Keramický ohrievač Rovus – recenzia, skúsenosti

Nastaviteľná teplota od 10 do 35 °C
2 stupne nastavenia teploty
8-hodinový programovateľný časovač
Okamžite zohrievanie
Dizajn

Hodnotenie:
(76.2%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Keramický ohrievač Rovus s vykurovacím telesom s výkonom až 1800 W a termostatom s nastaviteľnou teplotou od 10 do 35 °C vyhreje miestnosť do pár minút. Umožňuje 2 stupne nastavenia teploty, ale aj použitie ventilátora bez zohrievania. Poteší 8-hodinovým programovateľným časovačom, ktorý ohrievač automaticky vypne v nastavenom čase. Funkcie ako ochrana proti prevráteniu a prehriatiu sa postarajú o vašú bezpečnosť.

Vo väčšine rodinných domov (i v niektorých bytoch) sa nájdu miesta, kde by ste v zimných obdobiach ocenili zvýšenie teploty aspoň na znesiteľnú hodnotu. Môže ísť napr. o dielňu, garáž, letnú kuchynku, pracovňu a pod. Práve do takýchto miest sa hodí kompaktný teplovzdušný ohrievač Rovus. V recenzii vám predstavíme jeho funkcie, prednosti a pozrieme sa aj na jeho nedostatky.

Klasický ohrievač, moderný dizajn

Rovus nás na prvý pohľad zaujal svojím moderne poňatým dizajnom. Určite si spomínate na klasické teplovzdušné ventilátory s ohrievacími telesami z tenkého odporového drôtu a viditeľnou vrtuľou, ktoré však z hľadiska dizajnu spravidla patria prinajlepšom do 90. rokov.

Výrobca ohrievača Rovus na to šiel inak a pri návrhu sa zameral na nadčasovosť, kompaktnosť a možnosť ľahkého prenášania. Dizajnéri sa s ohrievačom vyhrali a obyčajnej „kocke“ dodali výrazne zaoblené rohy. Minimalistický vzhľad trochu narúša kruhový displej so širokým rámčekom, ktorého súčasťou sú ovládacie tlačidlá. Príliš sa nám nepáčil zelený displej, výrobca mohol radšej zvoliť bielu farbu, ktorá by s celkovým vzhľadom ladila viac.

Keramický ohrievač Rovus recenzia

Čo sa týka už spomínanej kompaktnosti a mobility, pre ľahké prenášanie je ohrievač vybavený rukoväťou v zadnej časti. Prispôsobené sú tomu však aj rozmery (16 × 23 × 14 cm – š × v × h) a príjemne nás prekvapila tiež nízka hmotnosť 1,75 kg.

Termostat i časovač

Základným ovládacím prvkom ohrievača je mechanický vypínač v zadnej časti. Na ďalšie nastavenia potom musíte použiť dotykové tlačidlá okolo displeja.

Nastaviť si môžete dve výkonové úrovne ohrevu – 1 000 W a 1 800 W. Ohrev môžete aj úplne vypnúť a keramický ohrievač Rovus vám tak môže poslúžiť aj ako ventilátor, ktorý vás počas teplých dní osvieži studeným (neohriatym) vzduchom.

Výrobcovi dávame plusové body za integrovaný termostat. S ním si môžete nastaviť teplotu v miestnosti, a to v rozsahu 10 – 35 °C. Ventilátor bude bežať dovtedy, kým túto teplotu nedosiahne. Samozrejme, ak sa snažíte vyhriať príliš veľkú miestnosť, na ktorú jeho výkon nepostačí, bude bežať donekonečna.

Potešil nás aj časovač, pomocou ktorého si môžete nastaviť, o koľko hodín sa má ohrievač vypnúť. Rozsah je 0 – 8 h a táto funkcia nám prišla vhod najmä v noci.

Samotný displej potom zobrazuje aktuálnu teplotu, naprogramovaný čas vypnutia či zvolený výkonový stupeň.

Keramický ohrievač Rovus prenášanie

Vyhreje aj strednú miestnosť

Na rozdiel od bežných teplovzdušných ventilátorov využíva Rovus keramické ohrievacie telesá, ktoré nepracujú až pri takej vysokej teplote ako bežné odporové drôty. Nespôsobuje teda výrazný zápach, ktorý vzniká tzv. prepaľovaním prachu.

Keramický ohrievač Rovus nemá vďaka výkonu 1 800 W problém s malými miestnosťami. Postupne dokáže vytvoriť znesiteľnú teplotu aj v stredne veľkej miestnosti, počítajte s ním však skôr ako s doplnkovým lokálnym zdrojom tepla, ktorý vás zohreje tam, kde trávite dlhší čas. Ideálny je napr. k televízoru, ako spoločník pri čítaní knihy či do domácej dielne.

Keramický ohrievač Rovus princíp ohrievania

Keďže ohrievač využíva tzv. konvekčný spôsob ohrevu, na dosiahnutie tepelnej pohody v miestnosti musí vyhriať takmer celý jej objem vzduchu. V tomto trochu zaostáva za infražiaričmi či vykurovacími panelmi, ktoré využívajú ohrev sálaním a vyvolávajú vo vás pocit tepla okamžite po ich nahriatí.

Bezpečnosť na prvom mieste

Výrobca pri ohrievači Rovus myslel aj na bezpečnosť a zabudoval doň všetky bežné bezpečnostné funkcie. V prvom rade ide o tepelne izolovaný kryt, o ktorý sme sa nepopálili ani pri najvyššom výkone.

Keramický ohrievač Rovus bezpečnostné prvky

Ohrievaču nechýba ani ochrana proti prehriatiu, ktorá zabráni zničeniu jeho ohrievacieho telesa, prípadne aj vzniku požiaru. O túto ochranu sa stará tepelná poistka, ktorá zariadenie vypne, napr. ak ho omylom zakryjete.

Posledným ochranným opatrením je ochrana proti prevrhnutiu. Ohrievač sa vypne, ak ho nechtiac zhodíte a zabráni tým prípadnému požiaru, ktorý by mohol vzniknúť vznietením koberca od ohrievača.

Nadštandardná výbava za super cenu

Keramický ohrievač Rovus prináša vzhľadom na svoju cenu nadštandardnú výbavu v podobe termostatu a časovača, ktoré nenájdete v každom konkurenčnom modeli. Ak by ste mu neverili, môžete si za poplatok predĺžiť záručnú dobu.

Keramický ohrievač Rovus ponúka nadštandardnú výbavu

Pri nákupe počítajte s tým, že napriek zdanlivo vysokému výkonu si Keramický ohrievač Rovus neporadí s veľkými miestnosťamia využijete ho skôr na prihriatie počas dlhých zimných večerov.

Pre rovnomernejší ohrev môžete siahnuť po Rovus keramickom ohrievači s osciláciou.

Skúsenosti a recenzie

Na Keramický ohrievač Rovus sú medzi používateľmi veľmi dobré ohlasy. Páči sa im dizajn, rýchlosť zohrievania, kompaktné rozmery i ľahkosť prenášania. Spokojnosť prejavili taktiež s rozsahom nastaviteľných teplôt, jednoduchosťou obsluhy či s bezpečnostnými funkciami. Hlučnosť ohrievača považuje väčšina za nízku, len niektorým sa zdá, že pri vyššom stupni ohrievania by mohlo byť tichší.

Recenzie a skúsenosti s Keramickým ohrievačom Rovus

Pozitíva

Nastaviteľná teplota od 10 do 35 °C
2 stupne nastavenia teploty
8-hodinový programovateľný časovač
Okamžite zohrievanie
Dizajn

Negatíva

Žiadne


Autor recenzie: Michal Toma
Dátum publikovania: 27.11.2019
Najlepšie teplovzdušné ventilátory 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie teplovzdušné ventilátory 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Teplovzdušné ventilátory sú zaujímavým spôsobom vykurovania, ktorý vám pomôže vykúriť menšiu miestnosť, či o niečo zvýšiť teplotu v tej stredne veľkej. Oproti iným spôsobom vykurovania však majú aj niekoľko nevýhod. Prezradíme vám viac o ich vlastnostiach, poradíme, ako si teplovzdušný ventilátor vybrať a predstavíme vám zopár obľúbených modelov. Najlepšie teplovzdušné ventilátory... Prečítať článok


Pridať komentár