Test bežeckých pásov - najlepšie modely 2017

Najprirodzenejšia športová aktivita je beh. V letných dňoch a za priaznivého počasia nie je problém vybehnúť von. Čo však, ak bývate v lokalite kde nie sú podmienky na beh alebo je vonku nepriaznivé počasie? Pokiaľ sa nechcete vzdať behu je riešením bežecký pás. Ak ste aktívny športovec a v rámci tréningu si chcete zlepšiť vašu kondíciu, ale aj keď ste víkendový bežec a chcete si udržať telo v lepšej kondícii, na trhu sa nájdu rôzne modely pre každého. Ktoré parametre pri výbere neprehliadnuť a čím sa rôzne bežecké pásy líšia? Tu je pár odlišností a hlavne tipov pred nákupom.

Pripravili sme pre vás aj výber overených modelov, ktoré majú pozitívne hodnotenia a recenzie a umiestnili sa na popredných priečkach v rôznych testoch. Ak si vyberiete niektorý z nasledovných modelov, určite získate výborný bežecký pás, ktorý vás nesklame.

 

Test - najlepšie bežecké pásy

MiestoModelHodnotenieRecenzie
1. inSPORTline inCondi T5000i Najlepšie Zobraziť produkt
2. Tunturi Go Run Go 15 Najlepšie Zobraziť produkt
3. inSPORTline Cirrus Najlepšie Zobraziť produkt
4. inSPORTline Excel Run Najlepšie Zobraziť produkt
5. HMS BE 4200 Najlepšie Zobraziť produkt
6. Master F-10 Najlepšie Zobraziť produkt
7. inSPORTline Mendoz Najlepšie Zobraziť produkt

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

inSPORTline inCondi T5000i

Jeden z najlepších bežeckých pásov na našom trhu od overeného kvalitného výrobcu inSPORTline. Má bohatú funkčnú výbavu a kvalitné dielenské spracovanie na vysokej úrovni. Pás má nosnosť 200 kg a poháňa ho motor s maximálnym výkonom až 5 HP a trvalým výkonom 3, 5HP (konská sila). Bežecká plocha má komfortné rozmery, hlavne dostatočnú šírku až 54 cm a odpruženie s protihlukovým systémom Shox Absorbing System. Po funkčnej výbave vás určite nesklame. Obsahuje výborný prepracovaný počítač s  podsvietením LCD displejom a možnosťou pripojenia pomocou Bluetooth k tabletu alebo mobilnému telefónu pomocou aplikácie iRunning+. Priebeh trasy je možné sledovať vďaka Google Maps a Street View priamo na displeji. Model inSPORTline inCondiT5000i je okrem iného vybavený aj funkciou merania telesného tuku, ktorá funguje na princípe pridržanie snímačov tepu v rukovätiach alebo pri použití hrudného pásu. Behom chvíle sa tak dozviete, koľko tuku máte v tele (BMI). Aby ste sa pri behu na bežeckom páse cítili pohodlne, zaručí to rad vylepšení, medzi ktoré patrí dotykový panel ovládania, praktický ventilátor a reproduktory pre prehrávanie hudby pomocou telefónu alebo mp3 prehrávača.Tento výborný bežecký pás nesklame ani najnáročnejších užívateľov. Ak hľadáte podobný bežecký pás za nižšiu cenu, model inSPORTLine inCondi T400ije výbavou skoro totožný. Rozdiel je v nižšej nosnosti 180 kg a rozmer pásu je o niečo menší.

Tunturi Go Run Go 15

Výbornou voľbou je aj kompaktný bežecký pás fínskeho výrobcu Tunturi Go Run Go 15. Jednoduchý dizajn a pevná konštrukcia spolu s kvalitným spracovaním sú zárukou pre pohodlný tréning. Ovládanie je jednoduché a po ukončení tréningu pás ľahko sklopíte do zvislej polohy bez akejkoľvek námahy. Nosnosť je 130 kg a rozmery dostačujúce pre komfortný beh s dĺžkou 132 cm a šírkou 43 cm. Maximálny výkon motora je 2, 5 HP a pás obsahuje systém Shockabsorbing, vďaka ktorému vám pri behu prináša skutočný pocit, ako pri behu v teréne. Nechýba Soft Drop systém,funkcia jednoduchého, tichého a kontrolovaného spúšťania na podlahu. Je vhodný na domáci tréning pre celú rodinu.

 

Výborný pomer výkon/ cena

inSPORTline Cirrus

Vo výbornom pomere výkon a cena má na trhu svoje miesto aj model inSPORTline Cirrus. Je to moderný bežecký pás s dvojstupňovým manuálnym zdvihom, snímačom tepovej frekvencie, meračom telesného tuku a 25 prednastavenými programami. Tento bežecký pás je vybavený tichým motorom s výkonom 1,5 HP, postrannými držadlami a počítačom s veľkým a prehľadným LCD displejom. Zdvih bežeckej plochy je možné regulovať dvojstupňovým manuálnym ovládaním. Jeho nosnosť je 125 kg a nechýbajú mu ani transportné kolieska a možnosť zloženia do vertikálnej polohypre uskladnenie. Bežecká plocha s rozmermi 120 x 40 cm výborne absorbuje nárazy pri behu. Na prednom paneli nájdete držiaky pre fľaše a nechýba ani bezpečnostný kľúč pre rýchle zastavenie pásu. Za dobru cenu získate kvalitný bežecký pás, ktorý pre rodinné tréningy bohato postačí.

inSPORTline Excel Run

Za zmienku stojí aj model inSPORTline Excel Runod rovnakého výrobcu, ktorý je jedným z najobľúbenejších bežeckých pásov na trhu. Vďaka nízkej cene a kvalitnému spracovaniu sa veľmi dobre predáva. Aj keď ide o mechanický bezmotorový pás prekvapí kvalitným spracovaním, veľmi tichým chodom a vďaka dvom špeciálne navrhnutým držadlám vám ponúkne aj funkciu severskej chôdze, pri ktorej zapojením držadiel pri chôdzi spálite podstatne viac kalórií. Nechýba ani snímač tepovej frekvencie integrovaný do rukovätí a jednoduchý ale postačujúci počítač pre zobrazovanie základných údajov pri behu a chôdzi.

HMS BE 4200

Ďalším bežeckým pásom vo výhodnej cene je model HMS BE 4200, ktorý má veľmi pekný moderný dizajn. Výrobca si okrem funkčnosti dal záležať aj na estetickom vzhľade. Ide o jednoduchý elektrický pás so základným počítačom, ktorý vám zobrazí všetky dôležité údaje. Nechýba mu ani bezpečnostný kľúč pre rýchle vypnutie v prípade kolízie. Nosnosť je 100 kg a vhodný je pre začiatočníkov alebo aj v rámci rehabilitácie a pre seniorov.

Master F-10

Vo výhodnom pomere výkon, funkcie a cena je na trhu aj bežecký pás Master F-10, ktorý získal ocenenie produkt roka 2015 na základe hodnotení spokojných užívateľov. Je určený do domácnosti, kde ho môže využívať celá rodina. Jedná sa o motorový bežecký pás s nosnosťou 120 kg s manuálnym nastavením sklonu v dvoch polohách a s jednoduchým ľahko ovládateľným počítačom. Snímač tepovej frekvencie je integrovaný v rukovätiach a nechýba ani rýchla voľba cez rukoväte držadiel. Dá sa zložiť do vertikálnej polohy a v takom stave vám zaberie minimum miesta.

 

Špeciálny tip

inSPORTline Mendoz

Náš špeciálny tip je model výrobcu inSPORTline s označením Mendoz. Ide o multifunkčný bežecký pas, ktoré súčasťou je aj rotujúci disk (rotana) a vibračný masážny pás. Má pevnú kvalitnú konštrukciu s možnosťou rýchleho zloženia. Na ráme sú upevnené držiaky na ľahké činky. Set činiek je súčasťou výbavy. Nosnosť tohto pásu je 120 kg a bežecká plocha má rozmery 123 x 42 cm. Nechýba veľký prehľadný počítač, ktorý ponúka niekoľko prednastavených programov, užívateľské programy alebo manuálne programy s možnosťou nastavenia pásu podľa vlastných predstáv. Bežecký pás inSPORTline Mendoz disponuje aj funkciou merania telesného tuku, ktorá funguje na princípe pridržania snímačov tepu v rukovätiach. Za krátky čas sa tak dozviete, koľko tuku je vo Vašom tele. Podsvietený LCD displej zobrazuje radu užitočných informácii, medzi ktoré patrí rýchlosť, čas, vzdialenosť, tepová frekvencia ako aj počet spálených kalórii. Okrem snímaču tepovej frekvencii sú v rukovätiach zabudované aj tlačidlá pre rýchlo voľbu. K vyššiemu komfortu pri cvičení prispeje aj vstavaný reproduktor a vstup pre audio kábel. Môžete si tak počúvať počas behu svoju obľúbenú hudbu z mobilu alebo mp3 prehrávača. Nechýba ventilátor a držiak na fľašu po oboch stranách. Pás dokážete za pomoci bezpečnostného kľúča v prípade potreby rýchlo vypnúť a nechýbajú ani postranné bezpečnostné nášľapy s protišmykovým povrchom. Tento bežecký pás je komplexným riešením pre vás domáci tréning.

 

Rýchle porovnanie

Vybrali sme pre vás 12 obľúbených bežeckých pásov od lacných bezmotorových po funkciami nadupané motorové pásy pre náročných užívateľov. Otestovali sme  ich a prinášame vám krátke porovnanie a viacero podrobnejších recenzií.

 ModelTyp záťažeŠírka pásuPočet programovNosnosť Cena cca Naše hodnotenie
inSPORTline Sprynkl magnetická brzda 37 cm 8 100 kg 180 €  9/10
inSPORTline Excel Run magnetická brzda 35 cm - 100 kg 200 €  10 /10
Master F-10  elektromotor 40 cm 15 120 kg 370 €  9/10
inSPORTline Zondi elektromotor 40 cm 9 120 kg 440 €  8/10
inSPORTline Cirrus elektromotor 40 cm 25 120 kg 470 €  9/10
Master F-15 elektromotor 43 cm 15 120 kg 580 €  9/10
HMS BE 4500 elektromotor 43 cm 18 115 kg 670 €  8/10
Spokey Arizona elektromotor 50 cm 25 150 kg 700 €  9/10
inSPORTline Stratosphere elektromotor 45 cm 25+2 130 kg 750 €  10 /10
Master F-25 elektromotor 45 cm 15 120 kg 800 €  7/10
inSPORTline Gilavar elektromotor 53 cm 99 150 kg 1 000 €  9/10
inSPORTline Borra elektromotor 55 cm 7+4 180 kg 2 500 € 10 /10

 

 

Ako vybrať bežecký pás

Na trhu nájdete dva druhy bežeckých pásov

Motorový bežecký pás - Pás je poháňaný elektromotorom a zaručuje pohodlný, efektívny tréning s možnosťou presnej regulácie rýchlosti a sklonu bežeckej plochy.

Bezmotorový bežecký pás - Lacnejšie bežecké pásy bez motorového pohonu sú vlastne poháňané vlastnou energiou, ktorú do chôdze alebo behu cvičenec vkladá.

 

Dôležité parametre

Rám a celkové konštrukčné riešenie - Hlavným parametrom je nosnosť. Ak je konštrukčne rám pásu masívny a pevný môžete sa spoľahnúť, že jeho nosnosť bude vysoká a vydrží poriadny tréning. Overte si však aj materiál rámu a nosnosť uvádzanú výrobcom.

Bežecká plocha - Tu platí čím väčšia plocha, tým väčší komfort pri behu. Je nepríjemné ak je plocha úzka a noha vám pri behu skĺzne mimo bežeckú plochu. Ak máte možnosť vyberajte plochy so šírkou aspoň 40 cm. Rovnako dôležitá je aj dĺžka, aby sedela vášmu priemernému kroku pri behu. Pri bežeckej ploche si overte typ odpruženia a spôsob naklonenia plochy pre simuláciu behu do kopca.

Výkon motora - Tento údaj sa uvádza buď ako trvalý výkon alebo maximálny výkon motora. Každopádne čim väčšiu rýchlosť chcete vyvinúť, tým lepšie je mať vyšší výkon.

Počítač a snímač tepovej frekvencie - Dnes už skoro každý bežecký pás disponuje aspoň jednoduchým počítačom. Lepšie modely však disponujú počítačmi s nadštandardnými funkciami a špeciálnymi programami, ktoré prispôsobia rýchlosť vašej tepovej frekvencii. Snímač môže byť v podobe klipu do ucha, integrovaný priamo do rukovätí a spárovaní hrudným pásom pre presnejšie meranie.

Aj tu, ako pri každom zariadení platí vyberajte overeného výrobcu, overte záruku, servis a dostupnosť náhradných dielov u predajcov na našom trhu.

 

Vaše hodnotenie:
(88.6%)

Obľúbené produkty


Pridať komentár