Najlepšie ochladzovače vzduchu 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Ochladzovače vzduchu ocenia používatelia najmä počas horúcich letných dní, no tento prístroj má celoročné využitie. Niektorí si ho mýlia s klimatizáciou, avšak rozdielov medzi nimi je hneď niekoľko a niektoré sú podstatné. Poradíme vám s výberom vhodného ochladzovača vzduchu a prezradíme vám aj to, aký je rozdiel medzi ochladzovačom a klimatizáciou.

Ako vybrať ochladzovač vzduchu

Horúce letné dni, ale aj noci dokážu potrápiť nejeden ľudský organizmus. Ak hľadáte riešenie, no ventilátor je nepostačujúci a klimatizácia zas drahá, vsadiť by ste mali na ochladzovač vzduchu. Ide o cenovo dostupný produkt, ktorý síce v porovnaní s klimatizáciou dokáže znížiť teplotu v miestnosti len o niekoľko málo stupňov, no za to má zopár nesporných výhod.

Najlepšie ochladzovače vzduchu

Názov Hodnotenie Detail
Honeywell ES800l   ✔   VÍŤAZ TESTU Zobraziť produkt
Siguro FC-H35   ✔   PRE NÁROČNÝCH Zobraziť produkt
Sencor SFN 9011SL   ✔   NÁŠ TIP Zobraziť produkt
Arctic Storm Ultra   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTA Zobraziť produkt
Klarstein Highrise   ✔   DOBRÉ RECENZIE Zobraziť produkt

Ochladzovače vzduchu – recenzie

Na trhu je množstvo ochladzovačov vzduchu od jednoduchých, ktorých primárnou funkciou je ochladzovanie, až po zložitejšie a multifunkčné prístroje, ktoré navyše ponúkajú napríklad zvlhčovanie, čistenie vzduchu alebo ionizáciu. Stretnúť sa môžete s vysoko mobilnými prístrojmi, ktoré vďaka svojej nízkej hmotnosti a kolieskam pripevneným na spodnej strane môžete ľahko prenášať z izby do izby. Na trhu sú aj ťažšie modely, avšak aj tie sú zvyčajne opatrené kolieskami, a preto ani ich prenášanie nie je zložité. Malé a menej výkoné ochladzovače sú vhodné do auta a obzvlášť tie, ktoré nepotrebujú k svojej prevádzke energiu z elektrickej siete, ale dajú sa napájať pomocou USB. Prístroje s priemerným výkonom spoľahlivo ochladia byty a tie, ktoré majú extra veľký prietok vzduchu, sú zas vhodné ako ochladzovače vzduchu do menšieho domu.

Ako si teda z takej bohatej ponuky vybrať? Napomocný vám môže byť porovnávací portál Heureka alebo naše recenzie niekoľkých vybraných modelov. Ako obstáli jednotlivé modely ochladzovačov vzduchu v našom teste, sa dočítate nižšie.

Čo je ochladzovač vzduchu

Ochladzovač vzduchu by sa dal laicky označiť za vylepšený ventilátor. Vzduch dokáže ochladiť viac než bežný ventilátor, pretože na ochladzovanie využíva studenú vodu a ľad. Okrem príjemného ochladenia zvládnu tieto prístroje vzduch aj čistiť a zvlhčovať.

Ochladzovač vzduchu funguje na úplne inom princípe než klimatizácia, a preto je aj ochladenie vzduchu v miestnosti miernejšie. V horúcich letných dňoch však dokážu ochladiť a osviežiť vďaka distribúcii studeného vzduchu po miestnosti, čo isto oceníte.

Tento prístroj v sebe spája ventilátor a mini klimatizáciu a k jeho hlavným výhodám patrí nízka spotreba, nízka hmotnosť, výhodná obstarávacia cena či vysoká pohyblivosť, keďže väčšina modelov disponuje kolieskami. Tie umožňujú bezproblémové prenášanie zariadenia z miestnosti do miestnosti, a tak si môžete chladný a svieži vzduch užiť všade tam, kde sa práve nachádzate.

Na akom princípe funguje ochladzovač vzduchu?

Ochladzovače vzduchu sa často radia medzi ventilátory a mobilné klimatizácie. Z oboch spomenutých zariadení sa snažia zobrať si to najlepšie, aby svojim spotrebiteľom poskytli maximálnu spokojnosť.

Bežné mobilné klimatizačné zariadenia používajú a vytvárajú odpadové teplo, ktoré následne prechádza chladiacim kruhom. Na druhej strane ochladzovač vzduchu je typom ventilátora, ktorý má prídavný chladiaci systém a jeho ochladzovanie vzduchu spočíva v dodávkach ľadu alebo studenej vody.

Princíp fungovania ochladzovača vzduchu

Ako už asi tušíte, najmarkantnejší rozdiel medzi klimatizáciami a ochladzovačmi vzduchu je vo vzduchovom chladiči, ktorý nepoužíva teplo. Ako teda funguje ochladzovač vzduchu a jeho distribúcia chladu? Silný ventilátor nachádzajúci sa v prístroji nasáva vzduch na zadnej strane a vyfukuje ho smerom dopredu. Vo vnútri ochladzovača je kontajner, ktorý sa môže vyplniť ľadovými kazetami. Aby plnili svoju funkciu, je nutné ich predtým zamraziť v mrazničke.

Počas prevádzky prístroja prúdi vzduch cez chladiacu batériu a nasáva chlad. Následkom toho chladnejší vzduch prechádza cez prednú stranu zariadenia do miestnosti. Výsledkom tohto procesu je zníženie teploty v miestnosti, ale ako sme už naznačili, efekt je o niečo slabší než pri klimatizáciiNamiesto ľadových kaziet môže byť ochladzovač plnený studenou vodou, no v tomto prípade je účinok ešte nižší.

Ochladzovač vzduchu plní svoj účel, pokým sa nerozmrazí ľadová náplň, potom už pokračuje v práci ako bežný ventilátor. Je teda nutné kazety s ľadom alebo studenou vodou znova naplniť. Ochladzovač vzduchu zvyšuje aj vlhkosť v miestnosti, čo ocenia tí, ktorí majú v byte príliš sucho.

Zvlhčený vzduch pozitívne vplýva na sliznice a vďaka tomu máte menšie riziko prechladnutia počas letných mesiacov. Ak váš príbytok trpí nadbytkom vlhkosti, prípadne nebodaj bojujete s plesňami v byte, vhodnejším zariadením než ochladzovač vzduchu bude klimatizácia.

Rozdiely medzi klimatizáciou a ochladzovačom vzduchu

Klimatizácia je oproti ochladzovaču vzduchu technologicky pokročilejším prístrojom. To však neznamená, že je pre vás vhodnejšia. Každé z týchto zariadení má svoje výhody i nevýhody a je už len na vás, čo vám viac vyhovuje.

Hlavným dôvodom, prečo spotrebitelia siahajú po ochladzovačoch vzduchu, je ich prívetivá cena. Tá je o dosť nižšia než v prípade klimatizácií. Pri rozhodovaní, ktorý prístroj si kúpiť, by však cena nemala byť najdôležitejším parametrom. Podstatnejšie sú funkcie a to, čo vám prístroj ponúkne.

Mobilná klimatizácia

Klimatizácia používa k ochladzovaniu takzvané chladidlo, ktorým sú vo väčšine prípadov kovové rúrky naplnené plynom. Prístroj netreba nijako dopĺňať ani udržiavať, pretože systém sa postará o všetko sám. Nakoľko ochladzovač ženie vzduch cez studenú vodu alebo kocky ľadu, je nutné ich dopĺňanie. S ochladzovačom teda máte prácu navyše.

Na druhej strane pri ochladzovači vzduchu nemusíte riešiť odvod teplého vzduchu mimo miestnosť. Ten sa odvádza zväčša pomocou hadice cez okno. Ochladzovače vzduchu sú preto vhodné všade tam, kde nie je možná inštalácia pevnej klimatizácie a ani mobilnej. Klimatizácia bez vývodu tepla mimo klimatizovanú miestnosť totižto neexistuje. Ochladzovač vzduchu je preto technicky jednoduchším prístrojom, pri ktorom odpadá dilema, ako a kde čo najvhodnejšie vyviesť hadicu.

K benefitom ochladzovačov patrí i tichšia prevádzka, nakoľko ochladzovač nemá kompresor. Hoci vzduch prúdi aj ochladzovačom, ale slúži na to ventilátor, ktorý je oproti kompresoru tichší. Ochladzovač má svoje využitie okrem leta aj v zime. Keď doň ho namiesto studenej vody nalejete vodu, ktorá odstála. Vtedy bude fungovať len ako zvlhčovač a to bez toho, aby vám znižoval teplotu v miestnosti.

S metódou ochladzovania súvisí taktiež zmienená vlhkosť. Keďže ochladzovač vzduchu zvlhčuje, hodí sa do priestorov, ktoré trpia nízkou vlhkosťou. Naopak, klimatizácia odvlhčuje, preto sa jej použitie odporúča vo vlhkejšom prostredí.

Výhody a nevýhody ochladzovačov vzduchu

Každý prístroj má svoje výhody aj nevýhody. Prezradíme vám, aké výhody vás čakajú po kúpe prístroja, ale aj to, na čo sa pripraviť a čo vás môže pri používaní sklamať.

Výhody:

  • nízke obstarávacie náklady
  • technická nenáročnosť
  • skladnosť, mobilita a menšie rozmery
  • vhodnosť do priestorov, kde nemožno odvádzať teplý vzduch
  • tichšia prevádzka a nižšia spotreba

Nevýhody:

  • nižší výkon chladenia oproti klimatizácii
  • menej presná kontrola teploty
  • vhodné len do suchých a menej vlhkých priestorov
  • nutnosť dolievať vodu alebo pridávať ľad

Podľa čoho vybrať ochladzovač vzduchu

Na trhu je množstvo rôznych ochladzovačov vzduchu, ktoré sa líšia svojimi funkciami, kvalitou spracovania, cenou i dizajnom. Ochladzovače vyrábajú desiatky známych a osvedčených firiem, no v ponuke nájdete aj prístroje od menej kvalitných a spotrebiteľmi neoverených výrobcov. Aby ste sa v ponuke ľahšie zorientovali, prinášame vám prehľad, na čo sa pri výbere vhodného ochladzovača vzduchu zamerať.

Vežový ochladzovač vzduchu

  • Prietok vzduchu – tento parameter sa pri ochladzovačoch najčastejšie uvádza v metroch kubických za hodinu. Čím je hodnota väčšia, tým je daný ochladzovač výkonnejší. To, aký prietok je vhodné zvoliť, zavisí od veľkosti miestnosti, do ktorej chcete prístroj umiestniť. Samozrejme, do veľkých miestností vyberajte z modelov, ktoré majú väčší prietok vzduchu. Lacnejšie modely majú spravidla prietok vzduchu do 500 m3/h. Takýto výkon je postačujúci pre občasné použitie v miestnostiach s menšou rozlohou. Ak hľadáte ochladzovač pre miestnosti väčšie než 50 metrov štvorcových, potrebovať budete výkon minimálne 5 000 m3/h.
  • Objem nádržky na vodu – určuje, ako často bude nutné dopĺňať vodu. S tým súvisí aj prevádzka prístroja na jedno naliatie. Ako dlho vydrží ochladzovač vzduchu fungovať, zavisí tiež od jeho výkonu. Objem nádržky 0,5 litra by mal vydržať ochladzovať vzduch približne 12 hodín. Ak vás teda obťažuje časté dolievanie vody, siahnite po prístroji, ktorý má väčšiu nádržku. Kapacita nádržky sa štandardne pohybuje od 0,5 l do 10 l.
  • Chladiace kazety – niektoré modely ochladzovačov vzduchu majú vo svojej výbave chladiace kazety. Podobajú sa na tie, ktoré sa zvyknú dávať do prenosných chladničiek. Chladiace kazety sa vložia do mrazničky, tam je potrebné ich zmraziť a následne vložiť do ochladzovača. Namrazené kazety sa vkladajú do nádržky s vodou a zvyšujú efekt ochladenia. Zmrznuté kazety dokážu znížiť teplotu vzduchu v miestnosti o 3 až 5 stupňov Celzia. Iné modely zas ponúkajú namiesto kaziet vložiť do nádržky kocky ľadu. Takýto spôsob je však menej efektívny, keďže kocky ľadu vydržia kratšie a rýchlo sa roztopia.
  • Hlučnosť prístroja – ide o parameter, ktorý by nemal byť prehliadaný. Treba myslieť na to, že ochladzovač vzduchu bude v prevádzke v tej miestnosti, v ktorej sa práve nachádzate. Aby vás nerušil, mal by mať čo najtichšiu prevádzku. Pokiaľ chcete ochladzovač vzduchu využívať aj počas spánku, tento parameter je o to dôležitejší. Najhlučnejšou súčasťou ochladzovača je ventilátor a hlučnosť prístroja sa pohybuje v rozmedzí od 25 do 65 decibelov. Hlučnosť zariadenia závisí aj od jeho výkonu, našťastie, niektoré drahšie modely disponujú nočným režimom, počas ktorého je intenzita hluku eliminovaná na minimum.
  • Hmotnosť a mobilita – hmotnosť prístroja ovplyvní, ako ľahko ho dokážete preniesť z jednej miestnosti do druhej. Ochladzovač vzduchu by mal byť mobilný, aby ste ho mali po ruke vždy tam, kde sa práve budete nachádzať. Na toto slúžia kolieska, ktoré by mali byť vyrobené z kvalitného materiálu. Vďaka kolieskam sa vám bude s prístrojom jednoduchšie manipulovať, avšak dajte si pri výbere pozor, pretože nie každý model kolieska má. Hmotnosť menšieho ochladzovača vzduchu je približných 1,5 kg, no väčšie môžu presiahnuť aj 7 kg. Hmotnosť zariadenia sa uvádza s prázdnou nádržkou, takže po naplnení vody sa ešte o čosi zvýši. Aká teda bude výsledná hmotnosť, závisí od objemu nádržky a od toho, koľko vody do nej nalejete.
  • Ovládanie – niektoré modely sa ovládajú pomocou tlačidiel, ktoré sú umiestnené priamo na prístroji, iné disponujú diaľkovým ovládačom. Obsluha takýchto prístrojov je o to viac komfortnejšia. Môžete ho ovládať z pohovky či z postele bez toho, aby ste k prístroju museli prísť. Výhodou je, ak má vami vybraný model zároveň aj LED displej, ten vám zobrazí základné informácie, čo ovládanie ešte viac uľahčí.
  • Vzhľad – dizajn prístroja nijako neovplyvní jeho funkcie a ide skôr o subjektívny výber. Ochladzovače vzduchu majú spravidla hranatý tvar a vyrábajú sa v klasických farbách (čierna, biela, sivá). Sporadicky môžete natrafiť aj na iné farebné prevedenie. Ako sme naznačili, niektoré disponujú LED displejom, čo im dodáva modernejší vzhľad. Dôležitá je však veľkosť prístroja, tú by ste mali vyberať podľa toho, kde ho chcete mať najčastejšie umiestnený.

Funkcie ochladzovača vzduchu

Pri výbere sú nemenej dôležitými funkcie, ktorými daný prístroj disponuje. Medzi základné funkcie patria tieto:

  • Režim prúdenia vzduchu – väčšina ochladzovačov vzduchu má v nastaveniach tri úrovne prúdenia vzduchu (pomalé, stredné, rýchle). Môžete si tak nastaviť intenzitu, ktorá vám bude najviac vyhovovať.
  • Časovač – vďaka nemu si vopred nastavíte, ako dlho má prístroj pracovať a chladiť, umožnené je aj nastavenie zapnutia a vypnutia, preto si viete nastaviť, kedy sa má prístroj spustiť a kedy vypnúť. Časový interval sa štandardne používa v rozsahu do 7 hodín.

Funkcie ochladzovača vzduchu

  • Nočný režim – funkcia, ktorá poteší tých, čo chcú mať ochladzovač v prevádzke i počas noci. Nočný režim prispôsobí výkon a chod prístroja tak, aby vydával čo najmenej hluku, vy potom nie ste rušení ani počas spánku a vo svojej izbe si môžete vychutnávať príjemný chládok.
  • Ionizácia – táto funkcia zlepšuje kvalitu vzduchu a čistí ho od prachu či ďalších nečistôt, vhodná je napríklad pre alergikov.
  • Zvlhčovanie – je základom každého ochladzovača vzduchu, preto sa hodí do bytov a domov, kde je príliš suché prostredie.
  • Ukazovateľ vodnej hladiny – informuje o aktuálnom stave hladiny vody v nádržke, vďaka nemu viete, kedy sa voda míňa a je nutné ju doplniť.
  • LED displej – užitočný doplnok, ktory vás bude informovať o aktuálnom nastavení prístroja.
  • Indikátory – sú šikovnou pomôckou, ktorá informuje o aktuálnom stave chladenia.
  • Diaľkové ovládanie – umožňuje pohodlné ovládanie prístroja na diaľku. Preto nie ste rušení a nemusíte chodiť do blízkosti prístroja.
  • 3v1 – na trhu nájdete aj ochladzovač vzduchu 3v1, v tomto prípade ide zväčša o drahšie zariadenie, ktoré však ponúka tri funkcie v jednom prístroji. Primárnou funkciou je chladenie vzduchu, ďalšou zvlhčovanie vzduchu a poslednou čistenie vzduchu. Stretnúť sa môžete aj s prístroj 4v1, ten navyše ponúka ionizáciu.

Ako sa starať o ochladzovač vzduchu

Aby vám zariadenie čo najdlhšie fungovalo správne, je nutné sa oň starať. Podobne ako zvyšné zariadenia v domácnosti, i ochladzovač vzduchu si bude vyžadovať občasnú údržbu. K základnej starostlivosti patrí dolievanie vody do nádržky. Bez nej totižto ochladzovač svoju funkciu neplní. Interval dolievania vody závisí od objemu nádržky aj od toho, ako často budete prístroj používať.

Ak máte ochladzovač, ktorý disponuje funkciou čistenia vzduchu, rovnako dôležité je vymieňať filter. Ten sa časom naplní rôznymi nečistotami. Po určitom čase by ste tiež mali vyčistiť chladiace dosky, na ktoré sa môže usádzať prach. Ak sú dosky príliš zanesené, vhodnejšia bude ich výmena. Prachu sa nevyhnú ani lopatky ventilátora, preto by ste im mali venovať pozornosť, a samozrejmosťou je aj čistenie nádržky na vodu.

Cena ochladzovačov vzduchu

Cena ochladzovačov vzduchu začína tesne pod hranicou 20 eur. V tomto prípadne získate malý a ľahko prenosný ochladzovač, ktorý je vhodný aj na cesty a do auta. Keďže ide o menšie prístroje, nečakajte od nich zázraky, skôr len príjemné a pozvoľné ochladenie, resp. prefúkanie vzduchu. Tieto ochladzovače nepotrebujú k svojej prevádzke prívod elektrického prúdu, ale napájajú sa pomocou USB.

Klasické ochladzovače vzduchu, ktoré sú vhodné do bytov a majú nižší výkon, zoženiete za sumy od približných 45 eur. Aj tieto ochladzovače sa dajú ľahko prenášať z miestnosti do miestnosti, keďže disponujú kolieskami, avšak musia byť pripojené k elektrickému zdroju. Ide teda o ochladzovače vhodné do bytov a menších miestností, napríklad do kancelárií.

Ochladzovač vzduchu s ventilátorom

Cena drahších a výkonnejších ochladzovačov vzduchu, ktoré svojím výkonom pokryjú aj väčšie miestnosti a teda sú vhodné i do menších domov, je 130 eur a viac. Niektoré modely sa môžu vyšplhať na sumy nad 200 eur. Netreba však zabúdať na to, že ochladzovač vzduchu nie je klasická klimatizácia, a preto sú jeho chladiace schopnosti limitované. Každopádne, cena kvalitných ochladzovačov vzduch je nižšia než cena klimatizácií.

Osvedčení výrobcovia

Ochladzovače vzduchu vyrábajú rôzne spoločnosti od menej známych až po tie, ktoré majú celosvetovo dobré meno. Pozrieme sa na to, ktoré značky a výrobcovia dominujú medzi spotrebiteľmi.

Najlepším ochladzovačom vzduchu pri prihliadnutí na predajnosť, ale aj hodnotenia spotrebiteľov je Rovus Artic Air Ultra. Tento produkt je top dvojkou v predajnosti a od používateľov si vyslúžil 90 % spokojnosť.

Najlacnejší ochladzovač vzduchu je Camry CR 7321. Ide o veľmi kompaktný ochladzovač s USB káblom, ktorý oceníte v horúcich letných dňoch. V internetových obchodoch zaň zaplatíte 18 eur. Tento lacný ochladzovač vzduchu ponúka tri funkcie a okrem ochladzovania aj čistí a zvlhčuje vzduch. Pýši sa LED podsvietením v siedmich farbách, tromi rýchlosťami ventilátora či tichou prevádzkou.

K populárnym patria značky Klarstein, Rovus, Eta, Sencor či Concept. Ide o výrobcov, ktorí majú dlhoročné skúsenosti a ich kvality sú preverené spotrebiteľmi z rôznych krajín.

Ochladzovače vzduchu Rovus

Veľmi obľúbeným ochladzovačom vzduchu je Rovus UltraBežne ho kúpite za necelých 30 eur, no v akcii sa dá zohnať aj za polovicu. Ide o prístroj s viacerými funkciami a teda okrem ochladenia získate i čistič a zvlhčovač vzduchu. Disponuje mimoriadne tichou prevádzkou, k čomu dopomáha technológia Hydro-chill. Ventilátor je možné nastaviť v troch rýchlostiach a vďaka nastaviteľnej prednej mriežke si prispôsobíte aj smer fúkania vzduchu.

K populárnym ochladzovačom vzduchu od značky Rovus patrí tiež Artic Air Ultra, ktorého aktuálna cena sa pohybuje okolo 25 eur. Obsadil druhé miesto v predajnosti vo svojej kategórii a teší sa aj kladným hodnoteniam používateľov.

Ochladzovače vzduchu Eta

Ku kvalitným ochladzovačom vzduchu patrí Eta Coolio 0568. Ide o prístroj 4v1, ktorý predstavuje výborný kompromis medzi mobilnou klimatizáciou a klasickým ventilátorom. Produkt získate za približných 120 eur v závislosti od zvoleného obchodu.

Eta myslela aj na tých, ktorí sú radi v pohybe a vo svojej ponuke má taktiež ochladzovač Coolio Mini. Maličký ochladzovač vzduchu stojí 30 eur a spokojní s ním budete, ak ho chcete umiestniť do malej miestnosti v byte, prípadne v kancelárii. Disponuje podobnými funkciami ako väčší ochladzovač vzduchu, avšak, keďže má menší výkon, aj jeho ochladzovacie schopnosti budú o čosi nižšie.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Pri rozhodovaní, či si kúpiť ochladzovač vzduchu alebo radšej siahnuť po klasickej klimatizácii, vám môžu dopomôcť odpovede na často kladené otázky.

Čo robiť v prípade, ak sa neviem rozhodnúť medzi klimatizáciou a ochladzovačom?

Ak váhate, ktoré zariadenie je pre vás vhodnejšie, popremýšľajte nad tým, aké sú podmienky v mieste, kde chcete prístroj používať. Pre miestnosti s vlhkosťou vzduchu nad 50 % sú vhodnejšie klimatizácie a pre miestnosti s vlhkosťou do 50 % zas ochladzovače vzduchu.

Aké veľké miestnosti dokáže ochladzovač vychladiť?

Ochladzovače vzduchu sú efektívne v malých miestnostiach. To, akú veľkú miestnosť je daný prístroj schopný vychladiť, závisí od jeho výkonu. Ten je však rozdielny pri každom modeli, preto by ste tento parameter nemali prehliadať. Rátajte s tým, že žiaden ochladzovač vzduchu nemá taký chladiaci účinok ako klimatizácia.

Ako inštalovať ochladzovač vzduchu?

Ochladzovač vzduchu nie je nutné inštalovať. Nemusíte teda rozmýšľať nad tým, kde a ako umiestniť hadicu, ktorá je súčasťou každej klimatizácie. Ochladzovače totižto žiadne hadice nemajú, keďže fungujú na úplne inom princípe. Ochladzovač stačí len pripojiť k elektrickému zdroju, naplniť nádržku vodou, prípadne ľadom, uviesť ho do prevádzky a užívať si príjemný chlad spolu so sviežim vzduchom.

Je ochladzovač vzduchu vhodný pre alergikov?

Väčšina kvalitnejších ochladzovačov má prepracovaný filtračný systém, ktorý neustále udržiava čistý vzduch. Vzduch je tak očistený nielen od prachu, ale aj od peľu, čo ocení nejeden alergik.

Staršie modely, ktoré už nie sú v predaji

Vaše hodnotenie:
(89.4%)
Dátum publikovania: 17.08.2020
Dátum poslednej aktualizácie: 31.01.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

23/08/2022 10:50
Oto

Alum online je pekný a šikovný prenosný ochladzovač vzduchu. Oceňujem tichý ventilátor, prispôsobenie výkonu prostredníctvom troch stupňov. Páči sa mi, že spotrebuje veľmi málo elektriny a teda je šetrný k životnému prostrediu. Vďaka minimalistickému dizajnu sa hodí do akejkoľvek miestnosti. Samozrejme, nečakajte výrazné ochladenie, na to má príliš malý výkon. Ale ak očakávate len príjemnú klímu, môže vám vyhovovať. Okrem zvlhčovania vie vzduch aj čistiť.

15/06/2022 09:29
Denis

Som sklamaný z ochladzovača CONCEPT OV5220, návod je úplne na nič. Prístroj produkuje príjemný chladný vánok, je dostatočne výkonný a nie je hlučný. No... uniká mi z neho voda, tak neviem, či je chybný len môj kus. Zvažujem reklamáciu.

17/11/2021 17:15
Jano

Klarstein IceWind Plus je super zariadenie, ktoré sme počas leta využívali denne. Ochladenie vzduchu je príjemné a počas noci sa nám vďaka tomu lepšie spalo. Chod je tichý a pri spánku neruší. Vzhľadovo sa nám hodil do bytu, obsluha je jednoduchá, takže s výberom sme spokojní.

25/07/2021 12:10
Markus

Mám ochladzovač vzduchu Rovus Artic Air Ultra a som s ním spokojný, hoci ventilátor je troška hlučnejší. Odporúčam dávať namiesto studenej vody ľadovú, pretože vtedy je efekt ochladenia ešte výraznejší. Pomáha tiež namočiť filter a dať ho zamraziť a, samozrejme, potom filter aj pravidelne umývať. Do horúcich letných dní je to ideálny pomocník, ktorý robí to, na čo bol určený. Dokáže príjemne vychladiť celú menšiu miestnosť a keď si ho dáte ďalej od seba, nie je až tak počuť jeho chod. Samozrejme, nečakajte výkon klimatizácie, ale príjemné osvieženie, ktoré je v lete aj tak nápomocné. Výhodou je, že na klasickú klimatizáciu je mnoho ľudí precitlivených, no s týmto ochladzovačom by nemali mať najmenší problém. Preto sa okrem bytu hodí aj do kancelárie. Za tú cenu je to vydarený pomocník, ktorého kúpu neoľutujete.

18/06/2021 12:50
Marian

Mal som nieco podobne s vodnou nadrzkou, ale aj ked z toho isiel chladnejsi zavan, podobne ako s klasickeho ventilatora, v konecnom dosledku to malo opacny efekt, potil som sa este viac. Ked som bol v anglicku, bolo 24°C a potil som sa viac ako u nas, ked je 30°C, Lebo je tam vlhky vzduch od oceanu. Vzduch by sa mal susit, nie este viac zvhcovat, lebo pocitove teplo moze byt horsie vo vlhkom vzduchu aj pri nizsich teplotach. Aj klima susi vzduch, nie zvlhcuje. Ak si chcete spravit z teplej miestnosti saunu, tak tieto "zvhcovace" su idealnym riesenim.

14/06/2021 08:02
Beata

Idem si kúpiť ochladzovač a tento článok mi veľmi pomohol .

31/08/2020 22:13
Ivan

Chystame sa kupit ochladzovac. Tento clanok mi velmi pomohol v buducej kupe.

Pridať komentár


Posledné články
Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Či už používate práčku denne alebo niekoľkokrát do týždňa, pri každom praní sa v jej útrobách hromadí neodparená voda a vodný... Prečítať článok

Ako vyčistiť umývačku riadu Electrolux, Bosch, Beko: octom, kyselinou citrónovou alebo sódou?

Ako vyčistiť umývačku riadu Electrolux, Bosch, Beko: octom, kyselinou citrónovou alebo sódou?

Napriek tomu, že umývačku riadu používate denne, na jej čistenie často zabúdate. Pristúpite k nemu až vtedy, keď umývačka... Prečítať článok