Huawei P8 Lite recenzia

Huawei P8 Lite recenzia a skúsenosti

Čo všetko sa zmestí do tela s profilom 6,4 mm? V podaní Huawei P8 výber toho najlepšieho, čo si možno od dnešnej generácie smartphonov priať. Vznešený pôvod vystihuje...

od 99 € s DPH Zobraziť najlepšiu ponuku

Odľahčená verzia vlajkovej lode modelovej rady 2015 výrobcu Huawei ponúka pekný displej, dostatočný výkon a to všetko za veľmi dobrú cenu a v príjemnom dizajne. Model Huawei P8 Lite je zaujímavým mobilným telefónom strednej triedy s výbornými parametrami.

Obchody, kde kúpite online:

Elegantný dizajn a kvalitné spracovanie

Na prvý pohľad zaujme unibody konštrukcia. Kovový hliníkový rám lemuje kvalitne spracované telo mobilu. Zadná časť je z tvrdeného plastu s výborným matným povrchom proti otlačkom. Ako je pri plaste však skôr pravidlom, ako výnimkou aj tu pri používaní cítime mierne klikanie plastu. Dizajn je však veľmi pekný a zadnú časť nerušia žiadne vystupujúce prvky. Jednoduché čisté línie pridávajú modelu Huawei P8 Lite na štýle a elegancii. Čo sa týka umiestnenia ovládacích prvkov, sú ľahko dostupné aj pri ovládaní jednou rukou. Pravá strana už klasicky patrí tlačidlu power a regulácii hlasitosti a pod nimi sloty na nano SIM kartu a micro SD kartu. Spodná časť je vyhradená pre konektor micro USB, ktorý slúži na nabíjanie a prenos dát z počítača. Horná časť patrí zase konektoru audio jack 3, 5mm.

Parametre

Keby sme to chceli zhrnúť, tak môžeme povedať, že ide o plastovú verzia vlajkovej lode Huawei s výbavou strednej triedy, ktorá dostala 5'' IPS LCD displej s HD rozlíšením, 8 jadrový procesor HiSilicon Kirin s taktom 1, 2 GHz a RAM pamäťou 2 GB. Vnútorný úložný priestor 16 GB môžeme rozšíriť micro SD kartou až do veľkosti 128 GB. Ďalej máme vo výbave 13 Mpix zadný fotoaparát, 5 Mpix prednú kamerua 2 200 mAh batériu. Nechýba Wi-fi, Bluetooth, NFC, FM rádio a podpora rýchlej dátovej siete LTE. Tomuto mobilnému telefónu nechýba nič podstatné.

Operačný systém

Výrobca sa rozhodol pre operačný systém Android 5. 0 Lollipop s nadstavbou Emotion UI 3.1. Znova sa stretávame s bohatými možnosťami nastavení a samozrejme nechýba ani možnosť naprogramovať si jedno vlastné tlačidlo. Príjemne prekvapí ovládanie pohybom. Prichádzajúci hovor stlmíme poklepaním, obrazovku aktivujeme dvojitým poklepaním a nakreslením gesta na obrazovku spustíme priradenú aplikáciu k danému gestu alebo písmenu. Tak si napríklad nakreslením písmena M spustíme aplikáciu Messenger alebo C - Camera rýchle spustenie fotoaparátu. Na takýto spôsob spustenia zadaním gesta si veľmi rýchlo zvyknete.

Výdrž

Batéria má kapacitu 2 100 mAh a výdrž je priemerná. Je to slabšia stránka tohto mobilného telefónu, takže večer sa už naozaj nevyhnete nabíjaniu. To je však skoro pravidlom pre každý mobilný telefón pri aktívnom používaní a využívaní dátovej alebo Wi-fi siete. V nastaveniach nájdete položku úspora energie, kde sa dá pomocnou úsporného režimu výdrž optimalizovať.

Plusy a Mínusy

thumb_up

Príjemný dizajn
Pomer cena/ výkon
Funkcia ovládanie pohybom pre rýchle spustenie aplikácií
Používateľská nadstavbe EMUI 3.1

thumb_down

Slabšia výdrž
FM rádia bez RDS a RT
Plastové vyhotovenie zadnej strany

Za výbornú cenu získate mobilný telefón s príjemným dizajnom a dostatočným výkonom. Hoci to nie je mobil s nadpriemernými parametrami, je výborne odladený a reaguje svižne. Vďaka bohatej ponuke nastavení máte možnosť si upraviť a prispôsobiť telefón svojím požiadavkám. Ovládanie je ľahké a dizajn elegantný.

Autor
Redakcia
Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

Vývoj ceny produktu Huawei P8 Lite

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Telefóny

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

Buďte prvý, kto pridá skúsenosť k produktu Caterpillar CAT S30 DualSIM

Pridať komentár