Faxcopy.sk – skúsenosti a recenzia

Spoločnosť FaxCOPY funguje na Slovensku od roku 1991. Svoje podnikanie začala ako firma, ktorá do našej krajiny dovážala techniku značky Canon. Postupne svoju činnosť rozšírila na predaj a servis rôznej kancelárskej techniky. Značku Canon doplnili desiatky ďalších.

Faxcopy.sk hodnotenie

V súčasnosti dobe máme na Slovensku takmer 30 kamenných prevádzkok, v ktorých si zákazník môže zakúpiť spotrebný tovar a kancelárske potreby alebo využiť jednu zo služieb FaxCOPY - tlač fotografií, vizitiek, veľkoformátová tlač, finalizácia dokumentov (viazanie diplomových, dizertačných a bakalárskych prác) fotenie na doklady, výroba fotodarčekov a rôzne grafické práce.

Eshop faxcopy.sk je držiteľom certifikácie SAEC - bezpečný nákup, pečate Overené zákazníkmi od Heureka.sk a víťazom súťaže ShopRoku 2015 (kategória Foto).

Hodnotenie zákazníkov

Faxcopy.sk patrí k veľmi dobre hodnoteným eshopom. Na portáli heureka.sk ho zákazníci považujú  za spoľahlivý a ústretový. Vyzdvihujú aj bezproblémovú komunikáciu, kvalitu tlačových materiálov a fotografií, ponuku neštandardných rozmerov rámov, širokú ponuku tovarov, dobré ceny, dostupnosť a rýchle doručenie tovaru. Klienti oceňujú aj možnosť osobného odberu na pobočke, ktorý nie je spoplatnený.

Recenzie a skúsenosti s e-shopom Faxcopy.sk

Z negatív sa spomína napríklad málo tovaru skladom na pobočkách, vyššia cena niektorých položiek, dĺžka dodacej doby na prevádzku, málo personálu na predajniach, nedostatok sortimentu v eshope či fakt, že zákazník musí počas objednávky na osobný odber zadať spôsob platby, ktorý sa už nedá zmeniť.

Vernostný program na webe aj v predajni

Okrem zliav pre držiteľov karty ISIC, ITIC, EURO<26, TEENFINIO, Egocard, JUNIOR RAILPLUS EURO<26 a Bratislavskej mestskej karty (5% - 10 %) ponúka faxcopy.sk aj vernostné programy. Registrovaní zákazníci eshopu zbierajú každým nákupom body, ktoré môžu vymeniť za darčeky alebo trvalú odmenu (napr. doprava zdarma).

Zákazníci sa môžu v kamenných predajniach zaregistrovať do vybraného programu a získať jednu z 3 kariet - WEB kartu, vďaka ktorej nakupujú za eshopové ceny, BONUS kartu - body za každý nákup možno meniť za darčeky, alebo PARTNER kartu - vernostný program pre celoslovenských firemných zákazníkov.

Hodnotenie článku:
(80.2%)

Komentáre

22/05/2019 12:24
Koloman Maruhan

Otrasné nastavenie prednastavenej tlače na samoobslužných počítačoch, rovnako otrasné možnosti jej vynútenej zmeny. V základe takmer vždy vyústia buď do zle vytlačených stránok, kedy po predošlom užívateľovi ostalo nastavenie po ňom (alebo v rozhodenom základe od faxcopy?) . Napriek vytlačeniu 100% 1:1, tak vyjde buď nepoužiteľná až 10- násobná zväčšenina, alebo mikro-zmenšenina, či neželané vytlačenie drahých farebných výtlačkov. Tlač sa takto predražuje na čase, či nevyhovujúcich výtlačkoch aj 2-4x.
ČB výtlačky pritom niektoré ich PC ani neumožňujú predvoliť - odkazujú, že ak chcem zvoliť čiernobielu tlač, tak mám zvoliť v nastaveniach tlačiarní "B&W" , no také nastavenie im tam chýba, v PC a jeho SW je len jediné kombinované "Farebná alebo čiernobiela tlač".
To si zvolí už PC automaticky, ak detekuje jediný farebný znak v dokumente, napríklad v čiernobielom texte farebne zvýraznený e-mail (modrá) - a tlačí dokument "farebne".
Takže buď človek stratí čas, ktorý mu nabieha do nepotrebných obštrukcií s nastaveniami (neraz nemožnými - tzv. slepé uličky), alebo musí volať obsluhu (čas mu stále nabieha), ktorá mu prezradí, že na tomto PC sa nedá nastaviť ČB tlač, treba ísť na vedľajší - a skutočne, tam už "B&W" voľba je - to ale nikto vopred netuší, ktoré PC je ako softwarovo a možnosťami mrzácke.
Na rozdiel od minulosti, kedy boli všetky súbory určené na vytlačenie v základe nastavené ako čiernobiela tlač, a ak chcel človek výtlačok farebný, vtedy ho zvolil (jednoducho, nie komplikovane ako dnes kedy až márne hľadá ČB).

Nehovoriac o ich pochybnom softwari pre súbory pdf - Foxit reader, ktorý rovnako neumožňuje rýchle intuitívne nastavenie tlače bez neželaných zmien, presne podľa dokumentu 1:1 100% ČB. Tento software používajú vo Fax Copy namiesto najrozšírenejšiemu Adobe Acrobat Reader, pretože ho mylne považujú za nainštalovaný zadarmo ako freeware, Okrem zhoršených možností jeho rýchleho ovládania ide o to, že freeware SW nie je poskytovaný na komerčné podnikateľské použitie, je v bezplatnej verzii určený len pre jediného koncového užívateľa na jednom PC. Na tieto účely má aj firma Foxit určené ich platené druhy software pre podnikajúce subjekty, tie však na počítačoch zmienenej firmy nainštalované nie sú (však to by rovno mohli platiť už i za Adobe pre business účely, všakže).

Na záver, "veľmi zaujímavé" je, že keď človek navštívi inú firmu so samoobslužnou tlačou, tam sa vôbec nemusí zaoberať nejakým nastavovaním tlače pre vyhnutie sa nastraženým pasciam (zdeformované rozmery, podsunutá farebná tlač...), ale každý jeden užívateľ má po jeho prihlásení tlač v základe prednastavenú vo výstupe bez deformácií 1:1 100%, tiež sa stretáva pri pdf s Adobe Acrobatom so zaplatenou licenciou a napokon celá tlač ho vyjde lacnejšie nielen v cene za jednotlivý hárok, ale neplatí pri príprave tlače navyše už ani za žiaden doúčtovaný "čas za PC za každú začatú minútu " - no však načo aj, keď užívateľa nič naschvál nezdržiava, a za minútu - dve vypadne od počítača spokojný, bez nastavovaní - s každým výtlačkom v ruke presne tak, ako ho mal zobrazený vo worde, pdf, či inde (napr v náhľade pre tlač 100%). Nepotrebuje sa ani radiť s obsluhou, ani zdržovať seba a rozčuľovať sa nad neželanými výtlačkami a schválne (alebo z dôvodov ťažkého amaterizmu správcov PC) predraženou sumou pri situáciách vedúcich ho do popísanej pasce za samoobslužným PC fax & copy.

21/02/2018 09:16
Eliska

Výborná spolupráca - komunikácia, či osobná, alebo mailová, perfektná trpezlivosť, ústretovosť, precíznosť, konečný efekt pozvánok ( tlač, rezanie, výber papiera) dokonalý - Fax Copy City Aréna Trnava, Mgr. Martina Šinálová. Veľmi šikovná holka, doporučujem a zároveň ďakujem.

Pridať komentár