Najlepšie holiace strojčeky 2024 – recenzie, test, porovnanie

Hľadáte pánsky holiaci strojček pre seba alebo pre svojho blízkeho a chcete si vybrať kvalitný produkt za rozumnú cenu? Neveríte predajným taktikám a radšej sa spoliehate na fakty a výsledky nestranných testov? Ak áno, nasledujúci rebríček najlepších pánskych strojčekov je určený práve pre vás.

Holenie

Zozbierali sme testy holiacich strojčekov, spojili ich výsledky, doplnili vlastné a užívateľské recenzie. Prečítali sme stovky diskusií a hodnotení. Za základe všetkých dostupných dát sme zostavili nasledovný rebríček:

Najlepšie planžetové strojčeky

Názov Hodnotenie Detail
Braun Series 7 71-S7200cc   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Braun Series 9 Pro 9410s   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Braun 51-R100S   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Carrera Shaver No 521   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Remington PF7855   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt

Najlepšie rotačné holiace strojčeky

Názov Hodnotenie Detail
Philips Series 5000 S5887/30   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Philips Series 9000 S9974/35   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Remington XR1500   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Sencor SMS 4013RD   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
Beurer HR 8000   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt

Holiace strojčeky – recenzie

Dnes je síce mať bradu v móde, nie každému porast na tvári vyhovuje. Či už kvôli práci, kvôli partnerke alebo tomu, že sa mu brada nehodí. Nech už patríte do ktorejkoľvek z týchto skupín, holiaci strojček určite máte doma. Braun, Philips, Remington? Nielen značiek, ale aj modelov je skutočne veľa. Aby sme vám s výberom pomohli, zostavili sme návod, ako pri výbere postupovať a pripravili recenzie obľúbených modelov. Ak máte skúsenosti s niektorým z nasledujúcich modelov, prípadne s ďalšími elektrickými holiacimi strojčekmi, budeme radi, ak sa o ne podelíte v komentároch.

Ako vybrať holiaci strojček

Trendy v nosení dlhých brád nie sú vašou šalkou kávy? Hladká pokožka na tvári je pre vás to pravé? Dnešné holiace strojčeky si poradia s každým typom porastu, sú šetrné k pokožke, ktorá je po holení hebká a vláčna. Výber je natoľko široký, že treba presne vedieť, čo od strojčeka očakávate. V ponuke sú planžetové holiace strojčeky, rotačné holiace strojčeky, ale aj overená klasika – ručné holiace strojčeky.

Elektrický vs. klasický holiaci strojček

Pri výbere si okrem základných parametrov (konštrukcia strojčeka, doba nabíjania, napájaniea doba prevádzky), treba všímať aj doplnkové funkcie holiacich strojčekov, ktoré vám holenie, ale aj následné čistenie strojčeka môžu výrazne uľahčiť.

Konštrukcia holiaceho strojčeka

Strojček sa môže skladať až z 5 častí – hlavy, holiacich planžiet, čepele, spínača a výsuvného zastrihávača. Hlavica môže byť výkyvná alebo statická. Hlavica môže byť v balení jedna, kvalitnejšie strojčeky ich však majú viac, až tri.

Holiace planžety môžu byť multipohybové, plávajúce alebo pružné. Planžety zachytávajú cez otvory fúzy. Kvalitnejšie modely majú ergonomicky tvarované planžety a ich otvory dokážu zachytiť pri holení viac fúzov.

Pri počte čepelí platí osvedčené čím viac, tým lepšie. Viac čepelí znamená rýchlejšie a kvalitnejšie oholenie. Ergonomické držadlo so spínačom by nemalo kĺzať. Výsuvný zastrihávač je vhodný na dostrihavánie vytŕčajúcich chĺpkov, brady alebo fúzov.

Doba nabíjania a napájanie

Holiaci strojček môže mať dva typy napájania – sieťové, alebo akumulátorové (Li-on batéria bez pamäťového efektu, NiMH). Prvý typ je ľahší lebo neobsahuje akumulátor. Výhodou strojčeka na batériu je zase jeho použitie aj tam, kde nemáte prístup k zásuvke. Hlavne mužom, ktorí cestujú, vyhovuje viac takýto holiaci strojček.

Holiaci strojček brada

Pri štandardnom nabíjaní je doba nabíjania 2 až 16 hodín, pri rýchlom dobíjaní je 3 až 10 minút. Doba prevádzky strojčeka je 20 až 60 minút.

Doplnkové funkcie holiaceho strojčeka

Pokiaľ si vyberiete strojček s čistiacou stanicou, určite neoľutujete. Strojček sa po vložení do stanice pomocou tekutiny s alkoholovým základom sám vyčistí a dezinfikuje. Vďaka maximálnej hygiene strojček udržíte v perfektnom stave a vydrží vám dlhšie. Stlačením jedného tlačidla môžete strojček v čistiacej stanici aj premazať, vysušiť a nabiť.

Na trhu nájdete modely, ktoré majú dávkovač holiaceho chladivého gélu priamo v strojčeku pre zminimalizovanie podráždenia pokožky, ale aj modely priamo určené pre citlivú pleť. Veľkou výhodou je aj kvalitný nôž na zastrihávanie, ktorý majú vo väčšine prípadov skoro všetky strojčeky.

Niektoré strojčeky disponujú funkciou Wet/Dry, ktorá umožňuje použitie strojčeka namokro i nasucho. Holiť sa tak budete môcť aj v sprche, čím minimalizujete neporiadok pri holení. V prípade, že bude váš strojček disponovať aj holiacim senzorom, ktorý sníma hustotu porastu a upravuje pohyby britu, budete mať menej podráženú pokožku.

Príjemným bonusom je indikátor stavu batérie a doby holenia. Počas holenia tak budete môcť odhadnúť ožnú dĺžku použitia strojčeka a vedieť tak, či vám vydrží na celé holenie. Na to, že je strojček potrebné znovu nabiť, vás upozorní LED dióda.

Či už máte na tvári viacdňový porast, alebo iba párhodinový, možnosť navolenia viacerých programov pre osobnejšie holenie sa vám bude hodiť. Režimy osobného nastavenia umožňujú nastavenie citlivosti senzorov na rôzne partie tváre – normálne, citlivé a intenzívne.

Súčasťou strojčekov v originálnom balení, prípadne s možnosťou dokúpenia sú náhradné planžety, čistiaca a dobíjacia stanica, náplne do čistiacej stanice, cestovné puzdro, nabíjačka, čistiaca kefka.

Typy holiacich strojčekov

V ponuke niekoľko typov holiacich strojčekov. Každý z nich je vhodný na iný typ porastu a má svoje výhody aj nevýhody. Ktorý je vhodný pre vás?

Planžetový holiaci strojček

Ten má jedinú podlhovastú kovovú plochu planžetu, pod ktorou sa ukrývajú čepele. Vhodný je na každodenné hladké holenie kratších a jemnejších chĺpkov. Miernou nevýhodou je údržba a čistenie.

Elektrický holiaci strojček

Rotačný holiaci strojček

Vhodný je na nepravidelné holenie, hustejšie chĺpky, pevnejšie fúzy. Rotačný strojček má otočné frézky, zvyčajne v počte 2 – 3 so samobrusným systémom, a vie sa prispôsobiť kontúram tváre. Frézky dokážu zachytávať rôzne dĺžky fúzov naraz, keďže ich pohyb je od seba nezávislý. Takýmto strojčekom sa holí krúživým pohybom po tvári. Spôsob uchytenia rotujúcich hláv môže byť napevno alebo flexibilný, aktívny, výkyvný – dokonale sa prispôsobí tvári a lepšie sa dostanete strojčekom pod bradu a čeľustné kosti. 

Ručný holiaci strojček

Jednoduchý holiaci strojček prešiel vývojom a na trhu nájdete množstvo rôznych vyhotovení, s rôznymi žiletkami s jednou a viac lištami nožov. Môže obsahovať aj časti pre citlivú pleť s aloe vera a ochranou pred porezaním pleti. Samostatnou kapitolou sú britvy, ktoré sú dnes skôr dizajnovou retro záležitosťou. Ide o najdostupnejší a najlacnejší variant holiaceho strojčeka.

Šnúrový strojček

Hoci holiace strojčeky s prívodným káblom znižujú komfort manipulácie, sú pre mužov, ktorí potrebujú pre dôkladné oholenie dlhší čas, najvhodnejšie. Zvyčajne sú lacnejšou alternatívou oproti nabíjateľným modelom.

Cestovný strojček

Do tejto kategórie sa zaraďujú malé, skladné, umývateľné strojčeky, ktoré fungujú na AA batérie.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Kúpa správneho holiaceho strojčeka je predovšetkým otázkou parametrov. Avšak nielen ich. Niekedy je dobré vedieť, či je strojček vhodný pre daný typ pleti, či je vhodný aj pre niekoho, kto s holením ešte len začína a pod. Na najčastejšie otázky ohľadom holiacich strojčekov sme sa rozhodli odpovedať. Samozrejme, tento zoznam nie je konečný, ak ešte niečo chcete vedieť, napíšte nám do komentárov.

Mám citlivú pleť, ktorá je po holení začervenenaná. Aký strojček si zvoliť?

Odporúčame vám poobzerať sa po strojčeku, ktorý obsahuje chladiacu lištu (napr. strojčeky Braun) alebo po takom, ktorý umožňuje holenie s penou či gélom na holenie. Takýto spôsob holenia je totiž šetrnejší k pokožke.

Môj syn práve začína s holením. Aký strojček mu mám zaobstarať?

Aj v tomto prípade voľte radšej strojček vhodný na citlivú pokožku. Aby sa mohol holiť nielen nasucho, ale aj v sprche či s penou, vyberte strojček Wet&Dry.

Ktoré značky holiacich strojčekov sú najkvalitnejšie?

K najobľúbenejším a zároveň najpredávanejším sa radia značky Braun a Philips. Krok vedľa však neurobíte ani so značkou Remington. Planžetové strojčeky si lepšie poradia s dlhšími fúzmi, rotačné sú zas vhodnejšie na holenie kratšieho porastu.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Vaše hodnotenie:
(87.6%)
Dátum publikovania: 19.07.2017
Dátum poslednej aktualizácie: 18.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

25/08/2022 10:51
Igor

Vzhľadom na cenu je veľmi dobrý holiaci strojček Braun 1 130. Zatiaľ je spoľahlivý, no nemá batériu na nabíjanie. Pre nenáročných používateľov bude isto fajn. Ja som spokojný a používam ho len občas, takže zatiaľ funguje. Ak chcete niečo lepšie, priplaťte si.

12/08/2022 15:21
Dano

Remington HF9000 Heritage je veľmi kvalitný holiaci strojček. Zaujal ma na prvý pohľad svojim retro dizajnom. Kombinuje starý dizajn s novou technológiou. Holenie je veľmi dobré a takmer úplne hladké. Páčia sa mi aj flexibilné planžety. Doba prevádzky je 60 minút a je možná s káblom aj bez neho. Používanie je jednoduché a netreba ani penu. Strojček je plne umývateľný a nechýba mu funkcia rýchleho nabitia.

25/05/2022 10:38
Vikino

Holiaci strojček ProfiCare PC- HR 3023 je super, holí sa s ním veľmi príjemne, pretože je tichý a netrhá, neťahá chlpy. Má šikovnú veľkosť, vďaka čomu ho mám stále po ruke. Mínusom je, že úplne presne a dokonale nezvláda holenie krku, ale to asi žiaden strojček.

03/12/2021 19:04
Miro

Spokojnosť so strojčekom ProfiCare. Veľmi príjemne sa s ním holí, má tichý chod, chlpy netrhá a je kompaktný, takže ho mám stále pripravený a po ruke. Holenie krku nezvláda úplne dokonale, ale to asi žiaden strojček takéhoto typu. S kúpou som spokojný, cena je nastavená veľmi priaznivo.

03/12/2021 09:00
Zdeno

ProfiCare PC- HR 3012 som si kúpil kvôli dobrej cene, ale som sklamaný. Nie je vhodný na dlhšie fúzy, je príliš hlučný a holí len priemerne. Asi sa vrátim ku klasickej žiletke alebo nabudúce viac zainvestujem.

01/10/2021 18:48
Koloman

Veľmi dobrý planžetový strojček je Braun Series 9, raz dva som s ním kvalitne oholený. Po niekoľkých rokoch som sa rozhodol pre zmenu a klasické žiletky som vymenil za strojček. S výberom som spokojný, je to kvalitný a odolný strojček s dlhou životnosťou.

27/02/2020 22:40
peto

zvazte toto - ten mam ja a je perfektny aj na usi a nos a dokonca je na nabitie schopny makat aj 60 minut

Pridať komentár


Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok