Najlepšie elektrické ohrievače vody - Bojlery 2018

Kúpu kotla (ohrievača vody) nemôžeme brať na ľahkú váhu a musíme vyberať s rozvahou. Aj to je dôvod, prečo sme prešli veľké množstvo porovnaní a testov a zostavili sme pre vás odporúčania na konkrétne tipy výrobkov. Môžeme povedať, že v nasledujúcej časti nájdete test ohrievačov vody, ktorý vám ušetrí kopec času a v neposlednom rade aj peňazí. Kvalitný ohrievač ohrieva vodu rýchlo a lacno.

MiestoModelHodnotenieCenaRecenzie
1. Tatramat EOV 80 Tatramat EOV 80 175.5 € Zobraziť produkt
2. Dražice OKCE 125   ✔   NÁŠ TIP Dražice OKCE 125 201 € Zobraziť produkt

Tatramat EOV 80

Produktovú radu EOV tvoria zásobníkové nástenné elektrické ohrievače vody v okrúhlom vyhotovení. Sú jedinečné svojou kvalitou, dizajnom, vyhotovením, špičkovými dizajnérmi i svojimi prevádzkovými vlastnosťami.

Vďaka najmodernejším technológiám, postupom a know-how využitým pri vývoji týchto ohrievačov vody bolo možné extrémne znížiť spotrebu el. energie v pohotovostnom režime, teda znížiť tepelné straty.

Zariadenia EOV spĺňajú náročné kritériá normy EN 50440, smernice o efektivite a spotrebe energie zariadení pre ohrev vody, ktorá čoskoro nadobudne platnosť. Tým potvrdzujú svoju úspornosť a nízku prevádzkovú energetickú náročnosť.

Dražice OKCE 125

Elektrický akumulačný ohrievač je určený pre zavesenie na stenu. Vodorovné rozstupy kotevných skrutiek (450 mm) výrobca zachováva po celú dobu histórie výroby pre ľahkú výmenu vyslúžilých ohrievačov. Je možné tiež dokúpiť záves na rozostup kotvových skrutiek 350 mm.

Ohrev modelu Dražice OKCE 125 zaisťuje keramické výhrevné teleso ovládané prevádzkovým termostatom a istené bezpečnostným termostatom (tepelnou poistkou). Teplotný rozsah 5-74 °C. Pripojovacie napätie 1 - PE - N / AC 230 V / 50 Hz. Elektrické krytie IP 45 umožňuje umiestnenie ohrievača do zóny 1 podľa ČSN 33 2000-7-701 .

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

Mora Keomk 150 SKL

Výborný elektrický ohrievač vody s objemom 150 l je originálnym riešením vykurovacieho telesa s prívodom pre niekoľko odberných miest. Kvalitná izolácia minimalizuje tepelné straty, zaručí vám výbornú prevádzkovú spoľahlivosť a minimálnu údržbu. Ohrievač obsahuje elektronickú riadiacu jednotku. Dostatočnú ochranu proti korózii tvorí vmontovaná horčíková anóda, ktorá zároveň chráni aj pred vodným kameňom. Univerzálna konštrukcia umožňuje montáž vertikálne na stenu aj horizontálne na podlahu. Nechýba ochrana proti náhodnému zapnutiu, prehrievaniu, zamrznutiu a dokonca ani ochrana proti baktérii legionella. Výhodný nákup s výborným pomerom výkon a cena.

 

Výborný pomer výkon/ cena

Tatramat EOV 120 Trend

ModelovúraduEOV Trend tvoria zásobníkové nástenné elektrické ohrievače vody v okrúhlom vyhotovení. Vnútro tohto 120 l ohrievača je smaltované špeciálnym vysokokvalitným smaltom a následne vypálené pri konštantnej teplote 850 °C.Nastavenie teploty je riešené otáčavým regulátorom od 7°C až do 75°C.Pre pohodlnú kontrolu aktuálnej teploty vody slúži indikátor teploty, umiestený na prednej strane. Nechýba anódová ochrana proti korózii, bezpečnostný termostat, poistka proti zamrznutiu vody a poistka proti prehriatiu ohrievača s funkciou resetu. Výhodný nákup vo výbornom pomere kvality, výkonu a ceny.

Draždice OKHE 125 SMART

Inteligentný ohrievač vody o objeme 125 l s možnosťou pripojenia na HDO. Funkcia SMART HDO prispôsobí prevádzku ohrievača presne podľa vašich potrieb a tým dosiahnete väčšieúspory. Tento moderný ohrievač máte možnosť ovládať cez mobilné zariadenie s operačným systémom Android. Stačí si pomocou QR kódu stiahnuť aplikáciu Smart Bojler zo stánky výrobcu alebo priamo z Google Play.Ohrievač je určený na akumulačný ohrev vody elektrickou energiou. Voda sa ohrieva pomocou elektrického telesa v smaltovanom, tepelne izolovanom zásobníku. To je v čase ohrevu ovládané riadiacou jednotkou. Pomocou otočného ovládača prepínate medzi niektorým zo štyroch režimov.  Moderný elektrický ohrievač vody za výbornú cenu.

Mora EOM 80 PKT

Za veľmi dobrú cenu sa na trhu predáva model Mora S 80. Je veľmi obľúbený medzi zákazníkmi. vďaka nízkej cene a dobrému výkonu. Ak by ste sa rozhodovali v tejto cenovej hladine máme pre vás tip na zásobníkový elektrický ohrievač Mora EOM 80 PKT s objemom 80 l, ktorý je novším modelom s podobnými parametrami. Ochranu proti korózii tvorí vmontovaná horčíková anóda, tá upravuje elektrický náboj vnútra nádoby, znižuje tak nebezpečenstvo jeho hrdzavenia a slúži aj pred vodným kameňom. Za veľmi dobrú cenu, tak získate kvalitný ohrievač s výbornými prevádzkovými vlastnosťami.

 

Čierny Peter alebo ide to aj bez plynu a elektriny

Na trhu je veľké množstvo rôznych ohrievačov vody. Akumulačné alebo prietokové bez zásobníku vody. Rozdielne sú aj v ohreve vody. Kým jedny využívajú na ohrev elektrinu, iné ohrievače ako zdroj ohrevu využívajú plyn. Výnimkou nie sú ani kombinované ohrievače. Ale my vám dáme tip na ohrievače, ktoré nevyužívajú ani elektrinu ani plyn. Prvým tipom je dvojica ohrievačov, ktoré využívajú ako zdroj ohrevu solárnu energiu a druhy tip je jednoduchý ohrievač na tuhé palivo.

 

Dražice OKC 500 NTRR/1Mpa

Tento model využíva na ohrev dva externé zdroje tepla prostredníctvom výmeníkov. Ide o nepriamoohrevný bojler, ktorý ohrieva vodu za pomoci solárneho systému. Samozrejme, že okrem ohrevu teplej vody solárnym systémom môžete kombinovať ohrev aj elektrickým, plynovým kotlom  alebo kotlom na tuhé palivo.

Druhým z dvojice je výrobok u nás veľmi dobre známeho výrobcu Tatramat.

Tatramat SOL 300 TM

Solárny set Tatramat SOL TM pozostáva z dvoch solárnych kolektorov SOL 27 Basic STIEBEL ELTRON, zásobníka Tatramat VTS 300/3 a ďalšieho príslušenstva. Ohrievač vody o objeme 300 l je vybavený solárnym výmenníkom tepla pre ústredné kúrenie a elektrickým ohrievacím telesom. Jeho nádrž je vyrobená z pevného oceľového plechu a jeho vnútorná časť je chránená proti korózii veľmi kvalitným smaltom a anódovou ochranou. Všetko potrebné už tento set obsahuje a vy tak získate vynikajúci ekologický ohrievač vody spolu so solárnymi panelmi.

Elíz Euro 65 D

Jednoduchý, skoro sparťanský ohrievač vody na tuhé palivo, drevo. Ide o beztlakový ohrievač s napojením na jedno odberné miesto,sprchu. S objemom 65 l ho umiestnite vo vertikálnej polohe na zem. Keďže je ohrievač bez izolácie, môžete ho použiť aj na vykurovanie miestnosti. Ohrievač sa skladá zo smaltovanej nádrže na vodu a ohniska. Odvod spalín musí byť odvedený do komína. Nádrž je chránená proti korózii anódovou tyčou a ohrievač je pokrytý smaltom z oboch strán. Na vrchnej časti sa nachádza vývod pre flexibilnú sprchovú hlavicu a na prednej strane zase vývody pre zmiešavaciu batériu.Spodná časť patrí ohnisku vyloženému šamotovými tehlami. Jednoduchý ohrievač vhodný tam, kde nie je prípojka plynu alebo je problém s dodávkou elektriny.

Vaše hodnotenie:
(90%)

Obľúbené produkty


Pridať komentár