Test eliptických trenažérov - najlepšie modely 2017

Eliptický trenažér alebo crossový trenažér je veľmi efektívny fitness stroj na precvičovanie celého tela. Práve elipsovitý pohyb pri cvičení na tomto stroji zaisťuje dokonalé zapojenie celého tela a zameriava sa na väčšiu skupinu svalov. Výhodou je, že nezaťažuje kĺby a je vhodný aj pre seniorov. Eliptický trenažér využijete pri zdokonaľovaní postavy, chudnutí, zvyšovaní kondície aj v rámci rehabilitácie.

Dnešný trh ponúka desiatky modelov a nie vždy je jednoduché vybrať si. Práve preto vám prinášame porovnávací test, ktorého výsledkom je rebríček tých najlepších eliptických trenažérov. Zozbierali sme porovnania, recenzie a testy eliptických trenažérov. Všetko sme spojili, vyhodnotili a výsledkom je nasledovný rebríček TOP modelov dostupných na našom trhu.

 

Najlepšie elitpické trenažéry

  1. inSPORTline SEG-EG-7502
  2. inSPORTline inCondi ET600i
  3. inSPORTline Atlanta

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

inSPORTline SEG-EG-7502

Tento model patrí do profesionálnej rady modelov pre komerčné využitie. Jeho masívna konštrukcia ho predurčuje na každodenné používanie a náročný tréning.Novým moderným dizajnom s predlženým rámom zaujme na prvý pohľad. Cvičenie na ňom si užijete ako v profesionálnej posilňovni. Cenovo síce patrí do vyššej triedy, ale ak sa rozhodnete, že to myslíte s cvičením vážne s týmto strojom ste na dobrej ceste. inSPORTline SEG-EG 7502 má kvalitné spracovanie všetkých dielov, nosnosť 180 kg, záťažové koleso o hmotnosti 8 kg so 16 - timi úrovniami odporu a bohatú funkčnú výbava. Protišmykové nášľapné plochy s výbornou dĺžkou kroku 48 cm budú vyhovovať každému. Výrobca osadil tento model kvalitnými klznými ložiskami. Merania tepovej frekvencie prebieha za pomoci snímačov v rukovätiach a s hrudným pásom, ktorý je vo výbave. Model obsahuje moderný prehľadný LCD displej s modrým podsvietením a 20 timi programami, z toho 1 manuálny program a 4 programy podľa aktuálnej tepovej frekvencie. Veľkou výhodou je zobrazenie až 9 meraných údajov permanentne na displeji. Nechýbajú transportné kolieska, čo však vidíme ako menšie mínus je, že trenažér nejde sklopiť pre prípadné uskladnenie. Ide o veľmi kvalitný profesionálny trenažér a ak máte dostatočný rozpočet a vhodné miesto na takýto špičkový stroj je výbornou voľbou.

 

MASTER EC100 Ergometr

Ďalší z profesionálnych strojov vhodný aj pre domáce cvičenie pre najnáročnejších užívateľov je MASTER EC100 Ergometer s predným pohonom . Skvelá ergonómia vychádza z výnimočne dlhého a hladkého kroku, dlhých pedálov a pohyblivých ramien. Kvalitná konštrukcia, stabilný rám a vysoko kvalitné materiály všetkých časti zaručujú komfortné cvičenie. Záťažové koleso ma hmotnosť až 13, 5 kg čo a 40 úrovní odporu, čo sú vynikajúce parametre. Výrobca použil strojové ložiská vo všetkých pohyblivých častiach. Nechýbajú transportné kolieska a dokonca ventilátor pre osvieženie pri cvičení. Prehľadný displej s množstvom funkcií a samozrejmosťou je okrem snímania tepovej frekvencie v rukovätiach aj možnosť s kvalitným hrudným pásom Polar, ktorý je vo výbave. Nosnosť je 150 kg a dĺžka kroku 50cm, takže vhodné pre viacerých užívateľov v rodine rôznej výšky. Znova však musíme upozorniť na vyššiu cenu, ale tá je adekvátna kvalite a bohatej funkčnej výbave.

Tunturi GO Cross Front GO 50

V trochu nižšej cenovej hladine nájdete na trhu výborný eliptický trenažér s profesionálnymi funkciami Tunturi GO Cross Front GO 50 z dielne fínskeho výrobcu. Znova po konštrukčnej stránke je kvalita na vysokej úrovni a dizajn je celkom vydarený. Dĺžka kroku je 50cm, čo je môžeme iba pochváliť a nosnosť je 135 kg. Vďaka zotrvačníku umiestnenému vpredu, simulujete podobný pohyb ako beh na lyžiach. Snímač tepovej frekvencie je v rukovätiach, bohužiaľ hrudný pás si už musíte dokúpiť. Aj tento eliptický trenažér čo sa týka funkčnosti je na tom výborne a za podstatne nižšiu cenu, ako predchádzajúce modely.

inSPORTline inCondi ET600i

Ak vám vyhovuje predsa len trochu menši eliptický trenažér pre domáce využitie s výbornými parametrami je na trhu aj model inSPORTline inCondi ET600i. Jedná sa o elektronicky ovládaný eliptical s 8 kg záťažovým kolesom v zadnej časti. Systém BeltDrive zaisťujúci tichý a plynulý chod. Nechýba množstvo programov a možnosť prepojenia s aplikáciou iConsole+vo vašom tablete alebo mobilnom telefóne s Androidom alebo iOS.Overený kvalitný výrobca, ktorý má fitness stroje vo vysokej kvalite s výborným servisom a nadštandardnou zárukou.

 

Výborný pomer výkon/ cena

inSPORTline Atlanta

Vo výbornom pomere výkon a cena sa trhu úspešne predáva kvalitný eliptický trenažér inSPORTline Atlanta. Ako jeden z najobľúbenejších fitness prístrojov získal ocenenie produkt roka 2015 na základe spokojnosti užívateľov. Kvalitná pevná konštrukcia má nosnosť 150 kg. Záťažové koleso s hmotnosťou 9 kg disponuje 16 úrovniami odporu. Tento stroj ľahko premiestnite vďaka transportným kolieskam a nechýba ani vyrovnávací systém MicroShift v prípade nerovnosti podlahy. Meranie tepovej frekvencie pomocou snímača v rukovätiach môžete obohatiť aj na meranie hrudným pásom, ktorý je výbave. Počítač umiestnení vpredu na ráme zobrazuje bohaté množstvo meraných údajov a nechýba dokonca ani meranie teploty v miestnosti. Bohužiaľ nezobrazuje všetky aktuálne údaje súčasne, čo je asi také menšie mínus. Tento trenažér spĺňa všetky požiadavku na kvalitný domáci tréning a určite nesklame.

Spokey Marcia

Vďaka výbornej cene boduje v rebríčku predaja model Spokey Marcia. Ide o jednoduchší eliptický trenažér v kvalitnom prevedení a s dostatočnými funkciami precvičenie v domácnosti. Nosnosť má 120 kg a hmotnosť záťažového kolesa je 6 kg so 16 stupňami záťaže. Snímač tepovej frekvencie je integrovaný v riadidlách. Jednoduchý počítač zobrazuje čas, vzdialenosť, rýchlosť, počet spálenýchkalórii, pulz, scan, recovery, HRC, WATT. K dispozícii je 12 programov plus jeden manuálny. Tento model je na trhu vo výbornom pomere výkon, funkcie a cena. Ak neočakávate nejaký nadštandard vo funkciách je to dobrá voľba.

 

Ako vybrať eliptický trenažér

Eliptické trenažéry delíme podľa brzdného systému

Eliptický trenažér s magnetickým brzdným systémom

Jeden z najrozšírenejších systémov, kde odpor pri šliapaní vytvára permanentný magnet, ktorý svojou polohou k zotrvačníku mení brzdný účinok.

Eliptický trenažér s elektromagnetickým brzdným systémom (indukčný)

Pri tomto trenažéri je brzdný prvok tvorený cievkou, ktorej veľkosť napätia a prúdu a teda aj veľkosť indukovaného magnetického poľa riadi počítač. Elektromagnet brzdí v rôznej intenzite zotrvačník. Dokáže tak pracovať pri veľmi vysokej záťaži.

Eliptický trenažér s páskovou brzdou

Takýto trenažér už nájdete len ojedinele pri lacnejších modeloch.

 

Dôležité parametre

Nosnosť a veľkosť rámu, dĺžka kroku

Pri výbere si overte pevnosť, stabilitu a kvalitu spracovania, ako aj materiál stroja. Jeho nosnosť a odporučenú výšku cvičenca. Dĺžku nášľapnej plochy a parameter, ktorý udáva dĺžku kroku. Musíte brať do úvahy dĺžku vášho priemerného kroku. Aj pri nižšej postave je dobré voliť eliptický trenažér aspoň s dĺžkou kroku 40 - 50 cm.

Ovládanie záťaže

Môže byť manuálne ovládanie, kde si záťaž sami nastavíte na displeji počítača a elektronický systém ovládania, kedy sa automaticky mení záťaž v priebehu šliapania. Automatické systému dokážu meniť záťaž na základe nastaveného programu alebo upraviť intenzitu na základe aktuálnej tepovej frekvencie.

Záťažové koleso

Pri výbere je hmotnosť dôležitá pre kvalitu a intenzitu tréningu. Je lepšie vyberať ťažšie kolesá, ktoré zaručujú plynulejší a vyrovnanejší chod a tým aj efektívnejší tréning. Hmotnosť sa pohybuje od4 -10 kg.

Stredové uloženie

Šliapací stred nájdete pri trenažéroch v dvoch variantoch. Ložiskový, ktorý je kvalitnejší a má dlhšiu životnosť a miskový.

Ďalšími parametrami, ktoré si preverte sú, systém merania tepovej frekvencie, počítač a jeho funkcie, možnosť pripojenia k PC. Možnosti manipulácie, či obsahuje eliptický trenažér transportné kolieska. Určite sa informujte o záruke, servise a dostupnosti náhradným dielov na trhu.

Vaše hodnotenie:
(89.4%)

Obľúbené produkty


Pridať komentár