Zobraziť ostatné kategórie sprievodcu

Ako vybrať darčeky pre ženu - Vianočný sprievodca 2020

Môcť niekoho obdarovať je naozaj radosť. Samozrejme, platí to vtedy, ak viete, čím daného človeka obdarovať. Na otázku priateľky, mamy, sestry či kamarátky, čo by jej urobilo najväčšiu radosť, zvyčajne dostanete odpovede typu „Nerob si starosti, všetko už mám“ alebo „Nič nepotrebujem, nemusíš mi nič dávať“. V prípade, keby vám aj povedali, čo by chceli, by ste si začali klásť otázku, či by nebolo lepšie radšej danú osobu prekvapiť a zachovať pri obdarovávaní isté čaro a možno aj romantiku. Vybrať správny darček pre ženu nie je vôbec jednoduché.

Pripravili sme pre vás zoznam kategórií, ktoré by vám mohli výber uľahčiť. Po ich rozkliknutí nájdete konkrétne produkty, z ktorých si môžete vybrať darček, ktorý hľadáte.

Dnes Najpredávanejšie

  • ✔   NAJPREDÁVANEJŠIE

Parfumy

Parfumy
  • ✔   NÁŠ TIP

Tablety

Tablety
Porovnanie produktov
  • ✔   Milovníci športu

Mestské bicykle

Mestské bicykle
  • ✔   Milovníci športu

Tlakomery

Tlakomery
Porovnanie produktov
  • ✔   VÝPREDAJ

Infra lampy

Infra lampy
  • ✔   NAJPREDÁVANEJŠIE

Elektrické deky

Elektrické deky
Porovnanie produktov
  • ✔   PRE NÁROČNÝCH

Bežecké pásy

Bežecké pásy
Porovnanie produktov
  • ✔   Milovníci športu

Fitness trampolíny

Fitness trampolíny
Porovnanie produktov
  • ✔   Luxusné

Náušnice

Náušnice

 

Ako vybrať darček pre ženu

Rozmýšľate, aký darček kúpiť pre ženu na Vianoce, k narodeninám či meninám? Výber pekného a originálneho darčeka pre priateľku, manželku, sestru, kamarátku, mamu alebo babičku nemusí byť vždy jednoduchý. Dôležité nie je len to, kto bude obdarovaný, ale aj to, kto bude darovať. Muži ťahajú zvyčajne pri výbere darčeka pre ženu za kratší koniec, predsa len ľahšie vyberie darček žena žene. Aby sme vám výber darčeka uľahčili, pripravili sme si pre vás pár tipov, ktorými sa môžete inšpirovať.

Ako vybrať darček pre ženu

Pre koho to bude?

Ako prvé si treba určiť vek a ozrejmiť príležitosť, teda kedy chcete darček odovzdať. Niečo iné budete hľadať pre partnerku, niečo iné pre kamarátku, mamu a babku. Ide o darček na Vianoce, k narodeninám, malú pozornosť len tak pre radosť? Odpovede na dané otázky vám výber správneho darčeka výrazne uľahčia. Mame či babke predsa nebudete dávať depilátor, spodnú bielizeň či permanentku do fitka.

Nenápadne počúvajte

Darčekom, či to máte v úmysle alebo nie, komunikujete. Darovanej osobe ním dávate najavo nielen to, aký je váš vzťah, ale aj to, ako dobre ju poznáte a počúvate. Vďaka maličkostiam môžete jednoducho prísť na to, po akom darčeku túži. Ak spolu chodievate nakupovať, všimnite si, aký parfum jej v parfumerii padol do oka, akú knihu si v kníhkupectvé prezerá, ktorý výklad ju najviac zaujal a opakovane sa k nemu vracia. Do zápisníka si robte celoročne zoznam a na Vianoce, narodeniny, meniny sa vám bude hodiť.

Žena obzerajúca sa v kníhkupectve

Pokiaľ neviete na nič prísť, oslovte blízkych ľudí (kamarátov, kolegov, rodinu) alebo zamerajte svoju pozornosť na lajky a statusy na sociálnych sieťach. Často sa tam dozviete, čo danú osobu práve zaujíma, aké produkty ju zaujali.

Záujmy ako zdroj inšpirácie

Ak nechcete urobiť krok vedľa, skúste pri výbere darčeka zohľadniť záujmy danej osoby. Rada športuje, varí, miluje fotenie, hudbu alebo uprednostňuje nové zážitky? Je toto hobby nové alebo sa mu už venuje nejaký čas? Porozmýšľajte nad praktickými vecami, ktoré so záľubou súvisia a obdarovanej osobe by urobili skutočne radosť.

Je vaša priateľka, sestra, mama či kamarátka milovníčkou kávy, avšak nemá doma kávovar? Potom by ste jej mali zaobstarať. Obľubuje behanie a pravidelne sa tejto činnosti venuje? Bežecké topánky či mikina na behanie jej určite urobia radosť. Je najväčšou záľubou danej osoby záhrada? Potom sa zamerajte na nové záhradnícke náradie či praktické oblečenie do záhradky.

Darovaný zážitok

Darček nemusí byť len hmotný, niekedy urobí väčšiu radosť poukaz na jazdu vo formule, pilotovanie na skúšku či kurz tanca. Zážitkové darčeky prinášajú darovanej osobe nové skúsenosti, otvárajú jej nové možnosti, ako objaviť svoje nové ja. Najväčšiu radosť bude mať daná osoba vtedy, ak to zažijete s ňou. Skúste si spolu skočiť s padákom z lietadla, ísť na ochutnávku vín či bungee jumping.

Bungee jumping zážitkový darček

Vyrobený darček

Najdôležitejšia nie je cena darčeka, ale myšlienka, ktorá sa za ním skrýva. Ak nemáte dostatok financií na darček, skúste nejaký vyrobiť. Darujete tak niečo zo seba a urobíte radosť sebe aj darovanej osobe. Výbornou voľbou je tvorba koláží zo spoločných fotiek, kupón na upratovanie (v ktorom sľúbite, že poupratujete za danú osobu celý byt) či varenie večere. Ak obľubujete pečenie, nič nepokazíte ani krásne zabalenými vlastnoručne upečenými koláčikmi.

Dôležitý je nielen samotný darček, ale aj to, ako je zabalený. Balenie je to, čo obdarovaný vidí ako prvé a dostane ho do správnej nálady.


Pridať komentár