Najlepšie fotopasce 2020 – recenzie, test, porovnanie

Fotopasca sleduje pohyb zveri a ocenia ju poľovníci, ochranári, rybári, farmári, včelári, ornitológovia, ale aj chalupári a chatári, ktorí chcú chrániť svoj majetok. Základom fotopasce je digitálny fotoaparát, ktorý sa spustí, keď sa niečo alebo niekto v okolí pasce pohne. Váš objekt monitoruje dvadsaťštyri hodín denne sedem dní v týždni.

Fotopasca na von

Výdrž batérie závisí na jej kvalite. Líthiové baterky vydržia bez výmeny aj pol roka. Nastavenie fotopasce umožňuje robenie snímok v konkrétnom čase aj bez toho, aby sa v jej zornom poli niekto pohol. Informáciu o stave sledovaného objektu dostanete, aj keď sa tam nič nedeje.

Najlepšie fotopasce

Názov Hodnotenie Detail
Duramaxx Grizzly Mini   ✔   DNES V AKCII Zobraziť produkt
Wachman King   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIE Zobraziť produkt
Fotopasce MALL.sk   ✔   NÁŠ TIP Zobraziť produkt
OXE Panther 4G   ✔   PRE NÁROČNÝCH Zobraziť produkt
Willfine 4.8CS   ✔   NÁŠ TIP Zobraziť produkt
Technaxx Wild Cam (TX-69)   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTA Zobraziť produkt

Fotopasce – recenzie

Fotopascu môžete použiť na sledovanie zvierat, ale aj na sledovanie objektov a chranu pred zlodejmi. Prezradíme vám nielen to, podľa čoho si fotopascu vybrať, ale ponúkneme vám na výber taktiež niekoľko obľúbených modelov. Ktorý z nich vás zaujal?

Ako vám fotopasca pomôže?

Nepovolaní návštevníci sa zvyčajne objavia nečakane (či už v lese alebo pred vaším domom), preto ak nechcete na mieste stále striehnuť, fotopasca sa stane vaším skvelým pomocníkom. Ide o maskovaný digitálny fotoaparát s veľkým dosahom, ktorý zaznamená každý jeden pohyb.

Fotopasca má viacero výhod, okrem toho, že vám priblíži dianie v revíri a pomôže zefektívniť lov, môže chrániť objekty, odhaliť zlodejov či pytliakov, monitorovať chránené hniezda, ale aj počítať zver. Fotopasca funguje ako stráž, pri každom pohybe vás upozorní formou MMS (nastaviť si môžete aj pravidelné fotenie v danom čase) a vy budete mať dokonalý prehľad o dianí zaznamenávaného miesta.

Fotopasca do lesa

Fotoaparát môže zaznamenávať video alebo robiť fotografie (informuje aj o dátume a čase či teplote), podľa toho, čo si vyberiete. Prístroj je prispôsobený tak, aby odolal poveternostným vplyvom a jeho údržba bola minimálna.

Fotopasce a jej druhy

Na trhu sa v súčasnosti vyskytuje niekoľko druhov týchto nenápadných pomocníkov. Cena fotopasce je rôzna. Záleží od kvality, pre ktorú sa rozhodnete, a parametrov, ktoré fotopasca zahŕňa. Naučíte sa všetko, čo fotopasca ponúka, a potom skúsite vyšší level. Pascu si určite vyberajte podľa toho, na čo ju potrebujete. Ak chcete fotopascu na stráženie objektu pred zlodejmi, vyberte si takú, ktorá má okamžité posielanie upozornení (SMS či MMS) o pohybe v objekte, ak chcete naživo sledovať, čo sa deje, budete potrebovať Live fotopascu.

Fotopasca s SD kartou

Najpoužívanejšou je v súčasnosti fotopasca s SD kartou. Fotky, ktoré nasnímala, si pozriete len na displeji fotopasce alebo keď ich z SD karty stiahnete do počítača či mobilu. Inak sa k nim nedostanete.

Live fotopasce

Tieto fotopasce sú najdrahšie, ale dianie v okolí fotopasce môžete vďaka internetu sledovať naživo. Sú vhodné najmä na sledovanie zveri. S touto fotopascou vám nič neunikne.

Fotopasca na sledovanie zveri

Fotopasce MMS/GPRS

Poznávacím znamienkom tejto fotopasce je anténa. Ideálna je v prípade, že potrebujete strážiť objekt a nepredpokladáte tam častý pohyb. Fotopasca vám akýkoľvek pohyb oznámi prostredníctvom MMS správy alebo emailom. Odosielanie MMS správ niečo stojí, preto si vyberte paušál, v ktorom máte neobmedzené MMSky. Nikdy neviete, koľko ich za mesiac dostanete, tak si pascu zbytočne nepredražujte.

Wi-Fi fotopasce

Snímky z tejto fotopasce stiahnete aj bez toho, aby ste s ňou manipulovali. O tom, kde ste fotopascu umiestnili, sa nikto nedozvie.

Všetko, čo fotopasce dokážu

Fotopasce urobia snímku, ale dokážu natočiť aj krátke video a tie kvalitnejšie dokonca v HD kvalite. Ku kvalitnejším nočným snímkam sa bez blesku nedostanete. Ak sa bojíte, že blesk odplaší zver a fotopasce na zlodejov si po bliknutí všimne každý neželaný návštevník, nemusíte sa obávať. Moderné fotopasce zaznamenávajú snímky s použitím blesku neviditeľného pre zver a ľudí, čiže zdokumentujú dianie v noci aj za zníženej viditeľnosti bez toho, aby si fotopascu niekto všimol.

Jednou z hlavných výhod fotopascí je to, že fungujú na baterky, ktoré stačí vymienať raz za niekoľko mesiacov. Na svoj chod tak nepotrebujú elektrickú energiu, dajú sa preto umiestniť kamkoľvek. Majú masívnu a odolnú schránku s nenápadným vzhľadom a vodotesnou úpravou, fungujú za akejkoľvek viditeľnosti a počasia. Pohyb dokážu kvalitnejšie fotopasce zaznamenať aj do vzdialenosti okolo 20 m v zornom uhle 50 až 180 stupňov.

Malá nenápadná fotopasca na sledovanie zveri

Pri výbere fotopasce sa pýtajte na:

  • dobu od zaznamenania pohybu po odfotenie (trvá 0,1 až 2 sekundy);
  • prísvit – 850 nm (je silnejší, v noci vidieť červenú diódku, všímavý zlodej ju môže rýchlo odhaliť) alebo 940 nm;
  • dosah pohybového senzora a prísvitu;
  • kvalitu fotiek a videa;
  • zabudovanú obrazovku;
  • rozmery;
  • slovenské alebo české menu.

Recenzie pre nerozhodných

Viete, že fotopascu chcete, ale neviete, pre ktorú sa rozhodnúť? Stavte na recenzie a nechajte si poradiť od zákazníkov, ktorí s fotopascami už nejaké skúsenosti majú. Recenzie prezradia aj to, čo sa v obchode nedozviete. Veľký výber a užitočné informácie nájdete aj na heureke. So svojimi skúsenosťami s jednotlivými produktmi sa tam s vami podelia tí najpovolanejší – zákazníci.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Fotopasca je jedno zo zariadení, ktoré si nevyberáte každý deň. Práčku, televízor či rýchlovarnú kanvicu zoženiete v každom obchode a pravdepodobne k nim nájdete aj množstvo informácií. S fotopascami je to o niečo ťažšie. Na časte otázky spotrebiteľov nájdete odpovede na tomto mieste.

Koľko megapixelov by mala mať fotopasca?

To závisí od toho, aké kvalitné fotografie chcete. Najlacnejšie fotopasce majú optiku s 5 Mpix, najdrahšie zas okolo 20 Mpix. Ideálnym variantom je vsadiť na zlatú strednú cestu, teda na fotopasce s 10 Mpix optikou.

S fotopascami nemám žiadne skúsenosti, oplatí sa vsadiť na lacnejší model?

Ak ide o vašu prvú fotopascu a nie ste práve technický typ, odporúčame zvážiť niektorý z lacnejších modelov. Kvalita snímok by mala byť dostatočná, nastavenie jednoduché.

Akú značku fotopasce kúpiť?

Pokiaľ chcete kvalitu, vsaďte na overené značky. K takým patria napríklad ScoutGuard, Evolveo, Bentech, Denver, Welltar či Apeman. Obľúbené sú napr. aj značky UOvision, Bunaty, Bushnell či Duramaxx.

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Vaše hodnotenie:
(89.6%)
Dátum publikovania: 03.11.2020
Dátum poslednej aktualizácie: 03.11.2020
Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Pridať komentár