Test digestorov - najlepšie odsávače pár 2017

Ak ste sa rozhodli zakúpiť si nový odsávač pár (digestor), tak sa v prvom rade musíte rozhodnúť, či potrebujete komínový alebo výsuvný, ktorý sa umiestňuje pod kuchynskú skrinku. Veľmi dôležitá je aj šírka spotrebiču, najmä ak sú vaše priestorové možnosti značne obmedzené.

Aby sme vám pomohli, zozbierali sme viacero testov a porovnaní odsávačov pár. Výsledkom je prehľadná tabuľka odporúčaných modelov, ktorú budeme pravidelne aktualizovať. Teraz nájdete v tabuľkách prvé 3 najlepšie vstavané a 3 komínové digestory. Údaje pochádzajú z testov z konca roku 2015 a roku 2016.

 

Test - Najlepšie vstavané odsávače

ModelHodnotenieCenaRecenzie
Electrolux EFP6411X Najlepšie 63,90 Pozrieť v eshope
Gorenje DF 6315 X Najlepšie 66,- Pozrieť v eshope
Whirlpool AKR 420 IX Najlepšie 60,- Pozrieť v eshope

 

Test - Najlepšie komínové digestory

ModelHodnotenieCenaRecenzie
Mora OV 680 G Najlepšie 319,- Pozrieť v eshope
Electrolux EFC 60151 X Najlepšie 99,- Pozrieť v eshope
Mora OK 613 X Najlepšie 70,- Pozrieť v eshope

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

Mora OV 680 G

Kvalitný komínový odsávač pár model Mora OV 680 G v čierno-nerezovom prevedení je vybavený výkonným motorom, ktorý na najvyššom stupni dosahuje maximálny výkon odťahu až 607 m3/hod. O jeho tichý chod sa stará najmodernejšia technológia a maximálna hlučnosť je výborných 53 dB. Pomocou dotykových tlačidiel viete nastaviť 4 stupne rýchlosti. Funkcia 24h automatické čistenie zabezpečí každú hodinu 5 minútové odsávanie vzduchu. Tento odsávač pár je vybavený halogénovým svetlom 2x20W, pre dokonalé osvetlenie varnej dosky alebo sporáka. Oceníte praktické kovové filtre proti mastnotáms indikátorom znečistenia. Odsaté pary môžete odviesť do komína alebo recirkulovať. Výborný pomer výkon, funkčnosť a cena a to všetko v krásnom modernom dizajne, ktorý dodá vašej kuchyni na štýle.

Whirlpool AKR 951/1 IX

Ďalším výborným komínovým odsávačom pár je priestorový model Whirlpool AKR 951/1 IX, ktorý je v prevedení oblúkového bezpečnostného skla a nerezového tela s úpravou proti mastnote. Má dve halogénové svetlá, ktoré zabezpečia dostatok svetla na varné zóny i pracovnú dosku. Odsávanie pary môžete riešiť odvodom do komína aj recirkuláciou vzduchu.Oceníte 3 stupne rýchlosti výkonu odsávania, nízku hlučnosť a jednoduché komfortné ovládanie. Nad ostrovčekom vo vašej kuchyni bude modernou dominantou celého priestoru, ktorá dodá vašej kuchyni jedinečnosť.

Whirlpool AKR 686 IX

Ak by ste mali menší rozpočet pre nákup komínového odsávača pár a túžite po modernom kúsku je na trhu za dobrú cenu model Whirlpool AKR 686 IX v nerezovom prevedení so sklenenou dekoráciou.

 

Výborný pomer výkon/ cena

Electrolux EFP 6411 X

Za výbornú cenu získate výsuvný nerezový odsávač pár Electrolux EFP 6411 X, ktorý vám umožní variť voňavé jedlá aj v obmedzených priestoroch. Odsávač pár je vybavený hliníkovo tukovým filtrom, ktorý sa  dá ľahko umyť. Obsahuje 3 stupne odsávania a jednoduché ovládanie. Maximálna kapacita odsávania 230m3/h. Úroveň hluku max57 /min 47 dB. Pre dobrú viditeľnosť je vybavený dvomi halogénovými žiarovkami. Ľahko sa ovláda a vďaka výbornému pomeru výkon a cena získal ocenenie produkt roka 2015.

Mora OP 620 X

Vhodný na umiestnenie pod skrinku kuchynskej linky. Disponuje 3 rýchlosťami a 7 možnosťami odsávania. Ľahké ovládanie pomocou tlačidiel mu pridáva na komforte. Vydarený dizajn určite oceníte a taktiež možnosť zapojenia či už z bočných strán alebo zvrchu a zozadu priamo na odvod pary alebo aj zapojenie recirkulačným spôsobom. Vo výhodnom pomere výkon a cena získate dobrý moderný odsávač pary od overeného výrobcu.

 

Špeciálny tip

Elica SEAGULL GAS HOB

Dizajnový kúsok priestorový odsávač pár Elica SEAGULL IX GAS HOB šikovne odstráni nepríjemné zápachy a výpary z vašej kuchyne. Zhotovenie jeho obvodového (štrbinového) odsávania zabezpečuje, že prúdenie vzduchu je zlúčené do vonkajšieho odvodu odsávača a znižuje sa tak spotreba energie i hluku. Obsahuje panel z ocele a skla, ktorý pôsobí estetickejšie a jednoduchšie sa čistí. Štýlový moderný dizajn pôsobí luxusne a efektne je aj vysúvanie odsávača nad varnú dosku. Výborné osvetlenie s LED diódami vám príjemne osvetlí varnú dosku a umožní tak lepšiu viditeľnosť na pripravované jedlo. Komfortné dotykové ovládanie a možnosť výberu z troch rýchlostí určite oceníte. Výborný výkon, kvalitné spracovanie a luxusný dizajn určite zaujme. Horšie je to už s cenou, ale ak túžite po niečom výnimočnom do vašej kuchyne je Elica Seagull Gas Hob to pravé pre vás.

Airforce Ellitto Integra Octa Classic 

Ďalším špeciálnym kúskom je unikátny spotrebič, ktorý prepája odsávač pár s varnou doskou. Luxusný odsávač pár sa inštaluje podobne ako závesné svietidlo priamo nad varnú dosku. Vďaka štrbinovému odsávaniu je zachovaný luxusný dizajn. Nechýbajú 3 rýchlosti odsávania a komfortné ovládanie priamo na varnej doske. Ak tužíte po ešte väčšom luxuse k dispozícii je vám aj diaľkové ovládanie. Kvalitné LED osvetlenie vám zabezpečí príjemné varenie v ktorúkoľvek hodinu. Ak vás vysoká cena neodradí získate unikátny spotrebič s luxusným dizajnom.

 

Pri výbere modelu vás potom môžu zaujímať aj ďalšie parametre – dôležitý je údaj o maximálnom sacom výkone, ale i hlučnosť spotrebiču (max. hlučnosť je nameraná počas používania najvyššej rýchlosti digestora). V neposlednom rade môže rozhodnúť značka ale aj cena. Pozrite si nasledovné porovnanie hodnôt a vyberte su podľa svojich preferencií.

 

Porovnanie výsuvných odsávačov pár

(detailnejšie informácie po kliknutí ná názov modelu)

ModelMax. hlučnosť (dB)Max. sací výkon (m3/h)RecirkuláciaŠírka (cm)Počet rýchlostíCena od (€)
Electrolux EFP6411X 57 185 Áno 60 3 68
Mora OP 610 W 66 181 Áno 60 3 49
Gorenje DF 6315 X 57 240 Áno 60 3 62
Mora OP 510 W 66 181 Áno 50 3 48
Whirlpool AKR 420 IX 64 180 Áno 60 3 61
Mora OT 631 X 56 250 Áno 60 3 68
Whirlpool AKR 420 WH 64 180 Áno 60 3 47
Beko CTB 6407 X 65 275 Áno 60 3 73

Porovnanie komínových odsávačov pár

ModelMax. hlučnosť (dB)Max. sací výkon (m3/h)RecirkuláciaŠírka (cm)Počet rýchlostíCena od (€)
Mora OV 680 G 53 607 Áno 60 4 319
Amica OKC 624 S 64 244 Áno 60 3 138
Mora OK 613 X 61 368 Áno 60 3 71
Electrolux EFC60151X 67 430 Áno 60 3 99

Naše odporúčanie

Na základe nášho porovnania vám odporúčame zakúpiť si výsuvný digestor Mora OT 631 X, ktorý je zo všetkých modelov najtichší, má 2. najvyšší výkon a prijateľnú cenu. Vhodnou alternatívou je však aj model Beko CTB 6407 X s nepatrne vyššou cenou, no zároveň aj vyšším výkonom a hlučnosťou.

V prípade kúpy komínového odsávača pary vám odporúčame cenovo výhodný model Electrolux EFC60151X s vysokým výkonom. Ak sa však rozhodnete zainvestovať viac, tak si zaobstarajte nášho absolútneho favorita - digestor Mora OV 680 G s prekrásnym dizajnom, veľmi vysokým výkonom a najnižšou hlučnosťou.

 

Parametre, ktoré sa môžu u rôznych výrobcov líšiť, ale na ktoré si treba pri výbere posvietiť

Výkon - Výkon odsávača pár sa meria v m2/ h. Je to hodnota množstva vzduchu, ktoré odsaje za hodinu prevádzky. Dobrý odsávač pár by mal byť schopný vymeniť vzduch v miestnosti najmenej 10 x za jednu hodinu.

Typ odsávania - Ak máte možnosť odvodu pary a zápachov von priamo na vetracie potrubie alebo komín je dobrým riešením odťahový odsávač pár. Ten zabezpečí, že všetok nasatý vzduch sa odvádza von a nič sa vám nevracia späť do miestnosti. Tu sú možnosti výberu podľa umiestnenie vývodu, buď bočné alebo stredové, zadné, horné. Ďalšou možnosťou je recirkulačný odsávač pár. Pri tomto type sa odsatá para neodvádza preč, ale za pomoci uhlíkového filtra sa zachytávajúnečistoty a mastnota a prefiltrovaný vzduch sa vracia do miestnosti. Nevýhodou je výmena filtra po určitom období.

Hlučnosť - Pri odsávačoch pár je hlučnosť parameter, ktorý určite neprehliadnite. Čím tichšie pracuje odsávanie tým lepšie sa vám pracuje pri sporáku. Odťahové sú tichšie a pri recirkulačných patrí hlučnosť okolo 55 dB medzi dobré hodnoty.

Na záver treba určite zohľadniť ovládanie, aj keď mechanicképosúvacie tlačidlá stále nájdeme na digestoroch oveľa praktickejšie je ovládanie stlačením tlačidiel alebo moderným spôsobom na dotykovom paneli. Lepšie odsávače už disponujú aj diaľkovým ovládaním. Nezabudnite na dostatočné osvetlenie zabudované priamo v digestori.

Vaše hodnotenie:
(89.6%)

Obľúbené produkty


Komentáre

29/07/2017 09:32
Alena

opravte si chybu, výkon odsávača sa nemeria v m2/ h ale v m3/h

Pridať komentár