Huawei P8 Lite recenzia

Huawei P8 Lite recenzia a skúsenosti warning Predaj skončil

Čo všetko sa zmestí do tela s profilom 6,4 mm? V podaní Huawei P8 výber toho najlepšieho, čo si možno od dnešnej generácie smartphonov priať. Vznešený pôvod vystihuje...

od 160 € s DPH Pozri porovnanie

Odľahčená verzia vlajkovej lode modelovej rady 2015 výrobcu Huawei ponúka pekný displej, dostatočný výkon a to všetko za veľmi dobrú cenu a v príjemnom dizajne. Model Huawei P8 Lite je zaujímavým mobilným telefónom strednej triedy s výbornými parametrami.

favorite Pridali sme nové recenzie na telefóny a redakčný výber najlepšie telefóny

Elegantný dizajn a kvalitné spracovanie

Na prvý pohľad zaujme unibody konštrukcia. Kovový hliníkový rám lemuje kvalitne spracované telo mobilu. Zadná časť je z tvrdeného plastu s výborným matným povrchom proti otlačkom. Ako je pri plaste však skôr pravidlom, ako výnimkou aj tu pri používaní cítime mierne klikanie plastu. Dizajn je však veľmi pekný a zadnú časť nerušia žiadne vystupujúce prvky. Jednoduché čisté línie pridávajú modelu Huawei P8 Lite na štýle a elegancii. Čo sa týka umiestnenia ovládacích prvkov, sú ľahko dostupné aj pri ovládaní jednou rukou. Pravá strana už klasicky patrí tlačidlu power a regulácii hlasitosti a pod nimi sloty na nano SIM kartu a micro SD kartu. Spodná časť je vyhradená pre konektor micro USB, ktorý slúži na nabíjanie a prenos dát z počítača. Horná časť patrí zase konektoru audio jack 3, 5mm.

Parametre

Keby sme to chceli zhrnúť, tak môžeme povedať, že ide o plastovú verzia vlajkovej lode Huawei s výbavou strednej triedy, ktorá dostala 5'' IPS LCD displej s HD rozlíšením, 8 jadrový procesor HiSilicon Kirin s taktom 1, 2 GHz a RAM pamäťou 2 GB. Vnútorný úložný priestor 16 GB môžeme rozšíriť micro SD kartou až do veľkosti 128 GB. Ďalej máme vo výbave 13 Mpix zadný fotoaparát, 5 Mpix prednú kamerua 2 200 mAh batériu. Nechýba Wi-fi, Bluetooth, NFC, FM rádio a podpora rýchlej dátovej siete LTE. Tomuto mobilnému telefónu nechýba nič podstatné.

Operačný systém

Výrobca sa rozhodol pre operačný systém Android 5. 0 Lollipop s nadstavbou Emotion UI 3.1. Znova sa stretávame s bohatými možnosťami nastavení a samozrejme nechýba ani možnosť naprogramovať si jedno vlastné tlačidlo. Príjemne prekvapí ovládanie pohybom. Prichádzajúci hovor stlmíme poklepaním, obrazovku aktivujeme dvojitým poklepaním a nakreslením gesta na obrazovku spustíme priradenú aplikáciu k danému gestu alebo písmenu. Tak si napríklad nakreslením písmena M spustíme aplikáciu Messenger alebo C - Camera rýchle spustenie fotoaparátu. Na takýto spôsob spustenia zadaním gesta si veľmi rýchlo zvyknete.

Výdrž

Batéria má kapacitu 2 100 mAh a výdrž je priemerná. Je to slabšia stránka tohto mobilného telefónu, takže večer sa už naozaj nevyhnete nabíjaniu. To je však skoro pravidlom pre každý mobilný telefón pri aktívnom používaní a využívaní dátovej alebo Wi-fi siete. V nastaveniach nájdete položku úspora energie, kde sa dá pomocnou úsporného režimu výdrž optimalizovať.

Plusy a Mínusy

thumb_up

Príjemný dizajn
Pomer cena/ výkon
Funkcia ovládanie pohybom pre rýchle spustenie aplikácií
Používateľská nadstavbe EMUI 3.1

thumb_down

Slabšia výdrž
FM rádia bez RDS a RT
Plastové vyhotovenie zadnej strany

Za výbornú cenu získate mobilný telefón s príjemným dizajnom a dostatočným výkonom. Hoci to nie je mobil s nadpriemernými parametrami, je výborne odladený a reaguje svižne. Vďaka bohatej ponuke nastavení máte možnosť si upraviť a prispôsobiť telefón svojím požiadavkám. Ovládanie je ľahké a dizajn elegantný.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

3 najlepšie dual SIM telefóny na trhu

3 najlepšie dual SIM telefóny na trhu

Telefóny, ktoré umožňujú používanie dvoch SIM kariet súčasne, sú medzi niektorými používateľmi veľmi obľúbené. V súčasnosti je už týchto telefónov na trhu dostatok a v ponuke najznámejších, či menej známych čínskych výrobcov tieto Dual SIM modely nájdeme pravidelne každý rok. Medzi hlavné... Prečítať článok

Najlepšie vodotesné mobily má Samsung a Huawei

Najlepšie vodotesné mobily má Samsung a Huawei

Vodoodolné alebo ak chcete vodotesné smartfóny sú veľmi populárne medzi ľuďmi, ktorí prichádzajú do styku s vodou pomerne často. V letnom období a období dovoleniek, kedy trávi väčšina z nás čas pri vode, by sme takýto telefón ocenili asi všetci. Vodoodolnosť telefónu však neznamená, že si ho... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2020 – Čierny piatok 27.11.2020

Black Friday Slovensko 2020 – Čierny piatok 27.11.2020

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete, na... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Huawei P8 Lite

Recenzie

iPhone XS

iPhone XS

iPhone XS sa pýši priestorným  displejom so širokým spektrom verne zobrazených farieb. Jeho telo tvorí pevná chirurgická oceľ a to najtvrdšie... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Telefóny

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Honor 7

Pridať komentár