Zobraziť ostatné kategórie sprievodcu

Ako vybrať darčeky pre muža - Vianočný sprievodca 2020

Vybrať najlepší darček pre muža – manžela/priateľa, otca/dedka, brata/kamaráta môže byť pre niekoho radosť, pre iného starosť. Veľa mužov často ani nevie, čo konkrétne chce, ale presne vie, čo by sa im nepáčilo. Vyznať sa v tom nemusí byť jednoduché. Chce darček výnimočný? Malo by to byť niečo exkluzívne? Niečo praktické?

Pripravili sme pre vás zoznam kategórií, ktoré by vám mohli výber uľahčiť. Pod nimi nájdete aj niekoľko konkrétnych tipov, ktorých výberom neurobíte krok vedľa.

 • ✔   NAJPREDÁVANEJŠIE

Veselé ponožky

Veselé ponožky
 • ✔   Milovníci športu

Trekingové palice

Trekingové palice
 • ✔   NÁŠ TIP

Gramofóny

Gramofóny
 • ✔   VÝPREDAJ

Ďalekohľady

Ďalekohľady
 • ✔   PRE NÁROČNÝCH

Vinotéky

Vinotéky
Porovnanie produktov
 • ✔   Milovníci športu

Športtestery

Športtestery
Porovnanie produktov
 • ✔   Milovníci športu

Posilňovacie stroje

Posilňovacie stroje
Porovnanie produktov
 • ✔   NAJPREDÁVANEJŠIE

Parfumy

Parfumy
 • ✔   NÁŠ TIP

Powerbanky

Powerbanky
 • ✔   Luxusné

Štýlové hodinky

Štýlové hodinky
 • ✔   NAJPREDÁVANEJŠIE

Elektrické deky

Elektrické deky
Porovnanie produktov

 

Ako vybrať darček pre muža

Vyberanie darčeka dá niekedy poriadne zabrať, obzvlásť ak vyberáte už x-tý darček a chcete daného človeka prekvapiť. Vybrať darček pre otca, o nejaký čas pre dedka, potom príde na rad darček pre brata či kamaráta, následne darček pre partnera. A toto sa rok čo rok opakuje. Nápady môžu dôjsť skôr či neskôr každému.

Ako vybrať darček pre muža

Nemusíte zúfať, od toho sú tu sprievodcovia výberom darčekov. Ponúkame vám pár rád, ako vybrať darček, ktorý poteší, vy sa pri jeho výbere psychicky nezrútite a nakoniec budú všetci spokojní.

Dôležité je zohľadniť vek

Áno, je to jeden z najdôležitejších parametrov výberu darčeka. Či si to pripustíte, alebo nie, ale iný kľúč výberu zvolíte pri hľadaní darčeka pre priateľa, pre brata, kamaráta a iný pri výbere darčeka pre otca či dedka. Pre 20-ročného chalana asi nebudete uvažovať nad kosačkou a pre 50-ročného muža nebudete premýšľať nad zážitkovým darčekom v podobe escape room. Vek a skúsenosti daného človek vám toho dosť napovedia.

Pri výbere darčeka pre muža je dôležitý vek obdarovaného

Všímajte si záľuby

Pred nákupom daru je potrebné zistiť, čo by si obdarovávaný predstavoval. Túži po ďalšej knihe, športovom náčiní, chce novú vŕtačku, parfum alebo manžetové gombíky? Ak viete presne, čo daný človek chce, bude výber darčeka jednoduchší.

Ak je váš manžel vášnivým záhradkárom, nový set záhradného náradia alebo sada pre mestské pestovanie (ak bývate v meste) by mu mohli urobiť radosť. Baví vášho brata golf? Sadou golfových loptičiek alebo hodinami v tvare golfovej loptičky zabodujete. Je váš otec vášnivý rybár? Nový rybársky prút ho určite zaujme. Pri výbere darčeka treba brať ohľad na hobby obdarovaného, ak sa aj netrafíte na 100 % do jeho vkusu, ocení, že si všímate, čo ho baví a dávate si na výbere darčeka čo najviac záležať.

Nezabudnite darček atraktívne zabaliť. Dospelí taktiež radi trhajú baliaci papier a zisťujú, aké prekvapenie sa pod ním skrýva.

Darujte zážitok

Zážitkové darčeky sú stále in a keďže každý chce zažiť niečo neobyčajné, niečo, čo si nedopraje každý deň, sú vhodnou voľbou na každú príležitosť. Zážitkovým darčekom preto nič nepokazíte ani na Vianoce, ani na narodeniny a ani na výročie. Ak chcete partnerovi, bratovi, otcovi, kamarátovi či dedkovi vyčariť úsmev na tvári, darujte mu zážitok, na ktorý tak ľahko nezabudne.

Zážitkový darček pre muža

Páni obľubujú jazdu v športovom aute, túžia si zašoférovať pretekárske auto či formulu, chcú skúsiť let bálonom, stíhačkou alebo vyskúšať tandemový zoskok. Chcú otestovať svoje možnosti na kurze prežitia, túžia po raftingu či psích záprahoch. Možnosti je veľa, stačí si len vybrať.

Darčekový poukaz

Nielen v podobe zážitkového darčeka či niečoho, čo daného človeka baví (golfová permanentka, vstupenka na kultúrne podujatie, rybársky lístok atď.), ale poukaz na nákup v nejakom konkrétnom obchode. Ak viete, že partner, brat, otec či kamarát túži po novom tablete, čítačke alebo telefóne, avšak neviete ho vybrať, poukážka do elektro obchodu to vyrieši za vás. Daný človek si sám vyberie to po čom túži.

Darčekový poukaz pre muža

Nekupujte darček, pokiaľ si nie ste výberom istí. Zvoľte radšej darčekový poukaz.

Tradičným darčekom nič nepokazíte

Áno, ponožky, košeľa ši pyžamo ako darček nie je nič originálne, avšak ide o veci, ktoré každý potrebuje a zväčša si ich sám nekúpi. Muži zvyčajne nenakupujú radi, preto praktické darčeky, možno nie hneď, ale časom určite ocenia.

Ak nechcete vsadiť na oblečenie, môžete darovať napr. parfum alebo sadu na holenie. Teda bežné, avšak v konečnom dôsledku veľmi potrebné záležitosti.

Skúste mu darčekom niečo naznačiť

Darčekom môžete danému človeku aj niečo povedať. Chcete, aby si partner osvojil základné domáce zručnosti, avšak nikdy nedržal v ruke ani len skrutkovač? Darujte mu súpravu náradia či vŕtačku a hneď mu dôjde, čo od neho chcete. Sťažuje sa vaša mama na večne nepokosený trávnik? Darujte otcovi novú kosačku.

Možno takýto darček nevyvolá v prvej chvíli v obdarovanom radosť, časom však zistí, že ide o vec, ktorú potrebuje, hoci by si ju sám nikdy nekúpil.


Komentáre

30/06/2021 23:54
kajo

moj si teraz zamiloval cityzen trička sajúce pot a ako darček je to pre neho ideálne

26/05/2021 19:11
rumia33

moj tip na krasne vonavu kozmetiku pre muzov a ich bradu - angrybeards - tym sto pro nic nepokazite

Pridať komentár