou a nízkou hlučnosťou. Vo výbornej cene získate tichý vysávač s filtráciou čistého vzduchu, s dosahom 12 m pre pohodlné vysávanie a kompaktným dizajnom pre ľahké uskladnenie. Oceníte reguláciu, ktorou si môžete nastaviť výkon, aký potrebujete s úsporou energie. Mäkké kolieska sú šetrné k vašej podlahe a vďaka teleskopickej tyči je zabezpečená výborná ergonómia a dosah pri vysávaní. Výhodný nákup vďaka výbornému pomeru výkon/cena.

Ak by ste chceli ešte tichší vysávač vo vyššej cene je na trhu aj model Electrolux ZUSORIGDB+, ktorý je vybavený vylepšenou bezhlučnou hadicou a bezhlučnou hubicou AeroPro Silent, ktorá je mimoriadne účinná.

Kärcher SE 4001

Viacúčelový parný čistič Kärcher SE 4001 je profesionálny pomocník vo vašej domácnosti. Disponuje odkladacím priestorom na malé diely a hubicou na čalúnenie. Jeho univerzálnosť vás prekvapí. Zvládne ľahko čistenie podláh s kobercami, ako ajschody s kobercami, čalúnenie, PVC, linoleum, prírodný kameň, keramické dlaždice, ale využijete ho aj pri čistení automobilu. Tento vysávač vám zaručuje optimálne hĺbkové čistenie nielen podláh, kobercov, ale aj čalúnených plôch. Ak hľadáte čistič na mokré aj suché vysávanie a tepovanie s výborným výkonom, množstvom funkcií s ľahkou obsluhou je Kärcher SE 4001 skvelou voľbou.

Sencor SVC 190

Jednoduchý ručný akumulátorový vysávač, ktorý využijete pri rýchlom odstránení suchých aj mokrých nečistôt.Omrvinky z kresla, gauča, detského kočíka alebo priestor v aute vďaka tomuto malému vysávaču vyčistíte behom minúty. Maximálne ľahko sa ovláda a čistí, má dobrý sací výkon pre nenáročné rýchle vysávanie a výbornú cenu. Aj keď vám nenahradí plnohodnotné vysávanie priestorov, ako rýchly pomocník pri malých nehodách v kuchyni alebo pri malých deťoch poslúži výborne.

Ako vybrať vysávač

Aký potrebujete vysávač - veľký, malý, sáčkový, bezsáčkový, s vodným filtrom alebo robotický? Medzi základné kritériá pri výbere vysávača patrí povrch, na akom ho budete používať. Máte koberce alebo hladké podlahy? Nemenej dôležitá je aj veľkosť priestoru a od toho sa odvíja veľkosť objemu vrecka na nečistoty. Nezabudnite na dĺžku kábla, sací výkon, príslušenstvo a funkcie navyše. Ak máte doma alergika, zamerajte sa na vysokú účinnosť filtra. Pre hladké podlahy bez prekážok a kobercov sú vhodné moderné robotické vysávače. V byte s veľkým podielom povrchu prikrytým kobercami s vyššími chlpmi je vhodnejší klasický vysávač alebo multifunkčný. Malé ručné vysávače vám poslúžia pri odstránení omrviniek zo sedačiek a kresiel alebo v aute. Výber z vysávačov so zásobníkom sa zužuje na dve kategórie - sáčkový, pri ktorom musíte vymieňať vrecká alebo bezsáčkový, kde je vrecúško nahradené vyberateľným zásobníkom, ktorý sa vyprázdňuje a je aj umývateľný. Na mokré vysávanie sú určené špeciálne vysávače s mokrým saním.

Parametre, ktoré sa môžu u rôznych výrobcov líšiť, ale na ktoré si treba pri výbere posvietiť:

Výkon - Sací výkon má hodnotu okolo 1/3 príkonu. Bežný príkon alebo taká stredná hodnota sa pohybuje okolo 1 300 W. Na trhu nájdete vysávače s príkonom od 800 W až po 2 400 W. Čím je vyšší sací výkon, tým lepšie vám vysávač saje nečistoty. Priamoúmerne k výkonu však stúpa aj spotreba elektrickej energie. Niektoré vysávače však už majú reguláciu výkonu a podľa potreby a povrchu si nastavíte požadovaný sací výkon.

Hlučnosť - Pri hlučnosti ide samozrejme o akustický vnem a závisí, aká je vaša hladina tolerovanej hlučnosti. Nízku hlučnosť oceníte aj pri vysávaní v neskorších hodinách a v neposlednom rade ju ocenia aj vaši susedia. Dobré hodnoty majú vysávače s hlučnosťou pod 70 dB.

Hmotnosť vysávača a objem vrecka -Ani hmotnosť nie je parameter, ktorý by ste mali zanedbať. Nízku hmotnosť oceníte hlavne pri prenášaní a manipulácii. To isté platí aj pre objem vrecka, akým množstvom ho naplníte, pokiaľ je potrebná výmena. Pri veľkosti vrecka berte do úvahy plochu bytu. Na 50m² sa hodí 2 – 2, 5 l vrecko, čim väčšia plocha tým väčšie vrecko.

Dĺžka kábla - Štandardne sa pohybuje dĺžka kábla od 5 – 8 metrov u menších typov a u väčších do tých 15 m. Dĺžku akčného rádiusu dostanete súčtom dĺžky kábla a hadice s trubicou. Od toho závisí dosah pri vysávaní bez toho, aby ste museli prejsť k inej zásuvke.

Špeciálne príslušenstvo alebo funkcie - K vysávačom sa vám môže hodiť turbokefa, ktorá je poháňaná sacím vzduchom. A ak máte doma alergika alebo sami ste alergikmi, určite oceníte HEPA filtre. Pri nich platí, čím vyššia trieda filtra, tým je lepšia jeho funkčnosť a dokonalejšie filtrovanie.

Vaše hodnotenie:
(88%)

Obľúbené produkty


Komentáre

15/09/2017 18:24
Jozef

Dobrý deň Len tak pre informáciu sací výkon by mal obsahovať informáciu koľko daný typ vysaje litrov vzduchu za sekundu. To čo udávate sú len všeobecne informácie. Opačný príklad je kompresor kúpite typ čo si nenafúkate pneu na aute alebo ak používate striekaciu pištoľ na farbu nebude vynášať farbu. Ja som sa v jednom takom obchode stretol vysávač nebudem menovať značku sací výkon 28l/sek. Druhy čo som si aj kúpil mal sací výkon 68l/sek.

Pridať komentár