Najlepšie rýchlovarné kanvice 2020 – recenzie, test, porovnanie

Len v máloktorej kuchyni sa nenachádza šikovná rýchlovarná kanvica. Rýchly pomocník pre ohrev vody na zaliatie rannej kávy, čaju alebo pri varení obeda. V bohatej ponuke na našom trhu si určite každý vyberie, ale napriek tomu, že nejde o zložitý prístroj, aj tu nájdeme rozdiely nielen v dizajne a veľkosti, ale aj v parametroch.

Priesvitná rýchlovarná kanvica

Na čo sa zamerať pri výbere, ktoré kritériá uprednostniť a čo znamenajú parametre pri produkte? Je toho celkom dosť, a preto sme zozbierali rôzne testy kanvíc, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorý z týchto modelov, určite získate kvalitný produkt. Vyhnete sa nekvalitným kanviciam.

Najlepšie rýchlovarné kanvice

Názov Hodnotenie Detail
Electrolux 7700   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Klarstein TK7 Aquavita   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Ariete 2877   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
De'Longhi KBOC2001.Y   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Klarstein Granada   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt

Ako vybrať rýchlovarnú kanvicu

Rýchlovarnú kanvicu nájdete takmer v každej domácnosti. Je neoceniteľným pomocníkom pri príprave nápojov i pri varení. Viete však, ako si kanvicu správne vybrať? Nie je dôležitý iba objem či značka, pozornosť by ste mali venovať napríklad aj príkonu/výkonu kanvice či materiálu, z ktorého je vyrobená.

Na trhu sú k dispozícii kavnice od výmyslu sveta, ak holdujete retru, môžete si vybrať niektorý z dizajnových kúskov, ak vám stačí klasika, voľte medzi tradičnými plastovými či nerezovými kanvicami.

Objem

Bývate v domácnosti dvaja, či hľadáte kanvicu pre viacčlennú rodinu? Objem závisí od toho, koľko ľudí v domácnosti býva, i od toho, načo všetko ju budete používať. Pred dvoch ľudí je postačujú kanvica s objemom 1 až 1,2 litra.

Rýchlovarná kanvica

Menej vody sa rýchlejšie zohreje, čiže ušetríte na energii. Väčšia kanvica sa vám zíde, ak pravidelne kávičkujete doma s priateľkami či máte malé deti. V kanvici sa voda zohreje niekoľkokrát rýchlejšie ako v hrnci.

Príkon/výkon kanvice

Aj v tomto prípade platí, čím vyšší výkon, tým rychlejšie voda v kanvici zovrie. Najideálnejšou voľbou je kanvica s príkonom okolo 2 000 až 2 200 W, keďže pri tomto príkone je využitie elektrickej energie efektívne a zovretie vody netrvá dlhšie ako 3 minúty. Na výber máte, samozrejme, aj kanvice s príkonom okolo 800 – 1 000 W, ale aj výkonnejšie modely s príkonom okolo 3 000 W.

Materiál

Výber materiálu je vecou vkusu – môžete si zvoliť plastové i nerezové verzie. Platí však, že nerezové kanvice pôsobia o niečo elegantnejšie a luxusnejšie. Ak však holdujete plastovým kanviciam, vybrať si môžete z rôznych farebných prevedení, k dispozícii máte dokonca aj imitáciu nerezu.

Dôležité funkcie a parametre

Jedným z parametrov výberu by mal byť bezpečnostný systém proti prehriatiu. Novšie kanvice bývajú opatrené niekoľkými poistkami. Samozrejmosťou by malo byť automatické vypnutie, vyberateľný filter proti vodnému kameňu alebo poistka veka. Rovnako svetelná signalizácia prevádzky a zreteľný vodoznak, pomocou ktorého možno kontrolovať množstvo vody, by vás mali pri kanvici zaujímať.

Nerezová rýchlovarná kanvica

V prípade, že obľubujete napríklad zelený čaj a nepotrebuje zohrievať vodu na 100 °C, zaobstarajte si kanvicu s možnosťou nastavenia teploty. Dôležitou záležitosťou je tiež dĺžka kábla, myslite na to, kde budete mať kanvicu uloženú a či dotiahne kábel k zásuvke. Plusom je funkcia udržiavania teploty v kanvici, indikátor správneho množstva vody od počtu šálok. Niektoré modely obsahujú už filter vody Brita, alebo majú jemné sitko, ktoré zachytí malé časti vodného kameňa, aby sa nedostal do nápoja.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Pred výberom spotrebiča je vhodné si odpovedať na niektoré základné praktické otázky. Aby sme vám výber rýchlovarnej kanvice uľahčili čo najviac, rozhodli sme sa odpovedať na najčastejšie kladené otázky. Ak vás zaujíma ešte niečo, napíšte nám do komentárov pod článkom. Odpovieme čo najskôr.

Aký objem rýchlovarnej kanvice potrebujem?

Na zohriatie vody niekoľkrát za deň vám postačí kanvica s objemom 1 až 1,5 l. Väčší objem využijete len nárazovo, napr. v prípade návštev.

Ako zbavím kanvicu vodného kameňa?

Usadený vodný kameň môže spôsobovať prehrievanie kanvice, má nepriaznivý vplyv aj na rýchlosť ohrievania. Kanvicu môžete vyčistiť na to určenými tabletami, roztokom alebo octom zmiešaným s vodou. Najpohodlnejšie na čistenie sú antikorové rýchlovarné kanvice.

Čo všetko vplýva na rýchlosť ohrievania vody

Objem kanvice, príkon a uloženie špirály. Menej vody sa vždy zohreje rýchlejšie. Čím vyšší príkon, tým je zohrievanie rýchlejšie. Napriek tomu, že je viditeľná špirála na dne kanvice nepraktická, zohrieva vodu rýchlejšie, ako keď je prekrytá nerezovým plátom.

Krátke recenzie

Vaše hodnotenie:
(89.8%)
Dátum publikovania: 22.09.2016
Dátum poslednej aktualizácie: 01.07.2020
Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

30/01/2020 23:47
Eva

mna ohurila na nete bosch deluxe - antikorova kanvica s nastavenim teploty a objemom 1,7 litra co nam bohate staci pre celu familiu na caj

Pridať komentár