Najlepšie mrazničky 2024 – recenzie, test, porovnanie

Mraznička je vec, ktorú nekupujeme každý deň a nie každý má tento produkt doma. Preto je veľmi ťažké získať dobrú radu ohľadom kúpy mrazničky od známych. My vám ponúkame výber tých najlepších mrazničiek, ktoré sa umiestnili na popredných miestach v rebríčkoch nestranných testov. Veríme, že vám pri výbere pomôžu. Ak máte otázky ku konkrétnemu modelu, napíšte nám.

Malá mraznička

Pripravili sme pre vás taktiež návod, ako si mrazničku vybrať. Aj pri jej výbere totiž treba prihliadať na niekoľko parametrov.

Najlepšie skriňové mrazničky

Názov Hodnotenie Detail
Whirlpool W55ZM111W   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Amica GS 15600W   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Philco PTF 60 F   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
Liebherr FNE 5026   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Philco PF 1475 ENF   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt

Najlepšie vstavané mrazničky 

Názov Hodnotenie Detail
Candy CFFO 3550 E/N   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Haier HFE 172 NF   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Samsung BRZ22600WW EF   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Electrolux LUB3AE88S   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Whirlpool AFB 18401   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt

Najlepšie pultové (truhlicové) mrazničky 

Názov Hodnotenie Detail
Whirlpool WHM46112   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Whirlpool WH1410   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
Philco PCF 198 DFPI   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Whirlpool WHM22113 3   ✔   VÝPREDAJZobraziť produkt
Gorenje FH451CW   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt

Mrazničky – recenzie

Zásuvkové alebo pultové, vstavané alebo voľne stojace – na výber je viacero typov mrazničiek. Ak si ani napriek nášmu sprievodcovi výberom nie ste pri výbere istí, môžno vás o kúpe presvedčia recenzované modely. Pozrite sa, čím nás nasledujúce mrazničky zaujali.

Ako vybrať mrazničku

Rozhodli ste sa pre oddelenú mrazničku od chladničky? Zaberá síce miesto naviac, okrem väčšieho priestoru pre uchovávanie potravín si však môžete vybrať mrazničku s funkciou rýchleho namrazenia potravín či funkciou automatického rozmrazovania. Pred výberom si musíte ujasniť, aký typ mrazničky potrebujete, aký chcete objem i to, aký mraziaci výkon očakávate.

Typy mrazničiek

Mrazničky sa delia na truhlicové (pultové) s otváraním zhora a skriňové (zásuvkové) s otváraním spredu. Pultové poskytujú viac miesta, ak však máte malú kuchyňu, vhodnejšia pre vás bude zásuvková verzia.

Skriňová (zásuvková) mraznička

Vďaka zásuvkovému systému sú tieto mrazničky prehľadnejšie a uskladnené potraviny sú ľahko dostupné. Zásuvky sú z tvrdého plastu alebo drôtených košov.

Zásuvková mraznička

Skriňová mraznička je šetrnejšia k priestoru, jej vrchná časť sa dá použiť ako odkladací priestor. Oproti pultovým mrazničkám je tento typ drahší a objemovo menší.

Truhlicová (pultová) mraznička

Hodí sa na uskladnenie väčších potravín jedného druhu. Tento typ ponúka viac miesta, má lepšiu izoláciu a zvyčajne je lacnejší ako jeho skriňový náprotivok. Pri výbere tohto typu sa budete musieť zmieriť s menšou prehľadnosťou potravín.

Energetická trieda

Na energetickom štítku mrazničky je označená energetická trieda (od A do G). Najúspornejšie mrazničky majú označenim A+++, A++, A+ a A. Keďže je mraznička v prevádzke zvyčajne 24 hodín denne, investícia do úspornejšieho modelu sa oplatí. Na energetickom štítku nájdete taktiež ifnormácie o hlučnosti mrazničky, objeme a o spotrebe, ktorá sa pohybuje okolo 300 – 600 kWh/rok.

Klimatické triedy

Výber miesta, kam umiestnite chladničku, by ste s ohľadom na jej spotrebu nemali podceňovať. Na mieste, kde väčšinu dňa praží slnko, by mohlo dôjsť k jej prehriatiu a poškodeniu. V blízkosti radiátora či v klasicky vykúrenej miestnosti by sa musela mraznička pri produkovaní nízkej teploty viac "narobiť", čo by sa odrazilo na jej spotrebe.

Mraznička

Ideálne sú miestnosti s nižšou teplotou, ako sú pivnice, vstupné haly či chodby. Klimatická trieda vám napovie, aké vonkajšie teploty sú pre danú mrazničku vhodné. Klimatické triedy sa delia na SN – subnormálna trieda – 10 – 32 °C; N – normálna trieda – 16 – 32 °C; ST – subtropická trieda – 18 – 38 °C; T – tropická trieda – 18 – 43 °C.

Mraziaci výkon

Tento údaj sa zvyčajne uvádza v kilogramoch za 24 hodín. Vďaka nemu budete vedieť, aké množstvo potravín s teplotou tesne nad bodom mrazu, dokáže mraznička za 24 hodín uviesť do stavu -16 °C. Mraziaci výkon sa pohybuje od približne 8,5 kg/24 hodín do 30 kg/24 hodín.

Objem mrazničky

Na každú osobu v domácnosti zarátajte okolo 60 l. V prípade, že záhradničíte, chodíte na ryby či poľujete, budete potrebovať min. 80 l na osobu.

Funkcie

Pri výbere by ste sa mali zaujímať aj o funkcie, ktoré vám môže mraznička ponúknuť. V prípade, že u vás dochádza k výpadkom prúdku, určite sa opýtajte na skladovaciu dobu pri výpadku prúdu. Tento údaj vám povie, ako dlho dokáže mraznička uschovať potraviny zmrazené po tom, ako sa odpojí od elektrickej energie. Ide o časový interval v rozmedzí od 10 do 70 hodín. Pri zásuvkových typoch mrazničiek je doba menšia ako u pultových.

Mrazené ovocie

Vďaka funkcii zrýchlené zmrazenie (Superfrost) rýchlo zmrazíte čerstvo vložené potraviny. Systém No frost vás ochráni pred častým odmrazovaním mrazničky. V prípade, že by ste nechtiac nechali otvorené dvierka, oceníte funkciu alarm.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Výber mrazničky nie je len o porovnaní niektorých technických parametrov. Kúpe novej mrazničky zodpovedá prieskum a zvažovanie všetkých za a proti. Zodpovedať si preto treba niektoré praktické otázky. Ak sa chcete ešte niečo opýtať, napíšte nám do komentárov a my vám otázky čo najskôr zodpovieme.

Prečo je potrebná funkcia rýchleho mrazenia?

Tejto funkcii sa hovorí Super Freeze, SuperFrost alebo Super mrazenie. Slúži na krátkodobé extrémne zníženie teploty v mrazničke. Užitočná je vždy, keď do mrazničky vložíte väčšie množstvo nových potravín. Zamrazia sa rýchlejšie a nedôjde k otepleniu už zmrazených potravín.

Koľko litrov v mrazničke je potrebných pre jedného člena domácnosti?

Na jedného dospelého človeka treba počítať s cca 30 litrami objemu mraziaceho priestoru. Cca preto, že ide o priemerné číslo. Pokiaľ viete, že budete zamrazovať úrodu zo záhradky, konzumujete veľké množstvo mrazených jedál a potravín, budete potrebovať vyšší objem.

Čo presne znamená klimatická trieda?

Ide o parameter, ktorý ozrejmuje, v akom prostredí by mala byť mraznička umiestnená a aké teplotné podmienky sú na jej prevádzku najvhodnejšie. Ak by bola mraznička vystavená vyššej teplote okolia, potrebovala by na svoj chod viac energie a zhoršil by sa jej výkon.

Staršie modely, ktoré sa už nepredávajú

Zoznam článkov

Akú mrazničku? Skriňové, truhlicové alebo šuflíkové

Akú mrazničku? Skriňové, truhlicové alebo šuflíkové

Mrazničky, ako spotrebiče, ktoré dovoľujú výrazne predĺžiť životnosť potravín, oceňujú nielen rodiny, ale aj jednotlivci. Nemali by tak chýbať v žiadnej domácnosti. Pred nákupom mrazničky je vždy nutné si určiť, aký typ mrazničky potrebujete. Základnými kritériami pri kúpe mrazničky sú... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2023 – Čierny piatok 24.11.2023

Black Friday Slovensko 2023 – Čierny piatok 24.11.2023

Zľavy a výpredaje počas Black Friday alebo Cyber Monday sa udomácnili aj v našich končinách. Tieto obdobia výpredajov a akciových ponúk sú aktuálne počas jesennej – zimnej nákupnej sezóny. Dokáže spotrebiteľ ušetriť nakupovaním v tomto období? Sú ceny naozaj výhodnejšie? Ako postupovať pri... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(90.8%)
Dátum publikovania: 11.08.2016
Dátum poslednej aktualizácie: 18.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

18/05/2022 17:05
Katka T.

Mraznička Whirlpool W55ZM 111 W bola za prijateľnú cenu. Zatiaľ ju mám iba krátko, ale som spokojná. Celkovo mám s touto značkou len samé dobré skúsenosti. Navyše má pekný vzhľad a tichý chod, no škoda, že tu nie je žiadna kontrolka chodu mrazničky.

04/01/2022 10:37
Dominika M.

Beko RFSA240M31WN je lacná a praktická mraznička. Umožňuje mi dobré skladovanie potravín a surovín, pretože šuplíky sú optimálne hlboké a jej parametre sú optimálne pre bežné používanie. Prekvapilo ma, že v ponuke bola napísaná vyššia energetická trieda, než je v skutočnosti, ale to je len malý detail. S produktom sme napriek tomu spokojní, výhodná cena a veľa miesta na úschovu sú veľkým plusom.

04/11/2021 09:45
Erika O.

Urgentne som potrebovala novú truhlicovú mrazničku, pretože tá stará sa nečakane pokazila. Vsadila som na AEG, pretože cenovo mi táto mraznička vyšla najlepšie a som spokojná. Mraznička pekne vyzerá, má veľký objem, vo vnútri má tri koše a chod je tichý.

04/11/2021 08:50
Lucia B.

Som spokojná s lacnou a malou mrazničkou Candy CCTUS 482 WHN, do garsónky je to ideálna voľba. Zatiaľ funguje spoľahlivo, vnútorný priestor je rozdelený na tri časti a kapacitne mi stačí.

03/11/2021 17:17
Janka C.

Malá, ľahká a praktická chladnička je Zerowatt ZTUP 130N, len má trocha nepraktický návod na zmenu smeru otvárania dverí. Chod je tichý a počuť len mechanický termostat. Zatiaľ funguje výborne, za málo peňazí je to skvelá kvalita.

04/07/2021 19:59
Želmíra

Mám voľne stojacu mrazničku Bosch GSN58VWEV skriňového typu. Mraznička má veľký objem a pojme dostatok surovín, ktoré potrebujem zamraziť. Vnútorný priestor je prehľadne usporiadaný, preto mám o všetkom prehľad a ľahko nájdem to, čo práve potrebujem. Páči sa mi beznámrazová technológia a jednoduché ovládanie bez zbytočností, ktoré by som aj tak nevyužívala. Plus dávam za automatické rýchlorozmrazovanie a mimoriadne tichý chod. Je to skvelá veľká mraznička pre celú rodinu.

12/11/2018 17:29
Agata Geročová

truhlicovú a+++ do 200l

Pridať komentár


Posledné články
Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Či už používate práčku denne alebo niekoľkokrát do týždňa, pri každom praní sa v jej útrobách hromadí neodparená voda a vodný... Prečítať článok