Najlepšie elektrické hrnce 2024 – recenzie, test, porovnanie

Ak hľadáte najlepší elektrický hrniec, ktorý sa stane vaším pomocníkom v kuchyni, ste na správnom mieste. Poradíme vám, ako vyberať a ktoré produkty patria medzi tie najlepšie aj z pohľadu porovnania ceny a kvality.

Elektrický hrniec

Zostavili sme rebríček toho najlepšieho. Ako sme ho zostavovali? Pozreli sme si výsledok jedného známeho nestranného testovacieho serveru, pripočítali sme vaše skúsenosti a rôzne recenzie dostupné na internete. Výsledkom je rebríček najlepších elektrických hrncov, ktorý odzrkadľuje test elektrických hrncov, ale aj reálne skúsenosti používateľov.

Najlepšie elektrické hrnce

Názov Hodnotenie Detail
Sencor SPR 3600WH   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
CrockPot SCCPBPP 605   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Catler MC 8010   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Tefal RK745800   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Russell Hobbs 22740-56/RH   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt

Zdravé varenie

Prepadli ste trendu zdravého varenia? Ak si vo vašej domácnosti nenašiel svoje stabilné miesto elektrický hrniec, je najvyšší čas zmeniť to. Tento malý zázrak kombinuje klasické postupy prípravy jedál, šetrí miesto a, samozrejme, čas. Aké sú jeho výhody a čo si pri jeho výbere všímať? Poradíme vám!

Nahradí sadu bežných hrncov

Nepatrí varenie medzi vašu obľúbenú činnosť, alebo chcete jedlo pripraviť rýchlo, zdravo a bez väčšej námahy? Vo vašej kuchyni by rozhodne nemal chýbať elektrický multifunkčný hrniec, ktorý poľahky nahradí všetky hrnce, ktoré sa ukrývajú vo vašej kuchynskej linke.

Varenie v elektrickom hrnci

Ak ste často na cestách a variť potrebujete kdekoľvek, lepšia voľba snáď ani neexistuje.

Varí, pečie, smaží aj griluje

Elektrický hrniec je skutočne multifunkčnou pomôckou, ktorá splní všetky vaše očakávania. Umožňuje totiž pripravovať všetky vaše obľúbené jedlá a to hneď niekoľkými spôsobmi. Úplne bez obáv môžete variť na pare, smažiť, piecť, ale i grilovať. Do hrnca stačí pridať všetky potrebné suroviny, správne načasovať a čakať na dokonalý výsledok plný zdravia a chuti. Výber kvalitného elektrické hrnca vám zaberie čas. Poradíme vám, čo si všímať.

Ako vybrať elektrický hrniec

V prvom rade si ujasnite si, čo všetko od elektrického hrnca očakávate a aké druhy pokrmov najčastejšie pripravujete. Sledujte tiež systémy, ktoré ponúka, nastavenia, materiál či rozmery.

  • Materiál – väčšina elektrických hrncov je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a samozrejmosťou je nepriľnavý povrch. Vďaka použitému materiálu sa hrnce ľahko čistia, udržiavajú a nehrdzavejú.
  • Objem – veľkosť a teda aj objem elektrického hrnca sa líši podľa účelu, na ktorý ho budete používať. Ak v ňom budete variť ryžu, vyberte hrniec s objemom 5 l. Pri zaváraní sa odporúča objem 29 l, pri parných hrncoch závisí od toho, koľko chodov a pre koľko osôb budete variť. V zásade platí čím väčší, tým lepší. Celkový objem môžete zväčšiť aj prikúpením ďalších nádob.
  • Ovládanie – niektoré elektrické hrnce majú displej, iné sa nastavujú manuálne alebo majú možnosť dvoj- a trojstupňového ohrevu. V každom prípade by ovládanie malo byť zrozumiteľné a jednoduché. Výhodou displeja je, že vidíte nastavený program aj dobu ohrevu.
  • Časovač – patrí medzi špeciálne funkcie a nie každý elektrický hrniec ním disponuje. Umožňuje presné zapnutie a vypnutie, varenie si môžete rozplánovať presne podľa vašich požiadaviek alebo ho odložiť až po dobu 24 hodín.
  • Typ ohrevu – v ponuke sú hrnce s horným a dolným ohrevom. Typ ohrevu určuje aj použitie elektrického hrnca. Kým horný sa používa napr. na pečenie a zapekanie, dolný ohrev je ideálny pre smaženie a dusenie. Niektoré elektrické hrnce disponujú aj 3D ohrevom.
  • Výdrž – parné hrnce nie sú stavané na dlhší čas varenia ako 1 hodina a počíta sa s maximálnym počtom 4 osoby. Podľa toho je nutné vypočítať objem vody, ktorý je potrebný na tvorbu dostatočne účinnej pary.
  • Čistenie – všímajte si, ako rýchlo dokážete vami vybraný model elektrického hrnca rozložiť a tiež to, či sú jednotlivé časti vhodné do umývačky riadu. Platí, že čím je hrniec väčší, tým zložitejšia bude manipulácia pri jeho čistení.

Cena a obľúbené značky

Ak viete, čo od elektrického hrnca očakávate, poznáte aj sumu, ktorú chcete doň investovať. Zlatá stredná cesta býva najprijateľnejšou voľbou.

  • Do 100 € – menšie plnohodnotné elektrické hrnce s menším výkonom;
  • od 100 do 250 € – dizajnové kvalitné elektrické hrnce, ktoré disponujú viacerými funkciami a programami;
  • nad 250 € – elektrické hrnce aj pre komerčné využitie. Typické je kombinovanie s kuchynským robotom a indukčným ohrevom.

Medzi najznámejšie a najrozšírenejšie značky elektrických hrncov na trhu patria Klarstein, Delimano,Tefal, Bosch, Kenwood KitchenAid či Redmond.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Čo všetko sa dá v elektrickom hrnci pripraviť? Potrebujem ho vôbec? Ohľadom elektrických hrncov máte množstvo otázok, čo je dobre. Aspoň sa dozviete všetko, čo potrebujete. Okrem technických vlastností a parametrov sa najčastejšie zaujímate o podrobnosti používania tohto spotrebiča. Na najčastejšie otázky ohľadom elektrických hrncov sme sa rozhodli odpovedať:

Dokáže elektrický hrniec nahradiť sporák?

Áno, niektoré typy sú schopné plnohodnotne nahradiť sporák. I to je dôvod, prečo si ich väčšina ľudí kupuje na kempovanie či na chatku. Viac funkcií a možnosti poskytujú zväčša drahšie modely, ktoré majú väčší objem, vyšší výkon, odolnejšiu konštrukciu.

Aký je rozdiel medzi elektrickým a multifunkčným hrncom?

Elektrický hrniec je určený na tepelnú prípravu pokrmov. Má teda len jednu funkciu. Multifunkčný hrniec podporuje viacero rôznych funkcií a programov. Niektoré modely dokážu nahradiť ryžovar, fritézu, pomalý či parný hrniec.

Je lepší spodný alebo horný ohrev?

Typ ohrevu do veľkej miery ovlplyvňuje možnosti využitia hrnca. Spodný ohrev je vhodný na varenie, dusenie, vyprážanie, horný na grilovanie a zapekanie. Ak máte tú možnosť, zvoľte si model s obomi typmi ohrevu, aby ste mali viac možností na prípravu pokrmov.

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Zoznam článkov

Black Friday Slovensko 2023 – Čierny piatok 24.11.2023

Black Friday Slovensko 2023 – Čierny piatok 24.11.2023

Zľavy a výpredaje počas Black Friday alebo Cyber Monday sa udomácnili aj v našich končinách. Tieto obdobia výpredajov a akciových ponúk sú aktuálne počas jesennej – zimnej nákupnej sezóny. Dokáže spotrebiteľ ušetriť nakupovaním v tomto období? Sú ceny naozaj výhodnejšie? Ako postupovať pri... Prečítať článok

Elektrický hrniec na pečenie, pomalé varenie i varenie ryže. Ako na varenie v multifunkčnom hrnci?

Elektrický hrniec na pečenie, pomalé varenie i varenie ryže. Ako na varenie v multifunkčnom hrnci?

Elektrické hrnce patria do kategórie extrémne praktických kuchynských pomocníkov, ktorí šetria váš čas, energiu aj peniaze a čo je hlavné, sú určení na prípravu naozaj zdravých pokrmov.   Na trhu existujú rôzne typy týchto spotrebičov, pričom každý z nich má trochu alebo úplne iné... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(88.4%)
Dátum publikovania: 17.10.2017
Dátum poslednej aktualizácie: 18.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

31/07/2022 15:55
Katarínka G.

De Gusto 8 v 1 MF-12 je fajn hrniec, ale všimla som si, že pri zahrievaní praská, vydáva taký divný zvuk. Po iných stránkach som s ním spokojná, je kvalitne spracovaný, jednoducho sa obsluhuje, veľmi dobre sa v ňom varí. Cena bola prijateľná.

24/05/2022 13:48
Terka

Na hrnci Tesla EliteCook K70 sa mi páči multifunkčnosť. Je veľmi praktický, má jendoduché ovládanie a šetrí mi čas, energie aj námahu. Som milo prekvapená, že pri varení je tichý a vôbec nepočuť, že varí pod tlakom. Cena je síce vyššia, ale primeraná.

05/01/2022 18:07
Dáša

SENCOR SRM 1550SS by som si už druhýkrát nekúpila, pre mňa to sú vyhodené peniaze, pretože ryža sa na dne pripaľuje, lepšie si ju uvarím v bežnom hrnci. Hrniec je celkovo zle spracovaný a ryžu je nutné aj tak sledovať. No nech robím, čo robím, aj tak sa mi vždy pripáli.

28/12/2021 10:11
Zita

Som sklamaná z hrnca SENCOR SRM 1550SS, bol lacný a to je asi tak jediná jeho veľká výhoda. Ryža je síce uvarená dobre, ale na dne sa mierne pripaľuje. Hrniec pôsobí chatrným dojmom a mám obavy z jeho životnosti. Rýchlosť varenia je však dobrá. Druhýkrát by som si ho už nekúpila, preto ho nemôžem odporučiť.

10/11/2021 19:31
Milka

Veľkou úsporou času je pre mňa hrniec TESLA EliteCook K70. Výborne uvarí ryžu, je tak akurát, ani príliš tvrdá, ale ani nie rozvarená. Samozrejme, aj iné jedlá sú super, napríklad mäso či vývary. Vnútorný nerezový hrniec vyzerá krásne a mohutne. Plus dávam aj za displej, ktorý je dobre čitateľný aj z diaľky. Mínusom je, že občas sa potraviny pripaľujú.

12/07/2021 21:19
Etela

Mám hrniec Tefal All-In-One CY505E30 a varenie je rýchlejšie, než v klasickom hrnci. Páči sa mi nepripaľujúci sa povrch a teda jednoduché umývanie po dovarení. Hrniec krásne tesní, rýchlo varí, má prednastavené programy, no na ovládanie si treba zvyknúť. Vyzdvihujem veľkú 6 litrovú nádobu. Zdravé varenie a najmä fakt, že jedlo netreba počas prípravy strážiť. Mäso je tiež skvelé, skúšala som bravčové aj hovädzie a bolo vynikajúce. Páči sa mi multifunkčnosť či možnosť odloženého štartu. Je to skvelý pomocník v kuchyni, preto ho odporúčam.

11/07/2021 21:03
Maruška

Mám elektrický hrniec De Gusto 8 v 1 MF-12 , ktorý má jednoduché ovládanie. Na kúpu ma presvedčila reklama v televízii a tiež dobré recenzie používateľov na internete. Hrniec bezproblémovo varí, smaží aj dusí. Vyhovuje mi nastavenie teploty a času, vďaka čomu si môžem prípravu jednotlivých pokrmov upraviť podľa seba. Omáčky sa mi v hrnci nepripaľujú, čo je super, pretože v klasickom hrnci sa mi to stávalo pomerne často. Údržba je veľmi jednoduchá, hrniec sa ľahko čistí. Páči sa mi možnosť použitia viacerých funkcií a všestrannosť. Pre mňa je to veľký pomocník, ktorého kúpu neľutujem a odporúčam ho aj ostatným.

04/09/2020 20:31
beata buskova

prečítané, ale nejak ma to delimano neoslovilo - zvažujem multifunkčný čo je 5v1 a môže ísť do myčky, čo je veĽké veľké plus

22/01/2020 11:18
Lea

precitane a rozhodla som sa pre multifunkčný hrniec delimano 5v 1 - neprilnavy povrch a z osobnej skusenosti - baby moze ist do mycky ! lahke rychle cistenie a mozete v nom robit vsetko od ohrevu cez grilovanie az po vyprazanie a nemate bordel v celej kuchyni

02/04/2018 21:35
Jakub

toto je test??? veď ste tie výrobky ani nevideli...

Pridať komentár


Posledné články
Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Či už používate práčku denne alebo niekoľkokrát do týždňa, pri každom praní sa v jej útrobách hromadí neodparená voda a vodný... Prečítať článok