Najlepšie rýchlovarné kanvice 2024 – recenzie, test, porovnanie
Obsah článku: + Zobraziť obsah článku
- Najlepšie rýchlovarné kanvice
- Rýchlovarné kanvice – recenzie
- Orava VK 3817
- DeLonghi KBOV 2001
- KitchenAid 5KEK1522EER
- Ako vybrať rýchlovarnú kanvicu
- Materiál a dizajn rýchlovarných kanvíc
- Špeciálne rýchlovarné kanvice
- Inteligentné rýchlovarné kanvice
- Cestovné rýchlovarné kanvice
- Gooseneck kanvice na kávu
- Test rýchlovarných kanvíc – rozdelenie podľa ceny, najlepšie značky a predajcovia
- Rýchlovarné kanvice do 15 eur
- Rýchlovarné kanvice do 30 eur
- Rýchlovarné kanvice do 60 eur
- Rýchlovarné kanvice nad 60 eur
- Ako sa starať o rýchlovarnú kanvicu
- Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)
- Electrolux EEWA 3240
- Klarstein Tiefblau
- Klarstein Bamboo Garden
- Klarstein Wildwater
- Klarstein Gulliver
- Kenwood SJM 610
- Catler KE 8010
- Klarstein Carlina
- Klarstein Aquavita Chalet
Len v máloktorej kuchyni sa nenachádza šikovná rýchlovarná kanvica. Rýchly pomocník pre ohrev vody na zaliatie rannej kávy, čaju alebo pri varení obeda. V bohatej ponuke na našom trhu si určite každý vyberie, ale napriek tomu, že nejde o zložitý prístroj, aj tu nájdeme rozdiely nielen v dizajne a veľkosti, ale aj v parametroch.
Na čo sa zamerať pri výbere, ktoré kritériá uprednostniť a čo znamenajú parametre pri produkte? Je toho celkom dosť, a preto sme zozbierali rôzne testy kanvíc, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorý z týchto modelov, určite získate kvalitný produkt. Vyhnete sa nekvalitným kanviciam.
Najlepšie rýchlovarné kanvice
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Lauben EK17WS ✔ VÍŤAZ TESTU | Zobraziť produkt | |
Tefal KO250130 ✔ NÁŠ TIP | Zobraziť produkt | |
Sencor SWK 1798BK ✔ ZLATÁ STREDNÁ CESTA | Zobraziť produkt | |
Concept RK2381 ✔ ĽUDOVÁ VOĽBA | Zobraziť produkt | |
KitchenAid 5KEK1522EOB ✔ PRE NÁROČNÝCH | Zobraziť produkt |
Rýchlovarné kanvice – recenzie
Rýchlovarnú kanvicu nájdete takmer v každej domácnosti. Rýchlo si v nej zohrejete vodu na kávu či čaj, prípadne na podliatie mäsa pri príprave guláša. Nejde o spotrebič, ktorý by vám vydržal celý život. Kanvicu zvyčajne kupujete raz za pár rokov. Naše recenzie vám s jej výberom určite pomôžu.
Ako vybrať rýchlovarnú kanvicu
Rýchlovarnú kanvicu nájdete takmer v každej domácnosti. Je neoceniteľným pomocníkom pri príprave nápojov i pri varení. Viete však, ako si kanvicu správne vybrať? Nie je dôležitý iba objem či značka, pozornosť by ste mali venovať napríklad aj príkonu/výkonu kanvice či materiálu, z ktorého je vyrobená.
Na trhu sú k dispozícii kavnice od výmyslu sveta, ak holdujete retru, môžete si vybrať niektorý z dizajnových kúskov, ak vám stačí klasika, voľte medzi tradičnými plastovými či nerezovými kanvicami.
Objem
Bývate v domácnosti dvaja, či hľadáte kanvicu pre viacčlennú rodinu? Objem závisí od toho, koľko ľudí v domácnosti býva, i od toho, načo všetko ju budete používať. Pred dvoch ľudí je postačujú kanvica s objemom 1 až 1,2 litra.
Menej vody sa rýchlejšie zohreje, čiže ušetríte na energii. Väčšia kanvica sa vám zíde, ak pravidelne kávičkujete doma s priateľkami či máte malé deti. V kanvici sa voda zohreje niekoľkokrát rýchlejšie ako v hrnci.
Príkon/výkon kanvice
Aj v tomto prípade platí, čím vyšší výkon, tým rychlejšie voda v kanvici zovrie. Najideálnejšou voľbou je kanvica s príkonom okolo 2 000 až 2 200 W, keďže pri tomto príkone je využitie elektrickej energie efektívne a zovretie vody netrvá dlhšie ako 3 minúty. Na výber máte, samozrejme, aj kanvice s príkonom okolo 800 – 1 000 W, ale aj výkonnejšie modely s príkonom okolo 3 000 W.
Materiál
Výber materiálu je vecou vkusu – môžete si zvoliť plastové i nerezové verzie. Platí však, že nerezové kanvice pôsobia o niečo elegantnejšie a luxusnejšie. Ak však holdujete plastovým kanviciam, vybrať si môžete z rôznych farebných prevedení, k dispozícii máte dokonca aj imitáciu nerezu.
Dôležité funkcie a parametre
Jedným z parametrov výberu by mal byť bezpečnostný systém proti prehriatiu. Novšie kanvice bývajú opatrené niekoľkými poistkami. Samozrejmosťou by malo byť automatické vypnutie, vyberateľný filter proti vodnému kameňu alebo poistka veka. Rovnako svetelná signalizácia prevádzky a zreteľný vodoznak, pomocou ktorého možno kontrolovať množstvo vody, by vás mali pri kanvici zaujímať.
V prípade, že obľubujete napríklad zelený čaj a nepotrebuje zohrievať vodu na 100 °C, zaobstarajte si kanvicu s možnosťou nastavenia teploty. Dôležitou záležitosťou je tiež dĺžka kábla, myslite na to, kde budete mať kanvicu uloženú a či dotiahne kábel k zásuvke. Plusom je funkcia udržiavania teploty v kanvici, indikátor správneho množstva vody od počtu šálok. Niektoré modely obsahujú už filter vody Brita, alebo majú jemné sitko, ktoré zachytí malé časti vodného kameňa, aby sa nedostal do nápoja.
Spôsob otvárania kanvice
Vodu nalejete do každej kanvice zhora. Niektoré sa však dajú a niektoré nedajú otvoriť. Prvá spomínaná verzia je, samozrejme, praktickejšia. Pri týchto kanviciach si všimnite aj spôsob, ktorými ich otvoríte. Prvou možnosťou je tlačidlo, druhým otváranie „nasilu“, čo nemusí byť úplne pohodlné. Do kanvice bez otváracieho veka vodu lejete iba cez úzky zobáčik, čo celý úkon podstatne komplikuje. Tieto modely preto nemôžeme označiť za najlepšiu voľbu.
Podstavec pod kanvicou
Na starších, ale i lacnejších modeloch sa nachádza podstavec, na ktorý kanvicu fixne položíte, pričom s ňou nemôžete otáčať doľava ani doprava. Omnoho lepšou voľbou sú otočné podstavce, nazývané aj ako 360 ° základne, na ktorých môžete kanvicou hýbať, doslova, „do kolečka, do kola“. Výnimočne natrafíte aj na 180 °podstavce.
Umiestnenie ohrevnej špirály
- Skrytá ohrevná špirála: V tomto prípade je špirála ukrytá v spodnej časti – podstavci kanvice. Nevýhodou je dlhšia doba ohrievania, výhodou jednoduchšia údržba a dlhšia životnosť. Špirála „zaliata“ v plaste či oceli sa, v podstate, nemá ako pokaziť ani poškodiť, navyše sa o ňu nemusíte nijako starať.
- Viditeľná ohrevná špirála: Tieto kanvice patria k tým rýchlejším, keďže je špirála ponorená priamo vo vode. Na druhej strane sú podstatne náročnejšie na údržbu. Vodný kameň sa totiž usadí aj priamo na špirále, takže ho musíte pravidelne odstraňovať. V porovnaní s predošlým riešením je „odkrytá“ špirála aj o niečo náchylnejšia na poškodenie.
Praktické funkcie, doplnky a vlastnosti rýchlovarných kanvíc
Ak si pri príprave kávy, čaju alebo iných horúcich pochutín potrpíte na skutočný komfort, odporúčame sa vám poobzerať po kanviciach s ďalšími vylepšovákmi, medzi ktoré patria:
- Anti-drip: Ide o veľmi praktický systém proti kvapkaniu.
- Displej: Drahšie kanvice s pokrokovými funkciami disponujú prehľadným digitálnym displejom, ktorý slúži ako ovládací panel.
- Kontrolka zapnutia: Bezpečnostná poistka, ktorá zabráni spusteniu prázdnej kanvice, je veľmi praktickou záležitosťou, ktorá ochráni samotnú kanvicu, no i vaše zdravie.
- Západka proti otvoreniu: Určite vám odporúčame siahnuť po kanvici, ktorá sa neotvorí pri páde z linky alebo jej nechcenom zhodení.
- Integrovaný teplomer: Najčastejšie sa nachádza na kanviciach bez možnosti regulácie teploty. Nájdete ho na bočnej strane a slúži na zobrazenie aktuálne teploty ohrievanej vody.
- Cool touch úchytka: Ide o rúčku, ktorá je odizolovaná od zvyšku kanvice, takže ostáva chladná aj po zovretí vody.
- Cool touch povrch: Kanvice s takýmto označením ostávajú chladné na celom ich povrchu aj vtedy, keď sú plné zovretej vody, a to vďaka dvojitej a odizolovanej stene.
- Podsvietený vypínač: Oceníte ho najmä v noci.
- LED podsvietenie: Z praktického hľadiska táto funkcia neznamená nič, pri sklenených rýchlovarných kanviciach však hovoríme o skutočne dizajnovej vychytávke.
- Termoregulácia: Touto funkciou disponuje väčšina kanvíc, rozdiel je v tom, ako dlho a akú teplú vodu dokážu udržiavať. Akési minimum je 30 minút, maximum aj viac ako 12 hodín.
- Navíjač šnúry: Nájdete ho na spodnej strane základne. Ak máte na výber, tak určite siahnite po takejto kanvici.
Materiál a dizajn rýchlovarných kanvíc
Plast a nerezová oceľ sú na výrobu kanvíc používané najčastejšie, no a to, ako vyzerá obyčajná kanvica, vieme všetci. Niektorí výrobcovia však používajú aj iné materiály, ako keramika či sklo a nemajú strach i z netradične pôsobiacich kúskov. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme sa na všetky možné prevedenia a materiály, s ktorými sa môžete stretnúť pri rýchlovarných kanviciach.
Plastové rýchlovarné kanvice
Plastové rýchlovarné kanvice patria k tým najvyužívanejším, a to najmä kvôli ich jednoduchej údržbe a nízkej cene. Sú veľmi ľahké, nevýhodou je však nepríjemný zápach, ktorý vzniká ako pri prepálení (malé množstvo vody, ktoré vyvrie), tak i pri menej častom vymieňaní vody. Z hľadiska dizajnu nie je plast absolútne obmedzujúci, z hľadiska bezpečnosti však áno. Každá rýchlovarná kanvica musí disponovať veľmi kvalitnou bezpečnostnou poistkou proti prehriatiu a, samozrejme, i funkciou automatického vypnutia.
Antikorové a nerezové rýchlovarné kanvice
Antikorové aj nerezové kanvice pôsobia veľmi elegantne, sú o niečo drahšie, ale i bezpečnejšie. Ak by na nich aj čírou náhodou „odišla“ bezpečnostná poistka proti prehriatiu, nič hrozné sa nestane. Výhodou je taktiež nízka váha, dlhá životnosť, odolnosť voči mechanickému poškodeniu a jednoduchá údržba. Pri výbere si overte, či disponujú dvojitou, odizolovanou stenou, pretože horúca oceľ nie je príjemná oceľ.
Keramické rýchlovarné kanvice
Keramické rýchlovarné kanvice nie sú úplne bežné, práve preto ich kúpu odporúčame práve tým, ktorí si potrpia na originálne kuchynské spotrebiče. K výhodám keramických kanvíc patrí veľmi dobré udržiavanie teploty po zovretí vody, a to i bez špeciálnej funkcie, pomerne jednoduchá údržba a už spomenutý vzhľad. Za nevýhodu môžeme označiť vyššiu cenu, horšiu dostupnosť a, samozrejme, náchylnosť na mechanické poškodenie, konkrétne rozbitie.
Sklenené rýchlovarné kanvice
Kanvice vyrobené zo špeciálneho varného skla sú taktiež výbornou voľbou pre milovníkov dizajnových kuchynských pomocníkov. Sklo je v porovnaní s keramikou o niečo odolnejšie voči poškodeniu, avšak i náročnejšie z hľadiska údržby, a to najmä preto, že je cezeň vidieť všetko. V tomto prípade hovoríme konkrétne o vodnom kameni. Sklenené rýchlovarné kanvice nájdete v ponuke mnohých výrobcov a aj napriek netradičnému vzhľadu patria k cenovo dostupným produktom, ktoré môžete vlastniť už za cenu od 20 eur.
Retro rýchlovarné kanvice
Retro rýchlovarné kanvice sú najčastejšie vyrobené z keramiky alebo ocele, výnimočne i z plastu. Na prvý pohľad pripomínajú klasický bucľatý čajník s oblou rúčkou navrchu. Celkom často na nich nájdete i rôzne retro detaily, ako je napríklad analógový teplomer. Z hľadiska výkonu, kvality a ceny nepatria do žiadnej špeciálnej kategórie. Niektoré stoja necelých 30, niektoré i viac ako 100 eur.
Špeciálne rýchlovarné kanvice
Okrem klasických rýchlovarných kanvíc máte na výber aj špeciálne modely, konkrétne tie so smart funkciami, vhodné na cesty alebo také, ktoré ocenia milovníci kvalitne pripravenej kávy. Asi tušíte, že žiaden z týchto kúskov nie je nevyhnutnosťou. Kanvica, ktorá nechá zovrieť vodu vždy, keď si, doslova, poviete alebo taká, ktorá sa zmestí do priehradky vo vašom aute, je však určite príjemným spríjemneným života.
Inteligentné rýchlovarné kanvice
Inteligentné rýchlovarné kanvice majú zabudovaný Bluetooth, takže ich môžete prepojiť s Wi-Fi a ovládať cez aplikáciu. Tieto kanvice môžete zapnúť po ceste domov a po príchode už len zaliať kávu. Svoje využitie nájdu aj pri malých deťoch, ktorým musíte v noci ohrievať mlieko. Z postele kanvicu zapnete a do kuchyne prídete na hotové. Ak by ste premýšľali nad kúpou smart kanvice, vybrali sme pre vás i niekoľko zaujímavých produktov.
Rýchlovarné kanvice Xiaomi
Rýchlovarná kanvica Xiaomi Mi Smart je ako jediná dostupná priamo na Slovensku. Nájdete ju napríklad na Mall, Alza, DataComp, Okay či Datart. V závislosti od predajcu stojí od necelých 30 do 40 eur. Biela Xiaomi Mi Smart je model so základnými funkciami, objemom 1,5 l, skrytou špirálou a príkonom 1 800 W.
Druhým počinom spoločnosti Xiaomi je čierna rýchlovarná kanvica Xiaomi Viomi Smart Kettle Pro s OLED displejom. Ovládate ju cez aplikáciu Mi Home, je energeticky úsporná (príkon iba 500 W), vodu s teplotou 50 °C dokáže udržiavať až 12 hodín a je vybavená 4 režimami ohrevu. V porovnaní s predošlým modelom je cca 2 krát drahšia a dostupná iba u zahraničných predajcov, dá sa však objednať na Slovensko.
Rýchlovarné kanvice iKettle a AppKettle
iKettle od britského výrobcu Smarter je v súčasnosti považovaná za najinteligentnejšiu zo všetkých inteligentných rýchlovarných kanvíc na trhu. Môžete ju ovládať na diaľku, doslova odkiaľkoľvek, a taktiež hlasom, keďže je prepojiteľná s Alexou a Google asistentom. Môžete si ju však objednať priamo z e-shopu Smarter s dopravou zadarmo. Nájdete ju taktiež na Amazone a eBay. Z hľadiska ceny ide o drahší kúsok, ktorý stojí okolo 100 eur.
AppKettle sa odlišuje najmä dizajnom, konkrétne presklenou časťou, cez ktorú môžete kontrolovať hladinu vody v jej vnútri. V porovnaní s iKettle je drahšia o cca 10 eur a prepojiteľná iba s mobilnou aplikáciou alebo Alexou. Bohužiaľ, horšia je aj jej dostupnosť. Najbližšie miesto, kam ju výrobca posiela, je Česko, našťastie, nájdete ju aj na Amazone.
Cestovné rýchlovarné kanvice
Cestovné rýchlovarné kanvice sú špecifické veľkosťou. Zväčša majú objem okolo 0,5 až 0,7l, v zásade sú vyrobené z plastu a majú nižší príkon, ktorý sa pohybuje od 500 do 1 000 W. Súčasťou cestovných kanvíc sú obvykle i 2 plastové poháre a praktické vrecko na prenos. Cena sa pohybuje okolo 15 až 20 eur.
Samostatnou podkategóriou cestovných rýchlovarných kanvíc sú modely, ktoré môžete používať priamo v aute, a to bez použitia meniča napätia. Ich klasický objem je 0,4 alebo 0,5 l. Základným rozdielom je typ kábla. Ten je ukončený 12 V zástrčkou, ktorú môžete zapojiť rovno do autozapaľovača. Cena rýchlovarných kanvíc do auta je podobná ako v predošlom prípade.
Gooseneck kanvice na kávu
Kávu môžete, samozrejme, zalievať vodou z akejkoľvek kanvice. Takzvané Gooseneck alebo kanvice s husacím či labutím krkom sú však vychytávkou pre totálnych kávičkových fajnšmekrov, ktorí si pripravujú také špecialitky, akými sú Pour-over či chemex cofee. Pri takejto príprave kávy potrebujete vodu z kanvice nalievať veľmi pomaly, v malom množstve a jemnými krúživými pohybmi, na čo je zahnuté hrdlo ako stvorené. Cena gooseneck kanvíc sa pohybuje od 30 do 60 eur.
Test rýchlovarných kanvíc – rozdelenie podľa ceny, najlepšie značky a predajcovia
Skúsili ste už do Googlu napísať „rýchlovarná kanvica“? Ak nie, tak vám prezradíme, že sa vám zobrazí viac ako 830 000 výsledkov. Aby bol teda náš sprievodca výberom kompletný, vybrali sme pre vás niekoľko overených výrobcov, ale i predajcov a populárne rýchlovarné kanvice rozdelili do niekoľkých kategórií podľa ceny.
Rýchlovarné kanvice do 15 eur
Začneme najlacnejšou kategóriou, teda rýchlovarnými kanvicami do 10 až 15 eur. Budete prekvapení, že ich existuje viac než dosť a mnohé z nich patria skutočne ku kvalitným spotrebičom. My sme pre vás vybrali 2 výrobcov, ktorí v tejto cenovej kategórii ponúkajú modely so základnými funkciami a ktoré i samotní zákazníci považujú za veľmi kvalitné.
Rýchlovarné kanvice Sencor
Prvou možnosťou je rada bucľatých pestrofarebných rýchlovarných kanvíc Sencor SWK 1017TQ, 1013OR, 1018RS, 1016YL, 1011GR, 1014RD a 1012BL. Majú objem 1 l, príkon 1 100 W a podľa zákazníckych recenzií ide o veľmi pekný a plne funkčný produkt, ktorý si v priemere vysluhuje známku 4,5 až 4,6. Vzhľadom na trochu nižší výkon však musíte počítať i s trochu dlhším časom ohrevu vody. Sencor má v ponuke ešte jednu 10-eurovú kanvicu, konkrétne SWK 1001OR, ktorá je o niečo výkonnejšia. Má príkon 2 000 W, objem však ostáva nezmenený.
Rýchlovarné kanvice Rohnson
Rohnson má v ponuke taktiež viacero produktov v cene do 15 eur. Zaujali nás 2, a to elegantná čierna kanvica Rohnson R-7900 s objemom 1,7 l a príkonom 2 000 W, ktorú spotrebitelia ohodnotili známkou 4,3 z 5, pričom za jediný mínus označili ťažšie otváranie horného veka. Ostatnými parametrami sa však vyrovná aj omnoho drahším modelom.
Druhým produktom je rovnako veľká kanvica v bielom prevedení Rohnson R-7905, ktorá má vyšší príkon – 2 200 W a i trošku lepšie hodnotenia.
Rýchlovarné kanvice do 30 eur
V tejto cenovej relácii nájdete už i také modely, ktoré dokážu trochu viac ako je obyčajné ohriatie vody. V kategórii kanvíc do 30 eur sme pre vás vybrali predajcov Lidl a Alza, pri ktorých sme sa zamerali na kanvice s reguláciou teploty, ktoré zvyknú byť o čosi drahšie.
Rýchlovarné kanvice na Lidl e-shop
Lidl má v ponuke svojho e-shopu prevažne rýchlovarné kanvice vlastnej značky Silvercrest. Dobrou správou je, že všetky kúpite do 30 eur. Ide o modely so základnými funkciami, ktoré nás však oslovili dizajnom. Nájdete tu kanvice sklenené, verné kópie tradičných čajníkov či retro kúsky s prvkami imitujúcimi drevo. Našu pozornosť zaujal i elektrický varič čaju za necelých 12 eur. Má objem 1 l, príkon 650 W a zabudovaný systém na lúhovanie čaju.
Rýchlovarné kanvice s reguláciou teploty Alza
Keďže na Alze nájdete rýchlovarné kanvice všetkých možných aj nemožných značiek, ktoré stoja od 20 do viac ako 100 eur, rozhodli sme sa zamerať na konkrétnu kategóriu, na rýchlovarné kanvice s reguláciou teploty v cenovej kategórií do 30 eur.
Prvou možnosťou je sklenená kanvica Guzzanti s príkonom 2 200 W a 5 teplotnými režimami (50, 70, 80, 90 a 100 °C), ktorá je vybavená aj svetelnou signalizáciou. Ďalej tu do 30 eur kúpite kanvice Orava v antikorovom prevedení, ďalšie sklenené modely od Sovio, Concept, Sencor, Hyundai a Lauben Electric a taktiež produkty značiek ECG, Redmond a Gallet.
Rýchlovarné kanvice do 60 eur
60 eur, to je cena, za ktorú môžete vlastniť už skutočne kvalitnú a taktiež peknú rýchlovarnú kanvicu, ktorá bude mať i skutočne dlhú životnosť a pokrokové funkcie. V tejto kategórií nás zaujali produkty dvoch značiek, ETA a tefal, pri ktorých je vyššia cena naozaj primeraná.
Rýchlovarné kanvice ETA
Ak vám váš rozpočet dovoľuje siahnuť po rýchlovarnej kanvici s cenou okolo 50 eur, tak vám odporúčame overenú značku ETA. V ponuke tohto výrobcu nájdete kanvice väčšie i cestovné, klasické i tie s menej tradičným dizajnom. Bohužiaľ, aj napriek kvalite a prijateľnej cene, ktorá sa pohybuje v rozmedzí od 20 do 50 eur, neexistuje ani jedna rýchlovarná kanvica ETA s reguláciou teploty.
Rýchlovarné kanvice Tefal
Rýchlovarné kanvice Tefal stoja od cca 30, logicky, do 60 eur. Z lacnejších kúskov nás oslovila najmä kanvica Loft, ktorá je síce plastová, svojim dizajnom však pripomína keramickú retro kanvicu. No a i napriek tomu, že disponuje len základnými funkciami, ide o pomerne veľký kúsok s objemom 1,7 l a vysokým výkonom 2 400 W. Z drahších kúskov sme pre vás vybrali rýchlovarnú kanvicu Tefal Ket Digital s dvojitou stenou, odizolovaným povrchom, 5 teplotnými režimami, veľkým digitálnym displejom a funkciou udržiavania teploty počas 30 min.
Rýchlovarné kanvice nad 60 eur
Asi nie je potrebné hovoriť, že rýchlovarná kanvica, ktorá stojí viac ako 50 eur, musí byť dobrá kanvica. V tejto kategórii sme preto nevyberali konkrétne produkty, ale vypátrali značky, ktoré takéto drahé kúsky ponúkajú. Ak by ste zatúžili po kanvici s prepracovaným dizajnom, vysokým výkonom, kvalitným prevedením a pokrokovými funkciami, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani majiteľ nóbl kaviarne, poobzerajte sa po značkách, ako je Smeg, DeLonghi, Bosh, Sage, Catler alebo KitchenAid.
Ako sa starať o rýchlovarnú kanvicu
Jediné, čo vaša rýchlovarná kanvica potrebuje bezvýhradne, je pravidelné čistenie od vodného kameňa. Tí, ktorí majú skutočne tvrdú vodu, sa tejto aktivite musia venovať o čosi častejšie, ideálne i raz za 2 týždne. No a tí, ktorí majú vodu s primeranou tvrdosťou, by mali kanvicu vyčistiť aspoň raz za 3 mesiace. Ako na to? Veľmi jednoducho. Kanvicu stačí napustiť vodou až po rysku MAX, do tej nasypať jeden z nasledujúcich prípravkov a nakoniec ju nechať prevrieť. Pri skutočne špinavej kanvici tento postup zopakujte 2- až 3-krát.
- Špeciálny odvápňovač na kanvice – tablety alebo roztok
- Kyselina citrónová
- 8 % ocot
Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)
Pred výberom spotrebiča je vhodné si odpovedať na niektoré základné praktické otázky. Aby sme vám výber rýchlovarnej kanvice uľahčili čo najviac, rozhodli sme sa odpovedať na najčastejšie kladené otázky. Ak vás zaujíma ešte niečo, napíšte nám do komentárov pod článkom. Odpovieme čo najskôr.
Aký objem rýchlovarnej kanvice potrebujem?
Ako zbavím kanvicu vodného kameňa?
Čo všetko vplýva na rýchlosť ohrievania vody
Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné
Zoznam článkov
Black Friday Slovensko 2023 – Čierny piatok 24.11.2023
Zľavy a výpredaje počas Black Friday alebo Cyber Monday sa udomácnili aj v našich končinách. Tieto obdobia výpredajov a akciových ponúk sú aktuálne počas jesennej – zimnej nákupnej sezóny. Dokáže spotrebiteľ ušetriť nakupovaním v tomto období? Sú ceny naozaj výhodnejšie? Ako postupovať pri... Prečítať článok
Rýchlovarná kanvica bez vodného kameňa: ako vyčistiť kanvicu octom, sódou bikarbónou, kyselinou citrónovou
Elektrické rýchlovarné kanvice sú v nejednej domácnosti aj kancelárii a pracovisku nenahraditeľným kuchynským spotrebičom. Prípravu čaju a kávy umožňujú aj bez potreby sporáka, čím sa stali také obľúbené. Napriek tomu, že ich používame niekoľkokrát denne, často zabúdame na ich čistenie.... Prečítať článok
Dátum poslednej aktualizácie: 18.04.2024
Komentáre Pridať komentár
Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy
Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok
Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania
Okrem murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok
Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie
Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok
Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?
Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok
Máme Guzzanti GZ 206. Túto kanvicu sme si vybrali kvôli krásnemu dizajnu a hlavne kvôli tomu, že kanvica je vyrobená z keramiky. No a voda varená v keramike je lepšia než tá v plaste. Vďaka výkonu 2200 W je voda uvarená rýchlo a objem nádržky 1,4 litra je postačujúci. Plusom je automatické vypnutie a ochrana proti prehriatiu. Kanvicu môžem odporučiť aj iným.
Klarstein Carlina, 1,7l má pekný dizajn, no je troška hlučnejšia pri zohrievaní. V návode na použitie je uvedené, že odblokovanie vrchnáku je pomocou páčky na rúčke. Ale reálne sa vyťahuje mechanicky. Cena bola fajn, spracovanie je kvalitné do 4 minút je voda zohriata. Som spokojná s výberom aj napriek malým nedostatkom.
Môžem odporučiť kanvicu Tefal KO250130, pekne vyzerá a dokáže rýchlo uvariť vodu. Chod je tichý a oceňujem osvetlenie v spínači. Určite by som si ju kúpila znova, ak by sa náhodou táto po rokoch pokazila. Plusom je tiež indikátor hladiny vody a dostatočný objem 1,7 litra.
Sencor SWK 1031 je lacná nerezovaná kanvica s pre mňa vyhovujúcim menším objemom. Produkt sa jednoducho ovláda a je vhodný aj pre seniorov. Varenie vody je rýchle, kanvica má nízku spotrebu, no gombík na zapínanie pôsobí troška labilnejšie. Má len vnútornú rysku a nie vždy je ju dobre vidieť. Za tú cenu je to pekne vyzerajúca kanvica, ktorá spĺňa svoj účel.
Tescoma Presidnet je pekne vyzerajúca rýchlovarná kanvica s reguláciou teploty jednoduchým stlačením tlačidla na podstavci. Je pomerne tichá, ľahká a má signalizáciu. Rýchlosť zovretia vody je dobrá a údržba kanvice jednoduchá. Pri väčšom množstve vody je kanvica dosť ťažká, a tak výrobca mohol torcha lepšie vymyslieť madlo, ktoré by bolo pohodlnejšie.
Dobrá kanvica je Concept RK 4140, má pekný dizajn a efektné modré podsvietenie. Je celkom rýchla, plných 1,7 litra zohreje za cca. 6 minút. Nie je to najlepšie, ani najhoršie. Páči sa mi, že sa ľahko čistí, stačí tam dať trocha zriedeného octu, nechať zohriať, potom nechať pár minút odstáť a už len opláchnuť. Ak to robíte pravidelne, kanvica vyzerá stále ako nová. Vadí mi len trocha menší otvor pri nalievaní vody, ale asi je to sila zvyku.
Na kanvici Xiaomi Mi Electric Kettle ma zaujal moderný minimalistický dizajn, no vadí mi, že je dosť hlučná a dlhšie jej trvá, kým sa sama vypne. Mínusom je tiež to, že viečko sa zle ovláda a málo sa otvorí. Nalievanie vody je potom nepraktické. Plus dávam za vnútornú časť, ktorá je celá z nerezu. Je to taká priemerná kanvica s pekným dizajnom za dobrú cenu.
Mám rýchlovarnú kanvicu Eta 8598 Ela a zatiaľ funguje výborne. Páči sa mi tmavý vzhľad, na ktorom nie je až tak vidno drobné nečistoty. Páči sa mi modré podsvietenie aj to, že pri činnosti je pomerne tichá. Eta je kvalitná značka a dúfam, že aj táto kanvica mi vydrží aspoň 10 rokov, podobne ako tá predchádzajúca. Kanvica má bezpečnostné prvky, je funkčná a vyrobená z kvalitných materiálov. Rýchlo zohrieva vodu a je ľahká, takže nalievanie vody je v pohode. Plus dávam za veľký objem či automatické vypnutie pri dosiahnutí bodu varu. Nemám žiadne extra výhrady, pretože kanvica spĺňa účel, na ktorý bola vyrobená.
Mám kanvicu Delonghi KBOV 2001BK, oslovil ma jej elegantný dizajn, ktorý pripomína vidiecky štýl, aj celkové prevedenie. Hlučnosť je prijateľná, je to o každého preferenciách, niektorí píšu, že je hlučná, no mne sa nezdá. Kanvica je vyrobená kvalitne, všetko sedí na svojom mieste a varí spoľahlivo. Vodu mám zohriatu raz dva. Maličké mínus dávam za mierne nepraktické uzatváranie, pretože veko je samostatné a ťažko sa otvára. Veľké plus dávam za to, že voda nepáchne, pretože kanvica je kovová. Vzhľadom na použitý materiál si myslím, že kanvica sa len tak ľahko nepoškodí a bude mi dlho slúžiť. Odporúčam ju každej gazdinke, hoci obstarávacia cena je vyššia.
Spoľahlivá rýchlovarná kanvica je Sencor SWK 1720BK, ktorá je navyše za priaznivú cenu. Páči sa mi krásny dizajn, ktorý pôsobí luxusne napriek tomu, že kanvica je lacná. Varenie je rýchle, no objem 1,7 litra vnímam ako menšiu nevýhody, pretože pred dvoch ľudí je to zbytočne veľká kanvica. Ak ste však v domácnosti viacerí, jej objem dokážete naplno využiť. Plus dávam za jednoduchú obsluhu a čisté línie dizajnu, ktoré skvele zapadajú do mojej kuchyne. Vzhľadom na to, že je nerezová, voda nesmrdí tak veľmi, ako keď som predtým varievala v starej umelohmotnej kanvici. Páči sa mi aj sitko za zachytávanie vodného kameňa, ktoré sa dobre vyberá. Myslím si, že za tú cenu je to fajn kanvica a dúfam, že mi bude dlho a spoľahlivo slúžiť.
mna ohurila na nete bosch deluxe - antikorova kanvica s nastavenim teploty a objemom 1,7 litra co nam bohate staci pre celu familiu na caj