Najlepšie mixéry 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Skoro v každej domácnosti sa dnes už nachádza aspoň jeden mixér. Ak ešte žiaden nemáte a zvažujete jeho nákup, určite si kladiete otázku, ako si správne vybrať ten najvhodnejší mixér pre seba. Na trhu existuje viac typov týchto domácich pomocníkov. Niektoré sú lepšie, iné za veľa nestoja.

Malý stolný mixér

Ako si však vybrať? Nie je to vôbec jednoduché! Preto sme zozbierali rôzne testy mixérov, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorý z týchto mixérov, určite získate kvalitný produkt. Vyhnete sa modelom, ktoré by vás sklamali.

Najlepšie stolné mixéry

Názov Hodnotenie Detail
Tefal BL 811 D38   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Tefal BL91HD31   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Sencor SBU 7730BK   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Catler VB 8010   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Bosch MMB6382M   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt

Najlepšie tyčové mixéry (ponorné)

Názov Hodnotenie Detail
Bosch MSM67170   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt
Braun MQ9195XLI   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Braun MQ7035X   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Hyundai HB 983   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
Sencor SHB 5608BK   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt

Najlepšie ručné mixéry (šlahače)

Názov Hodnotenie Detail
KitchenAid 5KHM9212EAC   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Braun HM5137WH   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Philips HR3781/10   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
Sencor SHM 5207SS   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
Bosch MFQ 36440   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIEZobraziť produkt

Mixéry – recenzie

Tyčový, ručný, smoothie či stolný mixér – každý z nich je v kuchyni nenahraditeľným pomocníkom. Je nápomocný pri varení i pečení, pri sekaní, šľahaní či mixovaní. Ak si neviete spomedzi bohatej ponuky produktov vybrať, prečítajte si naše recenzie. Pri výbere toho najlepšie produktu do vašej kuchyne by vám mohli byť nápomocné.

Typy mixérov

Na trhu sa dnes nachádzajú štyri typy mixérov. Smoothie, tyčový, ručný a stolný. K mixérom sa často zaraďuje aj sekáčik, pretože funguje na rovnakom princípe. Každý mixér má svoje špecifiká, ale všetky majú jeden cieľ. Uľahčiť vám prácu v kuchyni. Na čo ktorý mixér slúži a prečo by ste si mali vybrať práve ten?

Smoothie mixér

Tento druh mixéru sa veľkej obľube teší najmä u priaznivcov zdravej stravy a stále obľúbených nápojov smoothie. Očarí vás svojim farebným dizajnom a jednoduchou obsluhou. S mixérom sa rýchlo skamarátite aj preto, že ho môžete mať stále so sebou a nezaberie veľa miesta. Nádoba, v ktorej mixujete, má objem najviac 1 liter, jednoducho ju uzavriete a môžete ísť. Nápoj nikam neprelievate a kuchyňa ostane čistá. Smoothie mixér je určený najmä na prípravu ovocných a zeleninových nápojov. V tomto prípade postačí mixér s príkonom 350 W. Ak chcete nápoj obohatiť o rôzne semienka a oriešky, poobzerajte sa po smoothie mixéri, ktorý si s nimi poradí.

Nádobu zo smoothie mixéru budete často prenášať. Môžete ich dokúpiť? Čo to bude stáť? Aká je ich dostupnosť? Zistite si to skôr, ako si nový mixér odnesiete domov.

Tyčový (ponorný) mixér

Ponorný mixér vám pomôže s tvorbou tých najlepších krémových polievok a omáčok, ale rýchlo s ním pripravíte aj chutnú detskú výživu. Ponorný mixér je skladný, máte ho stále po ruke a pod prúdom tečúcej vody ho rýchlo umyjete. Ideálny pomocník. K niektorým typom pripojíte nástavec s miskou so sekáčikmi a tyčový mixér sa za chvíľku premení na zjednodušený stolný mixér.

Tyčový mixér

Jednoduchá obsluha si vystačí s jedným tlačidlom s jednou rýchlosťou. Jeho príkon by nemal byť nižší ako 150 W. Ak hľadáte pomocníka naozaj na každý deň, investujte. Čím vyšší príkon, tým silnejší a kvalitnejší mixér. Pri multifunkčných modeloch s rôznymi nadstavcami je ideálna hodnota 600 W.

Viete o tom, že existuje Tyčový mixér s akumulátorom? Žiadny kábel, žiadne obmedzenia. Sloboda pri varení. Dobijete ho, keď navaríte. Výdrž batérie závisí od typu a výrobcu mixéru.

Ručný mixér (šľahač)

Najviac ho ocenia gazdinky, ktoré sa rady zvŕtajú pri pečení. Sneh z bielok, či šľahačku do plnky na koláč nič nevyšľahá lepšie. Jeho výbavu tvoria hnetacie metly na kysnuté cesto a metly na šľahanie plnky, či šľahačky. Rýchlosť otáčok môžete prispôsobiť surovinám, ktoré potrebujete vymiešať. Tlačidlo stlačíte, ale na to, aby mixér miešal ho nepotrebujete držať stále. Má na nástavcoch bezpečnostnú poistkuMetly z neho pri miešaní nevypadnú. Skončili ste? Šup s metlami do umývačky riadu. Na vymiešanie plnky a cesta postačí príkon 250 – 500 W.

Spolu s tyčovým mixérom si pri používaní vyžaduje vašu zvýšenú pozornosť. Aby vám upratovanie kuchyne netrvalo dlhšie, ako samotná príprava polievky, či koláča.

Stolný mixér

V kuchyni zaberie viac miesta ako tyčový a smoothie mixér. Tvorí ho podstavec s motorčekom a nádoba, v ktorej rozmixujete, čo potrebujete. Počas mixovania ho uzavrete vrchnákom a môžete sa venovať iným činnostiam spojeným s varením. Stolný mixér poseká zeleninu, pripraví smoothie a dokáže rozdrviť ľad.

Ovocie v mixéri

Z mixérov, ktoré tu spomíname, má najvšestrannejšie využitie. Tieto mixéry sa vyrábajú aj s príkonom 1 800 W, ale tie sú už plne profesionálne. Doma takého siláka nepotrebujete. Nádobu, v ktorej mixujete, umyje umývačka riadu, aby ste sa vy mohli venovať príjemnejším činnostiam.

Sekáčik

Tento minimixér tvorí miska, ktorú uzavrie hlavica s motorom. Malé ostré sekáčiky rýchlo posekajú cibuľku, zeleninu, ovocie či bylinky. Na kuchynskej linke nezaberie veľa miesta, nie je náročný na obsluhu a na jeho pomoc si rýchlo zvyknete. O špinavú misku sa postará umývačka riadu. Príkon sa pri týchto mixéroch pohybuje od 100 do 300 W.

Ako vybrať mixér

Aj vzhľadom na rôzne typy mixérov nie je jednoduché sa v ponuke zorientovať. Všímajte si pri kúpe nasledujúce parametre a určite si vybriete taký, s ktorým bude spokojná celá rodina.

Dôležité parametre

Každý je iný, ale všetky majú niečo spoločné. O ich kvalite rozhoduje príkon, použitý materiál, dĺžka kábla a mnoho ďalších funkcií, na ktoré sa pozrieme bližšie.

  • Príkon: O kvalite mixéra rozhoduje príkon. Je jedno, či vyberáte smoothie, či tyčový. Čím väčší príkon, tým lepší mixér. Nezadrháva, nepotrebuje prestávky a naseká aj tvrdé suroviny. Plánujete mixér používať denne? Tak si zaň priplaťte, aby niečo vydržal.
  • Materiál: Mixéry sú väčšinou vyrobené z odolných tvrdených plastov alebo z nehrdzavejúcej ocele. Plastové sú ľahšie a lepšie sa s nimi manipuluje. Pri tyčovom mixéri a šľahači sa s ním stretnete častejšie. Nože a metly sú z antikorovej ocele, nádoby tvorí umelá hmota alebo sklo a disponujú odmerkou. Aby sa vám s nimi lepšie pracovalo. 
  • Funkcie mixéra: Koľko rýchlostí môžete na mixéri nastaviť? Nachádza sa na ňom tlačidlo pulse na extra výkonné mixovanie? Stavíme sa, že ho využijete. 
  • Príslušenstvo mixéra: Predstavili sme si mixéry, ktoré v kuchyni využijete len pri niektorých činnostiach. Množstvo nadstavcov a mixovacia nádoba rozšíri jeho využitie a ušetria vám peniaze aj miesto v kuchyni. Opýtajte sa, čo všetko mixér, ktorý ste si vybrali, zvládne. 

Pár tipov nakoniec

Aby ste si naozaj vybrali správne, opýtajte sa pri výbere nasledujúce otázky a zaujímajte sa o tieto parametre. Odpovede vám napovedia, či je to naozaj to, čo hľadáte.

  • Dá sa mixér dobre a ľahko rozobrať? Bude sa vám lepšie čistiť.
  • Ako sa vám drží v ruke? S pogumavonou rukoväťou bude mixovanie s tyčovým mixérom istejšie.
  • Kábel dosiahne tam, kde potrebujete a pri varení vám zbytočne nezavadzia? Jeho dĺžka sa pohybuje od 1 až po 1,8 metra. Ako ďaleko máte elektrickú zásuvku?
  • Maximálna hodnota otáčok za minútu je uvedená na každom mixéri a spolu s príkonom patrí medzi smerodajné parametre, ktorých by ste sa pri výbere mali držať
  • Aby mixér dlho a dobre slúžil, nesmiete ho preťažovať. Pri výbere teda naozaj nepodceňujte príkon spotrebiča a mixujte v ňom len tie potraviny, na ktoré je určený.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Vybrať mixér nie je, pokiaľ presne viete, čo hľadáte, nič náročné. Ak však máte len matnú predstavu, čo by sa vám do kuchyne mohlo hodiť, nastáva problém. Potrebujete stolný mixér, mixér na smoothie či tyčový mixér? Pred ich kúpou by ste si mali odpovedať na niekoľko základných otázok.

Aká je obvyklá životnosť tyčových mixérov?

Záleží na kvalite a, samozrejme, aj na intenzite používania daného výrobku. Životnosť tyčových mixérov je cca 2 až 6 rokov.

Dochádza pri výrobe koktejlov za pomoci mixéra k strate vitamínov?

Keďže vitamíny sú menej stabilné látky ako povedzme minerály, dochádza v priebehu spracovania surovín k strate vitamínov. Dôvodom môže byť napr. oxidácia, vyššia teplota, intenzita a dĺžka mixovania.

Čo v prípade, že sa na mixéri otupia čepele?

Väčšina mixérov má čepele vyrobené tak, aby vydržali čo najdlhšie, niektorí výrobcovia dokonca garantujú, že sa ich čepele neotupia. Ak však k tomu predsa len dôjde, treba kontaktovať výrobcu a objednať si uňho náhradné diely.

Staršie modely, ktoré už nie sú v predaji

Zoznam článkov

Black Friday Slovensko 2023 – Čierny piatok 24.11.2023

Black Friday Slovensko 2023 – Čierny piatok 24.11.2023

Zľavy a výpredaje počas Black Friday alebo Cyber Monday sa udomácnili aj v našich končinách. Tieto obdobia výpredajov a akciových ponúk sú aktuálne počas jesennej – zimnej nákupnej sezóny. Dokáže spotrebiteľ ušetriť nakupovaním v tomto období? Sú ceny naozaj výhodnejšie? Ako postupovať pri... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(88%)
Dátum publikovania: 10.09.2016
Dátum poslednej aktualizácie: 18.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

31/07/2022 11:42
Gaba

Kenwood SB 055 má dobrú cenu a to je asi tak všetko, je strašne hlučný, má slabý motor a vidno, že sa namáha. Na to, že je to Kenwood, čakala som vyššiu kvalitu aj lepšie materiály. Už pri prvom použití dostatočne netesnil. Nabudúce si radšej priplatím za niečo výkonnejšie. Na občasné použitie ok.

24/05/2022 10:12
Rita F.

Zelmer ZSB4707 má super výkon, dokáže drviť aj ľad a to bez akýchkoľvek problémov. Objem 1,5 litra je dostatočný, k dispozícii sú dve rýchlosti a oceňujem aj pulznú funkciu. Plusom je sklenená nádoba, sklo preferujem pred plastom. Mixér je stabilný, má protišmykové nožičky.

05/01/2022 10:17
Renča

Super stroj s vysokým výkonom je Rohnson R-583 Heavy Duty, ktorý sme dostali pod stromček ako rodinný darček. :-) Výhodou je pulzné tlačidlo, keď potrebujem rozsekať väčšie kusy. Samostatné tlačidlo na smoothie je tiež super. Motor je silný a sekunduje mu 6 titánových nožov, takže si naozaj poradí s hocijakou surovinou a rýchlo. Zatiaľ sme vyskúšali len výrobu smoothie a v teplejších mesiacoch vyskúšame aj drvenie ľadu.

05/01/2022 10:17
Renča

Super stroj s vysokým výkonom je Rohnson R-583 Heavy Duty, ktorý sme dostali pod stromček ako rodinný darček. :-) Výhodou je pulzné tlačidlo, keď potrebujem rozsekať väčšie kusy. Samostatné tlačidlo na smoothie je tiež super. Motor je silný a sekunduje mu 6 titánových nožov, takže si naozaj poradí s hocijakou surovinou a rýchlo. Zatiaľ sme vyskúšali len výrobu smoothie a v teplejších mesiacoch vyskúšame aj drvenie ľadu.

11/11/2021 10:50
Hilda

Pomerne tichý, ľahký a výkonný mixér je Bosch MFQ 4030. V ruke sa mi drží veľmi dobre narozdiel od predchádzajúceho mixéra, ktorý bol také „ohreblo“. Dizajn je pekný a celkové spracovanie kvalitné, ktoré zodpovedá cene. Metličky na krémy sú výborné a výkon je dostatočný aj na chlebové cesto. Maličké mínus je, že hutnejšie cesto mu trvá dlhšie vymiesiť, ale zvládne to. Zvažujem, že rovnaký mixér kúpim aj dcére k narodeninám.

11/11/2021 08:52
Ilona

Mixér Braun MQ9195XLI má všetko, čo potrebujem. Dá sa dokúpiť aj ďalšie príslušenstvo podľa potreby. Tento mixér mi nahradil starý a tiež aj veľkého kuchynského robota, už ho nemusím ani vyťahovať. Nepáči sa mi, že detská poistka sa aktivuje hneď po uvoľnení spúšte a zakaždým ju musím odblokovať. Ergonómia je veľmi dobrá, no trocha mi vadí výstup kábla, mohol byť vedený inak.

10/11/2021 16:47
Nina

Z mojej osobnej skúsenosti odporúčam mixér Rohnson R-583 Heavy Duty. Má silný a výkonný motor a 6 titánových nožov si hravo poradí takmer s každou surovinou. Všetko je rozmixované veľmi rýchlo. Cez leto som mixér naplno využívala na mixovanie ovocia a zeleniny pre prípravu smoothie a tiež na ľad. Prístroj nemal problém ani so zamrznutými surovinami.

12/07/2021 07:26
Cecília

Mám lacný stolný mixér Philips HR 2100 a úplne mi postačuje. Kvalita prevedenia je veľmi dobrá vzhľadom k cene. Mixér je málo hlučný, jednoducho sa obsluhuje a výborne mixuje. Je ľahký, má však troška menšie nože, ale nie je to nič zásadné, prečo by ste nemali zvoliť práve tento produkt. Na jednoduché práce v kuchyni je ideálny, ja si s ním často robím smoothie a problém mu nerobí rozmixovanie surového ovocia ani zeleniny. Samozrejme, pomixuje aj iné suroviny. Za mňa je to skvelý pomocník za nízku cenu, a preto ho odporúčam aj ostatným nenáročným zákazníkom.

11/07/2021 08:21
Diana

Vynikajúci pomocník, s ktorým dokážem rýchlo pripraviť chutné a osviežujúce nápoje, je mixér Tefal BL 811 D38. Je to kvalitný spotrebič a dokonca rozmixuje aj malé semienka z ovocia, čo je super, lebo deti zrnká nemajú radi. Obsluha je veľmi jednoduchá, stačí stlačiť gombík a smoothie je hotové. Mixovanie mäkkého ovocia je bezproblémové a nepostrehla som žiadne problémy ani pri tvrdších surovinách, napr. jablko alebo mrkva. Nádoba na mixovanie je ťažšia, pretože je z masívneho skla, a tak predpokladám odolnosť a dlhú životnosť. V rámci pomeru ceny a výkonu je to super mixér. Som s jeho funkciami nadmieru spokojná.

29/08/2019 18:01
Katka

tiez mam doma oravu rmh 900 vku taky multifunkcny mixer aj s moznosotou varenia polievky a vyhrevnym telesom (: vyuzivam ho hlavne na pripravu smoothie detom do skoly a to najma cvikluu, ananas, mango a jablcka a nemal problem zatial s nicim (: som maximalne spoko nakolko mi aj drvi lad

23/10/2018 09:13
Kovalickova

super mixer ma momentakne nasa mamka - kupila si na kuline Artisan v takej bordovej farbe a maká jak drak..neskúsili by ste ohodnotiť aj ten ? Mna by technická stránka zaujímlaa.. Ďakujem a možno by to pritiahlo aj iné baby

31/05/2018 23:28
Eva

pridala by som orava rm-2000 ten mame doma a je uplne super

26/06/2017 19:55
Lucinda

mojim oblubenym mixerom je klarstein herakles a po zvazeni parametrov,ktore uvadzate ako podstatne tak je na tom celkom slusne ;)

Pridať komentár


Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok