Najlepšie rýchlovarné kanvice 2019 – Veľký test a porovnanie

Len v máloktorej kuchyni sa nenachádza šikovná rýchlovarná kanvica. Rýchly pomocník pre ohrev vody na zaliatie rannej kávy, čaju alebo pri varení obeda. V bohatej ponuke na našom trhu si určite každý vyberie, ale napriek tomu, že nejde o zložitý prístroj, aj tu nájdeme rozdiely nielen v dizajne a veľkosti, ale aj v parametroch.

Priesvitná rýchlovarná kanvica

Na čo sa zamerať pri výbere, ktoré kritériá uprednostniť a čo znamenajú parametre pri produkte? Je toho celkom dosť, a preto sme zozbierali rôzne testy kanvíc, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorý z týchto modelov, určite získate kvalitný produkt. Vyhnete sa nekvalitným kanviciam.

Najlepšie rýchlovarené kanvice

Ako vybrať rýchlovarnú kanvicu

Rýchlovarnú kanvicu nájdete takmer v každej domácnosti. Je neoceniteľným pomocníkom pri príprave nápojov i pri varení. Viete však, ako si kanvicu správne vybrať? Nie je dôležitý iba objem či značka, pozornosť by ste mali venovať napríklad aj príkonu/výkonu kanvice či materiálu, z ktorého je vyrobená.

Na trhu sú k dispozícii kavnice od výmyslu sveta, ak holdujete retru, môžete si vybrať niektorý z dizajnových kúskov, ak vám stačí klasika, voľte medzi tradičnými plastovými či nerezovými kanvicami.

Objem

Bývate v domácnosti dvaja, či hľadáte kanvicu pre viacčlennú rodinu? Objem závisí od toho, koľko ľudí v domácnosti býva, i od toho, načo všetko ju budete používať. Pred dvoch ľudí je postačujú kanvica s objemom 1 až 1,2 litra.

Rýchlovarná kanvica

Menej vody sa rýchlejšie zohreje, čiže ušetríte na energii. Väčšia kanvica sa vám zíde, ak pravidelne kávičkujete doma s priateľkami či máte malé deti. V kanvici sa voda zohreje niekoľkokrát rýchlejšie ako v hrnci.

Príkon/výkon kanvice

Aj v tomto prípade platí, čím vyšší výkon, tým rychlejšie voda v kanvici zovrie. Najideálnejšou voľbou je kanvica s príkonom okolo 2 000 až 2 200 W, keďže pri tomto príkone je využitie elektrickej energie efektívne a zovretie vody netrvá dlhšie ako 3 minúty. Na výber máte, samozrejme, aj kanvice s príkonom okolo 800 – 1 000 W, ale aj výkonnejšie modely s príkonom okolo 3 000 W.

Materiál

Výber materiálu je vecou vkusu – môžete si zvoliť plastové i nerezové verzie. Platí však, že nerezové kanvice pôsobia o niečo elegantnejšie a luxusnejšie. Ak však holdujete plastovým kanviciam, vybrať si môžete z rôznych farebných prevedení, k dispozícii máte dokonca aj imitáciu nerezu.

Dôležité funkcie a parametre

Jedným z parametrov výberu by mal byť bezpečnostný systém proti prehriatiu. Novšie kanvice bývajú opatrené niekoľkými poistkami. Samozrejmosťou by malo byť automatické vypnutie, vyberateľný filter proti vodnému kameňu alebo poistka veka. Rovnako svetelná signalizácia prevádzky a zreteľný vodoznak, pomocou ktorého možno kontrolovať množstvo vody, by vás mali pri kanvici zaujímať.

Nerezová rýchlovarná kanvica

V prípade, že obľubujete napríklad zelený čaj a nepotrebuje zohrievať vodu na 100 °C, zaobstarajte si kanvicu s možnosťou nastavenia teploty. Dôležitou záležitosťou je tiež dĺžka kábla, myslite na to, kde budete mať kanvicu uloženú a či dotiahne kábel k zásuvke. Plusom je funkcia udržiavania teploty v kanvici, indikátor správneho množstva vody od počtu šálok. Niektoré modely obsahujú už filter vody Brita, alebo majú jemné sitko, ktoré zachytí malé časti vodného kameňa, aby sa nedostal do nápoja.

Krátke recenzie

Vaše hodnotenie:
(89.6%)

Pridať komentár