Najlepšie autosedačky 2018 - Veľký test a porovnanie

Výber autosedačky je vec, ktorú by ste nemali podceniť. Ide o bezpečnosť vášho dieťaťa a v tomto smere je potrebné dôkladne zvážiť akým smerom sa pri výbere uberať. Najdôležitejšími kritériami je bezpečnosť a pohodlie vášho dieťaťa. Pri výbere musíte zohľadniť vek a váhu dieťaťa. Vždy je dobré zohľadniť všetky faktory a tak sa vrhnúť do výberu. Samozrejme berte do úvahy aj typ vášho auta a doporučený typ autosedačky výrobcom auta.

Aby sme vám s výberom pomohli, prinášame vám nestranný rebríček top modelov detských autosedačiek. Zozbierali sme svetové aj domáce testy, recenzie a hodnotenia. Všetky informácie sme spojili a výsledok máte teraz k dispozícii. Veríme, že vám týmto ušetríme kopec času a pomôžeme vybrať kvalitnú detskú autosedačku.

 

Výsledky testu detských autosedačiek

MiestoModelHodnotenieRecenzie
1. Römer KING II 2017 Najlepšie Zobraziť produkt
2. Cybex Pallas M-fix Najlepšie Zobraziť produkt
3. Caretero ViVo 2016 Najlepšie Zobraziť produkt
4. Römer Advansafix II Najlepšie Zobraziť produkt
5. Cybex Pallas Najlepšie Zobraziť produkt
6. Casualplay Sono Chackra Najlepšie Zobraziť produkt
7. Cybex Aura-fix Najlepšie Zobraziť produkt

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

Römer Max-Fix II Cosmos Black (2016)

Spoločnosť vyrábajúca autosedačky zn. Römer je známa výrobou produktov s prísnymi kritériami detskej bezpečnosti a ako jedna z veľmi mála značiek s vlastnými systémami pre crash testy, aké sa používajú v automobilovom priemysle. Model Römer Max-Fix II Cosmos Black2016je kompaktná autosedačka vhodná pre deti od narodenia do 4 rokov s inštaláciou v protismere jazdy, až do váhy 18 kg. Dizajnovo patrí k tým krajším a prepracovanejším.Je odľahčená a preto vhodná aj na prenášanie. Jednoduché upevnenie pomocou ISOFIX je samozrejmosťou a navyše vám indikátory potvrdzujú, že sú úchyty ISOFIX správne zapojené. Kvalitné polstrovanie bočníc a dostatočná hĺbka zabezpečí vášmu dieťaťu maximálny komfort spojený s bezpečnosťou. Sedadlo má niekoľko naklápacích polôh, ľahko sa nastaví bez toho, aby bolo treba vyrušovať vaše dieťa a nechýba ani päťbodový bezpečnostný pás s výškovo nastaviteľnými ramennými pásmi. Kvalitné spracovanie a výborne materiály sú pri tomto výrobcovi samozrejmosťou. Ak hľadáte autosedačku pre dieťa do váhy 18 kg je tento model výbornou voľbou.

Römer Advansafix II SICT Red Flame (2016)

Aj náš druhýtip patrí výrobcovi Britax - Römer. Tento krát si krátko priblížime autosedačku vhodnú pre vekovú kategóriu 9 mesiacov12 rokov a váhovo do nej spadajú deti od 9 – 36 kg. To už je dostatočné rozpätie na dlhodobé využitie autosedačky. V podstate vám s ňou dieťa bude rásť. Znova musíme pochváliť kvalitné spracovanie a materiály, ktoré sú použité. Keďže ide o autosedačku, ktorá by mala vyhovovať deťom rôzneho veku až do doby 12 rokov výrobca tento model dômyselne navrhol tak, aby vytvoril kombináciu bezpečnostných prvkov pre mladšie aj staršie deti. Použil systém 5-bodového bezpečnostného pásu do 25 kg, pokročilú ochranu proti bočnému nárazu a systém SecureGuard pre optimálnu pozíciu brušného pásu pri pripútavaní dieťaťa pomocou 3-bodového bezpečnostného pásu.Ku komfortu a bezpečnosti prispievajú hlboké, mäkko polstrované plné bočnice s technológiou SICT, odstrániteľné pre použitie iba na mieste pri dverách. Nechýba polohovateľnosť ani výškovo nastaviteľná opierka hlavy. Samozrejmosťou je ISOFIX a indikátory, ktoré ukazujú, že sú zapojené háky ISOFIX. Výborná autosedačka s kvalitnými bezpečnostnými prvkami od overeného výrobcu s dlhodobým využitím až do 12-tich rokov dieťaťa alebo váhy 36 kg je dobrou voľbou. Dizajn je moderný a čo hodnotíme kladne je ľahké čistenie a celková údržba tejto autosedačky.

 

Výborný pomer výkon/ cena

Römer King II LS Cosmos Black (2016)

Do tretice ostávame pri výrobcovi Britax- Römer pri jednom z najobľúbenejších modelov na našom trhu. Vďaka výbornej cene a kvalitnému prevedeniu spolu s všetkými bezpečnostnými prvkami je autosedačka Römer King II LS Cosmos Black model 2016 najvýhodnejším nákupom v pomere funkčnosť, bezpečnosť a cena. Táto autosedačka patrí do skupiny určenej pre deti vo veku 9 mesiacov4 roky a váhovej kategórie 9 – 18 kg. Je určená pre autá, ktoré nemajú systém ISOFIX. Výrobca použil pri tomto modeli patentovaný systém upínania s jednoduchou inštaláciou doplnenou svetelnými a akustickými prvkami pre bezpečnú cestu. Priestranné a pohodlné sedadlo môžete polohovať a upínanie je riešené pomocou trojbodového pásu. Vo výbornom pomere bezpečnosť, obsluha, ergonómia a cena je tento model dobrou voľbou.

Cybex Pallas 2-FixLollipop (2016)

Univerzálnou autosedačkou v dostupnej cene je model Cybex Pallas 2-Fix Lollipop 2016.Jedná sa o typ prevedenia 2 v 1, kedy autosedačka vyhovuje dvom kategóriám v hmotnosti aj veku. Pri tomto modeli využijete kategóriu 9 -18 kg15 -36 kg. Základom pre túto autosedačku je model Solution X2-Fix, kvalitná sedačka kategórie 15-36 kg. Doplnená je o unikátny bezpečnostný pult a základňu pre jednoduché polohovanie autosedačky do spánkových pozícií. Práve kvalitné spracovanie a dômyselne riešená bezpečnosť s nastaviteľným bezpečnostným pultom znižujúci riziko vážnych zranení krku, bez akéhokoľvek obmedzenia dieťaťa. Polohovanie zaisťuje pokojnú a bezpečnú cestu.Optimalizovaná lineárna ochrana pri bočnom náraze (L.S.P. systém plus) absorbuje energiu nárazu a chráni hlavu a oblasť ramien. Opierka hlavy je nastaviteľná. Nechýba systém ISFOFIX. Táto autosedačka si zaslúži určite pozornosť, za výbornú cenu získate kvalitnú bezpečnú autosedačku s dlhodobým využitím.

 

Špeciálny tip

Casualplay Sono Chackra (2016)

Špeciálnym tipom v kategórii autosedačiek je model Casualplay Sono Chackra, ktorý okrem funkcie autosedačky spĺňa aj funkciu kočíka vďaka univerzálnemu kotviacemu systému ju jednoducho pripevníte na kočík Casualplay. Vhodná je pre deti do 13 kg. Spĺňa bezpečnostné normy pre autosedačku. Inštaluje sa v protismere jazdy, nechýba polohovateľnosť a 3bodový pás. Mechanizmus umožňuje rýchlo a bezpečne zmeniť polohu rukoväte. Striešku je možné sklopiť alebo úplne odopnúť. Okrem autosedačky a kočíka po pripojení na podvozok ju môžete ľahko prenášať aj ako vaničku za rukoväť. V tomto smere získate komplexné riešenie za výhodnú cenu.

 

 

Parametre, ktoré sa môžu u rôznych výrobcov líšiť, ale na ktoré si treba pri výbere posvietiť

Veková a váhová kategória

Autosedačky delíme do niekoľkých váhových skupinách, ktoré môžeme zhrnúť do troch kategórii a to do 13 kg, približne do 18 mesiaca veku dieťaťa. Tieto autosedačky, takzvané vajíčka sú vhodné aj pre novorodencov. Inštalujú sa v aute najčastejšie v protismere jazdy. Druhá skupina zahŕňa deti do 18 kg a veku 3 rokov. A posledná skupina je určená pre deti do 36 kg a veku od 3 rokov vyššie. Pri poslednej vekovej skupine musíte brať do úvahy aj výšku dieťaťa, aby hlava neprevyšovala opierku.

Polohovanie autosedačky

Pri výbere autosedačky pre novorodenca a veku do 18 mesiacov sa určite zamerajte aj na polohovateľnosť autosedačky, aby ste mali možnosť nakloniť autosedačku viac naležato, aby dieťaťu v spánku nepadala hlavička na bok.

Nastaviteľnosť pásov

Pásy musia mať možnosť nastavenia výškovo a centrálne sa dať utiahnuť. Podľa modelu môže mať autosedačka systém 3bodového alebo 5bodového upnutia pásu.

ISOFIX

Je systém univerzálnych úchytov vo vozidle a na vybraných autosedačkách pre jednoduchú, rýchlu a bezpečnú inštaláciu autosedačky do auta. Informácie o systéme ISOFIX nájdete v návode vozidla.

Pri výbere si preverte možnosť umiestnenia vo vašom aute, systém upnutia a celkovú náročnosť manipulácie so sedačkou. Overte si či spĺňa schválené európske normy. V neposlednom rade stojí za pozornosť aj materiál a plusom je vymeniteľný letný poťah vo výbave. Váš výber by mal byť orientovaný na overených kvalitných výrobcov na našom trhu. Aby sme vám uľahčili výber ponúkame vám pár tipov.

Vaše hodnotenie:
(89.4%)

Obľúbené produkty


Pridať komentár