Najlepšie mrazničky 2020 – recenzie, test, porovnanie

Mraznička je vec, ktorú nekupujeme každý deň a nie každý má tento produkt doma. Preto je veľmi ťažké získať dobrú radu ohľadom kúpy mrazničky od známych. My vám ponúkame výber tých najlepších mrazničiek, ktoré sa umiestnili na popredných miestach v rebríčkoch nestranných testov. Veríme, že vám pri výbere pomôžu. Ak máte otázky ku konkrétnemu modelu, napíšte nám.

Malá mraznička

Pripravili sme pre vás taktiež návod, ako si mrazničku vybrať. Aj pri jej výbere totiž treba prihliadať na niekoľko parametrov.

Najlepšie skriňové mrazničky

Názov Hodnotenie Detail
Liebherr GN 4113   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Amica FZ 208.3 AA   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Beko RCSA 240 M20W   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Zanussi ZFU23403WA   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Whirlpool UW6 F2C WB   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt

Najlepšie vstavané mrazničky 

Názov Hodnotenie Detail
Electrolux LUB3AE88S   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Gorenje FNI5182A1   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Liebherr IGN 1664   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Franke FSDF 330 NR ENF V A+   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Whirlpool AFB 9720 A+   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt

Najlepšie truhlicové mrazničky 

Názov Hodnotenie Detail
Philco PCF 3802 i   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Zanussi ZFC 51400WA   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Goddess FTE0100WW8   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
Whirlpool WHM 22113   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Liebherr GTP 3156   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt

Mrazničky – recenzie

Mraznička by nemala chýbať vo vašej domácnosti, ak máte doma záhradku, radi chodíte na huby či len jednoducho často varíte. Všetky potrebné potraviny v nej totiž poľahky uskladníte. Pri jej výbere vám bude nápomocný nielen náš sprievodca výberom, ale aj recenzie viacerých obľúbených mrazničiek.

Ako vybrať mrazničku

Rozhodli ste sa pre oddelenú mrazničku od chladničky? Zaberá síce miesto naviac, okrem väčšieho priestoru pre uchovávanie potravín si však môžete vybrať mrazničku s funkciou rýchleho namrazenia potravín či funkciou automatického rozmrazovania. Pred výberom si musíte ujasniť, aký typ mrazničky potrebujete, aký chcete objem i to, aký mraziaci výkon očakávate.

Typy mrazničiek

Mrazničky sa delia na truhlicové (pultové) s otváraním zhora a skriňové (zásuvkové) s otváraním spredu. Pultové poskytujú viac miesta, ak však máte malú kuchyňu, vhodnejšia pre vás bude zásuvková verzia.

Skriňová (zásuvková) mraznička

Vďaka zásuvkovému systému sú tieto mrazničky prehľadnejšie a uskladnené potraviny sú ľahko dostupné. Zásuvky sú z tvrdého plastu alebo drôtených košov.

Zásuvková mraznička

Skriňová mraznička je šetrnejšia k priestoru, jej vrchná časť sa dá použiť ako odkladací priestor. Oproti pultovým mrazničkám je tento typ drahší a objemovo menší.

Truhlicová (pultová) mraznička

Hodí sa na uskladnenie väčších potravín jedného druhu. Tento typ ponúka viac miesta, má lepšiu izoláciu a zvyčajne je lacnejší ako jeho skriňový náprotivok. Pri výbere tohto typu sa budete musieť zmieriť s menšou prehľadnosťou potravín.

Energetická trieda

Na energetickom štítku mrazničky je označená energetická trieda (od A do G). Najúspornejšie mrazničky majú označenim A+++, A++, A+ a A. Keďže je mraznička v prevádzke zvyčajne 24 hodín denne, investícia do úspornejšieho modelu sa oplatí. Na energetickom štítku nájdete taktiež ifnormácie o hlučnosti mrazničky, objeme a o spotrebe, ktorá sa pohybuje okolo 300 – 600 kWh/rok.

Klimatické triedy

Výber miesta, kam umiestnite chladničku, by ste s ohľadom na jej spotrebu nemali podceňovať. Na mieste, kde väčšinu dňa praží slnko, by mohlo dôjsť k jej prehriatiu a poškodeniu. V blízkosti radiátora či v klasicky vykúrenej miestnosti by sa musela mraznička pri produkovaní nízkej teploty viac "narobiť", čo by sa odrazilo na jej spotrebe.

Mraznička

Ideálne sú miestnosti s nižšou teplotou, ako sú pivnice, vstupné haly či chodby. Klimatická trieda vám napovie, aké vonkajšie teploty sú pre danú mrazničku vhodné. Klimatické triedy sa delia na SN – subnormálna trieda – 10 – 32 °C; N – normálna trieda – 16 – 32 °C; ST – subtropická trieda – 18 – 38 °C; T – tropická trieda – 18 – 43 °C.

Mraziaci výkon

Tento údaj sa zvyčajne uvádza v kilogramoch za 24 hodín. Vďaka nemu budete vedieť, aké množstvo potravín s teplotou tesne nad bodom mrazu, dokáže mraznička za 24 hodín uviesť do stavu -16 °C. Mraziaci výkon sa pohybuje od približne 8,5 kg/24 hodín do 30 kg/24 hodín.

Objem mrazničky

Na každú osobu v domácnosti zarátajte okolo 60 l. V prípade, že záhradničíte, chodíte na ryby či poľujete, budete potrebovať min. 80 l na osobu.

Funkcie

Pri výbere by ste sa mali zaujímať aj o funkcie, ktoré vám môže mraznička ponúknuť. V prípade, že u vás dochádza k výpadkom prúdku, určite sa opýtajte na skladovaciu dobu pri výpadku prúdu. Tento údaj vám povie, ako dlho dokáže mraznička uschovať potraviny zmrazené po tom, ako sa odpojí od elektrickej energie. Ide o časový interval v rozmedzí od 10 do 70 hodín. Pri zásuvkových typoch mrazničiek je doba menšia ako u pultových.

Mrazené ovocie

Vďaka funkcii zrýchlené zmrazenie (Superfrost) rýchlo zmrazíte čerstvo vložené potraviny. Systém No frost vás ochráni pred častým odmrazovaním mrazničky. V prípade, že by ste nechtiac nechali otvorené dvierka, oceníte funkciu alarm.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Výber mrazničky nie je len o porovnaní niektorých technických parametrov. Kúpe novej mrazničky zodpovedá prieskum a zvažovanie všetkých za a proti. Zodpovedať si preto treba niektoré praktické otázky. Ak sa chcete ešte niečo opýtať, napíšte nám do komentárov a my vám otázky čo najskôr zodpovieme.

Prečo je potrebná funkcia rýchleho mrazenia?

Tejto funkcii sa hovorí Super Freeze, SuperFrost alebo Super mrazenie. Slúži na krátkodobé extrémne zníženie teploty v mrazničke. Užitočná je vždy, keď do mrazničky vložíte väčšie množstvo nových potravín. Zamrazia sa rýchlejšie a nedôjde k otepleniu už zmrazených potravín.

Koľko litrov v mrazničke je potrebných pre jedného člena domácnosti?

Na jedného dospelého človeka treba počítať s cca 30 litrami objemu mraziaceho priestoru. Cca preto, že ide o priemerné číslo. Pokiaľ viete, že budete zamrazovať úrodu zo záhradky, konzumujete veľké množstvo mrazených jedál a potravín, budete potrebovať vyšší objem.

Čo presne znamená klimatická trieda?

Ide o parameter, ktorý ozrejmuje, v akom prostredí by mala byť mraznička umiestnená a aké teplotné podmienky sú na jej prevádzku najvhodnejšie. Ak by bola mraznička vystavená vyššej teplote okolia, potrebovala by na svoj chod viac energie a zhoršil by sa jej výkon.

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Zoznam článkov

Akú mrazničku? Skriňové, truhlicové alebo šuflíkové

Akú mrazničku? Skriňové, truhlicové alebo šuflíkové

Mrazničky, ako spotrebiče, ktoré dovoľujú výrazne predĺžiť životnosť potravín, oceňujú nielen rodiny, ale aj jednotlivci. Nemali by tak chýbať v žiadnej domácnosti. Pred nákupom mrazničky je vždy nutné si určiť, aký typ mrazničky potrebujete. Základnými kritériami pri kúpe mrazničky sú... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(90.2%)
Dátum publikovania: 11.08.2016
Dátum poslednej aktualizácie: 22.09.2020
Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

12/11/2018 17:29
Agata Geročová

truhlicovú a+++ do 200l

Pridať komentár