Najlepšie odrážadlá pre deti a najmenších

Ak ste sa rozhodli pre nákup odrážadlá pre svoju ratolesť pomôžeme vám vo výbere pár radami a tipmi. Viem, že každé dieťa ocení krásne farby a nejaký ten rozprávkový motív. Okrem dizajnu a farebného prevedenia sa odrážadlá líšia konštrukciou, použitým materiálom, ergonómiou a typmi koliesok. Pri výbere sa zamerajte na kvalitu a bezpečnosť.

Aby sme vám pomohli, pripravili sme tabuľku tých najlepších odrážadiel, ktoré sú momentálne dostupné na našom trhu. Zozbierali sme testy, recenzie a hodnotenia a vybrali sme z nich len to najlepšie. Obľúbené modely odrážadiel sú zoradené od najpopulárnejšieho a najvalitnejšieho. Porovnávací test parametrov pravidelne aktualizujeme.

Výsledky testu

MiestoModelHodnotenieRecenzie
1. PUKY LRM Najlepšie Zobraziť produkt
2. KELLYS KITE Najlepšie Zobraziť produkt
3. JD Bug Bugie Najlepšie Zobraziť produkt
4. WORKER Pelican Najlepšie Zobraziť produkt
5. CHICCO Red Bullet Najlepšie Zobraziť produkt
6. MASTER Pull Najlepšie Zobraziť produkt
7. ALPINA Tornado Najlepšie Zobraziť produkt

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

Puky LR Ride

Kvalitné odrážadlo s  ľahkým rámom od známeho nemeckého výrobcu Puky, ktorý je známi svojou precíznou kvalitou je vhodné pre deti od 3 rokov. Hneď na prvý pohľad vás očarí dizajn, ten sa výrobcovi naozaj vydaril. Konštrukcia je výborné riešená od riadidiel k sedadlu je rám mierne vykrojený. Práve toto riešenie je výborne pre bezproblémové nastupovanie a vystupovanie z odrážadlá. Dieťa nemuší dvíhať vysoko nožičky. Kladné hodnotenie si zaslúžia kvalitné nafukovacie kolesá so zadným odpružením, ktoré výborne tlmia nerovnosti terénu. Sedadlo je ergonomické a výškovo nastaviteľné, rovnako je to aj s riadidlami. Tie majú po koncoch široké bezpečnostné prvky. Nechýba zadná V brzda. Všetky plastové časti sú z pevného odolného plastu a lak rámu je odolný proti poškriabaniu. Cena je oproti iným modelom vyššia, ale ide o kvalitné odrážadlo v modernom dizajne s dôrazom na bezpečnosť a špičkovou kvalitou spracovania.

Kellys KITE 12 RACE

Pri tomto odrážadle sa rozjasnia oči nielen dieťaťu ale aj dospelým. Je to najmenší člen z rodiny značky Kellys. Orezaná kopia bicykla Kellys s krásnym logom výrobcu. Dizajn je veľmi pekný s črtami malého horského bicykla. Jemne krojený rám pomáha bezpečnému nástupu a výstupu dieťaťa z odrážadla. Výrobca použil hliníkovú zliatinu a tak je váha dobrá a dieťa sa nemusí príliš trápiť s ovládaním. Sedadlo a riadidlá sú nastaviteľné, čo musíme pochváliť. Milým prekvapením sú kolesá, tie okrem toho, že sú nafukovacie a výborné tlmia nárazy majú aj protišmykový dezén. Nechýba zadná brzda a riadidlá s bezpečnostným prvkom, ktoré sú farebne doladené k rámu odrážadla. Odskúšané tromi zo štyroch detí v rodine, takže odporúčame.

 

Výborný pomer výkon/ cena

Puky LRM

Jednoznačne najobľúbenejšie odrážadlo vo výbornom pomere kvality a ceny. Určené je pre deti od veku 2 rokov. Ľahká konštrukcia odrážadla sa pohodlne ovláda a dieťa sa s nim výborne poradí. Nástup a výstup vďaka rámu, ktorý je krojený je bezproblémový. Penové pneumatiky tlmia nerovnosti terénu a zabezpečujú tak pohodlnú jazdu. Nechýba ergonomicky tvarované sedadlo a riadidlá, ktoré majú rukoväte chránene bezpečnostnými koncovkami. Rám je upravený práškovým lakom, ktorá je odolný voči oderom a poškriabaniu. Tento model je dostupný vo viacerých farbách a za výbornú cenu.

Puky PUKLINO 

Odrážadlo výrobcu Puky určené pre deti už od 1roku. Je koncipované s vysokým dôrazom na bezpečnosť najmenších detí. Musíme pochváliť super ľahkú konštrukciu so štyrmi kolieskami pre čo najvyššiu stabilitu a tvarované sedadlo s dostatočnou dĺžkou, aby sa dieťa z akejkoľvek pozície mohlo bezpečne usadiť. Riadidlá majú samozrejme bezpečné rozšírené koncovky. Koliesko sú z kvalitného plastu a sú dostatočne tiché. Toto odrážadlo môže dieťatko používať aj v interiéri. Za nízku cenu získate kvalitné odrážadlo, ktoré pomôže vášmu dieťaťu pri prvých krokoch a rozvíjaním svojich fyzických schopností.

 

Špeciálny tip

Toyz Velo Natural

Náš špeciálny tip patrí drevenému odrážadlu výrobcu Toyz. Rám je vyrobený z pevného dreva a kolieska sú gumené nafukovacie. Sedadlo je pohodlné mäkké a dá sa výškovo nastaviť aj keď k tomu budete potrebovať náradie na skrutky. Riadidlá sú gumené s bezpečnostnými koncovkami. Mne osobne sa takéto drevené odrážadlo veľmi páči.Dieťa ma tak predsa len dotyk s niečím prírodným. S týmto odrážadlom môže vaša ratolesť jazdiť aj po byte. Vhodné je pre vekovú kategóriu od 3- 6 rokov alebo do váhy 30 kg. Drevo je predsa len drevo.

 

Dôležité parametre

Na trhu nájdete tri druhy materiálov z ktorých sú vyrobené odrážadlá. Materiál do určitej miery určuje pre akú vekovú kategóriu sú najvhodnejšie.

Plastové - vhodné pre deti od 1 roka, výhodou je nízka hmotnosť a cena

Drevené - vhodné podľa váhy určenej výrobcom, nezávadný prírodný materiál, vhodné aj do interiéru

Kovové - vhodné podľa veľkosti odrážadlá od 2 rokov vyššie, vysoká odolnosť, pevnosť

Kolesá

Odrážadlá pre najmenšie deti majú 3 – 4 kolesá, kvôli stabilite. Čo sa týka materiálu tak môžete pri výbere natrafiť na plastové, bantamovénafukovacie kolesá. Plusom bantamových či plastových kolies je odolnosť proti prepichnutiu a odpadá dofukovanie kolies. Nafukovacie majú výborné jazdné vlastnosti a tlmia lepšie nerovnosti terénu.

Brzda

Pri výbere odrážadlá pre dieťa do 3 rokov brzda nie je až tak potrebná, ako u vyššej vekovej kategórii. Malé deti brzdia aj tak inštinktívne nohami a na stláčanie brzdy ešte nemajú ani dostatočnú silu.

Nastaviteľnosť riadidiel a sedadla

Určite si overte systém nastaviteľnosti riadidiel a sedadla, aby ste mohli odrážadlo presne prispôsobiť výške vášho dieťaťa. Ak kupujete odrážadlo pre dieťa do 3 rokov a nemá možnosť nastavenia vyberte výrobok, ktorý je vhodný k výške vášho dieťaťa.

V neposlednom rade je dôležitá kvalita spracovania, použité nezávadné materiály, bezpečnostné a reflexné prvky.

Vaše hodnotenie:
(89.4%)

Obľúbené produkty


Komentáre

25/11/2017 21:57
Sandra

V Blave ich isto budu mat na Odborarskom namesti.

24/11/2017 08:49
Lola

Neviete, ci sa da nekde v Bratislave pozriet na zivo?

26/10/2017 00:13
Sandra

Súhlasim, tiež mame Early Rider doma, je to perfektne kolo a do ineho uz nepojdem. Lahucke, super ovladatelne, teraz ma dcerka 16" a na rok chceme kupit 20"

30/04/2017 07:17
Barbora

Ďakujem za odpoveď. Verím, že tam nájdem aj značky, ktoré som uviedla. Minimálne Early Rider, ma naozaj zaujíma, kedže ho máme doma a chceme kúpiť aj bicykel rovnakej značky

26/04/2017 14:43
Redakcia

Barborka, ďakujeme za reakciu. Práve pripravujeme nový, viac aktuálnejší rebríček. Bude v ňom viac značiek. Zároveň bude rebríček členený na viac kategórií

26/04/2017 14:27
Barbora

Chýbajú tam značky ako Frog alebo Early Rider, čo je škoda, lebo tie sú naozaj kvalitné.

Pridať komentár