Najlepšie eliptické trenažéry 2018 - Veľký test a porovnanie

Eliptický trenažér alebo crossový trenažér je veľmi efektívny fitness stroj na precvičovanie celého tela. Práve elipsovitý pohyb pri cvičení na tomto stroji zaisťuje dokonalé zapojenie celého tela a zameriava sa na väčšiu skupinu svalov. Výhodou je, že nezaťažuje kĺby a je vhodný aj pre seniorov. Eliptický trenažér využijete pri zdokonaľovaní postavy, chudnutí, zvyšovaní kondície aj v rámci rehabilitácie.

Dnešný trh ponúka desiatky modelov a nie vždy je jednoduché vybrať si. Práve preto vám prinášame porovnávací test, ktorého výsledkom je rebríček tých najlepších eliptických trenažérov. Zozbierali sme porovnania, recenzie a testy eliptických trenažérov. Všetko sme spojili, vyhodnotili a výsledkom je nasledovný rebríček TOP modelov dostupných na našom trhu.

 

Najlepšie elitpické trenažéry

MiestoModelHodnotenieRecenzie
1. inSPORTline Caracas Najlepšie Zobraziť produkt
2. Hammer CROSSLIFE XTR Najlepšie Zobraziť produkt
3. FINNLO Tivon II Najlepšie Zobraziť produkt

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

inSPORTline SEG-EG-7502

Tento model patrí do profesionálnej rady modelov pre komerčné využitie. Jeho masívna konštrukcia ho predurčuje na každodenné používanie a náročný tréning.Novým moderným dizajnom s predlženým rámom zaujme na prvý pohľad. Cvičenie na ňom si užijete ako v profesionálnej posilňovni. Cenovo síce patrí do vyššej triedy, ale ak sa rozhodnete, že to myslíte s cvičením vážne s týmto strojom ste na dobrej ceste. inSPORTline SEG-EG 7502 má kvalitné spracovanie všetkých dielov, nosnosť 180 kg, záťažové koleso o hmotnosti 8 kg so 16 - timi úrovniami odporu a bohatú funkčnú výbava. Protišmykové nášľapné plochy s výbornou dĺžkou kroku 48 cm budú vyhovovať každému. Výrobca osadil tento model kvalitnými klznými ložiskami. Merania tepovej frekvencie prebieha za pomoci snímačov v rukovätiach a s hrudným pásom, ktorý je vo výbave. Model obsahuje moderný prehľadný LCD displej s modrým podsvietením a 20 timi programami, z toho 1 manuálny program a 4 programy podľa aktuálnej tepovej frekvencie. Veľkou výhodou je zobrazenie až 9 meraných údajov permanentne na displeji. Nechýbajú transportné kolieska, čo však vidíme ako menšie mínus je, že trenažér nejde sklopiť pre prípadné uskladnenie. Ide o veľmi kvalitný profesionálny trenažér a ak máte dostatočný rozpočet a vhodné miesto na takýto špičkový stroj je výbornou voľbou.

 

MASTER EC100 Ergometr

Ďalší z profesionálnych strojov vhodný aj pre domáce cvičenie pre najnáročnejších užívateľov je MASTER EC100 Ergometer s predným pohonom . Skvelá ergonómia vychádza z výnimočne dlhého a hladkého kroku, dlhých pedálov a pohyblivých ramien. Kvalitná konštrukcia, stabilný rám a vysoko kvalitné materiály všetkých časti zaručujú komfortné cvičenie. Záťažové koleso ma hmotnosť až 13, 5 kg čo a 40 úrovní odporu, čo sú vynikajúce parametre. Výrobca použil strojové ložiská vo všetkých pohyblivých častiach. Nechýbajú transportné kolieska a dokonca ventilátor pre osvieženie pri cvičení. Prehľadný displej s množstvom funkcií a samozrejmosťou je okrem snímania tepovej frekvencie v rukovätiach aj možnosť s kvalitným hrudným pásom Polar, ktorý je vo výbave. Nosnosť je 150 kg a dĺžka kroku 50cm, takže vhodné pre viacerých užívateľov v rodine rôznej výšky. Znova však musíme upozorniť na vyššiu cenu, ale tá je adekvátna kvalite a bohatej funkčnej výbave.

Tunturi GO Cross Front GO 50

V trochu nižšej cenovej hladine nájdete na trhu výborný eliptický trenažér s profesionálnymi funkciami Tunturi GO Cross Front GO 50 z dielne fínskeho výrobcu. Znova po konštrukčnej stránke je kvalita na vysokej úrovni a dizajn je celkom vydarený. Dĺžka kroku je 50cm, čo je môžeme iba pochváliť a nosnosť je 135 kg. Vďaka zotrvačníku umiestnenému vpredu, simulujete podobný pohyb ako beh na lyžiach. Snímač tepovej frekvencie je v rukovätiach, bohužiaľ hrudný pás si už musíte dokúpiť. Aj tento eliptický trenažér čo sa týka funkčnosti je na tom výborne a za podstatne nižšiu cenu, ako predchádzajúce modely.

inSPORTline inCondi ET600i

Ak vám vyhovuje predsa len trochu menši eliptický trenažér pre domáce využitie s výbornými parametrami je na trhu aj model inSPORTline inCondi ET600i. Jedná sa o elektronicky ovládaný eliptical s 8 kg záťažovým kolesom v zadnej časti. Systém BeltDrive zaisťujúci tichý a plynulý chod. Nechýba množstvo programov a možnosť prepojenia s aplikáciou iConsole+vo vašom tablete alebo mobilnom telefóne s Androidom alebo iOS.Overený kvalitný výrobca, ktorý má fitness stroje vo vysokej kvalite s výborným servisom a nadštandardnou zárukou.

 

Výborný pomer výkon/ cena

inSPORTline Atlanta

Vo výbornom pomere výkon a cena sa trhu úspešne predáva kvalitný eliptický trenažér inSPORTline Atlanta. Ako jeden z najobľúbenejších fitness prístrojov získal ocenenie produkt roka 2015 na základe spokojnosti užívateľov. Kvalitná pevná konštrukcia má nosnosť 150 kg. Záťažové koleso s hmotnosťou 9 kg disponuje 16 úrovniami odporu. Tento stroj ľahko premiestnite vďaka transportným kolieskam a nechýba ani vyrovnávací systém MicroShift v prípade nerovnosti podlahy. Meranie tepovej frekvencie pomocou snímača v rukovätiach môžete obohatiť aj na meranie hrudným pásom, ktorý je výbave. Počítač umiestnení vpredu na ráme zobrazuje bohaté množstvo meraných údajov a nechýba dokonca ani meranie teploty v miestnosti. Bohužiaľ nezobrazuje všetky aktuálne údaje súčasne, čo je asi také menšie mínus. Tento trenažér spĺňa všetky požiadavku na kvalitný domáci tréning a určite nesklame.

Spokey Marcia

Vďaka výbornej cene boduje v rebríčku predaja model Spokey Marcia. Ide o jednoduchší eliptický trenažér v kvalitnom prevedení a s dostatočnými funkciami precvičenie v domácnosti. Nosnosť má 120 kg a hmotnosť záťažového kolesa je 6 kg so 16 stupňami záťaže. Snímač tepovej frekvencie je integrovaný v riadidlách. Jednoduchý počítač zobrazuje čas, vzdialenosť, rýchlosť, počet spálenýchkalórii, pulz, scan, recovery, HRC, WATT. K dispozícii je 12 programov plus jeden manuálny. Tento model je na trhu vo výbornom pomere výkon, funkcie a cena. Ak neočakávate nejaký nadštandard vo funkciách je to dobrá voľba.

 

Ako vybrať eliptický trenažér

Eliptické trenažéry delíme podľa brzdného systému

Eliptický trenažér s magnetickým brzdným systémom

Jeden z najrozšírenejších systémov, kde odpor pri šliapaní vytvára permanentný magnet, ktorý svojou polohou k zotrvačníku mení brzdný účinok.

Eliptický trenažér s elektromagnetickým brzdným systémom (indukčný)

Pri tomto trenažéri je brzdný prvok tvorený cievkou, ktorej veľkosť napätia a prúdu a teda aj veľkosť indukovaného magnetického poľa riadi počítač. Elektromagnet brzdí v rôznej intenzite zotrvačník. Dokáže tak pracovať pri veľmi vysokej záťaži.

Eliptický trenažér s páskovou brzdou

Takýto trenažér už nájdete len ojedinele pri lacnejších modeloch.

 

Dôležité parametre

Nosnosť a veľkosť rámu, dĺžka kroku

Pri výbere si overte pevnosť, stabilitu a kvalitu spracovania, ako aj materiál stroja. Jeho nosnosť a odporučenú výšku cvičenca. Dĺžku nášľapnej plochy a parameter, ktorý udáva dĺžku kroku. Musíte brať do úvahy dĺžku vášho priemerného kroku. Aj pri nižšej postave je dobré voliť eliptický trenažér aspoň s dĺžkou kroku 40 - 50 cm.

Ovládanie záťaže

Môže byť manuálne ovládanie, kde si záťaž sami nastavíte na displeji počítača a elektronický systém ovládania, kedy sa automaticky mení záťaž v priebehu šliapania. Automatické systému dokážu meniť záťaž na základe nastaveného programu alebo upraviť intenzitu na základe aktuálnej tepovej frekvencie.

Záťažové koleso

Pri výbere je hmotnosť dôležitá pre kvalitu a intenzitu tréningu. Je lepšie vyberať ťažšie kolesá, ktoré zaručujú plynulejší a vyrovnanejší chod a tým aj efektívnejší tréning. Hmotnosť sa pohybuje od4 -10 kg.

Stredové uloženie

Šliapací stred nájdete pri trenažéroch v dvoch variantoch. Ložiskový, ktorý je kvalitnejší a má dlhšiu životnosť a miskový.

Ďalšími parametrami, ktoré si preverte sú, systém merania tepovej frekvencie, počítač a jeho funkcie, možnosť pripojenia k PC. Možnosti manipulácie, či obsahuje eliptický trenažér transportné kolieska. Určite sa informujte o záruke, servise a dostupnosti náhradným dielov na trhu.

Vaše hodnotenie:
(89.8%)

Obľúbené produkty


Komentáre

25/01/2018 10:02
SpotrebitelskyTest

Dobrý deň, Momentálne sa testujú výrobky aj vašich uvedených značiek.
Žiaľ ešte nie sú doplnené a aktualizované recenzie. Budú čoskoro.
Zatiaľ môžete vidiet ponuku značiek napr. na eshope https://www.spotrebitelskytest.sk/viac/fitness-store

25/01/2018 09:51
Jozo

Prepacte, ale toto je aky ubohy test, celkovo insportline nie je ani trieda, skor podtrieda a vyhodnocujte naj z podtriedy :) ... jkde je technogym, nordictrack, cybex, lifefitness, precor? nikde, lebo hodnotite len lowcost Cinu :)))

Pridať komentár