Najlepšie športtestery 2024 – recenzie, test, porovnanie

Pomôžeme vám vybrať ideálny produkt, ktorý vás nesklame. Pozrite si výsledok nášho porovnávacieho testu športtesterov, ktorý má podobu rebríčka tých najlepších športtesterov na trhu.

Športové hodinky

Zozbierali sme výsledky domácich aj zahraničných testov od nezávislých agentúr, vaše a naše recenzie, hodnotenia. Prečítali sme si stovky diskusií a názorov na fórach. Všetky informácie sme spojili a toto je výsledok. TOP produkty v kategórii športtestery.

Najlepšie športtestery

Názov Hodnotenie Detail
Garmin Instinct 2X   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Polar Pacer Pro   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Garmin Forerunner 965   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Garmin Forerunner 255   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Suunto 5   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt

Športtestery – recenzie

Sigma, Garmin, Polar, Xiaomi – ktorý športtester je najlepší? Či už hľadáte lacný model, športtester s GPS alebo prístroj vhodný na behanie, vďaka našim recenziám nájdete, čo hľadáte.

Ako si vybrať športtester

Pravidelný pohyb je pre zdravie podstatný, čoraz viac ľudí sa preto zaujíma o možnosti, ako si svoje výkony zmerať. Ak aj vy patríte k ľuďom, ktorých zaujíma, či sa v pohybovej aktivite zlepšujú, investujte do športtesteru.

Tento prístroj na prvý pohľad vyzerá ako inteligentné hodinky, jeho primárnym účelom však je sledovanie vašich športových výkonov. Jeho základom je komplexný systém obsahujúci niekoľko senzorov, napríklad GPS, akcelerometer, gyroskop či senzor srdečného tepu.

Údaje sú následne vyhodnocované a vy získate informáciu o prejdenenj vzdialenosti, tepovej frekvencii, prekonanom prevýšení či čase. Údaje si môžete v telefóne alebo na počítači zobraziť na mape, zaznamenať v tabuľke či cez aplikáciu sledovať zlepšovanie svojich výkonov. Čo by mal správny športtester obsahovať?

Základné funkcie

Hlavným účelom športtesterov je meranie tepovej frekvencie, môžu však obsahovať celý rad funkcií a špeciálnych vlastností. Meranie tepovej frekvencie je dôležité, pretože vám počas tréningu umožní meniť intenzitu záťaže. Športtester vám napovie, či je tréning dostatočný i to, či ho netreba trochu zmierniť.

Monitorovanie tepovej frekvencie

Túto funkciu obsahuje ktorýkoľvek športtester, ktorý si vyberiete. Väčšina prístrojov sníma tepovú funkciu prostredníctvom hrudného pásu, nie pri všetkých je však súčasťou balenia. Infomujte sa o tom, inak si ho budete musieť dokúpiť. Niektoré prístroje dokážu snímať tepovú frekvenciu aj cez snímač na zápästí či ruke. Tento snímač je síce nenápadnejší a pohodlnejší, avšak nie je taký presný ako hrudný pás a nevydrží pracovať tak dlho. Snímače tepu na zápästí alebo ruke treba dobíjať pomerne často.

Inteligentné hodinky

Čo sa hrudného pásu týka, signál z neho môže byť prenášaný digitálneho (kódovane) alebo analógovo (nekódovane). Prístroje s analógovým signálom nie sú vhodné pri cvičení v skupine, keďže by mohlo dôjsť k rušeniu signálu a prenosu do iného zariadenia. Digitálny signál je na cvičenie v skupine lepšia voľba, keďže športtester a hrudný pás sa spárujú a nehrozí, že by váš prístroj zaznamenal tep iného cvičiaceho. V prípade, že cvičíte osamote, vám však analógový signal postačí.

Väčšina prístrojov dokáže určiť oblasti tepovej frekvencie podľa záťaže organizmu, to znamená, že v prípade vystúpenia tepovej frekvencie z tréningovej zóny, vás zvukovým signálom na zmenu upozorní.

Rýchlosť a vzdialenosť

Pokiaľ potrebujete počas tréningu merať čas a vzdialenosť, kúpte si športtester s funkciou GPS. Môžete ju využiť pri behaní, na bicykli i na vode. Vhodné je jej použitie na meranie dlhších trás, keďže tam dochádza k menšej odchýlke.

Spálené kalórie

Spálené kalórie zaujímajú mnoho scvičiacich ľudí, aj športtestery vám podľa parametrov (pohlavie, vek, hmotnosť a výška) dokážu tento údaj vypočítať. Hocie je táto hodnota je iba orientačná, môžete si pomocou nej porovnávať rôzne tréningové plány, prípadne sledovať svoj pokrok pri chudnutí.

Kompatibilita s telefónom/počítačom a pamäť

Pamäť na ukladanie dát nameraných pri tréningoch je v súčasnosti výbavou mnohých športtesterov. Modely sa však líšia nielen kapacitou pamäte, ale aj dĺžkou uchovávania údajov. Zo získaných údajov prístroj dokáže zhodnotiť vašu kondíciu i sledovať pokrok pri tréningu.

Športtester a telefón

Pomocou Bluetooth sa športtester pripojí k aplikácii vo vašom telefóne alebo počítači. Niektoré športtestery obsahujú USB konektor, s ktorým sa dá priamo k počítaču pripojiť. Väčší prehľad o svojich aktivitách však môžete mať vďaka aplikáciám, ktoré jednotlivé športtestery používajú. Pri výbere si zistite, či je prístroj kompatibilný s vaším operačným systémom.

Voliteľné príslušenstvo

Najčastejším príslušenstvom, ktoré nie vždy nájdete v balení každých hodiniek, sú rôzne senzory. Môže ísť o hrudný pás na meranie pulzu, senzor na nohu pre presnejšie meranie počtu krokov a kadencie pri behu či bicyklovaní alebo senzor otáčok kolesa pre presnejšie meranie rýchlosti a prejdenej vzdialenosti na bicykli.

Ak plánujete svoj športtester doplniť týmito senzormi uistite sa, či podporujú technológie bezdrôtového pripojenia Bluetooth Smart, prípadne ANT+, ktoré sú využívané práve na komunikáciu s bezdrôtovými senzormi.

Použitie športtestera

Vzhľadom na veľký výber športtesterov je vhodné si presne určiť, na čo chcete prístroj používať. Od použitia sa totiž odvíjajú funkcie a vlastnosti prístroja a tiež jeho cena.

  • Chudnutie: Pokiaľ chcete schudnúť, športtester sa vám určite zíde. Prstroj vám pomôže udržiavať tepovú frekvenciu na optimálnej úrovni pre spaľovanie tukov. Tepovú frekvenciu mieria každý športtester, vhodné však je, aby ste vedeli aj počet spálených kalórií a mali prehľad o tom, či cvičíte efektívne.
  • Behanie: Meranie tepu a času, ubehnutej vzdialenosti či rýchlosti behu sú užitočné funkcie. Niektoré športetstery obsahujú aj špeciálne funkcie (intervalový tréning, GPS, navigácia), ktoré ocenia predovšetkým pokročilí bežci. V prípade, že behatá za každého počasia, poobezrajte sa po vodotesnom prístroji, ktorý odolá rôznym vplyvom počasia.
  • Bicyklovanie: Ak je bicyklovanie vaša srdcovka, potrebujete viacúčelový prístroj, ktorý odkáže vyhodnocovať viaceré športové aktivity. Pomocou funkcie GPS vám bude viacúčelový športtester merať rýchlosť i prejdenú vzdialenosť. Vhodné je opäť si zvoli vodoodolný športtester, ktorý v prípade, že budete jazdiť aj za nepriaznivých podmienok, oceníte.
  • Plávanie: Športtester môžete využiť aj na meranie svojich plaveckých výkonov. V tomto prípade je samozrejme ako prvá požiadavka vodoodolnosť a to, do akej hĺbky sa s prístrojom môžete ponoriť. Najvhodnejšie je opäť si vybrať z multifunkčných prístrojov, ktoré sú určené pre viacero športov.
  • Všestranný športovec: Multifunkčný športtester potrebujete aj v prípade, že sa venujete viacerým športom.

Ďalšie dôležité faktory výberu

Hoci je väčšina športtesterov vodoodolných, nie všetky znesú aj ponorenie do vody. Je totiž rozdiel, či sa s prístrojom vyberiete behať v daždi a či s ním budete plávať. Overte si preto, nakoľko odolný vode vami vybraný športtester je.

Dôležitá je tiež veľkosť displeja, keďže práve na ňom si pozeráte nameráne hodnoty. Väčšina športtesterov obsahuje podsvietený LCD displej, v niektorých prípadoch sa dá displej rozsvietiť ručne a použiť ako baterka. Niektoré športtestery zas majú dotykový displej.

Športtester športové hodinky

Veľkosť športtesteru pri výbere tiež zaváži, dôležit je, aby vám športtester pri cvičení nezavadzal a dobre bám sedel na ruke. Zaujímajte sa aj o batériu, ktorou športtetster disponuje. Väčšina strojov obsahuje dobíjateľnú batériu, tie lepšie vydržia za stáleho používania GPS aj niekoľko dní. Vybrať si môžete aj športtester s klasickou batériou, ktorú budete musieť raz za čas vymeniť. Jej výdrž závisí od množstva vyúživaných funkcií.

Cena

Ak chcete spoľahlivý športtester pripravte sa na cenu presahujúcu 200 eur. Pri výbere si však prezrite všetky farebné varianty a varianty s pribaleným príslušenstvom, nakoľko ich cena sa môže líšiť až v desiatkach eur.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Ak je šport vašou každodennou zábavou, športtester sa vám určite oplatí. Ao si ho vybrať, už viete. Na záver vám ponúkame ešte niekoľko doplňujúcich informácií.

Športtester alebo fitness náramok? Čo je pre mňa vhodnejšie?

Ak hľadáte prístroj na monitorovanie denného pohybu a spánku, ktorý vás prinúti k aktivite, investujte do fitness náramku. Športtestery ponúkajú viac funkcií a môžete si vďaka nim robiť podrobné štatistiky a analýzy, vypočítať svoj tréningový plán.

Kam ukladajú športtestery namerané dáta?

Do vnútornej pamäte, alebo do aplikácie výrobcu. Mnoho modelov sa dá spárovať s aplikáciami tretích strán, takže ich môžete spárovať so svojím účtom a ukladať si údaje aj tam.

Akým spôsobom merajú športtestery tep?

Väčšina modelov má senzory, pomocou ktorých meria tep priamo zo zápästia. Meranie nie je celkom presné, ale pohodlné. Druhou možnosťou je meranie pomocou hrudného pásu, ktorý je pomocou Bluetooth spárovaný so športtesterom a údaje doň prenáša. Meranie je presné, avšak menej pohodlné.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Zoznam článkov

Najlepšie GPS hodinky na behanie, bicyklovanie a plávanie

Najlepšie GPS hodinky na behanie, bicyklovanie a plávanie

Každý aktívny športovec dobre vie, aké dôležité je mať svoje výkony pod kontrolou a riadne zmerané. Ak ste vášnivým cyklistom alebo bežcom, GPS hodinky vám pomôžu spoľahlivo zmerať vašu rýchlosť, prejdenú vzdialenosť, tempo, pulz a poskytnú iné užitočné informácie. Stručne povedané GPS hodinky... Prečítať článok

Recenzia Xiaomi Amazfit 2 Stratos - najlepšie na behanie

Recenzia Xiaomi Amazfit 2 Stratos - najlepšie na behanie

Hodinky som kupoval v čase keď som začínal s behom. Chcel som preto niečo cenovo dostupné, keďže som nevedel, či pri behu zostanem alebo to bude „hobby“ na dva týždne. Podmienkou bolo teda GPS a monitorovanie srdcového tepu. Ďalšia moja požiadavka bola univerzálny dizajn. Nechcel som jeden z... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(90.2%)
Dátum publikovania: 17.09.2017
Dátum poslednej aktualizácie: 11.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

13/12/2021 16:27
Marek

Garmin Fenix6 Glass majú pekný dizajn a super výdrž batérie. Ovládanie je intuitívne a k dispozícii je veľa rôznych aplikácií. Hodinky sú kvalitne spracované, majú optimálnu váhu a presne merajú. Škoda, že tu chýba dotykový displej, ale všetko sa ovláda cez tlačidlá. Mínusom je snáď len vyššia cena.

11/12/2021 10:16
Gabriel

Hodinky Garmin Fenix6x PRO Solar sú po verzii F5x opäť krokom vpred. Za mňa sú top a ťažko sa mi na nich hľadá nejaká chyba. Konštrukcia je super ľahká (titánová) a dokonale spracovaná. Rýchlosť odozvy je na jednotku. Plusom je presné meranie tepu a mínusom nie až tak úplne intuitívne ovládanie, ale to je len sila zvyku.

13/10/2021 15:38
Vlado

Pomerom ceny a výkonu ma zaujali hodinky Garmin Forerunner. Je to overená značka, hoci za vyššiu cenu. Výdrž batérie je veľmi dobrá, hodinky super držia na ruke, majú super vzhľad a funkčnosť. Na žiadne negatíva som neprišiel.

12/08/2021 21:36
Radoslav

Približne mesiac využívam POLAR Grit X a hodinky sú veľmi intuitívne, preto sa ľahko ovládajú, rýchlo som si na ne zvykol. Aplikácia do mobilu aj webové rozhranie pre počítače je vynikajúce. Môžem sledovať všetko v rámci športu aj bežných denných činností. Hodinky majú dlhú výdrž batérie, cca. 14 dní, presné GPS a vynikajúce podrobné informácie a grafy o tréningoch i ďalších aktivitách. Na ruke sedia pohodlne, nikde ma netlačia a pri športe mi nezavadzajú. Hodinky som mal možnosť pred kúpou porovnať s Garmin Fenix 6 a vo všetkých športových meraniach boli presnejšie. V rámci GPS záznamu si počínali rovnako dobre. Za bezkonkurenčný považujem optický senzor a meranie kalórií TDEE. Ide o jeden z najlepší senzorov na zápästie, preto som maximálne spokojný a neľutujem ani vyššiu cenu. Hodinky majú navyše krásny vzhľad, ktorý sa mi páči, čo je bonusom navyše. :-)

12/08/2021 08:48
Dominik

Používam Suunto 9 Baro sú to super hodinky so všetkým, čo potrebujem. Hodinky sa jednoducho ovládajú, no keďže k nim bol chabý návod, na všetko som prichádzal postupne a sám. Najviac ma zaujala dlhá výdrž batérie, čo je pre mňa podstatné, nakoľko ma nebaví časté nabíjanie a úprimne, občas na nabitie zabúdam. :-) Presnosť merania je na slušnej úrovni a funkcií je tu viac než dosť. Športtester meria viaceré športy, vyberie si každý. Dizajn je akurát pre chlapov. Nechýba GPS, meranie nadmorskej výšky či stopky. Hodinky sú robustné a odolné. Hodia sa aj na dlhé a náročnejšie tréningy alebo pri externých dobrodružstvách v prírode. Pomer ceny, funkcií a výkonu je výborný. Spárovanie s mobilným telefónom bolo bezproblémové a presnosť GPS záznamu je skvelá. Hodinky merajú aj spánok, čiže máte pokryté takmer všetky celodenné aktivity. Vodotesnosť je až do 100 metrov, čiže môžete sa s nimi aj potápať. Veľké plus dávam za zafírové sklíčko, ktoré je odolné proti poškriabaniu. Samozrejmosťou sú upozornenia na hovory a správy. Dobíjanie batérie sa rieši magnetickým prichytením, čo uľahčuje pripojenie konektoru. Silikónový remienok je mäkký a pružný, vďaka čomu sa prispôsobí akémukoľvek zápästiu. S hodinkami som maximálne spokojný a odporúčam ich aj ďalším záujemcom.

Pridať komentár


Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok