Najlepšie kopačky 2024 – recenzie, test, porovnanie

Kopačky sú pre futbalistov a futbalistky najdôležitejšou výbavou. Správny výber kvalitných pánskych či dámskych kopačiek nie je taký jednoduchý. A vôbec nejde o nerozhodnosť pri výbere farby. Výber správnej športovej obuvi môže vo výraznej miere ovplyvniť celkový výkon, ktorý ako hráč/hráčka na ihrisku predvediete. Viete, aké kopačky na trávu zvoliť? Ako zistiť triedu kopačiek? Podľa čoho si vyberať kvalitné kopačky? Pomôžeme vám správne si vybrať.

Ako vybrať kopačky?

Kedysi výber rozhodne nebol taký zložitý. Staršie generácie si určite pamätajú klasické žlto-čierne štupľové „matadorky“. Od tej doby sa veľa zmenilo a dnes na trhu existuje obrovské množstvo výrobcov, ktorí sa predháňajú v tom, s čím novým na trh prídu. Každý ponúka širokú škálu výrobkov. Líšia sa dizajnom, technológiami, materiálmi, podrážkou či strihom. Z výroby kopačiek sa stala doslova veda a oceniť to vedia predovšetkým profesionálni futbalisti. Aby sme na začiatok mali ujasnený jeden základný fakt, kopačky si rozdelíme do kategórií podľa podkladu, na akom sa chystáte hrať.

Najlepšie kopačky

Názov Hodnotenie Detail
Adidas Kaiser 5 Cup   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
adidas X Crazyfast   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Puma Future Play FG/AG   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Adidas World Cup (pánske)   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
adidas Predator Edge.1 FG (pánske)   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt

Najlepšie halové kopačky

Názov Hodnotenie Detail
Adidas Mundial Goal   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
adidas X Crazyfast.4 IN   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Joma Maxima   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Salming Recoil Kobra   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Nike Tiempo Legend 10   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt

Kopačky – recenzie

Hľadáte tie správne kopačky na svoje športové aktivity? Obľúbené sú značky Nike, Adidas, Umbro i Puma, vybrať si môžete klasický strih i ponožkové kopačky. Aby sme vám výber uľahčili čo najviac, pripravili sme pre vás recenzie obľúbených modelov kopačiek. Dúfame, že vám budú pri rozhodovaní nápomocné.

Správny výber podrážky

Skôr, ako prejdeme ku konkrétnym typom kopačiek, nie je na škodu sa orientovať v skratkách, na ktoré pri výbere nepochybne natrafíte a oplatí sa ich poznať. Ide o skratky, ktoré označujú typ podrážky. Hoci by sa mohlo zdať, že za kopačky možno považovať každú obuv, ktoré má na svojej podrážke štuple, nie je to úplne tak. Výrobcovia dané modely definujú pre jednotlivé povrchy. Od toho závisí typ podrážky, materiál kopačky ich hmotnosť a nepochybne aj technologické procesy, ktoré vplývajú na fyzikálne vlastnosti kopačiek. Najčastejšie natrafíte na tieto skratky – typy podrážok.

 • SG – Soft Ground – mäkký povrch – ihrisko s prírodnou trávou (vhodné aj na vodou rozmočený trávnik)
 • FG – Firm Ground – pevný povrch – ihrisko s prírodnou trávou (nevhodné na vodou rozmočený trávnik)
 • HG – Hard Ground – tvrdý povrch – ihrisko s prírodnou trávou, piesok, škvára
 • AG – Artificial Ground – syntetický povrch – ihrisko s umelou trávou
 • TF – Turf – syntetický povrch – ihrisko s umelou trávou, piesok, škvára
 • IN – Indoor – tvrdý povrch – halový povrch, parkety, syntetické platformy

Kolíkové kopačky SG

Kopačky, pri ktorých sú na podrážke aplikované plastové alebo kovové skrutkovacie štuple. Výhodou spomenutých kovových štupľov je, že ich možno po výraznom opotrebovaní vymeniť. SG kopačky sú v kategórii povrchov, keď je možné ich využiť nielen v prípade pevného trávnatého podkladu, ale vďaka kolíkom udržujú lepšiu stabilitu aj na podmočenom trávniku. Pri pohybe má tak športovec lepšiu oporu a je nižšia pravdepodobnosť, že sa pošmykne. Na vyslovene tvrdý či umelý povrch však kovové štuple neodporúčame. V prípade umelých trávnatých plôch sú dokonca kovové štuple vo väčšine prípadov zakázané.

Detské kopačky na umelú trávu

Kolíkové kopačky FG/AG

V prípade kopačiek s takýmto označením nie je problémom ani tvrdý prírodný povrch či dokonca umelý trávnik. Na rozdiel od kopačiek s označením SG, ktoré využívajú častejšie vyššie štuple, tieto kopačky využívajú kombináciu krátkych a dlhých štupľov. Výhodou je práve ich univerzálnosť, pretože nepotrebujete zvlášť kopačky na trávnik a zvlášť pre syntetický – umelý povrch. Množstvo výrobcov sa snaží vyrábať čo najuniverzálnejšie kopačky, ktoré majú širšie využitie. Kombináciou štupľov rôznych veľkostí či tvarov je zabezpečený dostatočný záber a zároveň optimálne rozloženie hmotnosti.

Lisovky HG

Kategória kopačiek HG je určená pre tvrdé prírodné povrchy vrátane trávy. Štuple sú lisované a ich rozmiestnenie je model od modelu odlišné. Typické využitie majú na škváre, piesku alebo aj na umelej tráve. Veľmi dobre odolávajú oderu, keďže štuple sú ploché. Štupľov je všeobecne viac a ich dĺžka je menšia, a preto na tvrdšom povrchu zabezpečujú lepší záber a efektívnejšie rozloženie sily.

Lisokolíky SG/Mixed

V tomto prípade i o špecifickú kategóriu športovej obuvi. Lisokolíky, ako už z názvu možno vyčítať, majú na podrážke kombináciu lisovaných plochých kolíkov a vymeniteľných kovových kolíkov. Ich výhodou je univerzálnosť. Hodia sa totiž na hru na pevnom trávniku a naopak i na podmočenom teréne. Kovové kolíky sú prvkom stability a dobrého záberu. Lisované štuple pre zmenu zabezpečujú dobré rozloženie sily pri pohybe.

Turfové kopačky – Turfy

Tento typ športovej obuvi je primárne určený na športové aktivity vykonávané na syntetickom a suchom povrchu. Ideálna obuv na umelú trávu. Gumené štuple sú na podrážke husto rozmiestnené a starajú sa o dobrý záber, ako aj o ideálnu stabilitu. Štuple zároveň pri dopade znižujú otrasy, tlak chodidla. Rovnako tak máte vďaka husto rozmiestneným štupľom lepšiu kontrolu nad loptou. Takisto znižujú riziko pošmyknutia.

Turfové kopačky – Turfy

Halové kopačky – halovky

Sálové alebo halové kopačky sú svojou štruktúrou stavané na tvrdé halové povrchy – parkety. Ich vlastnosti využívajú aj niektorí športovci na tartane (atletika) alebo na umelých ihriskách. Hladká podrážka dobre prilieha k povrchu, udržuje s ním kontakt a nešmýka sa. Zároveň však na tráve sa ľahko pošmyknete. Svojimi vlastnosťami zabezpečujú veľmi dobrý cit pre chodilo a nad loptou (futsal) tak máte omnoho lepšiu kontrolu. Podrážka je ošetrená technológiou NON-MARKING, aby pri ťahu po podlahe nezanechávali šmuhy.

Materiál kopačiek

Pri výrobe kopačiek sa využívajú rôzne materiály. Prírodné i syntetické. Každý z materiálov má svoje výhody. V prípade výberu materiálu je však veľmi náročné poradiť, pretože aj pri profesionálnych futbalistoch sa nájdu hráči, ktorí jeden materiál preferujú viac a iní menej. Často sa tak rozhodujú na základe vyskúšania si daného modelu. Aké materiály sa najčastejšie na výrobu kopačiek používajú?

Syntetická koža

Syntetické materiály sú na trhu s kopačkami v prevahe a pomaly, ale isto už nahrádzajú prírodné materiály a predovšetkým prírodnú kožu. Ich veľkou výhodou je možnosť využívať špeciálne technológie, ktoré pri prírodnej koži nemožno využiť. Dnes už ani náhodou neplatí, že by syntetická obuv – kopačka bola menej komfortná ako prírodné kopačky. Syntetika sa vďaka špeciálnym technológiám (ACC, NSG...) prispôsobí chodidlu rovnako dobre. Zároveň je možné prispôsobiť ich dizajn, napríklad čo sa týka hrúbky, farebnosti alebo potlače.

Práve syntetická koža je typickým materiálom, ktorý na trhu dominuje. Vo vysokej miere napodobňuje práve vlastnosti prírodnej kože. V mnohých ju dokonca prekonáva. Je pravdou, že azda jedinou nevýhodou syntetického materiálu je, že príliš nepovolí, a preto je potrebné pri výbere snažiť sa vybrať ideálny kúsok. Syntetika totiž nezvykne povoliť. Preto niektorí futbalisti hovoria o tom, že syntetická koža nikdy neposkytne taký pocit pravého kontaktu s loptou ako koža prírodná. Ak v prípade syntetických tkanív nejde o imitáciu kože, hlavnú rolu zohráva polyuretán. Ten je menej kvalitný, no pomerne odolný a veľmi bežný v nižšej i strednej cenovej hladine.

Výhody

 • Dizajn
 • Nízka hmotnosť
 • Vodeodolné
 • Nenáročné na údržbu
 • Dlhá životnosť
 • Priaznivé ceny

Nevýhody

 • Horší cit
 • Variabilita pri pohybe
 • Nižší komfort (pre niekoho)

Kožené kopačky

V rámci materiálov ich možno označiť za vyššiu triedu. U profesionálov ide o najobľúbenejší materiál. Vo väčšine prípadov ide o drahšie modely renomovaných značiek. Výhodou sú práve prirodzené vlastnosti kože ako takej. V prípade kopačiek je priedušnádobre sa prispôsobuje chodidlu a kvalitné kopačky, ktoré majú tenšie stenu, poskytujú hráčovi perfektný kontakt s loptou. Zároveň je však koža svojou štruktúrou pevná a odolná.

Čierne kožené kopačky

Veľmi často sa hovorí o klokanej koži, ktorá sa na výrobu kopačiek využíva. Je to predovšetkým pre jej hladký povrch, nízku hmotnosť a komfort. Ich výroba je však drahšia. Zároveň je však táto koža pomerne tenká a práve preto máte pri kontakte s loptou veľmi dobrý cit. Dnes sa však takéto kopačky vyrábajú zriedka.

Najčastejšie sa na výrobu využívajú tradične teľacia alebo kozia koža. Táto koža je pružná, pevná a odolná. Vzhľadom na moderné technológie je možné dosiahnuť ideálnu hrúbku stien a rovnako tak želaný komfort. V zásade ponúka rovnaké pohodlie ako klokania koža. Živočíšny materiál, akým je koža, je drahší (spracovanie, výroba) ako syntetická koža, preto je aj cena takejto obuvi vyššia. Aj preto na trhu dominujú syntetické kopačky.

Výhody

 • Komfort pre chodidlo
 • Variabilita – tvarovanie
 • Životnosť
 • Ochrana nohy
 • Priedušnosť

Nevýhody

 • Vyššia cena
 • Nižšia odolnosť voči vode
 • Nie tak odolná štruktúra (rozťahovanie)

Pletené kopačky

Hoci by sa na prvé počutie mohlo zdať, že ide o zastaralú metódu, práve naopak. Pletené kopačky sú hitom posledného desaťročia, predovšetkým vďaka technológiám, ktoré tento spôsob výroby prináša. Využíva sa totiž špeciálna (ponožková) 3D technika pletenia syntetických vlákien. Samotná kopačka je tak vyrobená z jedného kusa materiálu, prirodzene, okrem podrážky. Vytvorené nie sú žiadne švy a spoje.

Žlté pletené kopačky

Následne je topánka spevnená silikónovou vrstvou, aby bola odolnejšia a pevnejšia. Stále však je obrovskou výhodou schopnosť prispôsobenia sa chodidlu. Nevýhodou však je, že mnohé modely absorbujú vodu, čo znižuje ich životnosť. Drahšie modely sú však impregnované a využívajú špeciálne ortopedické vložky na mieru hráča, aby bolo chodidlo i nart pri pohybe v správnej polohe a hráč mal optimálnu stabilitu.

Výhody

 • Ľahký materiál
 • Prispôsobenie sa chodidlu
 • Komfort
 • Dizajn

Nevýhody

 • Vyššia absorbcia vody (bez impregnácie)
 • Horšia stabilita chodidla
 • Nižšia odolnosť

Kombinácia gumy a textilu

Hoci si ich dnes obuje už len málokto, klasické gumotextilky sa stále vyrábajú. Možno si ešte niekto nostalgicky spomenie na tieto legendárne žlto-čierne kopačky, v ktorých prvýkrát kopol do lopty. Netreba pripomínať, koľko dnes už futbalových legiend si kopačky tohto typu vo svojich začiatkoch obúvalo.

Sú veľmi lacné, ľahko ich zoženiete a pre rekreačných hráčov ide stále o vhodnú voľbu na trávu alebo štrk. Na umelú trávu pochopiteľne príliš vhodné nie sú. Samozrejme, oproti syntetickým kopačkám či kopačkám z prírodnej kože majú množstvo nevýhod a kvalitatívne ich nemožno ku konkurentom prirovnávať.

Správna veľkosť kopačky – veľkosť chodidla

Jeden z najdôležitejších aspektov pri výbere kopačiek je práve vybrať si veľkosť, ktorá vám sadne. V prípade kopačiek je tento výber ešte dôležitejší ako pri bežnej obuvi. Pochopiteľne, ide o individuálny atribút a v mnohom závisí od toho, aký štýl hry preferujete, veľkú rolu zohráva i anatómia chodidla, štýl pohybu a takisto vaše preferencie. Niekoľko zásad a rád však pre všeobecný správny výber existuje.

Čierne kopačky z umelej kože

V prípade kúpy prvých kopačiek je najlepšie, ak máte možnosť si daný model a veľkosť kopačky vyskúšať. Futbalové kopačky nie sú papučky a myslite teda na to, že kopačky musia priliehať, kopírovať tvar vašej nohy. Po správnom obutí a zašnúrovaní vás nesmú tlačiť a chodidlo musí byť pri pohybe stabilné. Nutné je si chodidlo správne zmerať. Paradoxne, merať by ste si mali dĺžku chodidla vo večerných hodinách. Koža je vtedy najviac uvoľnená po celodennom pohybe. Ideálne je tvar nohy si obkresliť ceruzkou na biely papier. Samozrejme, najlepšie, ak vám niekto bude asistovať. Problémom spravidla nebýva šírka chodidla, kopačka sa v tomto smere ešte dokáže prispôsobiť, no potrebné je myslieť práve na dĺžku chodidla, ktorá je pre komfort najdôležitejšia.

Strih kopačiek – členkové alebo nízke

Aj v tomto smere majú kopačky dve základné kategórie. Typické nízke kopačky pod členok sú dobre známe. V mnohom sa však do popredia dostávajú tzv. mid cut kopačky. Ide o členkové alebo ponožkové kopačky, ktoré majú smerom k členku vyšší pletený – elastický úplet. Výrobcovia avizujú, že zabezpečujú tak lepšiu stabilitu nohy a zároveň lepšiu pohyblivosť. Je pravdou, že ponúkajú aj lepšiu ochranu členku.

Fakticky však nie je možné preukázať, že by mali oproti nízkemu strihu kopačiek enormnú výhodu, hoci mnohí výrobcovia by oponovali. Ide však primárne o vec vkusu. Aj na svetových trávnikoch nájdete futbalistov, ktorí tento strih vyskúšali a buď pri ňom zotrvali, alebo sa vrátili ku klasickému nízkemu strihu. Klasické low cut kopačky nie sú o nič menej pohodlné či kvalitné. Mid cut strih je v mnohých prípadoch dizajnovým prvkom, za ktorý si však priplatíte.

Šnúrkové alebo bezšnúrkové

Kopačky so šnúrkami alebo bez? Šnúrkové kopačky v nijakom ohľade nejdú do úzadia, no v posledných rokoch sa bezšnúrkové kopačky stávajú pomerne obľúbeným trendom. Je pri nich však enormne podstatné, aby vám sadli v každom ohľade a nemuseli ste riešiť voľnosť či prílišný tlak. Obúvanie je veľmi rýchle, čo je nepochybne výhodou.

Vaša noha sa v nich musí cítiť naozaj komfortne. Predovšetkým preto, že ak by sa vám zdalo, že je potrebné ich utiahnuť alebo povoliť, šnúrkami to neurobíte. Majú však obrovskú výhodu pri kontakte s loptou, kde ste za iných okolností mali na čelnej strane šnúrky.

Detské kopačky

Výber kopačiek u detí je niekedy poriadne náročná úloha. Detských modelov je na trhu dostatok a núdzu pri výbere rozhodne mať nebudete. Rovnako ako kopačky pre dospelých aj tu sa kopačky rozdeľujú podľa typu povrchu, na ktorom budú vaše ratolesti hrávať.

Žlté detské kopačky

Pr výbere kopačiek pre deti platí to, čo aj u dospelých, no rozhodne pri deťoch nevsaďte na e-shop a kopačky vždy poctivo vyskúšajte na nohe dieťaťa. Takisto neplatí mylné pravidlo, ktoré hovorí, že by ste mali zvoliť kopačky o niečo väčšie. Nie, rovnako, ako musia kopačky sadnúť na nohu dospelého človeka, platí to i u dieťaťa. Samozrejme, detská noha rastie, no potrebné je myslieť i na zdravotné hľadisko. Nesprávna obuv môže u dieťaťa spôsobovať chronické bolesti.

Starostlivosť o kopačky

A teraz sa dostávame ku kapitole, kde vám prezradíme, ako sa o kopačky efektívne starať, aby ste predĺžili ich životnosť. O kopačky sa je potrebné starať po každom tréningu či zápase. Nemalú rolu zohráva aj to, z akého materiálu sú kopačky vyrobené. Budeme vám však radiť všeobecne v prípade kožených kopačiek zo syntetických alebo prírodných vlákien. Každý typ má však určité špecifiká a aj preto sa riaďte pokynmi výrobcu. Predovšetkým ak ide o drahšie kopačky.

 1. Po použití kopačiek na tréningu či po futbalovom zápase kopačky rozšnúrujte (ak sú šnúrovacie) a uvoľnite. Podrážku, ak je to nutné, očistite jemnou kefkou a vláknitou vlhkou handrou pretrite povrch kopačiek.
 2. Ak sú kopačky mokré (voda, pot), nikdy ich neklaďte na topné teleso alebo nesušte fénom. Pre sušenie môžete použiť buď to studený vzduch, alebo ich nechať sušiť pri izbovej teplote.
 3. U kovových skrutkovacích štupľov sa venujte aj jednotlivým kolíkom, ktoré vyskrutkujte, očistite, vysušte natrite vazelínou a naskrutkujte pevne späť.
 4. Kopačky nikdy neperte v práčke ani ich nenechávajte odmočiť v teplej či studenej vode.
 5. V prípade syntetickej či prírodnej kože je možné po očistenú použiť špeciálne prípravky, oleje alebo impregnačné spreje, ktoré kožu vyživujú a udržiavajú jej kvalitatívne vlastnosti.

Cena a obľúbení výrobcovia

Cenové rozpätie je v prípade kopačiek naozaj široké. Nepochybne, cena hrá pri výbere podstatnú rolu, no stále nemusí znamenať, že čo je drahšie, je aj kvalitnejšie. Rovnako tak to platí aj o známych značkách, ktoré automaticky nemusia byť zárukou kvality. Aj v ich produkcii nájdete modely, ktoré stoja 10 či 20 eur. A ak ste rekreačným hráčom, zrejme nebudete loviť vo vysokej cenovej kategórii. Podobne ako začiatočníci. V tomto prípade sa oplatí poobzerať po kopačkách v zľave, ale bežne kúpite kopačky na rekreačné účely od 40 do 60 eur. Kvalitatívne, samozrejme, nejde o práve najvyšší kvalitatívny štandard.

Ak ste náročnejším používateľom a futbalu sa napríklad venujete poloprofesionálne (dedinský futbal) možno vás zaujme kategória od 60 do 120 eur, kde je výber podstatne bohatší. Natrafiť pritom môžete už na vcelku kvalitné kúsky. Materiály i spracovanie sú na vyššej úrovni a takisto sa prezentujú lepšou odolnosťou.

Nároční používatelia, ktorí sa venujú pravidelne futbalu, futsalu, volejbalu alebo inej športovej aktivite, ktorá si vyžaduje tento druh obuvi, si nájdu svojho favorita v cenovom rozpätí od 130 do 250 eur. Pokojne môžeme túto kategóriu označiť aj za vhodnú pre profesionálov. Ak zatúžite po prémiovej kvalite, určite sa dostane na cenovku aj cez 300 eur. Na mieru vyrobené kopačky od renomovaných výrobcov vás môžu vyjsť aj cez 500 až 1 000 eur.

Medzi obľúbených výrobcov nepochybne patria celosvetovo známe značky ako AdidasNikePuma alebo Umbro. Cenovo dostupnejšie a kvalitatívne na úrovni sú aj kopačky značky Kensis alebo Lotto.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Ak je futbal vašou vášňou, na kvalitné kopačky by ste nemali zabúdať. O ich výbere sme vám prezradili všetko podstatné. Na záver vám ešte ponúkame doplňujúce informácie, vyplývajúce z častých otázok záujemcov o kúpu kopačiek.

Kde kúpiť kopačky?

Ak idete nakupovať kopačky po prvýkrát, odporúčame vám vyhľadať predajne, kde sa na športovú obuv špecializujú a pomôžu vám s riadnym výberom. Ideálne je kopačky si vyskúšať na vlastnej nohe. Časom, keď už budete mať odskúšané, čo vám sedí, môžete sa poobzerať aj po e-shopoch, ktoré vám v prípade, že veľkosť kopačiek nesadne, bezplatne vymenia. Chybou nie sú známe obchodné siete ako SportisimoIntersportExisport alebo A3Sport.

Sú kopačky s kovovými štupľami nebezpečné?

Pri kontaktných športoch bežne dochádza k zraneniam. Kovové štuple sú pri neopatrnom zaobchádzaní a prudkom fyzickom kontakte nebezpečné. Rovnako to však platí aj o plastových štupľoch. Obuv ako taká vyslovene nebezpečná nie je, no je potrebné myslieť na to, že pri neohľaduplnom a nešportovom správaní môže prísť k úrazu.

Ktoré kopačky sú najlepšie?

Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Výber kopačiek, ako i preferencie používateľov sú v mnohom o individuálnych požiadavkách. Každému vyhovuje niečo iné a nemožno teda povedať, ktorý modelový rad (Nike Mercurial a iné...), značka, materiál či strih kopačiek sú najlepšie. Odpoveď je teda univerzálna. Pre každého sú najlepšie kopačky tie, v ktorých sa cíti pohodlne a zároveň podáva optimálne športové výkony.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Vaše hodnotenie:
(91.2%)
Dátum publikovania: 25.08.2020
Dátum poslednej aktualizácie: 11.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

18/10/2021 08:38
Adam

Pre syna som kúpil do školy na telocvik halové kopačky Imviso Agility 100. Vyzerajú fajn, až sa čudujem za tak nízku cenu. Uvidíme, koľko mu vydržia. Predpokladám, že na ďalší školský rok budem kupovať nové. :-)

14/08/2021 16:00
Zolo

Mám kopačky adidas Mundial Team a tento model používam viacero rokov, hoci za ten čas prešli vývojom a výrobca začal používať aj mierne iné materiály. Ja osobne nemám rád syntetickú kožu, ale už aj na tomto modeli bola použitá, predtým boli kopačky trocha iné. Každopádne, adidas je overenou kvalitnou a s ich výrobkami som vždy spokojný. Cena je úmerná kvalite, preto ich odporúčam. V kopačkách sa dobre hrá, na nohách sedia perfektne a nikde ma netlačia. Vďaka nim mám skvelú kontrolu nad loptou a behanie po ihrisku je tiež veľmi pohodlné. Nenašiel som nič zásadné, čo by mi na nich prekážalo.

Pridať komentár


Posledné články
Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Či už používate práčku denne alebo niekoľkokrát do týždňa, pri každom praní sa v jej útrobách hromadí neodparená voda a vodný... Prečítať článok