Najlepšie holiace strojčeky 2019 – Veľký test a porovnanie

Hľadáte pánsky holiaci strojček pre seba alebo pre svojho blízkeho a chcete si vybrať kvalitný produkt za rozumnú cenu? Neveríte predajným taktikám a radšej sa spoliehate na fakty a výsledky nestranných testov? Ak áno, nasledujúci rebríček najlepších pánskych strojčekov je určený práve pre vás.

Holenie

Zozbierali sme testy holiacich strojčekov, spojili ich výsledky, doplnili vlastné a užívateľské recenzie. Prečítali sme stovky diskusií a hodnotení. Za základe všetkých dostupných dát sme zostavili nasledovný rebríček:

Najlepšie planžetové strojčeky

Najlepšie rotačné holiace strojčeky

Ako vybrať holiaci strojček

Trendy v nosení dlhých brád nie sú vašou šalkou kávy? Hladká pokožka na tvári je pre vás to pravé? Dnešné holiace strojčeky si poradia s každým typom porastu, sú šetrné k pokožke, ktorá je po holení hebká a vláčna. Výber je natoľko široký, že treba presne vedieť, čo od strojčeka očakávate. V ponuke sú planžetové holiace strojčeky, rotačné holiace strojčeky, ale aj overená klasika – ručné holiace strojčeky.

Elektrický vs. klasický holiaci strojček

Pri výbere si okrem základných parametrov (konštrukcia strojčeka, doba nabíjania, napájaniea doba prevádzky), treba všímať aj doplnkové funkcie holiacich strojčekov, ktoré vám holenie, ale aj následné čistenie strojčeka môžu výrazne uľahčiť.

Konštrukcia holiaceho strojčeka

Strojček sa môže skladať až z 5 častí – hlavy, holiacich planžiet, čepele, spínača a výsuvného zastrihávača. Hlavica môže byť výkyvná alebo statická. Hlavica môže byť v balení jedna, kvalitnejšie strojčeky ich však majú viac, až tri.

Holiace planžety môžu byť multipohybové, plávajúce alebo pružné. Planžety zachytávajú cez otvory fúzy. Kvalitnejšie modely majú ergonomicky tvarované planžety a ich otvory dokážu zachytiť pri holení viac fúzov.

Pri počte čepelí platí osvedčené čím viac, tým lepšie. Viac čepelí znamená rýchlejšie a kvalitnejšie oholenie. Ergonomické držadlo so spínačom by nemalo kĺzať. Výsuvný zastrihávač je vhodný na dostrihavánie vytŕčajúcich chĺpkov, brady alebo fúzov.

Doba nabíjania a napájanie

Holiaci strojček môže mať dva typy napájania – sieťové, alebo akumulátorové (Li-on batéria bez pamäťového efektu, NiMH). Prvý typ je ľahší lebo neobsahuje akumulátor. Výhodou strojčeka na batériu je zase jeho použitie aj tam, kde nemáte prístup k zásuvke. Hlavne mužom, ktorí cestujú, vyhovuje viac takýto holiaci strojček.

Holiaci strojček brada

Pri štandardnom nabíjaní je doba nabíjania 2 až 16 hodín, pri rýchlom dobíjaní je 3 až 10 minút. Doba prevádzky strojčeka je 20 až 60 minút.

Doplnkové funkcie holiaceho strojčeka

Pokiaľ si vyberiete strojček s čistiacou stanicou, určite neoľutujete. Strojček sa po vložení do stanice pomocou tekutiny s alkoholovým základom sám vyčistí a dezinfikuje. Vďaka maximálnej hygiene strojček udržíte v perfektnom stave a vydrží vám dlhšie. Stlačením jedného tlačidla môžete strojček v čistiacej stanici aj premazať, vysušiť a nabiť.

Na trhu nájdete modely, ktoré majú dávkovač holiaceho chladivého gélu priamo v strojčeku pre zminimalizovanie podráždenia pokožky, ale aj modely priamo určené pre citlivú pleť. Veľkou výhodou je aj kvalitný nôž na zastrihávanie, ktorý majú vo väčšine prípadov skoro všetky strojčeky.

Niektoré strojčeky disponujú funkciou Wet/Dry, ktorá umožňuje použitie strojčeka namokro i nasucho. Holiť sa tak budete môcť aj v sprche, čím minimalizujete neporiadok pri holení. V prípade, že bude váš strojček disponovať aj holiacim senzorom, ktorý sníma hustotu porastu a upravuje pohyby britu, budete mať menej podráženú pokožku.

Príjemným bonusom je indikátor stavu batérie a doby holenia. Počas holenia tak budete môcť odhadnúť ožnú dĺžku použitia strojčeka a vedieť tak, či vám vydrží na celé holenie. Na to, že je strojček potrebné znovu nabiť, vás upozorní LED dióda.

Či už máte na tvári viacdňový porast, alebo iba párhodinový, možnosť navolenia viacerých programov pre osobnejšie holenie sa vám bude hodiť. Režimy osobného nastavenia umožňujú nastavenie citlivosti senzorov na rôzne partie tváre – normálne, citlivé a intenzívne.

Súčasťou strojčekov v originálnom balení, prípadne s možnosťou dokúpenia sú náhradné planžety, čistiaca a dobíjacia stanica, náplne do čistiacej stanice, cestovné puzdro, nabíjačka, čistiaca kefka.

Typy holiacich strojčekov

V ponuke niekoľko typov holiacich strojčekov. Každý z nich je vhodný na iný typ porastu a má svoje výhody aj nevýhody. Ktorý je vhodný pre vás?

Planžetový holiaci strojček

Ten má jedinú podlhovastú kovovú plochu planžetu, pod ktorou sa ukrývajú čepele. Vhodný je na každodenné hladké holenie kratších a jemnejších chĺpkov. Miernou nevýhodou je údržba a čistenie.

Elektrický holiaci strojček

Rotačný holiaci strojček

Vhodný je na nepravidelné holenie, hustejšie chĺpky, pevnejšie fúzy. Rotačný strojček má otočné frézky, zvyčajne v počte 2 – 3 so samobrusným systémom, a vie sa prispôsobiť kontúram tváre. Frézky dokážu zachytávať rôzne dĺžky fúzov naraz, keďže ich pohyb je od seba nezávislý. Takýmto strojčekom sa holí krúživým pohybom po tvári. Spôsob uchytenia rotujúcich hláv môže byť napevno alebo flexibilný, aktívny, výkyvný – dokonale sa prispôsobí tvári a lepšie sa dostanete strojčekom pod bradu a čeľustné kosti. 

Ručný holiaci strojček

Jednoduchý holiaci strojček prešiel vývojom a na trhu nájdete množstvo rôznych vyhotovení, s rôznymi žiletkami s jednou a viac lištami nožov. Môže obsahovať aj časti pre citlivú pleť s aloe vera a ochranou pred porezaním pleti. Samostatnou kapitolou sú britvy, ktoré sú dnes skôr dizajnovou retro záležitosťou. Ide o najdostupnejší a najlacnejší variant holiaceho strojčeka.

Šnúrový strojček

Hoci holiace strojčeky s prívodným káblom znižujú komfort manipulácie, sú pre mužov, ktorí potrebujú pre dôkladné oholenie dlhší čas, najvhodnejšie. Zvyčajne sú lacnejšou alternatívou oproti nabíjateľným modelom.

Cestovný strojček

Do tejto kategórie sa zaraďujú malé, skladné, umývateľné strojčeky, ktoré fungujú na AA batérie.

Krátke recenzie

Vaše hodnotenie:
(88%)

Pridať komentár