Najlepšie mixéry 2018 - Veľký test a porovnanie

Skoro v každej domácnosti sa dnes už nachádza aspoň jeden mixér. Ak ešte žiaden nemáte a zvažujete jeho nákup určite si kladiete otázku, ako si správne vybrať ten najvhodnejší mixér pre seba. Na trhu existuje viac typov týchto domácich pomocníkov. Niektoré sú lepšie, iné za moc nestoja.

Ako si ale vybrať? Nie je to vôbec jednoduché! Preto sme zozbierali rôzne testy mixérov, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorý z týchto mixérov, určite získate kvalitný produkt. Vyhnete sa modelom, ktoré by vás sklamali.

Najlepšie stolové mixéry

Najlepšie tyčové mixéry (ponorné)

Najlepšie ručné mixéry (šlahače)

Krátke recenzie

G21 Perfect Smoothie Vitality

G21 Perfect Smoothie Vitality je kvalitný a výkonný multifunkčný mixér. Zvládne namixovať akýkoľvek druh potravy s vynikajúcim výsledkom. Obrovský výkon a nože so 6 čepeľami vám zaručia, že tento mixér zvládne okrem mixovania, miešania aj drvenie a sekanie. Stane sa vašim výborným pomocníkom ak ste vyznávačom RAW stravy. Technológia výroby nožov z nerezovej nehrdzavejúcej ocele zaručuje minimálne alebo žiadne zachytávanie pachov z potravín. Výborný systém rozloženia nožov napomáha k drveniu tvrdších surovín, ako sú orechy. Motor dosahuje výkon až 1680 W s rýchlosťou 32 000 ot./ min.Milovníkov zdravej výživy a užívateľov, ktorý si potrpia na vysokú kvalitu tento vynikajúci multifunkčný mixér zaručene nesklame.Ďalšou možnou alternatívou alebo konkurentom by tomuto mixéru mohol byť aj výborný model Catler BL 8011.

Delimano Nutribullet NB – 101S

O tomto výbornom stolovom mixéri ste určite už nejaké informácie zachytili. Vďaka reklamnej kampani má vyhradený čas v televízii, kde nás o jeho výhodách presviedčajú. Ale je to naozaj tak, alebo ide iba o dobrý marketingový trik? Musíme uznať, že tento krát môžete reklame veriť. Tento stolový Smoothie mixérNutribullet NB – 101Sje výborným pomocníkom, ktorý vám uľahčí prípravu vašich obľúbených zdravých nápojov. Jednoduchá obsluha bez zbytočných nastavovaní jediným tlačidlom. Pekný moderný dizajn a kvalitné spracovanie spolu s odolnou čepeľou z nerezovej ocele vám naozaj zabezpečia bezproblémové a pohodlné používanie. Tento model má výkon 600 W a spolu s otáčkami v rozsahu 20 000 až 23 000 ot./ min. vám nebudú robiť problémy ani tvrdšie kusy zeleniny. Určite výborná voľba hlavne v rámci prípravy vysoko výživných nápojov.

Bosch MSM 67140

Výborný pomocník do kuchyne za dostupnú cenu je ponorný mixér Bosch MSM 67140. So štíhlym dizajnom, ale vysokým výkonom 750 W a tichým bezvibračným motorom, voličom otáčok s 12 rýchlosťami a transparentnou mixovacou nádobouvás určite nesklame. Za príjemnú cenu získate nielen tichý kvalitný mixér, ktorý sa vďaka ergonómii rukoväte výborne drží ale aj bohaté príslušenstvo.

Kenwood SB 055

Za zmienku stojí určite aj zástupca z radov veľmi populárnych Smoothie mixérov. Je ich na trhu nespočetné množstvo a práve model Kenwood SB 055 patrí k najobľúbenejšiemu mixéru medzi užívateľmi. V balení nájdete dve odnímateľné nádobky s objemom 0,5 litra a dve viečka s otvorom na pitie, čím sú vhodným partnerom na cestovanie. Ostré nerezové čepele rozdrvia aj tvrdšie ovocie, či zeleninu. Bezpochyby oceníte aj bezpečnostné prvky, ako protišmykové nožičky a bezpečnostný uzatvárací systém Interlock. O dokonalé rozmixovanie potravín sa postarajú dve rýchlosti a pulzný spínač. Plusom je celková rozobrateľnosť a možnosť umývania aj v umývačke riadu.

Tefal HT 6101

Ak hľadáte šikovný mixér, ktorý za výbornú cenu poslúži, ako ponorný aj akomixér na šľahaniehnetenie ja ručný mixér Tefal HT 6101 dobrá voľba. Okrem mixovanie nápojov, omáčok a polievok zvládne vďaka dvom metličkám na šľahanie aj šľahačku a oceníte ho aj pri hnetení. V tom vám pomôžu dva hnetacie háky. Všetko má tento model vo výbave plus nádobku a odmerku s objemom 0, 6 l. Ľahká obsluha, dobrý výkon v pomere k cene a bohatá výbava s dostatočným výkonom 500 W. Kladom je aj nastaviteľnosť požadovanej rýchlosti výkonu v 5 stupňoch. Ďalším plusom je nízka hmotnosť a jednoduché čistenie, odoberateľné metličky a háky je možné umývať aj v umývačke riadu. Za výbornú cenu získate skvelého domáceho pomocníka.

Catler KM 8011

Náš špeciálny tip patrí kvalitnému výrobku od výborného výrobcu Catler. Podstatne vyššia cena plne zodpovedá kvalite a výkonu tohto profesionálneho mixéru.Technológia planetárneho mixovania pracuje na princípe, že hlava mixéra zabezpečuje rotáciu nástavca po vnútornom obvode nádoby, zatiaľ čo nástavec rotuje v opačnom smere okolo svojej osi. Tento systém prispieva k dôkladnému a rovnomernému spracovaniu potravín. Určite oceníte elektronické ovládanie a funkciu prerušenia. Celkovo až 12 stupňov rýchlostí má tento mixér a tie sa zobrazujú na rýchlostnom LED ukazovateli. Jednotlivé stupne majú na starosti rýchle a efektívne spracovanie rôznych prísad. Elektronická regulácia zaisťuje konštantné otáčky motora bez ohľadu aké množstvo potrebujete spracovať. Výborná funkcia prerušenia vám umožní bez problémov prerušiť chod mixéra pre rýchlu kontrolu bez toho, aby ste museli spotrebič vypínať. Bohatá výbava je samozrejmosťou a nechýba ani tepelná ochrana motora, kedy tepelný senzor zaznamenáva teplotu motora a pri prekročení kritickej teploty sa prístroj vypne. Cena je vyššia ale tento mixér je jedným z najlepších na našom trhu.

Ako vybrať mixér

  • Tyčový alebo aj ponorný mixér pre rýchle rozmixovanie zeleniny v polievke a prípravu omáčok alebo detskej výživy.
  • Ručný šľahač s metličkamialebo hnetacími hákmivám zase pomôže pre vyšľahanie bielkov alebo šľahačky, prípadne pri hnetení cesta.
  • Stolný Smoothie mixér si poradí aj s nasekaním zeleniny pre zdravý výživový nápoj.

Vždy záleží pri výbere na tom, či viac pečiete alebo varíte. Potrebujete mixér pre prípravu pokrmov pre malé deti alebo milujete zdravé Smoothie? Ak už máte predstavu na akú prípravu mixér najčastejšie využijete pozrime sa, ktoré parametre sú pri výbere dôležité.

Dôležité parametre

Príkon motora - Nie každý mixér má dostatočný výkon na sekanie tvrdších potravín, preto dobre zvážte či vám postačí nižší výkon okolo 350 W alebo chcete bez problémov upravovať rôznu škálu potravín s vysokým výkonom okolo 800- 1 400 W.

Materiál a hmotnosť - Ak vyberáte stolový mixér je vhodné aby bol ťažší a stabilný na ploche. Pri tyčovom je práve výhodnejšiedržať v ruke ľahší mixér. Určite sa prizrite lepšie aj celkovému spracovaniu, materiálom a hlavne na materiál nožov, ktorý vydrží aj prácu s tvrdšími potravinami.

Bezpečnosť - Bezpečnostná poistka, pogumované alebo prísavne nožičky pri stolovom mixéri ako aj pogumovanie rukoväte tyčového mixéri stojí za zváženie pri výbere.

Dĺžka prívodného kábla - Samozrejme že aj dĺžka kábla je jedným z faktorov, ktorý môže pri pohodlnej obsluhe mixéru zavážiť. Určite si vyberte dostatočne dlhý kábel aby ste sa vyhli rôznym predlžovacím káblom vo vašej kuchyni.

Doplnky a hlučnosť - Potešia rôzne nádoby navyše, cestovné nádoby ako aj dostatočná veľkosť základnej nádoby, variabilita mixéru s prídavnými nožmi alebo metličkami. Na hlučnosť sa zameriavať až tak nemusíte, veď ktorý mixér vám nenarobí hluk.

Vaše hodnotenie:
(88.8%)

Obľúbené produkty


Komentáre

23/10/2018 09:13
Kovalickova

super mixer ma momentakne nasa mamka - kupila si na kuline Artisan v takej bordovej farbe a maká jak drak..neskúsili by ste ohodnotiť aj ten ? Mna by technická stránka zaujímlaa.. Ďakujem a možno by to pritiahlo aj iné baby

31/05/2018 23:28
Eva

pridala by som orava rm-2000 ten mame doma a je uplne super

26/06/2017 19:55
Lucinda

mojim oblubenym mixerom je klarstein herakles a po zvazeni parametrov,ktore uvadzate ako podstatne tak je na tom celkom slusne ;)

Pridať komentár