Test čítačiek kníh - najlepšie čítačky 2017

Test čítačiek kníh - pozrite si výsledky viacerých testov, ktoré sme pre vás zozbierali a vyhodnotili. Prečítali sme stovky recenzií a diskusií týkajúcich sa čítačiek elektronických kníh a zapracovali ich do výsledného rebríčku najlepších čítačiek kníh pre rok 2016. Ak máte otázky, zapojte sa do diskusie v spodnej časti stránky. Ak potrebujete pomôcť, pozrite si návod, podľa čoho vybrať čítačku a kotré parametre pri výbere sledovať.

 

Test - najlepšie čítačky kníh

MiestoModelHodnotenieDetail
1. Amazon Kindle Paperwhite 3 Najlepšie Pozrieť produkt
2. Pocket Book 626 Touch Lux 3 Najlepšie Pozrieť produkt
3. PocketBook 650 Ultra Najlepšie Pozrieť produkt
4. Pocket Book 631 Touch HD Najlepšie Pozrieť produkt
5. Amazon Kindle Voyage Najlepšie Pozrieť produkt

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

Amazon Kindle Voyage

Najvyššia rada čítačiek amerického výrobcu Amazon Kindle je tým najlepším, čo dnes môžete na trhu s čítačkami elektronických kníh nájsť. Na túto čítačku som sa mimoriadne tešila. Vylepšená technológia E-ink6“ displeji s rozlíšením 1440x1050 px s luxusným vykresľovaním textu a zabudovaným senzorom okolitého svetla. Pri znížených svetelných podmienkach sa displej automaticky prispôsobí podmienkam. Podsvietenieje rovnomerné a zaslúži si pochvalu. Samozrejme môžete podsvietenie zapnúť a nastaviť aj manuálne. Prekvapením pre mňa bolo unikátne prepínanie stránok. Po stranách sa nachádzajú senzory prstov alebo skôr tlaku prstov. Ak držíte čítačku nič sa nestane, ale ako náhle zvýšite tlak pre čítačku je to signál na prechod na ďalšiu stránku. Na takýto komfortný spôsob otáčania strán som si veľmi rýchlo zvykla. Samozrejme celé ovládanie je dotykové a užívateľky komfort je naozaj luxusný. Dizajn je štýlový a okrem príjemnej sklenenej prednej strany je zaujímavo dizajnovo riešená aj zadná strana. Tá okrem toho, že sa na nej nachádza tlačidlo zapnutia už nie je rovná, ale má skosené rohy, takým geometrickým spôsobom a ten dizajn je naozaj veľmi pekný. Kapacita pamäte je dostatočná 4 GB, kde k používaniu máte asi 3,2 GB. Výdrž na jedno nabitie približne 6 - 7 týždňov pri intenzívnom používaní a občasnom pripájaní sa na internet. Samozrejmosťou je WI-FI. Ak máte skúsenosti s Amazon Kindle, tak viete, aké ľahké je po vytvorení účtu pomocou pridelenej emailovej adresy odosielať dokument v akomkoľvek formáte pomocou tohto emailu priamo do čítačky s možnosťou automatického konvertovania na formát Kindle AZW. Rovnako ľahký je aj nákup priamo z Amazon Kindle Store. Bohužiaľ knihy v store sú zväčša v anglickom jazyku. Nechýba zobrazovanie obrázkov, práca so záložkami a vytváranie zložiek ako aj radenie podľa autora alebo názvov. Krásna kvalitná čítačka kníh s komfortným ovládaním, veľmi rýchlou odozvou, unikátnym listovaním a mimoriadnym displejom má aj mínusy. Tým najväčším je cena a druhým je väčšia náchylnosť displeja na otlačky. Tá je oproti iným modelom Kindle alebo čítačkám od iných výrobcov vyššia. Ak však hľadáte kvalitnú čítačku a využijete aj systém Amazon Kindle je čítačka elektronických kníh Amazon Kindle Voyage tá najlepšia voľba.

 

Výborný pomer výkon/ cena

Amazon Kindle 6 Touch

Veľmi populárna čítačka od Amazonu model Amazon Kindle 6 Touch si získala hneď po uvedení na trh svojich priaznivcom. Dnes je jednou   z najlepších volieb v pomere kvalita a cena. Spracovanie je na vysokej úrovni a ako sme už pri Kindle zvyknutý nechýba kvalitný displej s technológiou E-ink. Dlhé roky som používala čítačku s klávesnicou Kindle 3 Keyboard a prechod na dotykovú verziu neľutujem, práve naopak. Jednoduché ovládanie a dobrú odozvu hodnotím pri tomto modeli kladne. Pochvalu si zaslúži aj výdrž. Displej s uhlopriečkou 6“ nie je podsvietený, preto pri večernom čítaní je potrebné používať malú lampičku alebo dnes máte možnosť zakúpenia aj puzdra s integrovanou lampičkou pre čítačky. Pamäť 4 GB vám postačí na veľké množstvo e-kníh. Čo môžem považovať za mínus je absencia lokalizácie do slovenčiny. Menu je anglické a preto je čítačka vhodnejšia pre užívateľov aspoň so základnou znalosťou anglického jazyka. Nechýba WI-FI a možnosť využívania služieb Amazon Kindle. Odporúčam náročným užívateľom. Za výbornú cenu získate kvalitnú čítačku. Ak by ste chceli túto čítačku za ešte priaznivejšiu cenu, vyberte si verziu so sponzorovanou reklamou. Tá je o niečo lacnejšia, ako nesponzorovaná verzia.

 

Špeciálny tip

PocketBook 640 Aqua

Ako špeciálny tip pre vás máme čítačku, ktorú si môžete vziať nielen na dovolenku, ale aj čo najbližšie k vode alebo do vane. Táto vodotesná čítačka s IP57 vydrží celkom slušnú dávku vody a prachu. Stane sa tak vaším spoločníkom aj na náročných cestách, kde si pri oddychu môžete čítať. Už klasický 6“ displej disponuje technológiou E-ink Pearls rozlíšením 800 x 600 px,  pamäť je 4GB . Ovládanie na dotykovom displeji je ľahké, výdrž na jedno nabitie je výborná a nechýba ani WI-FI. Osobne sa mi páči možnosť synchronizácie so službou Dropbox, ktorá je integrovaná v systéme a chválim tiež povrch, ktorý sa veľmi dobre drží v rukách. Podpora formátov je výborná a využívať môžete aj kalkulačku, hodiny, slovníky a mini hry. Plusom je lokalizácia do slovenčiny. Ale hlavnou prednosťou tejto čítačky je vodotesnosť, ktorou disponuje veľmi málo takýchto zariadení.

Vaše hodnotenie:
(86%)

Obľúbené produkty


Komentáre

29/01/2018 05:47
Peter

Kindle peperwhite je jednoznacne najprecenovanejsia a amatermi najhodnotenejsia citacka. Ak poradit jedine u profikov Paperwhite nepodporuje format epub co je jeden zo zakladnych kamenov a formatov citaciek. Ma to len 4GB pamate, len preto lebo tam neexistuje ziadna moznost rozsirenia o sd karty. Baterka v porovnani s PocketBook tiez bieda a ovela viac.

Pridať komentár