Najlepšie nožnice na trávu 2024 – recenzie, test, porovnanie

Nožnice na trávu nepatria k tomu záhradnému náradiu, ktoré by ste museli vlastniť nevyhnutne. Inak povedané, určite sa zaobídete aj bez nich, ak však chcete váš trávnik a iné časti záhrady udržiavať v dokonalom poriadku, ide o veľmi praktického pomocníka.

Ako vybrať nožnice na trávu?

V našom návode na výber vám poradíme, ktorý typ nožníc na trávu je vhodný práve pre vás.

Najlepšie ručné nožnice na trávu

Názov Hodnotenie Detail
Berger 2100   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Ferrida   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
Wolf-Garten Ri-T   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Gardena Classic 8730   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Fiskars Servo 113680   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt

Najlepšie akumulátorové nožnice na trávu

Názov Hodnotenie Detail
Makita DUM604ZX   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Fieldmann FZN 4101-A   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Gardena ComfortCut Li   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Bosch 0.600.857.001   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Makita DUM111ZX   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt

Nožnice na trávu – recenzie

Na niekoľko modelov nožníc na trávu sme si posvietili za vás. Spísali sme všetky pozitíva aj negatíva, pozreli sme sa na tie najzaujímavejšie a najdôležitejšie parametre a pripravili pre vás recenzie nožníc na trávu, ktoré vám môžu pri výbere podstatne pomôcť.

Na čo slúžia nožnice na trávu

V garáži vám už stojí ručná aj traktorová kosačka, krovinorez, elektrické nožnice na živý plot a tie ručné na oštikávanie konárov. Na čo vám teda bude ďalšie záhradné náradie? Nožnice na trávu slúžia na úpravu menších a hlavne ťažko dostupných plôch, napríklad v okolí záhonov, obrubníkov, záhradného domčeka či altánku, psej búdy, detského pieskoviska, alebo v tesnej blízkosti bazéna.

Niektorí majitelia trávnikov ich využívajú aj na akési doladenie ich zelenej pýchy po kosení. Áno, pomocou nožníc na trávu môžete okrem vyššie spomenutých plôch upraviť aj tie miesta, ktoré po nájazde kosačky nevyzerajú úplne podľa vašich predstáv. Samozrejme, niečo takéto je vskutku iba pre tých, ktorí si potrpia na detaily.

Ako vybrať nožnice na trávu

Nožnice na trávu sa dajú rozdeliť do 2 základných kategórií, a to na tie mechanické – ručné a akumulátorové. Prvá alternatíva je lacnejšia, avšak pracnejšia, preto je vhodná najmä pre tých, ktorí potrebujú trávnik strihať iba občasne a na malej ploche. Akumulátorové nožnice nabijete, takže v podstate pracujú za vás. Na druhej strane za ne zaplatíte minimálne 20 eur. Na začiatku rozhodovania si teda určite položte otázku, ktorá z týchto verzií je lepšia pre vás. Mnoho parametrov sa totiž bude odvíjať práve na základe vašej odpovede.

Ručné nožnice na trávu

Ručné nožnice na trávu na prvý pohľad pripomínajú klasické nožnice na živý plot. Rozdielna je v podstate iba ich rukoväť a umiestnenie nožov – rukoväť sa nachádza nad nožmi, aby ste sa pohodlne dostali k tráve, ktorá rastie vo vodorovnej polohe. Tieto nožnice využijete hlavne na strihanie menších trávnatých plôch, napríklad v okolí obrubníkov, okrasných skaliek či zeleninových záhonov. Samozrejme, nič vám nebráni ani v tom, aby ste ich používali na úpravu celého trávnika, takáto aktivita by však bola vskutku náročná.

ako vybrať ručné nožnice na trávu

Akumulátorové nožnice na trávu

Kategória akumulátorových nožníc na trávu je už o čosi pestrejšia. Patria sem modely s rôznymi typmi nožov, rukoväťami, hmotnosťou a využitím. Ich hlavná funkcia je však rovnaká, slúžia na úpravu trávnatej plochy na ťažšie dostupných miestach.

Hlavným rozdielom medzi ručnými a akumulátorovými nožnicami je prítomnosť batérie, resp. akumulátora. Práca s nimi je teda o poznanie jednoduchšia a príjemnejšia. Trošku otravná môže byť iba nutnosť neustáleho dobíjania batérií, už spomínaná vyššia cena a taktiež náročnejšie požiadavky na ich uskladnenie.

Čo si všímať pri výbere nožníc na trávu

Výber ručných nožníc na trávnik je nepochybne jednoduchší. Stačí si vybrať tie s ideálnou dĺžkou nožov, prijateľnou cenou, hmotnosťou a môžete sa pustiť do úpravy vašej záhrady. Pri tých akumulátorových je však potrebné pozerať na viacero parametrov, ako je výdrž batérie či počet líšt. Aby ste z toho všetkého nemali úplný miš-maš, jednotlivé časti výberu nožníc na trávu budú v nasledujúcich riadkoch rozdelené do samostatných častí pre tie ručné a akumulátorové.

Hmotnosť nožníc na trávu

Nožnice na trávu by mali byť čo najľahšie, aby vám po už po krátkej chvíľke nezačala „odpadávať ruka“, čo platí pre ručné aj akumulátorové modely. Toto náradie môže vážiť iba 300 g, ale i viac ako 3 kg. Spravidla je to tak, že ručné nožnice sú a zároveň by aj mali byť ľahšie. Výnimkou sú modely s teleskopickou tyčou, teda predĺženou rukoväťou, ktorá slúži na strihanie trávnika v stoji. Tie majú zväčša vyššiu hmotnosť.

Akumulátorové nožnice sú ťažšie hlavne kvôli batérii. Pre ženy sa dá za prijateľnú považovať hmotnosť okolo 1 kg (aj to už je však celkom dosť), páni by mali bez väčších problémov v rukách „udržať“ 2 až 3 kg. Ťažšie modely oceníte iba v tom prípade, ak sú určené aj na strihanie hrubších zdrevnatených stoniek.

Ako vybrať vhodné nože

Nožom by ste mali venovať pozornosť pri kúpe akumulátorových aj ručných nožníc, keďže ide o ich najdôležitejšiu časť. Začneme tými parametrami, ktoré sú rovnaké pri oboch typoch nožníc, teda materiálom.

Určite je rozumné siahnuť po nožoch z akejkoľvek nehrdzavejúcej ocele. zväčša sa stretnete s pozinkovanou či kalenou oceľou. Inak stačí nožnice zabudnúť v tráve alebo ich odložiť mokré a zhrdzavené nože sú na svete (verte mi, viem o čom hovorím). Je nutné podotknúť, že zhrdzavené, rovnájú sa tupé nože, čo je pri tomto náradí neprípustné.

Pri mnohých kúskoch sa stretnete taktiež so špeciálnou „nelepivou“ povrchovou úpravou, ktorá prispieva k tomu, že odstrihnutá tráva z čepelí pri práci skĺzava jednoduchšie. Túto drobnosť oceníte taktiež pri čistení nožníc.

Ako vybrať nože na ručných nožniciach na trávu

Pri kúpe mechanických, teda ručných nožníc sa zamerajte na dĺžku a záber nožov, ktorý rozhoduje o tom, aký široký pás trávy dokážete odstrihnúť na jedno cvaknutie. Na úpravu skutočne malých a zle dostupných plôch sa vám budú hodiť kratšie nože (cca 15 – 20 cm), dlhšie (cca nad 25 cm) oceníte pri úprave väčších a dostupnejších plôch.

Čepele ručných nožníc na trávu

Druhým parametrom je výbrus, teda tvar ostria na nožoch. Prvou verziu je rovné ostrie, ktoré nájdete hlavne na lacnejších kúskoch, druhou takzvaný vlnitý výbrus na tých drahších. Vlnitý výbrus by mal stáť za efektívnejším „uchopením“ trávy. Za seba môžeme povedať, že pri práci s nožnicami na trávu s rovným a vlnitým výbrusom nevidíme veľký rozdiel.

Pri ručných nožniciach si všimnite aj možnosti ich otočenia, a to najmä vtedy, ak vy alebo niekto z vašej rodine patrí k ľavákom. Na niektorých kúskoch môžete totiž nože pohodlne otočiť v 180 alebo 360 ° uhle. Táto možnosť je praktická aj z ďalšieho dôvodu, nožnice môžete využiť taktiež na vertikálne strihanie.

POZOR: Nožnice s vlnitým výbrusom sú trochu náročnejšie na údržbu. Potrápia vás hlavne pri ich brúsení.

Ako vybrať lišty na elektrických nožniciach na trávu

Ak sa rozhodnete pre akumulátorový model, budete mať na výber spomedzi viacerých typov takzvaných líšt. Ide o nadstavce, ktoré poznáte z elektrických nožníc na živý plot. Môžu mať rôzny tvar a počet „nožov“, dĺžku aj záber. I v tomto prípade platí to, čo sme si povedali vyššie, teda že dlhšie lišty sú vhodné na úpravu väčších a tie kratšie na úpravu menších a zle dostupných plôch.

Na niektorých akumulátorových nožniciach môžete lišty spolu s celou hlavou otáčať v 2 alebo až 4 smeroch, teda dopredu a dozadu, alebo dopredu, dozadu, doľava a doprava.

Ku kvalitnejším akumulátorovým nožniciam zväčša dostanete viacero líšt, pričom každá z nich slúži na úpravu iných porastov. Základom je lišta na trávu, ktorá zvykne byť dlhá cca 8 cm. Okrem nej môžete v balení nájsť aj lištu na strihanie hrubších zdrevnatených stoniek, živého plota (lišta s dĺžkou okolo 15 cm) alebo tenších konárikov.

Ako vybrať vhodnú rukoväť

Rukoväť je ďalšia veľmi dôležitá súčasť akýchkoľvek nožníc, a teda i tých na trávu. Typy rukovätí sa na ručných a akumulátorových modeloch zásadne líšia, preto si ich musíte vyberať úplne inak. Predtým, ako sa dostaneme k obom typom nožníc, si povieme opäť o spoločných parametroch.

Prvým z nich je tvarovanie rukoväte, ktoré by malo byť ergonomické. Je celkom ťažké presne opísať, čo znamená to ergonomické tvarovanie. Pri nožniciach by sa to však dalo zhrnúť asi tak, že by vám mala rukoväť „padnúť“ do ruky. Veľmi pohodlným detailom sú záhyby na prsty a, nepochybne, aj pogumovaný, resp. protišmykový povrch.

Akumulátorové nožnice na trávu

Druhým spoločným parametrom je dĺžka rukoväte. Na výber máte nožnice, pri ktorých musíte byť počas práce zohnutí alebo kľačať na kolenách, teda tie s krátkou rukoväťou. Druhou možnosťou je teleskopická tyč, ktorá slúži na to, aby ste mohli počas úpravy trávnika stáť.

Ako vybrať rukoväť na ručných nožniciach na trávu

Pri ručných nožniciach sa stretnete s rôznymi obmenami rukovätí (s uškom, bez uška, rôzne tvarovanie atď.), ktoré musíte vždy stlačiť, najčastejšie smerom zhora nadol. Toto riešenie je celkom šikovné, avšak nie dokonalé. Po istej chvíľke vás totiž takmer s istotou začne bolieť ruka.

Dlhšiu prácu s takýmito nožnicami spozorujete hlavne na druhý deň, keď vás pravdepodobne čaká svalovka na dlani. Áno, aj to sa dá, pretože pri takomto pohybe zaberajú svaly, o ktorých ste doteraz ani len netušili. Inak povedané, nepoužívate ich až tak často. Takto to bolo a je pri každej ďalšej úprave trávy v okolí záhonov aspoň v našom prípade. Preto vám odporúčame siahnuť po nožniciach, ktoré nemusíte stláčať príliš veľkou silou.

Ako vybrať rukoväť na akumulátorových nožniciach na trávu

Akumulátorové nožnice nie sú poháňané stláčaním rukoväte, ale batériou. Rukoväť preto neslúži na stláčanie, ale iba uchopenie a stláčanie tlačidla ON/OFF. V tomto prípade sa preto zamerajte hlavne na jej polohu a tvar – môže byť zaoblená alebo úplne rovná, umiestnená hore nad čepeľami, alebo sa s nimi nachádzať takmer vo vodorovnej polohe.

Opäť platí, že každému vyhovuje niečo iné, preto vám odporúčame, aby ste si nožnice najprv skúsili, doslova, chytiť do ruky. Nezabudnite, že s nožnicami budete pracovať aj počas dlhšej doby, preto si vyberte taký model, ktorý sa vám drží naozaj pohodlne.

Ako vybrať vhodnú batériu – akumulátor

Logicky, v tejto chvíli sa dostávame k parametru, ktorý súvisí výhradne s akumulátorovými modelmi. Batéria môže na 1 nabitie vydržať iba cca 30 min. alebo až 1,5 hod. Dá sa povedať, že drahšie nožnice zvyknú mať výdrž dlhšiu, tie lacnejšie podstatne kratšiu. Výhody a nevýhody oboch možností asi nie je potrebné vysvetľovať dopodrobna.

Najčastejšie natrafíte na 8 – 10 V batérie, výnimočnejšie na tie 18 a viac voltové. Pri kúpe akumulátorových nožníc si všimnite aj údaj o dĺžke ich nabíjania. Niektoré batérie musíte nechať v elektrine iba 3, niektoré až 7 hodín.

Akumulátorové nožnice na trávu – batéria

Veľmi praktickým riešením sú 2 batérie v balení. Jednu môžete používať a druhú súčasne nabíjať. No a keď už sme pri počte batérií v balení, nezabudnite si vopred overiť, či k danému modelu batériu vôbec dostaneteNiektoré sú totiž dodávané bez nej a dokonca i bez nabíjacej stanice.

Bezpečnostné a praktické funkcie nožníc na trávu

Nasledujúce riadky budú venované opäť prevažne akumulátorovým nožniciam, pretože tie ručné nezvyknú mať až toľko pokrokových či bezpečnostných funkcií. Do úvahy pripadá možnosť otáčania čepele v 180 alebo až 360 ° uhle a páčka na ich „uzamknutie“.

 • Ochrana prstov: Nachádza sa nad nožmi pred rukoväťou. Najčastejšie ide o plastový „kryt“, ktorý vaše ruky chráni ako pred nožmi, tak i pred lietajúcou trávou.
 • Funkcia automatického vypnutia: Slúži na to, aby sa nožnice vypli vo chvíli, keď pustíte „gombík“ ON/OFF.
 • Bezpečnostný zámok: Ak máte deti alebo domáce zvieratá, ktoré sa zvyknú prehrabávať vo vašom záhradnom náradí, určite premýšľajte nad nožnicami s bezpečnostným zámkom.
 • Nastavenie výšky strihu: Na niektorých, hlavne tých „značkových“ a drahších nožniciach môžete nastaviť výšku nožov, teda výšku strihania trávy. Najčastejšie sa stretnete s rozmedzím od 0,5 do 2,5 cm.
 • Indikátor stavu batérie – akumulátora: Zväčša ide o LED svetelnú kontrolku, ktorá vás upozorní na vybitie, ale i nabitie batérie.
 • Indikátor preťaženia: Na niektorých modeloch je spojený so svetelnou kontrolkou stavu batérie. Slúži na to, aby vás upozornil na preťaženie – prehriatie nožníc pri dlhšej práci.

Počet strihov/otáčok za minútu

Aj tieto technické parametre vás budú zaujímať výhradne pri akumulátorových nožniciach. Pri niektorých modeloch nájdete údaj o počte strihov, pri iných zas o počte otáčok za minútu. Na oba z nich natrafíte skôr výnimočne. Nebudeme vás zaťažovať všetkými dostupnými možnosťami. Bohato vám stačí vedieť, že vyšší počet otáčok alebo počet strihov za minútu hovorí o vyššom výkone nožníc. Pre lepšiu predstavu, na tých drahších sa zväčša stretnete s cca 2 000 – 2 500 strihmi za min.

Kde kúpiť ručné a akumulátorové nožnice na trávu + priemerná cena

V závere návodu na výber tých najlepších nožníc na trávu sme si pre vás vybrali niekoľko značiek a predajcov, u ktorých si môžete zaobstarať buď drahšie profi kúsky, alebo tie s veľmi dobrou kvalitou a prijateľnou cenou.

Nožnice na trávu Bosch

Nožnice na trávu Bosch patria k tým drahším, avšak, ako to už pri tejto značke býva, aj tým kvalitnejším. Najlacnejší model môžete vlastniť za niečo okolo 60, ten najdrahší za viac ako 100 eur. V ponuke Bosch nájdete výhradne akumulátorové nožnice na trávu. Všetky spája nízka hmotnosť (cca 500 – 600 g) a špecifická protišmyková rukoväťVýdrž nožníc Bosch na jedno nabitie sa pohybuje v rozmedzí 50 až 100 min. a doba ich nabíjania je cca 50 min. a viac. príznačným parametrom je i viacero líšt v balení. K väčšine nožníc Bosch dostanete minimálne 2, jednu na trávnik a druhú na živý plot.

Nožnice na trávu Fiskars

Ďalší známy výrobca, ktorý ako jediný z tých, ktorých sme pre vás vybrali, ponúka iba ručné modelyCena nožníc od Fiskars sa pohybuje niekde okolo 20 eur. Na väčšine z nich si môžete jednoducho nastaviť uhol nožov na 180 °, vďaka čomu slúžia nielen na strihanie trávy, ale taktiež tenších konárikov či byliniek, teda tých porastov, ktoré rastú vo vertikálnej polohe.

Zelené akumulátorové nožnice na živý plot

Nožnice na trávu Gardena

Značku Husqvarna asi nie je potrebné predstavovať. No a Gardena je jednou z jej hlavných celosvetových spotrebiteľských značiek. Inak povedané, aj v tomto prípade hovoríme o dobrej kvalite za rozumnú cenu. Gardena má v ponuke ručné aj akumulátorové nožnice na trávu, a to za ceny od 15 do 30 eur (ručné) a 40 až 80 eur (akumulátorové).

Nožnice na trávu Fieldmann

Produkty Fieldmann kvalitou mnohí prirovnávajú k značkám, ktoré ponúka Lidl. V preklade, nejde o úplnú špičku či 100 % profi záhradné náradie, ale rozumný kompromis medzi cenou a kvalitou. Aj Fieldmann ponúka výhradne akumulátorové nožnice na trávu, a to za cenu od cca 20 do 36 eur. Ku všetkým z nich dostanete 2 lišty – 80 mm na trávu, 110 mm na kríky – a 3,6 V Li-ion batériu s 30 min. výdržou a 4 hod. dobou nabíjania. Vybrať si môžete z modelov s otočnou hlavou či teleskopickou tyčou – rukoväťou.

Nožnice na trávu Hecht

Značka Hecht určite patrí k tým overeným a spoľahlivým, kúpa nožníc na trávu je teda aj v tomto prípade rozumná. Hecht má v ponuka iba 1 model nožníc, resp., ako sa dočítate na ich webe, akumulátorového vyžínača za necelých 40 eur. Jeho nabíjanie vám zaberie približne 4 hodiny a následná prevádzka môže trvať maximálne 40 min. Nožnice majú príjemnú protišmykovú rukoväť, dostanete k nim aj teleskopickú tyč a 2 lišty (na trávu a kríky). Menším sklamaním je ich vyššia hmotnosť, ktorá predstavuje až 1 kg.

Nožnice na trávu Makita

Nožnice na trávu Makita na prvý pohľad pripomínajú malého záhradného terminátora. Sú robustné, majú vymeniteľné lišty, výšku strihania trávy si na nich môžete nastaviť na rôznu výšku a na ich prehriatie, vybitie alebo nabitie vás upozorní LED indikátor. V skratke, sú to vskutku prepracované a výkonné nožnice na trávu s celkom výkonnými batériami. Tomu však zodpovedá aj ich cena, ktorá sa pohybuje v rozmedzí od cca 70 do 150 eur.

POZOR: Mnohé nožnice na trávu Makita sú dodávané bez batérie a nabíjacej stanice.

Nožnice na trávu Stihl

Od ďalšieho extrémne populárneho a spoľahlivého výrobcu Stihl si môžete zakúpiť taktiež iba akumulátorové nožnice na trávu. V jeho ponuke nájdete konkrétne 2 modely, a to nožnice Stihl HSA 25 a 26. Novší model, teda HSA 26 je dostupný samostatne za cca 99 eur alebo ako súčasť setu za cca 140 eurHSA 25 si môžete zakúpiť iba spolu s ďalšou výbavou za cenu okolo 130 eur.

O kvalite v tomto prípade nemusíme polemizovať. Oba modely od Stihl môžete vďaka vymeniteľným lištám využiť na strihanie trávy aj živého plota, sú vybavené 10,8 V batériou, majú hmotnosť okolo 1 kg a je k nim možné dokúpiť aj teleskopickú tyč.

Ako používať nožnice na trávu

Používanie nožníc na trávu nie je nijako náročné, na druhej strane, budete si musieť nájsť vlastný systém. Práca s tými ručnými je o niečo jednoduchšia, pri akumulátorových to chce cvik. V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať o akýchsi zásadách, vďaka ktorým si „vystriháte“ dokonalý trávnik.

 • Pri ručných nožniciach dbajte najmä na to, aby boli dostatočne ostré, inak nimi trávu vytrháte, nie ostriháte pekne dorovna.
 • Akumulátorové nožnice nikdy netlačte úplne „na doraz“, teda až k pôde. Mali by ste ich držať voľne a pri pohybe postupovať plynule v približne rovnakej výške.
 • Ak zistíte, že akumulátorové nožnice aj napriek vašej maximálne snahe trávu skôr trhajú, skontrolujte ostrosť ich nožov, a to aj vtedy, keď sú takmer úplne nové.
 • Nerovnomerné strihanie trávy akumulátorovými nožnicami môže byť spôsobené aj zadrhávaním motora. V takomto prípade sa obráťte na výrobcu – predajcu.

Ako sa starať o nožnice na trávu

 • Základom starostlivosti o nožnice na trávu je, aby boli čisté a ostré, pričom tieto 2 veci spolu úzko súvisia. Odkladanie nožníc pokrytých trávou sa totiž časom odzrkadlí na ich zhrdzavení, a teda i otupení.
 • Nožnice po každom použití dokonale očistite od kúskov trávy. Dajte ju preč z nožov aj rukoväte, jednoducho z celých nožníc.
 • Pred odložením nožníc sa uistite, že sú úplne suché. Môžete ich poriadne vyutierať alebo nechať preschnúť na slniečku.
 • Akumulátorové nožnice skladujte v suchu a na mieste, kde teploty príliš nekolíšu smerom nahor a nadol. Chráňte ich pred hlodavcami a hmyzom. Tieto zvieratká si v nich môžu urobiť „hniezdo“.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Zaujíma vás, ako často budete musieť brúsiť čepele na nožniciach, či ich môžete využiť aj na úpravu inej zelene, ako je tráva, a či práca s tými akumulátorovými potrápi vaše uši? Prečítajte si odpovede na najčastejšie spotrebiteľské otázky.

Ako často je potrebné brúsiť nožnice na trávu?

Tráva dokáže ostrie otupiť veľmi rýchlo. Ak si kúpite naozaj kvalitné nožnice, počítajte s minimálne 3 brúseniami v priebehu sezóny. Tie lacnejšie, takpovediac, bez mena budete musieť brúsiť omnoho častejšie, pokojne i pred každým strihaním trávy.

Sú akumulátorové nožnice na trávu hlučné?

Ako sa to vezme. Hlučnosť nožníc sa pohybuje niekde okolo 50 – 60 dB, čo je ekvivalent k trochu hlasnejšiemu rozhovoru.

Čo všetko môžem upravovať pomocou nožníc na trávu?

Už sme si povedali o bylinkách, živých plotoch a kríkoch. Nožnice na trávu však môžete využiť aj na úpravu akýchkoľvek okrasných popínavých rastlín, ktoré potrebujete vyformovať do konkrétneho tvaru. So špecificky natočenými nožmi sa vám bude totiž aj vo vertikálnej polohe pracovať podstatne jednoduchšie.

Vaše hodnotenie:
(90.2%)
Dátum publikovania: 30.11.2020
Dátum poslednej aktualizácie: 10.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

31/07/2021 22:00
Kamil

Mám elektrické nožnice na trávu a kríky od českého výrobcu, ktorého považujem za spoľahlivého. Nožnice sedia dobre v ruke, jednoducho sa s nimi manipuluje a podávajú skvelý výkon. Maličké mínus dávam za to, že pri výmene treba šraubovať nôž na trávu alebo kríky. Strihanie je veľmi dobré a oslovila ma aj cena. Je to šikovný pomocník do záhrady, ktorého používam najmä na strihanie trávy okolo kvetov či obrubníkov. Batéria má slušnú výdrž, no uvidím, ako si bude počínať časom. Predpokladám, že akumulátor bude časom slabnúť. Batéria je však, našťastie, vymeniteľná, takže v prípade potreby si budem vedieť dokúpiť nový akumulátor. Tieto nožnice odporúčam.

31/07/2021 20:26
Olga

Mám ručné nožnice na trávu Gardena Classic a funkčnosť je veľmi dobrá. Konštrukcia je solídna a verím, že nožnice čo to vydržia. Nožnice majú jednoduchú obsluhu a strihajú dobre. Sú veľmi ostré a strihajú takmer za mňa. ;-) Som rada, že som kúpila práve tieto, pretože sú pre mňa výborným pomocníkom na strihanie trávy okolo obrubníkov. Predtým som mala elektrické nožnice a v podstate rýchlosť práce bola takmer rovnaká. Čo oceňujem, že pri týchto nožniciach sa mi nestane, že v polovici strihania sa mi vybijú. Treba priznať, že po dlhšej práci s týmito nožnicami začínajú bolieť ruky, ale na kratšie práce sú vhodné. Nožnice sa držia veľmi dobre v ruke a nemám im čo vytknúť.

Pridať komentár


Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok