Najlepšie rotopedy 2018 - Veľký test a porovnanie

Rotoped je jedna z najčastejších foriem aeróbneho tréningu. Veľkú obľubu v domácnostiach si zaslúžil pre svoju jednoduchosť a hlavne pre širokú škálu využitia. Výhodou je nenáročnosť pohybu a celkové pohodlie pri bicyklovaní. Ak ste sa rozhodli pre nákup rotopedu v prvom rade si zvážte, kto bude rotoped využívať. Potrebujete univerzálny rotoped pre celú rodinu na kondičné cvičenie alebo pre náročný tréning aktívneho športovca? Aké bude vaše využívanie rotopedu? Každodenné tréningy alebo občasné, víkendové cvičenia? Zvažujete nákup pre staršieho človeka na udržanie kondície alebo na rehabilitačné účely? Podľa náročnosti využitia si viete zvážiť či budete investovať do výborne vybaveného rotopédu vhodného na náročné tréningy alebo vám postačí niektorý z kvalitných základných modelov.

Aby sme vám s výberom rotopedu pomohli, prinášame vám výsledky testu rotopedov, ktoré sme zozbierali po internete. Prečítali sme desiatky recenzií, stovky diskusií a komentárov. Výsledkom je tento rebríček najlepších rotopedov, ktorý odzrkadluje aj nestranné názory odborníkov a zároveň reálne skúsenosti bežných užívateľov.

 

Najlepšie rotopedy 2018 (cena vs kvalita)

MiestoModelHodnotenieRecenzie
1. inSPORTline InCondi UB30
Najlepšie Zobraziť produkt
2. SPARTAN Magnetic 400 Najlepšie Zobraziť produkt
3. HERTZ GB2181 Najlepšie Zobraziť produkt

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

inSPORTline SEG 1696

Tento už na prvý pohľad robustný rotoped s elektronickým ovládaním záťažez dielne výborného výrobcu inSPORTline je pripravený na náročný tréning. Ak pri niektorých rotopedoch zacítite miernu nestabilitu, môžem potvrdiť, že pri tomto modeli sa vám to nestane. Práve vďaka masívnemu hliníkovému rámu a pevnej konštrukcii je maximálne stabilný a nepohne s ním ani ten najnáročnejší záber vašich nôh. Dizajnovo ide o veľmi pekne moderné prevedenie a aj farebne pôsobí príjemne. Čo môžeme pochváliť je výborne nastupovanie a vystupovanie na rotoped. Nosnosť tohto modelu je 140 kg a jeho váha je poctivých 48,5 kg. No napriek tomu ho pohodlne presuniete a to vďaka transportným kolieskam. Nechýba ani možnosť vyrovnania podlahy pomocou systému MicroShift. Hmotnosť záťažového kolesa je výborných 9, 5 kg a celkový chod rotopedu je tichý a plynulý. Kvalitné prevedenie a použité materiály všetkých časti prispievajú ku komfortnému tréningu. Sedadlo si môžete výškovo nastaviť aj posunúť podľa potreby dopredu, ale bohužiaľ len pár cm. Plnohodnotné nastavenie sedadla horizontálne nie je možné. Riadidlá sú polohovateľné s integrovaným snímačom tepovej frekvencie. Rotoped je ďalej vybavený počítačom s veľkým LCD displejom a obsahuje množstvo aj nadštandardných funkcií. Nechýbajú ani vlastné programy tréningu. K modelu inSPORTline SEG1969 vám výrobca pribalí aj hrudný pás a s tým je meranie ešte presnejšie. Ide o výborný model, ktorý sa vyznačuje kvalitným spracovaním a hlavne maximálnou stabilitou aj pri tom najnáročnejšom každodennom tréningu.

Ak by ste mali vyšší rozpočet a chceli investovať do rotopedu trochu viac, výbornou voľbou je aj model inSPORTline SEG 7020. Ideo rotoped generátor , ktorý nepotrebuježiadny adaptér pre zapnutie.Môžete ho umiestiť dokonca aj na terasu alebo záhradu a nemusíte sa viazať na zástrčku el. prúdu. Má dynamický moderný dizajn, spracovanie je na vysokej úrovni a vďaka masívnej konštrukcii a stabilite je vhodný aj pre tých najnáročnejších užívateľov. S výbornými parametrami a bohatou výbavou funkcií sa radí medzi špičkové rotopedy na našom trhu.

Tunturi Bike GO 50

Tento rotopéd je vhodný na každodennétréningy s vyššou náročnosťou. Má veľmi pekný moderný dizajn, ktorým sa značne líši. Oblúkové telo konštrukcie nielen vyzerá zaujímavo ale znížením prednej časti a oblúkovitou prednou tyčou tak vytvoril výrobca priestor na pohodlný nástup a výstup z rotopedu. Sedadlo si môžete nastaviť vertikálne aj horizontálne a rukoväte polohovať v uhloch. Tento ergonometer má moderný dotykový počítač so 16 programami, 4 užívateľské programy a nechýbajú ani programy na základe aktuálnej tepovej frekvencie. Nosnosť je 135 kg a záťažové koleso má hmotnosť 9 kg s 8 úrovniami odporu. Výrobca Tunturi je dynamická renomovaná firma, ktorá ma dlhoročné skúsenosti na poli fitness a posilňovacích strojov. Spracovanie je kvalitné a konštrukcia stabilná. Tento model je vhodný pre každého.

 

Výborný pomer výkon/ cena

inSPORTline inCondi UB40i

Vo výbornom pomere výkon a cena dostanete ergonomický rotoped, ktorý je obľúbený a veľmi kladne hodnotení užívateľmi. Model inSPORTline inCondi UB40i je vhodný na domáce každodenné tréningy pre celú rodinu. Vyznačuje sa kvalitným spracovaním a stabilnou konštrukciou. Má 6 kg záťažové koleso zaisťujúce plynulý chod, pričom je možné nastaviť až 32 stupňov záťaže. Chod rotopedu je vďaka  systému BeltDrive maximálne tichý a hladký. Nosnosť má až 150 kg a váhu 30 kg. Nechýbajú mu samozrejme transportné kolieska pre pohodlnú manipuláciu a premiestňovanie. Rotoped má pekný moderný dizajn, ktorý sa hodí do akejkoľvek miestnosti vo vašom byte. Samozrejmosťou je kvalitné nastaviteľné sedadlo, ktoré je možné nastaviť horizontálne aj vertikálne a výborne ergonomické nastaviteľné rukoväte. Tento model je vybavený veľkým prehľadným LCD displejom zobrazujúcim všetky potrebné tréningové údaje, ako sú spotreba energie, srdcový tep, rýchlosť, čas, vzdialenosť, spálené kalórie a obtiažnosť. Disponuje možnosťou možnosťou prepojenia s tabletmi, smartphonmi s operačným systémom Android 4 a vyšším, ako aj iOS 5.0 a vyšší cez Bluetooth pomocou aplikácie iConsole+.Tento model ponúka rad prednastavených programov aj vlastných užívateľských programov a zároveň je doplnený o špeciálne programy, ako je funkcia FAT, ktorá je schopná zmerať obsah tuku vo Vašom tele, BMI alebo HRC program, ktorý prispôsobí záťaž optimálnej tepovej frekvencii. Kvalitný rotoped s množstvom funkcií za výhodu cenu je výbornou voľbou.

Spartan Magnetic 400

Ďalším rotopédom, ktorý sa predáva vo výbornom pomere výkon a cena je model Spartan Magnetic 400. Právom získal ocenenie produkt roka 2015 na základe hlasovania spokojných užívateľov. ide o jednoduchý magnetický rotoped s manuálnym ovládaním záťaže a 5 kg záťažovým kolesom s 5 úrovniami odporu. Sedadlo sa dá výškovo nastaviť a riadidlá polohovať. Jednoduchý počítač vás informuje o základných údajoch merania. Nie je to rotopéd, ktorý by vám ponúkal nadštandardné funkcie ale svoj prioritný účel splní výborne. Nosnosť má 110 kg a vhodný je do domácností pre víkendových športovcov, dorast ako aj pre seniorov v rámci rehabilitačného cvičenia. Výhodou je tichý chod, kvalitné spracovanie, pekný dizajn a hlavne dostupná cena. Ak by ste si chceli priplatiť za vyššiu radu výrobnou voľbou je aj model Spartan Magnetic 800so záťažovým kolesom o hmotnosti 6 kg a 8 úrovniami odporu.

 

Špeciálny tip

inSPORTline Temiste

Model  inSPORTline Temiste vám svojimi rozmermi nezaberie veľa miesta. Ide o malý, jednoduchý a skladný mini rotopedpre precvičenie horných aj dolných končatín. Ak máte malý byt alebo hľadáte prenosné zariadenie je to výborná voľba. Výhodou je, že si ho môžete položiť pod stolík s PC a popri práci cvičiť, ako aj pri sledovaní TV v ktorejkoľvek miestnosti. Určite nemá výkonnosť a funkcie , ako veľký rotopéd ale je to jednoduché a úsporne riešenie za nízku cenu. Skvelý na rehabilitáciu po úrazoch končatín. Priamo v tele konštrukcie ma integrovaný jednoduchý počítač, ktorý zobrazí základné namerané údaje ako sú počet otáčok za minútu, čas a spálené kalórie. Šliapať môžete obomi smermi a cvičenie si môžete prispôsobiť aj na ruky. Ide o veľmi jednoduchý nástroj, ktorý vám zaberie minimum miesta.

HMS R 6800i

Len okrajovo vás chceme upozorniť aj na model HMS R6 800i, ktorý zaujme svojím inovatívnym konštrukčným riešením a originálnym dizajnom. Tento elektromagnetický horizontálny rotoped obsahuje počítač s možnosťou pripojenia zariadenia s Adroidom alebo iOS a za pomoci aplikácie získate prístup k interaktívnym informáciám. Každopádne, ak hľadáte originálny rotoped je HMS R 6800i určite, ten správny model.

 

Ako vybrať rotoped

Rotopedy delíme na rotopedy s manuálne ovládanou záťažou, kde si sami regulujete stupeň záťaže podľa sledovaných hodnôt a ergonometre, ktoré majú elektromagnetický brzdný systém, ktorý je riadený elektronicky teda počítačom. Dokáže tak automaticky regulovať požadovanú záťaž. Ak ste sa už rozhodli aký typ rotopedu vám bude viac vyhovovať zamerajte sa na parametre, ktoré sa môžu líšiť a ktoré najviac vyhovujú vaším potrebám.

Parametre, ktoré sa môžu u rôznych výrobcov líšiť, ale na ktoré si treba pri výbere posvietiť

Voľba typu

Tu platí prvé základné rozdelenie či chcete jednoduchý manuálne ovládaný rotoped alebo ergonometer.

Voľba brzdného systému

Najrozšírenejším je systém s magnetickou brzdou, tou disponuje väčšina rotopedov. Lepšou variantnou je indukčná (elektromagnetická) brzda, tou disponujú drahšie prístroje.

Rám rotopedu (konštrukcia)

Dôležitým parametrom je nosnosť a odporučené zaťaženie, ako aj výška cvičenca a v neposlednom rade dizajn, celková ergonómia a kvalita spracovania a materiál.

Záťažové koleso

Správna hmotnosť je dôležitá pre kvalitu a intenzitu tréningu. Vyššia hmotnosťzáťažového kolesa zaručuje plynulosť a vyrovnanosť chodu, váha sa pohybuje v závislosti od modelu v rozmedzí 4-10kg.

Sedadlo, riadidlá a pedále

Sú veci ktorým venujte zvýšenú pozornosť. Od ich vyhotovenia a možností nastavenia sa bude odvíjať vaša celková spokojnosť a pohodlie pri tréningu. Uprednostnite ergonomicky tvarované sedadlo s možnosťou nastavenia v horizontálnej aj zvislej polohe. Pri riadidlách si overte ich výškové nastavenie a možnosť polohovania. Pri pedáloch medzi štandard patria balancované, vyvážené pedále s nastaviteľnými páskami.

Počítač a snímač tepovej frekvencie

Jednoduchý počítač má každý rotoped, ak chcete funkcie navyše pozrite sa po rotopede vo vyššej cenovej hladine s väčším množstvom funkcií. Snímač tepovej frekvencie sa pri rôznych modeloch môže líšiť umiestením. Najčastejšie je snímač integrovaný v riadidlách rukoväte alebo sa používa clip do ucha. Niektoré rotopedy majú vo výbave aj hrudný pas pre presnejšie meranie.

Ak chcete určitý komfort na trhu sú rotopedy s počítačmi, ktoré majú nadštandardné funkcie, ako meranie FAT a BMI. Vedia vám prispôsobiť tréning podľa aktuálnej tepovej frekvencie a zvládajú pripojenie k PC alebo tabletu pomocou Bluetooth. Možnosti nastavení za pomoci aplikácie sa rozšíria o nastavenie reálnych trás v Google mapách. Poslednou radou pri nákupe je overenie poskytovaného servisu a dostupnosť náhradných dielov na trhu.

Zoznam článkov

Vaše hodnotenie:
(89.6%)

Obľúbené produkty


Pridať komentár