Najlepšie ventilátory 2018 - Veľké porovnanie a test

Letné dni, keď sa vyšplhá teplota na teplomere vysoko, dávajú zabrať organizmu a určite každý privíta v takej chvíli chladnejší závan. Mať po ruke ventilátor je na nezaplatenie. Hoci to na prvý pohľad vyzerá jednoducho s výberom takéhoto spotrebiča, po dlhšom používaní ventilátora si hneď uvedomíte, kde ste pri výbere urobili chybu. Aby ste sa vedeli zorientovať v ponuke ventilátorov, máme pre vás pár tipov, na čo sa zamerať pri kúpe.

Najprv vám ale ponúkame ponuku toho najlepšieho na našom trhu. Zozbierali sme rôzne testy ventilátorov, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorý z týchto modelov, určite získate kvalitný produkt. Vyhnete sa modelom, ktoré by vás sklamali.

Výsledky testu ventilátorov

MiestoModelHodnotenieRecenzie
1. Sencor SFN 4044WH Najlepšie Zobraziť produkt
2. Rowenta VU 2110 F1 Najlepšie Zobraziť produkt
3. AEG VL 5529 Najlepšie Zobraziť produkt
4. Sencor SFE 3020WH Najlepšie Zobraziť produkt
5. Ardes AR5EA23 Najlepšie Zobraziť produkt
6. Sencor SFE 4030WH Najlepšie Zobraziť produkt

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

Sencor SFN 5040BL

Naozaj krásny dizajnový stojanový ventilátor značky Sencor. Tento japonský výrobca je na našom trhu dobre známy. Spoločnosť sa zrodila na konci šesťdesiatych rokov a názov si zvolila spojením slov sen (1000) a cor (srdce), s tisíckou sŕdc sa Sencor presadzoval na trhu medzi značkami ako sú Panasonic, Hitachi, Sharp. Ak chcete okrem výborného ventilátoru, ktorý splní na výbornú vaše požiadavky aj moderný štýlový dizajnový kúsok do miestnosti, je Sencor SFN 5040BL výborná voľba. Ultra tenký nadčasový dizajn, nízka hlučnosť iba 50 dB, tri ventilátory s nezávislým nastavením rýchlosti, celkovo sedem variácií prevádzky a tri variácie režimov s rôznym nastavením otáčok - to všetko vám tento ventilátor ponúka. Dotykový displej s ľahkým nastavením, a ak sa vám nechce vstať z gauča, má pre vás ako bonus diaľkové ovládanie. Ak ste priveľmi nároční, možno malé nedostatky nájdete, ale jednoznačne ide o najkrajší stojanový ventilátor.

Bionaire BTF002X

Stĺpový ventilátor od výrobcu, ktorý je známy svojimi zvlhčovačmi a čističmi vzduchu má na trhu aj tento výborný ventilátor. Moderný štíhly elegantný dizajn zapadne do každej miestnosti. Vďaka oscilácií vám osvieži celý priestor. Nastaviť si môžete tri rýchlosti prevádzky. Oceníte funkciu vánok, striedavé silnejšie a slabšie fúkanie a funkciu  spánok, kedy je fúkanie premenlivé. Nechýba časovač vypnutia a samozrejme okrem prehľadného displeja aj diaľkové ovládanie. Napriek hlučnosti 60 dB ide o výborný ventilátor.

 

Výborný pomer výkon/ cena

Sencor SFN4044WH

Vo výbornom pomere výkon a cena je na trhu stojanový ventilátor Sencor SFN4044WH. Je ľahko prenosný, s priemerom vrtule40 cm, s tromi rýchlosťami ventilácie a nastaviteľnou výškou stojana. Ventilátor má automatickú horizontálnu rotáciu v uhle 90°, ktorú môžete kedykoľvek vypnúť. Nastaviť si môžete tiež uhol sklonu ventilátora. Plusom je nízka hlučnosť iba 50 dB. Nechýba ochrana proti prehriatiu, ochrana prednou a zadnou mriežkou a samozrejme aj protišmykové nožičky na stojane. Za dostupnú cenu získate kvalitný ventilátor.

Rowenta VU2110F1

Ak hľadáte niečo menšie na svoj pracovný stôl, za pozornosť stojí model Rowenta VU2110F1. Je to malý kompaktný stolný ventilátor s výborným výkonom, nízkou hlučnosťou 41 dB za dostupnú cenu. V čiernom prevedení s transparentnými modrými lopatkami vyzerá štýlovo. Priemer vrtule je 25 cm, čo pre stolný ventilátor stačí. Stabilný stojan a dômyselná ochranná vypletová mriežka zaručujú dostatočnú ochranu. Ovládanie je jednoduché za pomoci tlačidiel na stojane a na výber máte z dvoch rýchlostí. Ventilátoru nechýba ani funkcia automatickej oscilácie, kedy veľký uhol otáčania a pokrytie veľké plochy prúdom vzduchu zaistí čerstvý vzduch v celej miestnosti.

 

Špeciálny tip

Westinghouse Vegas 72272

Ak hľadáte niečo výnimočné, máme pre vás tip na stropný trojrýchlostný ventilátor Westinghouse Vegas 72272 v peknom spracovaní svetlý javor. Svietidlo so štyrmi lopatkami s celkovým priemerom 105 cm má tichý chod 45 dB a prepínač na otáčanie smeru. V zimnom období je ventilátor WestinghouseVegas 72272 schopný ušetriť energiu nastavením prevádzky na nízku rýchlosť v protismere hodinových ručičiek. Tým sa zmieša teplý vzduch pri strope s chladnejším vzduchom v spodnej časti a zahreje priestor v miestnosti.

Akasa AK-UFN01

Malý praktický mini ventilátor s rozmermi 150 x 160 x 85 mm s možnosťou sklonu od výrobcu, ktorý je známy výrobou ventilátorov pre počítače.Môžete si ho zapojiť do počítača, notebooku alebo len tak postaviť na písací stôl. Nenarobí veľa hluku a účel splní.

Na trhu existuje viac druhov prevedení ventilátorov, už podľa názvu môžeme zistiť, o aký typ ide:
Stolné - menšie, vhodné na umiestnenie na pracovný stôl
Stojanové - vyššie, stĺpové, vhodné na umiestnenie na podlahu v miestnosti
Stropné - závesné na strop spôsobom ako luster, niekedy aj s osvetlením
Nástenné - samostatne sa zavesia alebo nainštalujú na stenu

 

Parametre, ktoré sa môžu u rôznych výrobcov líšiť, ale na ktoré si treba pri výbere posvietiť

Priemer vrtule - Podľa miestnosti, do ktorej vyberáte ventilátor sa rozhodnite aj pre veľkosť vrtule. Čim väčšia miestnosť, tým výhodnejšie je mať ventilátor s väčším priemerom vrtule. Menšie 25 cm sa hodia na stôl, ak potrebujete prevetrať vzduch v miestnosti zvoľte ventilátor s priemerom vrtule aspoň 40 cm. Ideálne je ak ventilátor disponuje možnosťou nastavenia otáčok vrtule.

Hlučnosť - Tento parameter nepodceňujte. Pár hodín v miestnosti s hlučným ventilátorom vám dá poriadne zabrať. Ideálna je hlučnosť 39 dB, max 50 dB. Pri vyššej hlučnosti už zvážte či väčší prietok vzduchu stojí za vyššiu hlučnosť.

Funkcie - Vyšší komfort vám zabezpečia doplnkové funkcie ako je uhol otáčania ventilátora, regulácia rýchlostí, počet nastaviteľných rýchlostí, diaľkové ovládanie alebo aj jemné osvetlenie ventilátora. Pri výbere si preverte aj bezpečnostné prvky, ako sú mriežky a protišmykové nožičky alebo stojan s protišmykovou úpravou a ochranu proti prehriatiu.

Vaše hodnotenie:
(88.8%)

Obľúbené produkty


Pridať komentár