Test kanvíc - Najlepšie kanvice 2017

Len v máloktorej kuchyni sa nenachádza šikovná rýchlovarná kanvica. Rýchly pomocník pre ohrev vody na zaliatie rannej kávy, čaju alebo pri varení obeda. V bohatej ponuke na našom trhu si určite každý vyberie, ale napriek tomu, že nejde o zložitý prístroj aj tu nájdeme rozdiely nielen v dizajne a veľkosti,ale aj v parametroch.

Na čo sa zamerať pri výbere, ktoré kritériá uprednostniť a čo znamenajú parametre pri produkte? Je toho celkom dosť a preto sme zozbierali rôzne testy kanvíc, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorý z týchto modelov, určite získate kvalitný produkt. Vyhnete sa nekvalitným kanviciam.

 

Výsledky testu varných konvíc

MiestoModelHodnotenieRecenzie
1. Electrolux EEWA7700 Najlepšie Zobraziť produkt
2. ETA 8598 Najlepšie Zobraziť produkt
3. De´Longhi KBOV 2001 Najlepšie Zobraziť produkt
4. Philips HD4646 Najlepšie Zobraziť produkt
5. Electrolux EEWA3240 Najlepšie Zobraziť produkt
6. Sencor SWK 1746 Najlepšie Zobraziť produkt
7. Bosch TWK 8611 Najlepšie Zobraziť produkt

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

Catler KE 8010

Táto rýchlovarná kanvica s objemom vody 1, 7 l patrí do portfólia austrálskeho výrobcu, ktorý je známy kvalitou a špičkovým dizajnom. Model Catler KE 8010je jedným z najobľúbenejším na našom trhu. Okrem moderného elegantného dizajnu vyniká kvalitným spracovaním z prvotriednych materiálov, príjemným ovládaním na základni s podsvietenými tlačidlami a užitočnými funkciami. Teplotu vody si viete nastaviť podľa druhu pripravovaného nápoja v rozmedzí 80°C, 85°C, 90°C, 95°C a 100°C. Funkcia Keep Warm vám zase udrží nastavenú teplotu po dobu 20 minút. Nechýba zvuková signalizácia o dosiahnutí bodu varu alebo nastavenej teploty a automatické vypnutie, ako aj ochrana proti zapnutiu bez vody. Krásny dizajn s ukazovateľom množstva pridanej vody a ergonomicky tvarovaná rukoväť pre pohodlné chytenie, ľahká obsluha - to všetko za výbornú cenu získate v tomto skvelom pomocníkovi do kuchyne.

Kenwood SJM 610

Ďalšou výbornou rýchlovarnou kanvicou je model tradičnej britskej značky Kenwood SJM 610 s objemom 1, 7 l.Elegantná kanvica s termoreguláciou nastavenia teploty v rozmedzí 70°C - 100°C s krokovaním po 5°C a funkciou udržania teploty až po dobu 30 minút. Kanvica má podstavec s digitálnym displejom a podsvietenými tlačidlami, pohodlne sa ovláda  a nechýba ani ukazovateľ množstva vody v podobe prehľadnej mierky pod rukoväťou. Zvukovým signálom vás informuje o ukončení varu. Spracovanie je kvalitné a výrobca sa rozhodol pre dizajn z brúseného kovu, ktorý dodáva kanvici nádych luxusu.

 

Výborný pomer výkon/ cena

De´Longhi KBOV 2001

Táto 1, 7 l kanvica bočí svojím krásnym elegantným retro dizajnom od ostatných na trhu. Práve vďaka dizajnu sa stala najžiadanejšou kanvicou za rok 2015 a získala ocenenie užívateľov, ako produkt roka 2015. Taliansky výrobca De´Longhi však nevsadil iba na dizajn s lakovaným povrchom, ale aj funkčnosť a ovládanie. Trojstupňová ochrana vám zaručí automatické vypnutie po dosiahnutí bodu varu, vypnutie pri prehriatí a automatické vypnutie, ak nie je kanvica správne usadená na základni. Nechýba vyberateľný malý filter (sitko v zobáčiku) proti vodnému kameňu a protišmykové nožičky, ktoré udržia kanvicu bezpečne na svojom mieste. Pod rukoväťou sa nachádza osvetlený ukazovateľ množstva vody a v spodnej časti tela kanvice je svetelná signalizačná dióda. Za výbornú cenu získate kvalitnú rýchlovarnú kanvicu v originálnom nadčasovom retro dizajne.

Electrolux EEWA 3240

Táto kanvica s objemom 1, 5 l patrí do kategórie naozaj výhodného nákupu v pomere výkon, funkčnosť a cena. Jednoduchým spôsobom sa otvára a ovláda. Je zabezpečená ochranou proti prehriatiu a zdvihnutí zo základne aj automatickým vypnutím po dosiahnutí varu. Ukazovateľ úrovne vody vás informuje o množstve vody v kanvici aj so zobrazením na šálky.

Ak potrebujete objemovo väčšiu kanvicu za rovnako výbornú cenu s objemom 1, 8 l je veľmi obľúbenou kanvica Sencor SWK 174.

 

Špeciálny tip

KitchenAid 5KEK1522EER

Táto rýchlovarná kanvica so zaobleným ladným dizajnom s objemom 1, 5 l je náš špeciálny tip. Ak túžite po takejto štýlovej kanvici, budete si musieť ale poriadne priplatiť. Jej cena je viacnásobne vyššia ako pri bežnej kanvici, ale má vám aj čo ponúknuť. Teplotu si môžete nastaviť od 50°C- 100°C. Už nikdy nebudete mať problém zaliať si nápoj  presne takou teplou vodou, aká sa doporučuje. O stave nastavenej teploty vás informuje decentný LED pás a presnú teplotu vám zobrazí originálny okrúhly teplomer. Ten vám zobrazí teplotu vody aj keď je mimo základne. Určite oceníte dvojitú stenu, ktorá udržuje vodu dlhšie teplú, znižuje hlučnosť a kávovar je chladnejší na dotyk. Pod rukoväťou sa nachádza ukazovateľ množstva vody a samozrejmosťou sú aj ochranné funkcie. Čo sa týka dizajnu, je jednoznačne originálny a luxusný.

Parametre, ktoré sa môžu u rôznych výrobcov líšiť, ale na ktoré si treba pri výbere posvietiť

Objem - Veľkosť kanvice a objem si vyberáte inviduálne podľa počtu členov vašej rodiny a frekventovanosti používania. Pre dve osoby si vystačíte s objemom 1, 2 l. Nebudete zbytočne plytvať vodou, čas ohrevu sa skráti a zníži sa aj spotreba energie. Pre väčšiu domácnosť si samozrejme vyberáte kanvicu s väčším objemom, aby ste vyhli tomu, že budete vodu ohrievať na 2x.

Príkon - Čím vyšší príkon má kanvica, tým rýchlejšie zovrie voda. Ušetríte čas, bohužiaľ s vyšším príkonom je spojená aj väčšia spotreba elektrickej energie. Pri varných kanviciach sa príkon pohybuje od 800 - 3 000 W. Optimálny príkon je okolo 2 000 W.

Špirála alebo skryté vyhrievacie teleso - Aj keď pri špirále si zjednodušíte výmenu v prípade poruchy, nevyhnete sa častejšiemu čisteniu od vodného kameňa. Plochý ohrev so skrytým telesom jednoduchšie a rýchlejšie vyčistíte.

Funkcie - Dôležitou funkciou je automatické vypnutie, ktoré určite doporučujeme. Poistka veka proti otvoreniu pri liatí vody, termoregulácia pre nastavenie požadovanej teploty, ktorú oceníte pri zalievaní instantných nápojov. Plusom je funkcia udržiavania teploty v kanvici, indikátor správneho množstva vody od počtu šálok. Niektoré modely obsahujú už filter vody Brita, alebo majú jemné sitko, ktoré zachytí malé časti vodného kameňa, aby sa nedostal do nápoja.Materiál a dizajn určite zaváži pri výbere tiež, okrem plastových kanvíc nájdete na trhu aj nerezové a s úpravou proti zanechávaniu otlačkov.

Vaše hodnotenie:
(90.6%)

Obľúbené produkty


Pridať komentár