Najlepšie elektrické hrnce 2020 – recenzie, test, porovnanie

Ak hľadáte najlepší elektrický hrniec, ktorý sa stane vaším pomocníkom v kuchyni, ste na správnom mieste. Poradíme vám, ako vyberať a ktoré produkty patria medzi tie najlepšie aj z pohľadu porovnania ceny a kvality.

Elektrický hrniec

Zostavili sme rebríček toho najlepšieho. Ako sme ho zostavovali? Pozreli sme si výsledok jedného známeho nestranného testovacieho serveru, pripočítali sme vaše skúsenosti a rôzne recenzie dostupné na internete. Výsledkom je rebríček najlepších elektrických hrncov, ktorý odzrkadľuje test elektrických hrncov, ale aj reálne skúsenosti užívateľov.

Najlepšie elektrické hrnce

Názov Hodnotenie Detail
Klarstein Bristol   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Bionaire CrockPot SCCPBPP 605   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Philips HD3037   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Russell Hobbs 22750-56   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Concept CK9090   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt

Zdravé varenie

Prepadli ste trendu zdravého varenia? Ak si vo vašej domácnosti nenašiel svoje stabilné miesto elektrický hrniec, je najvyšší čas zmeniť to. Tento malý zázrak kombinuje klasické postupy prípravy jedál, šetrí miesto a, samozrejme, čas. Aké sú jeho výhody a čo si pri jeho výbere všímať? Poradíme vám!

Nahradí sadu bežných hrncov

Nepatrí varenie medzi vašu obľúbenú činnosť, alebo chcete jedlo pripraviť rýchlo, zdravo a bez väčšej námahy? Vo vašej kuchyni by rozhodne nemal chýbať elektrický multifunkčný hrniec, ktorý poľahky nahradí všetky hrnce, ktoré sa ukrývajú vo vašej kuchynskej linke.

Varenie v elektrickom hrnci

Ak ste často na cestách a variť potrebujete kdekoľvek, lepšia voľba snáď ani neexistuje.

Varí, pečie, smaží aj griluje

Elektrický hrniec je skutočne multifunkčnou pomôckou, ktorá splní všetky vaše očakávania. Umožňuje totiž pripravovať všetky vaše obľúbené jedlá a to hneď niekoľkými spôsobmi. Úplne bez obáv môžete variť na pare, smažiť, piecť, ale i grilovať. Do hrnca stačí pridať všetky potrebné suroviny, správne načasovať a čakať na dokonalý výsledok plný zdravia a chuti. Výber kvalitného elektrické hrnca vám zaberie čas. Poradíme vám, čo si všímať.

Ako vybrať elektrický hrniec

V prvom rade si ujasnite si, čo všetko od elektrického hrnca očakávate a aké druhy pokrmov najčastejšie pripravujete. Sledujte tiež systémy, ktoré ponúka, nastavenia, materiál či rozmery.

  • Materiál – väčšina elektrických hrncov je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele a samozrejmosťou je nepriľnavý povrch. Vďaka použitému materiálu sa hrnce ľahko čistia, udržiavajú a nehrdzavejú.
  • Objem – veľkosť a teda aj objem elektrického hrnca sa líši podľa účelu, na ktorý ho budete používať. Ak v ňom budete variť ryžu, vyberte hrniec s objemom 5 l. Pri zaváraní sa odporúča objem 29 l, pri parných hrncoch závisí od toho, koľko chodov a pre koľko osôb budete variť. V zásade platí čím väčší, tým lepší. Celkový objem môžete zväčšiť aj prikúpením ďalších nádob.
  • Ovládanie – niektoré elektrické hrnce majú displej, iné sa nastavujú manuálne alebo majú možnosť dvoj- a trojstupňového ohrevu. V každom prípade by ovládanie malo byť zrozumiteľné a jednoduché. Výhodou displeja je, že vidíte nastavený program aj dobu ohrevu.
  • Časovač – patrí medzi špeciálne funkcie a nie každý elektrický hrniec ním disponuje. Umožňuje presné zapnutie a vypnutie, varenie si môžete rozplánovať presne podľa vašich požiadaviek alebo ho odložiť až po dobu 24 hodín.
  • Typ ohrevu – v ponuke sú hrnce s horným a dolným ohrevom. Typ ohrevu určuje aj použitie elektrického hrnca. Kým horný sa používa napr. na pečenie a zapekanie, dolný ohrev je ideálny pre smaženie a dusenie. Niektoré elektrické hrnce disponujú aj 3D ohrevom.
  • Výdrž – parné hrnce nie sú stavané na dlhší čas varenia ako 1 hodina a počíta sa s maximálnym počtom 4 osoby. Podľa toho je nutné vypočítať objem vody, ktorý je potrebný na tvorbu dostatočne účinnej pary.
  • Čistenie – všímajte si, ako rýchlo dokážete vami vybraný model elektrického hrnca rozložiť a tiež to, či sú jednotlivé časti vhodné do umývačky riadu. Platí, že čím je hrniec väčší, tým zložitejšia bude manipulácia pri jeho čistení.

Cena a obľúbené značky

Ak viete, čo od elektrického hrnca očakávate, poznáte aj sumu, ktorú chcete doň investovať. Zlatá stredná cesta býva najprijateľnejšou voľbou.

  • Do 100 € – menšie plnohodnotné elektrické hrnce s menším výkonom;
  • od 100 do 250 € – dizajnové kvalitné elektrické hrnce, ktoré disponujú viacerými funkciami a programami;
  • nad 250 € – elektrické hrnce aj pre komerčné využitie. Typické je kombinovanie s kuchynským robotom a indukčným ohrevom.

Medzi najznámejšie a najrozšírenejšie značky elektrických hrncov na trhu patria Klarstein, Delimano,Tefal, Bosch, Kenwood KitchenAid či Redmond.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Čo všetko sa dá v elektrickom hrnci pripraviť? Potrebujem ho vôbec? Ohľadom elektrických hrncov máte množstvo otázok, čo je dobre. Aspoň sa dozviete všetko, čo potrebujete. Okrem technických vlastností a parametrov sa najčastejšie zaujímate o podrobnosti používania tohto spotrebiča. Na najčastejšie otázky ohľadom elektrických hrncov sme sa rozhodli odpovedať:

Dokáže elektrický hrniec nahradiť sporák?

Áno, niektoré typy sú schopné plnohodnotne nahradiť sporák. I to je dôvod, prečo si ich väčšina ľudí kupuje na kempovanie či na chatku. Viac funkcií a možnosti poskytujú zväčša drahšie modely, ktoré majú väčší objem, vyšší výkon, odolnejšiu konštrukciu.

Aký je rozdiel medzi elektrickým a multifunkčným hrncom?

Elektrický hrniec je určený na tepelnú prípravu pokrmov. Má teda len jednu funkciu. Multifunkčný hrniec podporuje viacero rôznych funkcií a programov. Niektoré modely dokážu nahradiť ryžovar, fritézu, pomalý či parný hrniec.

Je lepší spodný alebo horný ohrev?

Typ ohrevu do veľkej miery ovlplyvňuje možnosti využitia hrnca. Spodný ohrev je vhodný na varenie, dusenie, vyprážanie, horný na grilovanie a zapekanie. Ak máte tú možnosť, zvoľte si model s obomi typmi ohrevu, aby ste mali viac možností na prípravu pokrmov.

Krátke recenzie

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Vaše hodnotenie:
(88.8%)
Dátum publikovania: 17.10.2017
Dátum poslednej aktualizácie: 21.09.2020
Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

04/09/2020 20:31
beata buskova

prečítané, ale nejak ma to delimano neoslovilo - zvažujem multifunkčný čo je 5v1 a môže ísť do myčky, čo je veĽké veľké plus

22/01/2020 11:18
Lea

precitane a rozhodla som sa pre multifunkčný hrniec delimano 5v 1 - neprilnavy povrch a z osobnej skusenosti - baby moze ist do mycky ! lahke rychle cistenie a mozete v nom robit vsetko od ohrevu cez grilovanie az po vyprazanie a nemate bordel v celej kuchyni

02/04/2018 21:35
Jakub

toto je test??? veď ste tie výrobky ani nevideli...

Pridať komentár