Najlepšie domáce pekárne 2018 - Veľký test a porovnanie

Domáca pekáreň vám pripraví vláčny a výborne prepečený chlebík s chrumkavou kôrkou. Vyberať by ste si ju mali podľa počtu členov rodiny – max. hmotnosť upečeného bochníka je totiž rôzna, prihliadať samozrejme treba aj na dostatočne vysoký príkon.

Ideálny spotrebič vám ponúka hneď niekoľko funkcií. Pri výbere pekárničky by ste sa preto mali zaujímať o jej funkcie a variabilitu využitia. Môže vám totiž pomôcť s ďalšími gastronomickými úlohami – od varenia džemov, prípravu kysnutého cesta na koláče až po pečenie korpusov, sladkého pečiva, bagiet, sekanej... 

Nie každá pekáreň však dokáže upiecť bezlepkový chleba a bagety. Ak takéto pečivo plánujete pripravovať, vyberte si taký model, ktorý týmito funkciami disponuje. My sa vám pokúsime s výberom troška pomôcť. Zostavili sme pre vás rebríček tých najlepších spotrebičov v tejto kategórii. Spriemerovali sme dostupné výsledky testov z domácich aj zahraničných zdrojov, zohľadnili recenzie a vaše skúsenosti. Výsledkom je nasledujúca tabuľka

 

Výsledky testu domácich pekární

MiestoModelHodnotenieRecenzie
1. Tefal PF 611838 (odporúčame)
Najlepšie Zobraziť produkt
2. ETA Delicca Najlepšie Zobraziť produkt
3. ETA Harmony Najlepšie Zobraziť produkt
4. Sencor SBR 930 Najlepšie Zobraziť produkt
5. Sencor SBR 1031 Najlepšie Zobraziť produkt
6. ETA Duplica Najlepšie Zobraziť produkt
7. Philco PHBM 7000 Najlepšie Zobraziť produkt

 

Pri výbere tej správnej domácej pekárne berte do úvahy vaše osobné preferencie. Ak si neviete vybrať a do pekárne nechcete investovať viac než 100€, tak vám odporúčame model ETA Harmony 2149 90000, ktorý vám upečie chlebík s max. hmotnosťou 1,5 kg, má dostatočný počet programov a disponuje aj režimom pre pečenie bezlepkového pečiva.

Ak sa rozhodnete zainvestovať viac než 100€, potom vám odporúčame model Tefal PF611838, ktorý upečie dostatočne veľký chlebík pre celú rodinu (1,5 kg), má až 19 rôznych programov a veľmi vysoký výkon.

 

Porovnanie domácich pekární 

(detailnejšie informácie po kliknutí ná názov modelu)

ModelPríkon (W)Max. hmotnosť chleba (kg)Počet programovHnetacie háky (ks) Bezlepkové pečeniePečenie bagietCena (od) v €

Sencor SBR 1031WH

580 900 12 1 Nie Nie 41

ETA Delicca 7149 90020

800 1,3 12 2 Áno Nie 91

Sencor SBR 930SS

600 900 13 1 Nie Nie 59

Sencor SBR 1032SS

580 900 12 1 Nie Nie 49

ETA Siesta 0149 90000

800 1,3 10 2 Áno Nie 74

ETA Crustum 3150 90000

800 1,13 12 2 Áno Áno 100

ETA Duplica Vital 2147 90010

815 1,4 13 2 Áno Áno 153

ETA Harmony 2149 90000

800 1,5 10 2 Áno Nie 70

Tefal PF610138

1600 1,5 16 2 Nie Áno 143

Philco PHBM 7000

615 1 12 1 Nie Nie 105

Tefal PF611838

1600 1,5 19 1 Nie Áno 165

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

Tefal PF 611838

Tento model domácej multifunkčnej pekárne s moderným dizajnom vám umožní prípravu čerstvého chleba. Bohatá ponuka spolu 19 programov na chlieb, pečivo, koláč, džem aj cestoviny. Možnosť nastavenia si zafarbenia kôrky z troch variantov tmavá, stredná a svetlá. Nechýba ani variabilita veľkosti chleba a to buď 750 g, 1 000 g alebo až 1 500 gramov. Samozrejmosťou je odložený štart až po dobu 15 hodín a udržiavanie teploty po upečení po dobu 1 hodiny. Prehľadný displej vás informuje o všetkom a ovládanie je pohodlné a jednoduché. Vbalení nájdete aj bohatú výbavu pekárenských pomôcok.

ETA 7149 90020 Delicca

Dizajn v nerezovom prevedení pristane pekárni chleba ETA Delicca 714990020. Prehľad o nastavenom programe a iné informácie poskytuje modro podsvietený displej. Táto pekáreň je plne automatická a umožní pripraviť pečivo aj pre chorých s potravinovými alergiami či celiakiou.Vybrať si môžete z 12 prednastavených receptov vrátane prípravy domáceho džemu. Celý proces prípravy sa skladá z dvojfázového hnetenia, nasleduje trojfázové kysnutie a potom už sa začína piecť vami zvolený produkt. Upečený chlebík bude mať hmotnosť 1 300 gramov a sami si vyberiete či máte chuť na biely alebo tmavý. Nechýba odložený štart po dobu 12 hodín a uchovávanie teploty po dobu 1 hodiny. Domáca pekáreň vás prekvapí prípravou rozmanitých druhov cesta, vianočky, koláčov, torty, keksov, či džemov a kompótov z čerstvého ovocia podľa overených tradičných receptúr. Jednoduché ovládanie a kvalitné spracovanie s pekným dizajnom za výbornú cenu robia práve z tohto modelu výhodný nákup.

 

Výborný pomer výkon/ cena

ETA 2149 Harmony

Táto elegantná pekáreň chleba model Eta 2149 90000 Harmony sa stane univerzálnym pomocníkom vo vašej domácnosti. Využite10 prednastaveným programov, ktoré zvládnu takmer všetko od pečenia voňavého chleba až po výrobu chutnej domácej marmelády. Pekáreň disponuje dvomi hnetacími hákmi a antiadhéznou úpravou formy, vďaka ktorej chlieb vždy bez problémov vyklopíte von. Cez sklenený priezor veka vidíte proces spracovania a pečenia. Nechýba odložený štart po dobu 13 hodín a maximálna veľkosť chleba je 1 500 gramov. Za výbornú cenu získate kvalitnú domácu pekáreň a dobrým výkonom.

 

Špeciálny tip

Panasonic SD-ZB 2502 BXE

Vysoko kvalitná domáca pekáreň Panasonic SD-ZB2502 BXE je automatická pekáreň chleba, pomocou ktorej môžete rýchlo piecť priamo u vás doma. Obsahuje komplexné programy na pečenie, automatický zásobník na droždie, automatický zásobník na prísady, špeciálny program na použitie špaldovej múky. V tejto pekárni si môžete zvoliť aj režim na prípravu džemu a kompótu, vybrať si z troch veľkostí bochníka alebo zvoliť farbu kôrky. Tento model má hák na miesenie s diamantovo-fluórovým povlakom. Ovláda sa pomocou čierneho ovládacieho panela s displejom. Programy a snímače pekárne majú na starosti priebežné prepočítavanie optimálnej dĺžky pečenia a nastavovanie optimálnej teploty, aby mal chlieb vždy čo najlepšiu chuť. Rýchle pečenie a bezlepkové pečenie vám umožňuje pripraviť si presne to, čo od chlebu očakávate, s prísadami aké si sami zvolíte a to veľmi rýchlo v pohodlí domova. S touto pekárňou budete presne vedieť, čo váš chlieb obsahuje a môžete si ho prispôsobiť k vášmu zdravotnému stavu alebo k diéte. Nechýba 10-minútovou ochrana pri výpadku prúdu a má 13 hodinový časovač pre odložený štart. Rýchle pečenie trvá 1, 55 hod.Kvalitná domáca pekáreň s príjemným dizajnom a výbornými funkciami splní vaše požiadavky.

 

Ak by ste aj napriek tomu hľadali niečo extra za zmienku stojí aj inteligentná domáca pekáreň model:

Sana Smart Bread Maker Basic

Ako jediná umožňuje plné nastavenie všetkých programov. Vďaka tomu môžete ľahko a rýchlo pripraviť celozrnný kláskový chlieb aj kvalitný domáci kvások. Táto pekáreň však dokáže omnoho viac. Pripraviť si môžete nielen celozrnný chlieb a pečivo z prírodného kvásku ale aj probiotické jogurty, kefír, acidko, rôzne syry. Môžete v nej piecť mäso a ryby a nechýba ani možnosť pasterizácie. Vďaka čipom a možnosti aktualizácie tak môžete objavovať nové programy. Kvalitná a naozaj multifunkčná pekáreň Sana je vyrobená z kvalitných materiálov a má moderný dizajn a výbornú výbavu

 

Ako vyberať pekáreň

Ak sa už rozhodnete pre nákup pekárničky do domácnosti , tak zvážte ako často ju budete používať aká veľká ste rodina a podľa toho sa zamerajte na ďalšie parametre. Na trhu je bohatá ponuka v rôznych cenových reláciách a treba zvážiť za čo sa vám oplatí priplatiť.

Parametre, ktoré sa môžu u rôznych výrobcov líšiť, ale na ktoré si treba pri výbere posvietiť

Hmotnosť a veľkosť chleba

Rozmer vnútornej formy rozhoduje o veľkosti chleba, ktorý upečiete. Na trhu sú pekárne, ktoré upečú chlieb o hmotnosti od 0, 5 kg až po 1, 8 kg pre veľký chlieb.

Programy

Zamerajte sa na programy, ktoré naozaj využijete. Veľmi dobrým program je aj samostatný program na pečenie chleba z bezlepkových zmesí, ten býva hlavným dôvodom nákupu pekárničky. Určite oceníte aj automatický dávkovač surovín.

Pečenie cez noc

Nemýľte si funkciu odložený štart, ktorou disponujú skoro všetky pekárne s programom pečenie cez noc. Tento program má na starosti tichý chod.

Spotreba

Údaj príkon vám o spotrebe veľa nenapovie.Reálna spotreba pekárne keď ide na plný výkon sa pohybuje na jeden chlieb od 0, 2 kWh až po 0, 5 kWh.

Rozmery

Neprehliadnite ani rozmery prístroja, aby ste pre pekáreň našli dostatok miesta pre stabilné umiestnenie. Čo sa týka hmotnosti tá sa pohybuje o rôznych modelov medzi 5 – 8 kg.

Kvalita prevedenia

Kvalita je na prvom mieste. Presné a kvalitné spracovanie všetkých dielov, rozumné umiestnenie ovládacích prvkov a jednoduchá obsluha prispejú k spokojnému používaniu domácej pekárne.

Počet hnetacích hákov

Niektoré pekárne majú jeden iné dva, celková kvalita v takto malej forme akou disponujú domáce pekárne však nezávisí od počtu hákov. Aj jeden vám veľmi dobre vymiesi.

 

Vaše hodnotenie:
(89.2%)

Obľúbené produkty


Pridať komentár