Najlepšie skateboardy 2018 pre dievčatá, chlapcov aj začiatočníkov

Ak ste sa rozhodli pre nákup skateboardu, či už pre seba alebo svoju ratolesť je vhodné sa pred nákupom vyzbrojiť pár základnými informáciami. Vyhnete sa tak sklamaniu z nákupu skateboardu, ktorý vám nebude nakoniec vyhovovať. Samotný skateboard a rôzne druhy dosiek k takýmto športovým aktivitám sa líšia nielen dizajnom, ale predovšetkým materiálom, tvarom a prvkami, ktoré skateboard obsahuje. Hneď na začiatok zvážte na aký štýl sa pri jazdení skateboardom chystáte. Chcete ho na jazdenie po uliciach mesta a prekonávanie prekážok prípadne na  aktivity v skate parkoch voľnejším spôsobom alebo na adrenalínovú jazdu a náročné skoky?

Na trhu nájdete viac druhov skateboardov, podľa štýlu jazdy na ktorý sú určený a to pre jazdu po meste štýlom Freestyle a jazdenie v skate parkoch, na U rampe. Ďalšoukategóriu je jazdenie v štýle Downhill, extrémne rýchle jazdenie a poslednou je Longboarding,pre dlhé jazdenie na dlhších skateboardoch, kedy ide o prekonávanie dlhých tratí.

Najžiadanejšími na trhu sú však Skateboardy pre Street Freestyle a novinka Pennyboard, ktorá dostala pomenovanie podľa výrobcu Pennyboard. Na rozdiel od skateboardu ide o rozmerovo menšiu dosku z plastu.

 

Test - najlepšie skateboardy

MiestoModelHodnotenieRecenzie
1. Maui Huki Lau 39 Najlepšie Zobraziť produkt
2. ANTIHERO FACE (odporúčame) Najlepšie Zobraziť produkt
3. Tony Hawk Roarry Najlepšie Zobraziť produkt
4. Shaun White Core Logo Najlepšie Zobraziť produkt
5. Worker Maverick 43 Najlepšie Zobraziť produkt
6. Street Surfing Beach Board Najlepšie Zobraziť produkt
7. Street Surfing Original Radiance Najlepšie Zobraziť produkt

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

Maui Huki Lau 39(Pintail)

Kvalitná doska z kategórie Longboard od Kalifornskej spoločnosti Maui je vhodná na dlhé trasy. Skvele zvláda zatáčanie, rezanie oblúkov a rýchlo sa ovláda. Tvarom pripomína surf, čo je aj zámerom tejto surferskej spoločnosti prispôsobiť takto tvarom dosku. Jej dĺžka je 99 cm a šírka 23 cm. Výborné jazdné vlastnosti majú na starosti robustné široké trucky X-Caliber a kvalitné 77 mm kolieska X- Calibertvrdosťou 85As presnými ložiskami ABEC7. Na dosku použil výrobca kvalitný materiál v 7 vrstvách kanadského javora, čo patrí medzi najlepšie materiály na dosky. Nechýba vrchná protišmyková vrstva a spodná strana s potlačou s hawaiským motívom rezaná laserom. Tento skvelý model Mui Huki Lau 39 váži 3,3 kg a vydrží bez problémov váhu 100 kg.

Tony Hawk Scenery 36

Ďalším kvalitným kúskom je model Tony Hawk Scenery 36 z limitovanej edície Tony Hawk. Meno tejto legendy skateboardingu vám je určite známe. Tento Longboard má dosku z 9 vrstvového odolného čínskeho javora a celková hmotnosť tohto modelu je iba 2,8 kg. Ložiská ABEC7 a kvalitné 66 mm kolieska zaručujú výborné jazdné vlastnosti. Doska je dlhá 91,5 cm so  širokou 24 cm a ovláda sa výborne. Kvalitné oceľové trucky zvládajú aj náročnejšiu jazdu. Zadná časť je mierne ohnutá .Tento model je vhodný pre začiatočníkov aj pokročilejších užívateľov a je veľmi obľúbeným. Obojstranná atraktívna potlač s logom Tony Hawk mu pridáva štýle. Samozrejmosťou je protišmyková úprava vrchnej strany. Ide o kvalitný Longobard, ktorý nesklame.

 

Výborný pomer výkon/ cena

Tony Hawk Roarry

Veľmi pekný dizajnový skateboard vhodný na jazdu po meste pre freestyle ale aj do skate parkov. S týmto modelom môžete začínať aj bez predošlých skúsenosti, ako začiatočník aj ako pokročilý. Doska je z kvalitného 8 vrstvového čínskeho javora s klasickým ohnutím v prednej aj zadnej časti. Rozmery dosky sú76 x 21 x 11 mm. Osadené sú 5“ oceľové trucky a 58 mm kolieska s ložiskami ABEC7. Tento model sa veľmiľahko ovláda a má dobré jazdné vlastnosti. Hmotnosť ma 1,98 kg a nosnosť 100 kg. Za výbornú cenu získate kvalitný značkový skateboard s výbornými jazdnými vlastnosťami v atraktívnom dizajne v štýle Tony Hawk.

Tento výborný model nesie názov podľa amerického snowboardistu a skatera Shauna White. Doska je vyrobená z kvalitného 7 vrstveného kanadského javora. Je dlhá 81 cm a široká 20,5 cm bez  zúženia koncov s ohnutím na oboch stranách. Model Shaun White Core Logoje ľahký a má kvalitné hliníkové trucky, ktoré sú tepelne spracované a vydržia aj náročnejšiu jazdu a tvrdší dopad pri skokoch. Kvalitné kolieska s ložiskami ABEC7 majú tvrdosť 101A s výbornou priľnavosťou na akomkoľvek povrchu. Tento kvalitný skate je vhodný, ako pre začiatočníkov, tak aj pre pokročilých užívateľov a okrem jazdy v meste s nim zažijete kopec zábavy a adrenalínu aj v skateparku a na U rampe.

Worker Maverick 43

Vo výbornom pomere kvalita a cena sa predáva aj model longboardu Worker Maverick 43. Ak milujete rýchlejšiu jazdu s rezaním oblúkov na asfaltových cestách je dobrou voľbou. Dosku má z kvalitného 9 vrstveného čínskeho javora a kolieska s tvrdosťou 80A s výbornou priľnavosťou k povrchu a ložiskami ABEC7. Veľmi pekný svieži dizajn je ako stvorený na letnú long easy ride.

Street Surfing Beach Board

Náš posledný tip na výhodný nákup v pomere kvalita a cena je Pennyboard Street Surfing Beach Board. Fantastická vecička pre celodenné jazdenie po meste. Tento model má kvalitné spracovanie jednoliateho plastu dosky a výborné kolieska s kvalitnými ložiskami ABEC7. Kolieska majú tvrdosť 83A, sú o čosi mäkšie, ale vďaka tomu viac priľnú k povrchu a mierne tlmia nerovnosti. Tento Pennyboard má nosnosť 100 kg a vhodný je už pre deti od 5 rokov.

 

Špeciálny tip

Street Surfing Original Radiance

Ako špeciálny tip sme si pre vás pripravili model Street Surfing Original Radiance. Ide o waveboard, ktorý ma oproti klasickému skateboardu iba dve kolieska. Konštrukcia tohto modelu sa skladá z dosky z robustného vystuženého plastu rozdeleného na dve časti spojené torznou tyčou. Predný aj zadný diel má protišmykovú úpravu a kolieska sú otočné v 360° uhle. Tento waveboard rozbiehate vlnivými pohybmi vlastným telom,od čoho dostal aj názov waveboard. Jazda na ňom sa tak zaobíde bez odrážania týmto vlnivým štýlom pohybov. Ide určite o zaujímavú dosku a pri jazde zapojíte do práce aktívnejšie svoje telo. Aj keď výrobca uvádzajú vhodnosť pre deti už od veku 6 rokov, tento výrobok pre nich určite ešte vhodný nie je. Skôr pre teenagerov a vyššie. Pre menšie deti je výbornou voľbou skôr Pennyboard alebo niektorý zo skateboardov s detskými motívmi a rozmermi napríklad aj Worker Kidskateboard.

 

Ako vyberať?

Doska - Veľkosť dosky a materiál z ktorého je doska vyrobená sú základnými kritériami. Väčšia doska vám zabezpečí vyššiu stabilitu, ale jazdenie na nej nie je až tak obratné.Dosky sa skladajú z vrstiev, tých býva 5 až 9. Medzi najlepší materiál sa považuje kanadský javor.Na trhu nájdete dosky z buka, dubového dreva ale aj lacnejšie modely z PVC a laminátu Pennyboardy sú vyrobené z PVC.

Trucky - Trucky inak aj podvozky vyberáme podľa veľkosti, aby boli v súlade so šírkou dosky a materiálu od hliníka až po kvalitnú oceľ.

Kolieska - Kolieska vyberáme podľa dvoch parametrov, veľkosti a tvrdosti. Všeobecne platí čím sú kolieska menšie a mäkšie, tým sú pomalšie. Väčšie kolieska s vyššiu tvrdosťou sú rýchle. Stredne veľké kolieska majú zase lepšiu priľnavosť.

Ložiská - Ložiská sa označujú skratkou ABEC a očíslovaním. Práve číslovanie udáva presnosť výroby. Kde sú ABEC1 ložiska s najmenšou presnosťou a ABEC9 s najpresnejšou výrobou s nízkym trením pre dosiahnutie vyššej rýchlosti.

Medzi ďalšie parametre, ktoré si všímajte sú kvalita týchto častí:silentblok, grip, kingpin a tlmiace podložky.

Na trhu so skateboardmi nájdete veľmi kvalitných výrobcov, ktorý pri vývoji svojich produktov spolupracujú priamo z najznámejšími svetovými skatermi ako je napríklad Tony Hawk. Dizajnovo je ponuka veľmi bohatá a určite si vyberietepodľa vlastného štýlu. Nezabudnite na ochranné príslušenstvo ako je prilba a chrániče.

Vaše hodnotenie:
(89.8%)

Obľúbené produkty


Pridať komentár