Najlepšie žehličky na vlasy 2024 – recenzie, test, porovnanie

Nespoliehajte sa na reklamy a predajné zručnosti predajcov elektroniky a spotrebičov. Vyberať podľa emócií nie je ideálne. Verte radšej faktom a odborným radám. Pripravili sme pre vás výber toho najlepšieho, čo je momentálne na trhu dostupné.

Kvalitná žehlička na vlasy

Zozbierali sme svetové a domáce testy, porovnali sme ich výsledky, vaše recenzie, skúsenosti a hodnotenia. Výsledkom je tento rebríček tých najlepších žehličiek v našich obchodoch.

Najlepšie žehličky na vlasy

Názov Hodnotenie Detail
BaByliss Pro 2512   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Remington S9100   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
ETA 4337.90000   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Sencor SHI 110BK   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
Dyson Corrale   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt

Žehličky na vlasy – recenzie

Aká je najlepšia žehlička na vlasy? Túto otázku si kladú mnohí z vás. Samotný výber podlieha viacerým parametrom. Niekomu viac vyhovuje parná žehlička na vlasy, niekmu zas ionizačná žehlička. Vyskúšali sme obľúbené modely žehličiek na vlasy za vás a pripravili pre vás recenzie. Dúfame, že vám výber uľahčia a urobíte si vďaka nim prehľad o jednotlivých modeloch. Ak ste niektoré z nasledujúcich modelov sami vyskúšali, podeľte sa o svoje skúsenosti v komentároch.

Ako vybrať žehličku na vlasy

Výber žehličky na vlasy podlieha niekoľkým kritériám. Prvým je požadovaný efekt – žehličkou môžete vlasy nielen vyrovnávať, ale tiež na nich vytvárať vlny. Druhým dôležitým aspektom je štruktúra a zdravie žehlených vlasov. Potom treba žehličku na vlasy vyberať podľa veľkosti plochy, povrchovej úpravy, nastaviteľnej teploty a pod.

Materiál

Najčastejšie používaným materiálom je keramika, ktorá rovnomerne rozkladá teplo. Vďaka tomu nevznikajú na žehličke prehriaté časti, tkoré by mohli zničiť vlasy. Navyše vytvára záporné ióny, ktoré neutralizujú kladné ióny vznikajúje pri trení vlasov.

Na výrobu žehličiek na vlasy sa používa aj minerálny kryštál turmalín. Tento materiál sa postará o rýchle vyžehlenie, nespôsobuje krepovatenie vlasov a celkovo je k vlasom šetrný. Rovnako ako keramická žehlička produkuje záporné ióny.

Vybrať si môžete taktiež žehličku s teflónovou žehliacou plochou. Ani tento materiál nespôsobuje krepovatenie, ešte k tomu zabraňuje pripáleniu prostriedkov na vlasy.
Poškodeniu vlasov zabraňuje mramor, keďže im zaisťuje okamžitú tepelnú ochranu.

V ponuke nájdete aj žehličky z kovu, tie vám však neodporúčame, keďže vlasy poškodzujú najviac.

Teplotné nastavenia

Na výber máte žehličky, ktoré výber teploty neumožňujú a nahrievajú sa na vlastný limit, ale aj také, na ktorých sa teplota nastaviť dá. Teploty žehliacich plôch sa zvyčajne zahrievajú v rozmedzí od 100 do 180 °C, niektoré môžu dosahovať až 230 °C. Pre jemnejšie vlasy sú postačujú nižšie teploty, pevnejšie vlasy znesú aj vyššie teploty.

Žehlička na vlasy

Niektoré žehličky majú aj možnosť uzamknutia nastavenej teploty, aby počas žehlenia náhodou nedošlo k jej zmene.

Veľkosť plochy a zaoblenie

Rozsah žehliacej plochy sa pohybuje od 1,5 cm do 5 cm, štandardná šírka je okolo 2,5 cm. Menšia plocha je vhodnejšia na jemné a menej husté vlasy, dobre sa s ňou manipuluje. Pre dlhšie a silné vlasy sú vhodnejšie širšie plochy. Pokiaľ nechcete so žehličkou iba vyrovnávať vlasy, ale máte záujem aj o robenie lokní, zaobstarajte si model so zaoblenými okrajmi žehliacej plochy. Počas úpravy vedú vlasy a vytvárajú na nich perfektné lokne.

Dĺžka šnúry

Zdá sa vám, že ide o nepodstatný parameter? Nemusí to tak byť, V prípade, že nemáte zásuvku v blízkosti zrkadla v kúpelni, dlhšia šnúra sa vám zíde. Celkovo je dlhšia šnúra výhodou, nehrozí vám napríklad nechcené vytrhnutie zo zásuvky či zošmyknutie žehličky, keď ju s napnutým káblom položíte na vaňu či umývadlo.

Ďalšie dôležité funkcie

Žehličky sú zvyčajne uspôsobené na žehlenie suchých vlasov, na trhu nájdete aj také, ktoré slúžia na žehlenie mokrých vlasov. Táto funkcia vlasy počas žehlenia vysuší. Určená je predovšetkým pre husté a nepoddajné vlasy.

Lesk a hebkosť vašim vlasom dodá technológia iontec. Saténové ionty nasajú zo vzduchu vlhkosť a obalia ňou každý vlas, čím zabránia ich vysušeniu.

Žehlička na mokré vlasy

Ak používate žehličku najmä ráno a dôležitá je pre vás každá jedna sekunda, siahnite po žehličke s rýchlym ohrevom. K zahriatiu dôjde počas 15 až 30 sekúnd. Niektoré žehličky sa po istom časovom intervale v prípade nečinnosti vypnú. Pokiaľ sa vám v zhone stáva, že zabúdate žehličku vypnúť, investujte radšej do kúpy viac, aby mala bezpečnostnú poistku.

Typy žehličiek na vlasy

Možno ste to netušili, ale na výber máte z viacerých typov žehličiek. Vybrať si môžete klasickú žehličku na vlasy, parnú žehličku an vlasy či napríklad inoizačnú žehličku na vlasy. Viete, aké sú ich výhody a nevýhody?

Klasická žehlička na vlasy

Vhodná je na vyrovnávanie vlasov, ale dokáže ich aj natočiť. Na výber sú všetky možné materiály a šírky žehliacich plôch či teplotné rozpätia. Hodí sa na úpravu jemných aj silných vlasov, v ponuke je široký výber z mnohých funkcií. Nevýhodou je, že niektoré nemajú nastaviteľnú teplotu a s kučeravými a nepoddajnými vlasmi si nemusia poradiť. V prípade, že veľa cestujete, môžete si zvoliť aj mini žehličku na vlasy, ktorá sa vám zmestí do kabelky.

Parná žehlička na vlasy

Tento typ je ideálny pre kučeravé a hrubšie vlasy. Žehlí pomocou pary, ktorá nielenže minimalizuje teplotný šok, ale žehlenie tiež urýchľuje. Vlasy tak rovná prakticky bez poškodenia. Takúto žehličku je možné kombinovať s výživou vlasov – para zo žehličky dopraví výživu do hĺbky vlasového vlákna, čím vráti vlasom stratený lesk a kvalitu.

Ionizačná žehlička na vlasy

Vhodná je na všetky typy vlasov, dokonca im vracia zdravý a leský vzhľad.

Žehlička na vlasy

Vlasy žehlí šetrne, vytvára záporné ióny, čiže odstraňuje statickú elektrinu, vlasy zvlhčuje a obmedzuje ich lámavosť.

Žehlička na vlny a kučery

Táto žehlička je špeciálne prispôsobená na navlnenie vlasov. To znamená, že vlasy nielenže dokáže hladko vyžehliť, ale dokáže urobiť aj romantické vlny. Má úzku žehliacu plochu s oblým tvarom ramien, vlasy po ploche dobre kĺžu. Vhodná je pre slabšie a normálne vlasy. Husté a nepoddajné vlasy sa príliš nehodí, kvôli malej žehliacej ploche je samotné žehlenie náročnejšie.

Žehliaca kefa

Na výber máte aj žehliacu kefu na vlasy, s ktorou dokáte udržať prirodzený objem vlasov aj počas žehlenia. Ide o spojenie žehličky a kefy, čiže účes pôsobí objemne hneď po ožehlení. Vďaka žehliacej kefe vytvoríte objem aj u jemných vlasov, podarí sa vám s ňou však skrotiť aj silné a nepoddajné vlasy. Niektoré majú dokonca vymeniteľné štetiny podľa typu vlasov.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Žehlička na vlasy z kovu, keramiky alebo turmalínu? Parná alebo ionizačná žehlička? Otázok ohľadom výberu žehličky na vlasy máte stále dosť. Niektoré sme vám už zodpovedali v texte, keďže súvisia s parametrami výberu, na iné odpovieme tu. Pokiaľ sa chcete ešte niečo opýtať, napíšte nám do komentárov. Vaše otázky čo najskôr zodpovieme.

V čom spočívajú výhody parnej žehličky na vlasy?

Parná žehlička obsahuje malú nádobku na vodu, vlasy nie sú žehlené pomocou horúcich dosiek, ale za pomoci pary. Ide o šetrnejší spôsob žehlenia vlasov, ktorý je vhodný pre kučeravé, jemné, ale aj poškodené vlasy. Vlasy nie sú poškodzované a zároveň sú hydratované.

Aké výhody má žehlička s ionizátorom?

Jej najväčšou výhodou je všestranné využitie, teda to, že sa dá použiť na všetky typy vlasov. Záporne nabité ióny neutralizujú kladne nabité, ktoré sa nachádzajú vo vlasoch. Zabraňuje vysušovaniu a krepovateniu vlasov, pomáha udržovať ich prirodzenú vlhkosť, obnovovať lesk.

Môžem používať žehličku na vlasy každý deň?

Napriek tomu, že dnešné žehličky na vlasy sú k vlasom omnoho šetrnejšie, nemali by ste si vlasy žehliť každý deň. Občas im doprajte aspoň na pár dní oddych. Pred každým používaním by ste mali používať ochranné prostriedky a aspoň raz za mesiac by ste mali vlasom dopriať hĺbkové ošetrenie.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Vaše hodnotenie:
(89%)
Dátum publikovania: 25.06.2017
Dátum poslednej aktualizácie: 11.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

25/08/2022 11:19
Zdenka

Som spokojná s REMINGTON S8500 E51 Shine Therapy Straightener. Rýchlo sa nahreje a veľmi dobre vyžehlí vlasy. Veľkosť je kompaktná a páči sa mi, že žehlí rýchlo aj na nízkych teplotách. Vlasy sú naozaj pekné a hladké a lesklé. Neprehrieva sa a nesmrdí a neťahá vlasy. Pekne po vlasoch kĺže. Treba s ňou pracovať opatrne, mne sa podarilo už dvakrát si spáliť prsty. Za tú cenu som spokojná.

12/08/2022 15:47
Vierka

Mám Dyson Corrale DS-322952-01 a neviem, či sa mi toľko oplatilo investovať do žehličky na vlasy. Je super výkonná, ale možno by mi stačilo aj niečo lacnejšie. K dispozícii sú tri nastavenia teploty 165, 185 a 210 stupňov Celzia. Super je prevádzka bez kábla a menšia závislosť na teplote. Žehlička je vhodná pre všetky typy vlasov a páči sa mi, že riadenie teploty je inteligentné. Kladom je OLED displej a možnosť až polhodinu prevádzkovať žehličku bez kábla. Nechýba bezpečnostná poistka a automatické vypnutie.

25/05/2022 10:01
Martina

Z mojej strany spokojnosť s výrobkom Rowenta SF 4412 D4 Curl. Vlasy mám po použití krásne hebké a lesklé. Svoju robotu urobí rýchlo a presne. Teplota je až 230 stupňov, takže by si mala poradiť aj s nepoddajnými a tvrdšími vlasmi. Nahriatie je rýchle, manipulácia jednoduchá, takže som spokojná.

03/12/2021 08:45
Gabika

Na žehličke Rowenta SF 4522D0 sa mi páči, že je rýchlo zahriata, je ľahučká a veľmi dobre sa mi s ňou manipuluje. Plusom je, že neelektrizuje vlasy, čo sa o mojej predchádzajúcej žehličke vlasov nedalo povedať. Vlasy mám po použití krásne jemné a lesklé. Za danú cenu som s nákupom veľmi spokojná.

01/10/2021 18:24
Tatiana

Remington je pre mňa synonymom kvality čo sa týka starostlivosti o vlasy. Mám žehličku S9500 a moje vlasy dokáže krásne vyžehliť a dodať im lesk. Nahrievanie je rýchle a teplota je tak akurát, aby nepoškodila vlasy. Najviac oceňujem, že neničí vlasy ako je to pri iných žehličkách.

02/11/2019 12:11
Evwulien

Dobrý deň, môžem Vás poprosiť o recenziu na ultrazvukovú žehličku pre ošetrenie poškodených vlasov z notina ? mne sa brutálne páči a hlavne to vyzerá, že mi nezničí rozštiepené vlasy

Pridať komentár


Posledné články
Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Či už používate práčku denne alebo niekoľkokrát do týždňa, pri každom praní sa v jej útrobách hromadí neodparená voda a vodný... Prečítať článok