Okay.sk - skúsenosti a recenzia

Spoločnosť OKAY s.r.o. bola založená v Brne v roku 1994. Na slovenský trh vstúpila o osem rokov neskôr. Rozširovanie siete pobočiek prebieha naozaj raketovým tempom - v súčasnej dobe ich na území SR a ČR nájdete až 120. Zákazníci majú k dispozícií viac než 160 000m2 predajných plôch a služby odborne vyškoleného personálu.

Spoločnosť totiž kladie dôraz na to, aby mohla byť čo najbližšie ku svojmu zákazníkovi. Aj preto sa snaží neustále vyhľadávať nové a dostupnejšie priestory, v ktorých bude môcť plniť najnáročnejšie potreby svojich klientov. Cieľom tejto siete elektra je otvoriť ďalších 100 pobočiek. 

Na okay.sk nakúpite okrem širokej ponuky elektra aj nábytok. Eshop je držiteľom ocenenia Overený obchod roku 2016, ktorý udeľuje spoločnosť Pricemania.

Hodnotenie na heureka.sk

Elektronický obchod je na heureke hodnotený veľmi pozitívne. Najčastejšie uvádzané pozitíva sú výhodná cena, dostupnosť predajní, fakt, že sú pobočky otvorené aj cez víkend, možnosť osobného odberu, ochotný personál alebo aj to, že si môže zákazník tovar prezrieť naživo. 

Negatívnych reakcií nie je veľa. Často sa však spomína nevhodné usporiadanie predajne, nedostatok personálu na predajni, nedostatočná kvalifikovanosť predajcov, nedostupnosť tovaru alebo vyššia cena produktov na kamennej predajni (v porovnaní s eshopom). 

3 dôvody, prečo radšej nakúpiť cez eshop

  • na eshope zákazník nájde niekoľkonásobne viac položiek ako na predajni
  • eshop má oproti predajniam výhodnejšie ceny
  • zákazník môže nakupovať kedykoľvek: 24 hodín denne, 365 dní v roku

Doprava elektra do 50 kg za vynikajúcu cenu

Okay.sk je jedným z mála eshopov, ktorý vám dovezie aj ťažšie kusy elektra (do 50 kg) za naozaj výbornú cenu (aktuálne 4,40 €). Zákazník samozrejme môže využiť aj možnosť osobného odberu vo vybranej predajni, pričom si môže vybrať z dvoch typov odberu - Express (dodanie elektra do 1 - 2 pracovných dní,  manipulačný poplatok aktuálne 5,00 € - 24,20 €) alebo Štandard (2 - 4 pracovných dni, manipulačný poplatok aktuálne 0,99 € - 1,99 €). 

K osobnému odberu Štandard získa zákazník zľavový kupón vo výške 1,50 €, ktorý si môže uplatniť pri nákupe nad 5,00 €. 

Spoločnosť Okay umožňuje využívať jeden zo 4 druhov platby - v hotovosti (na predajni), platba na dobierku pri preberaní tovaru (spoplatnená sumou 2 €), bankový prevod a nákup na splátky.

Zákazníci môžu využiť aj akciu Doprava zdarma, ktorú eshop pravidelne ponúka.

Naša testovacia objednávka

Eshop sme sa rozhodli otestovať objednávkou tabletu. Už pri druhom kroku nákupného procesu sme boli milo prekvapení dopravou zdarma - na webovej stránke sme totiž nepostrehli informácie o prebiehajúcej akcií na dopravu. V zhrnutí objednávky sme mali možnosť priplatiť si dodatočné služby - rozšírenie záruky a poistenie proti krádeži a rozbitiu.

Po odoslaní objednávky nám bol okamžite doručený info mail s jej zhrnutím. Objednávku sme odoslali vo večerných hodinách, keďže bol však tovar skladom, tablet bol na ďalší deň vyexpedovaný a nasledujúci pracovný deň aj doručený. Tovar bol v balíku dostatočne ochránený pred poškodením, bol kompletný a funkčný. Služby eshopu okay.sk teda môžeme z vlastnej skúsenosti hodnotiť ako pozitívne.

Hodnotenie článku:
(81.6%)

Pridať komentár