Najlepšie kuchynské roboty Sencor – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Značka Sencor mala na našom trhu spočiatku povesť menej kvalitnej, keďže sa snažila konkurovať ostatným najmä cenou. Neskôr však začala do svojej ponuky pridávať viacero modelov v rôznych cenových hladinách, ktoré prinášali aj zaujímavé inovatívne funkcie.

Kuchynský robot Sencor STM 7878BK

To sa týka aj kuchynských robotov Sencor, o ktorých vám v článku prezradíme viac. Prinášame vám tiež recenzie najobľúbenejších z nich.

Najlepšie kuchynské roboty Sencor

Názov Hodnotenie Detail
Sencor STM 3700WH   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIE Zobraziť produkt
Sencor STM 3620-EUE3   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBA Zobraziť produkt
Sencor STM 7878BK   ✔   DNES V AKCII Zobraziť produkt
Sencor STM 6350WH   ✔   DOBRÉ RECENZIE Zobraziť produkt
Sencor STM 7876GD   ✔   PRE NÁROČNÝCH Zobraziť produkt

Lacná „Čína“? Určite nie

Možno si myslíte, že Sencor je iba ďalšia z čínskych značiek, ktoré sa snažia získať zákazníkov znižovaním výrobných nákladov. V skutočnosti však Sencor patrí medzi popredných povojnových výrobcov elektroniky v Japonsku.

História Sencor sa totiž datuje do roku 1969, teda do rovnakého obdobia, kedy v Japonsku vznikali značky ako Sony, Akai, Sanyo či Aiwa, o ktorých kvalite snáď nikto nepochybuje.

Kuchynský robot Sencor STM 4467CH

Hoci značka začínala ako výrobca audiotechniky (predovšetkým kazetové magnetofóny a walkmany), v súčasnosti ponúka viac ako 1 000 modelov výrobkov. Nájdete ich v sortimente spotrebnej elektroniky, kancelárskej techniky, autoelektroniky či zariadení pre kuchyňu, domácnosť, zdravie a krásu. Predávajú sa v 25 krajinách po celom svete.

Dobrá kvalita za ešte lepšiu cenu

Rozširovaním sortimentu si značka Sencor získala mnoho nových fanúšikov, ktorí ju síce stále berú ako lacnejšiu alternatívu voči zvučnejším značkám, no veria jej omnoho viac. Ďalším dôvodom je aj postupne sa rozširujúca servisná sieť

Tento trend kopírujú aj kuchynské roboty Sencor. Nájdete medzi nimi veľmi jednoduché modely, no aj tie s bohatým príslušenstvom v balení a funkciami, ktoré by ste od spotrebičov v tejto cenovej kategórii nečakali. 

Žiaľ, nízka cena oproti konkurencii sa musí niekde odzrkadliť. V tomto prípade to je kvalita vyhotovenia – výrobca často šetrí na rôznych dieloch, ako napr. otočné kĺby, pružiny či spojovacie časti dielov. Tieto súčasti robota na prvý pohľad síce neuvidíte, no časom sa aj tak opotrebujú, pričom ten čas  môže prísť aj v rámci záručnej doby. Svedčia o tom aj niektoré recenzie používateľov, ktorí tieto roboty využívajú intenzívne každý deň. 

Ak však beriete kuchynský robot iba ako doplnok a neplánujete v kuchyni šľahať, miesiť, mixovať, mlieť či sekať každý deň, bude pre vás robot Sencor rozumnou investíciou na niekoľko rokov.

Najobľúbenejšie kuchynské roboty Sencor

O jednotlivých kuchynských robotoch si môžete prečítať množstvo informácií, ale až reálne skúsenosti ľudí vám napovedia, či sa do nich skutočne oplatí investovať. Prečítajte si naše recenzie a zistite, či je medzi nimi kuchynský robot, ktorý by mal byť ozdobou vašej kuchyne a pomocníkom pri príprave koláčov či varených dobrôt. Ak už máte s touto značkou skúsenosti, podeľte sa o ne v komentároch a pomôžte ostatným pri rozhodovaní.

Vaše hodnotenie:
(89.8%)
Dátum publikovania: 03.03.2020
Dátum poslednej aktualizácie: 18.08.2021
Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

15/07/2021 20:17
Etela

Mám kuchynského robota Sencor STM 3700WH a som s ním veľmi spokojná. Robot bol za veľmi dobrú cenu, má veľa príslušenstva a práca s ním je pohodlná. Pre uľahčenie prác v kuchyni je to ideálny pomocník. Plus dávam za ochranu motora tepelnou poistkou, veľkú nádobu, pulzný režim či super reguláciu otáčok. Robot mi šetrí čas aj ruky, nakoľko nemusím miešať ručne. Skvele zvláda aj hnietenie kysnutého cesta. Konštrukcia je robustná, preto predpokladám dlhú životnosť. Robot má všestranné využitie, takže za mňa maximálna spokojnosť.

Pridať komentár