Omicron Gama 166 invertorová zváračka – recenzia, skúsenosti

Výborný výkon aj pre profi práce
Jednoduché ovládanie
Dve metódy zvárania
Ľahké zapálenie zváracieho oblúka

Hodnotenie:
(77%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Invertorová zváračka Omicron Gama 166 ponúka používateľom dve metódy zvárania. Maximálny zvárací prúd je 160 V, čo je pri takýchto typoch štandardom. Ovládanie je jednoduché a slúži naň otočný volič. Škoda, že tu nie je displej, ktorý by ovládanie ešte viac uľahčil. Výrobca myslel na bezpečnosť, minimalizuje prilepenie elektródy a svetelnou signalizáciou informuje o prehriatí prístroja. Namiesto rúčky je tu popruh. Plusom je dobrý pomer ceny, výkonu a kvality spracovania.

Parametre: príkon: 5 000 W; maximálny zvárací prúd: 160 V; rozsah zváracieho prúdu: 10 – 160 A; vstupné napätie: 230 V; typ zváračky: invertorová; typ zvárania: MMA-TIG; trieda izolácie: F; norma: EN 60974-1; rozmery: 130 x 215 x 285 mm; hmotnosť: 5,3 kg

Zváračka Omicron Gama 166 dokáže pracovať metódou MMA alebo TIG. Ovládanie je jednoduché a hoci je prístroj vyrobený z plastu, pôsobí naozaj kvalitne. Príkon 5 000 W je postačujúci na domáce práce aj pre ľahšie profesionálne práce. Mínusom je trocha hlučnejší ventilátor.

Invertorovú zváračku s dvomi metódami zvárania Omicron Gama 166 nájdete na ✅ webe Heureka.sk.

Dve metódy zvárania

Invertorová zváračka ponúka maximálny zvárací prúd 160 A. Rovnaký prúd má aj lacnejší variant Solution Fast 160. Recenzovaná zváračka však ponúka väčší rozsah, táto konkrétne od 10 do 160 A. Maximálny príkon je 5 000 W, čo je dostatočné na domáce práce. Používať sa dajú dve metódy zvárania, tie sme si vybrali pomocou prepínača pred začiatkom práce. Zvárať sa dá obalenou elektródou (MMA) alebo netaviacou sa volfrámovou elektródou (TIG).

Omicron Gama 166 recenzia

Bez displeja

Oceňujeme funkciu Hot Start, ktorá dočasne zvýši zapaľovací prúd, čím sa uľahčí zapálenie zváracieho oblúka. Nastavenie zváracieho prúdu je jednoduché a slúži na to otočný ovládač. Škoda, že výrobca nepridal aj digitálny displej, ovládanie by bolo ešte jednoduchšie. Páči sa nám funkcia na obmedzenie zváracieho prúdu pri skrate, čím sa zamedzuje prilepeniu elektródy. O prípadnom prehriatí prístroja nás informovala svetelná dióda.

Kvalitné spracovanie

Prístroj je vyrobený z plastu, no aj tak pôsobí kvalitne. Bol vyrobený v Českej republike a v prípade potreby je jednoduché zohnať náhradné diely. Svojím výkonom obstojí aj pri ľahších profesionálnych prácach. Má zabudovaný popruh cez rameno na ľahšie prenášanie, no oveľa viac by sme uvítali rukoväť. Hmotnosť 5,3 kg je prijateľná. Ventilátor vo vnútri prístroja je o niečo hlučnejší. Výhodou prístroja je dobrý pomer ceny a kvality.

Invertorová zváračka Omicron Gama 166

Skúsenosti a recenzie

Produkt sa teší obľube pre svoje kvalitné spracovanie aj ponúkaný výkon. Viacerí uvádzajú, že ide o top kvalitu za rozumné peniaze. Páči sa im, že stroj je ľahký a spratný. Dobre zvára tenké i hrubé materiály a jednoducho sa s ním manipuluje. Túto zváračku odporučili na domáce použitie alebo na hobby použitie okolo domu. Páči sa im, že nevyhadzuje ističe, aj keď je pripojená na dlhej predlžovačke. Ocenili, že sa neprehrieva, pekne drží oblúk a zapálenie je ľahké. Plusom je tiež dostupnosť náhradných dielov. Niektorým prekážalo plastové telo a ako mínus vnímajú absenciu digitálneho displeja. Nevýhodou je o niečo vyššia hlučnosť ventilátora či koliesko nastavenia prúdu, ktoré by mohlo ísť tuhšie. Viacerí by uvítali namiesto popruhu rúčku.

Recenzie a skúsenosti s invertorovou zváračkou Omicron Gama 166

Pozitíva

Výborný výkon aj pre profi práce
Jednoduché ovládanie
Dve metódy zvárania
Ľahké zapálenie zváracieho oblúka

Negatíva

Bez digitálneho displeja
Popruh na prenášanie namiesto rúčky


Autor recenzie: Lucia Bihuncová
Dátum publikovania: 22.11.2022
Najlepšie invertorové zváračky 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie invertorové zváračky 2022 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Nejeden šikovný domáci majster sa začne časom obzerať po vhodnej zváračke, ktorá by mu pomohla rozšíriť paletu jeho zručností. Na občasné domáce zváranie postačí aj jednoduchý zvárací agregát s transformátorom, ktorého výhodou je najmä nízka cena. Vďaka postupnému zlacňovaniu si však miesto v mnohých garážach a domácich dielňach našli tzv.  zváracie invertory , ktoré majú oproti... Prečítať článok


Pridať komentár