Najlepšie stolné počítače 2024 – recenzie, test, porovnanie

Že stolné počítače už šli do dôchodku? Kto je o tom presvedčený, bude možno prekvapený, no počítačové zostavy sú stále žiadaným tovarom. Práve v prípade firiem, pre ktoré je typická práca s počítačom, sú najviac využívané počítačové zostavy. Neexistuje najlepší počítač na svete, no stolné počítače stále sú a aj budú pre mnohých voľbou číslo jedna. Ako vybrať počítač do domácnosti? Ktoré parametre sú najdôležitejšie? Poradíme vám a takisto sme pre vás pripravili test konkrétnych stolných počítačov.

Ako vybrať stolný počítač?

A prečo sa stolné počítače na trhu stále držia? Ich výhodou je možnosť upgradov a vylepšení. Ak máte dostatočne výkonný procesor, no grafická karta už je za zenitom, nie je problém grafiku vymeniť, zväčšiť hard disk alebo pamäť RAM. Okrem toho sú však vhodné na bežné účely pre domácnosť, kancelársku prácu, herné účely a takisto náročnú profesionálnu činnosť (grafici, architekti, strihači, filmári...). Najdôležitejšia je pri výbere predovšetkým voľba správnych komponentov a vedomosť o tom, čo presne daný komponent zabezpečuje.

Potrebné je myslieť na to, na aký účel má počítačová zostava slúžiť. Budete ho využívať na kancelárske, profesionálne alebo herné účely? Musíte mať vedomosť o tom, aký procesor, základnú dosku, operačnú pamäť alebo veľkosť pevného disku budete potrebovať. Iné nároky na výkon počítača má niekto, kto surfuje hodiny po internete a iné grafik, ktorý využíva na prácu extrémne graficky náročné programy. Tu je váš sprievodca výberom stolného počítača.

Najlepšie stolné počítače

Názov Hodnotenie Detail
Lynx Challenger 10462851   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTA Zobraziť produkt
Apple iMac MJV93SL/A   ✔   DOBRÉ RECENZIE Zobraziť produkt
Alza GameBox Alder i5   ✔   NAJPREDÁVANEJŠIE Zobraziť produkt
HAL3000   ✔   DNES V AKCII Zobraziť produkt

Základné delenie stolných počítačov podľa účelu

V rámci tohto delenia budeme počítače rozdeľovať do kategórií podľa účelu ich používania. Ako sme už vyššie spomínali, výber počítača je potrebné podmieniť účelu a požiadavkám, ktoré na stolný počítač máte. Iné nároky budete klásť na herné PC zostavy, na stolný počítač do domácnosti, kancelárie a iné zasa na profesionálne účely. Aké je teda základné delenie stolných počítačov?

Počítač do domácnosti

V prípade, že sa do domácnosti žiada stolný počítač, ide o základné počítačové zostavy. Ak teda máte štandardné nároky, ktoré súvisia s prehliadaním internetu, prezeraním fotiek, pozeraním filmov, videí a nepotrebujete veľa výkonu na hranie graficky náročných hier, ide o pomerne lacné PC zostavy. Nie je potrebné riešiť žiadne PC zostavy na mieru a bez problémov si vystačíte so základným výkonom. Stolný počítač do domácnosti má byť predovšetkým voľnočasovou aktivitou pre členov domácnosti a zároveň komunikačný či príležitostne pracovný nástroj.

Stolný počítač do domácnosti

Kancelárske počítače

V rámci kategórie kancelárskych počítačov budeme opäť hovoriť o menej náročných zariadeniach, ku ktorých práci nie je potrebný žiadny extrémny výkon. Podstatné je, aby boli tiché, úsporné a neprehrievali sa, pretože je predpoklad, že budú zapnuté dlhé hodiny. Zamerať sa je potrebné predovšetkým na aktuálny operačný systém (v prípade firmy – firemná verzia) a procesor s adekvátnym výkonom. Kancelárske počítače sú prioritne používané na korešpondenčné účely, písanie či prípadné surfovanie na internete.

Profesionálne počítače

Kategória profesionálnych počítačov je s ohľadom na niektoré komponenty veľmi náročná. Výkon takéhoto počítača v mnohom závisí od toho, na aký konkrétny – profesijný účel má byť určený. Najčastejšie je nutné myslieť na výkonný procesor a kvalitnú grafickú kartu, ako aj operačnú pamäť RAM. Takéto počítače na prácu najčastejšie využívajú grafici, strihači videí, ktorí zaťažujú počítač renderovaním rôznych graficky náročných projektov.

Herné počítače

Gameri (hráči hier), milovníci počítačových hier alebo dokonca hráči, pre ktorých je hranie hier živobytím, vedia, že herné PC zostavy si vyžadujú vysoký výkon. Zároveň ide na trhu s počítačmi o najdrahšie druhy počítačov. Dôležité je, aby všetko komponenty mali čo najvyšší výkon a zároveň dokázali byť vzájomne kompatibilné. Herné počítače, často pracujú v záťaži aj celé dni bez vypnutia, a preto je potrebné riešiť i efektívne chladenie, keďže produkujú veľké množstvo tepla. Bežné je u nich dokonca chladenie vodou. Množstvo hráčov si takisto potrpí na dizajn hernej zostavy a skrine. Typické sú špecifické tvary herných skríň, farby alebo estetické LED podsvietenie. Herné počítače sú stavané na maximálny výkon.

Herný stolný počítač

Špeciálne delenie stolných počítačov podľa konštrukcie

V tomto prípade je základnou podmienkou delenia konštrukčné riešenie počítača. Hoci ide o menej bežné kategorizovanie, v niektorých prípadoch nie je na škodu vedieť, že okrem tradičného riešenia stolového počítača, ktoré jadro je v skrini, môže ísť takisto o čoraz populárnejšiu konštrukciu All-in-one alebo Mini PC.

Tradičná konštrukcia, ktorej sa inak hovorí desktop je presne tým riešením, ktoré je najbežnejšie. Ide o počítačovú skriňu, ktorá sa najčastejšie umiestňuje pod stôl alebo je jeho súčasťou. Prípadne sa umiestňuje priamo na stôl. Jej nevýhodou sú určite väčšie rozmery a teda fakt, že zaberie viac miesta. Zároveň je však počítačová zostava tohto druhu najmenej náročná na údržbu.

Druhým konštrukčným riešením je stolný počítač All-in-one PC. Toto riešenie je priestorovo najefektívnejšie, keďže ide o jeden monitor, ktorý obsahuje všetko, čo treba a používateľ používa maximálne externú klávesnicu, myš či audio sústavu. S ohľadom na pomer výkonu a ceny, v prípade desktopov však ťahajú all-in-one za kratší koniec. Ak nerátame tie najdrahšie modely. Toto riešenie nie je príliš orientované na hráčov ani na úplne bežné používanie, ale skôr na segment profesionálov, ktorí presne vedia, prečo takéto riešenie vyžadujú.

Jedným z riešení sú aj Mini PC. Ide o menšie desktopy, ktoré je možné jednoduchšie prenášať. Treba si však otvorene povedať, že v takom prípade je lepšou voľbou notebook. No Mini PC sú cenovo dostupné, majú však nižší výkon a vo väčšine prípadov sa využívajú na pripojenie k televízoru alebo iným multimédiám.

Procesor CPU

Práve tento komponent určuje v najväčšej miere výkon počítača. Procesor by sa dal označiť za akýsi motor celého počítača. Je dôležité vedieť, že čím máte výkonnejší a modernejší procesor, tým menej obmedzení vás pri jeho užívaní čaká. Poradí si s náročnejšími aplikáciami a pracuje omnoho rýchlejšie. Podstatné je pri procesore všímať si jeho frekvenciu a počet jadier procesora.

Mini PC/malý stolný počítač

Frekvencia procesora je tým hlavným faktorom, ktorý ovplyvňuje jeho výkon. Predstavte si, že v čím väčšej frekvencii procesor pracuje, tým vyšší výkon dáva. Frekvencia sa udáva v GHz. Druhým podstatným údajom je spomínaný počet jadier. Prirodzene, čím viac jadier PC zostava má, tým môže byť výkonnejšia. Pre bežné používanie či na kancelársku prácu postačí procesor s dvoma jadrami, no bežné sú dnes aj štyri, šesť a viac jadrové CPU zostavy. Predovšetkým, čo sa týka hráčskych počítačov.

Ktoré procesory sú najlepšie?

To je otázka, na ktorú by vám zrejme každý IT odborník odpovedal inak. Pomôcť si však môžete tzv. Benchmark testom, ktoré podrobujú testovaniu mnohé procesory a priraďujú im skóre. Čím vyššie skóre, tým vyšší výkon. Medzi najrozšírenejších výrobcov procesorov patrí bez pochyby spoločnosť Intel. Tá svoje procesory kategorizuje podľa účelu požívania takisto prirodzene podľa ich výkonu.

Najslabšie a cenovo najdostupnejšie procesory od Intel sú Celeron a Pentium, ktoré poslúžia na kancelársku prácu, surfovanie po internete a pozeranie filmov. Intel Core i3 takisto patria k tým základnejším. Najobľúbenejší je rad procesorov Intel Core i5. Zvládnu náročnejšie hry i aplikácie. V oblasti špičky sa nachádza procesor Intel Core i7 a najnovšie i Intel Core i9 – ktorý je vyslovene určený na prácu s grafickými programami a 3D vizualizácie či pre hráčov počítačových hier.

Druhým výrobcom, ktorý sa prezentuje úspešným vývojom procesorov, je firma AMD. Tá sa snaží niekedy viac – niekedy menej úspešne konkurovať práve spoločnosti Intel. Známe sú napríklad procesory AMD Athlon, ktoré sú výkonovo slabšie, no pre bežné účely postačujúce. Medzi lepšie patria procesory AMD A série a k špičke sa radia procesory AMD FX a AMD Ryzen, ktoré sú vôbec najvýkonnejšie procesory od výrobcu AMD.

Základná doska

Tá tvorí úplný základ počítača a bez nej žiadne z komponentov dohromady nedáte. Ak kupujete hotový poskladaný počítač, ktorý je výrobcom dimenzovaný, nič takéto riešiť nemusíte, pretože výrobca presne vie, či jednotlivé komponenty budú na danej základnej doske pracovať. Ak by ste však počítač skladali, musíte sa dobre uvedomiť, predovšetkým, ak od počítača vyžadujete vysoký výkon, že nie každá základná doska dokáže spolupracovať s každou grafikou, operačnou pamäťou alebo dokonca procesorom. Základné dosky majú preddefinované chipsety, ktoré určujú, čo je pre ne kompatibilné.

Základná doska stolného počítača

Operačná pamäť RAM

Pre chod operačného systému a samotného softvéru je nevyhnutné, aby počítač disponoval operačnou pamäťou. Do tejto operačnej pamäte – RAM ukladá počítač dočasne všetky dáta a úkony, ktoré sú na ňom vykonávané. Pre nenáročné používanie počítača pre domáce či kancelárske účely je dostatočná RAM 2 GB alebo 4 GB. Ak však máte spustených viac aplikácií či programov naraz, do toho ešte surfujete po internete a streamujete hudbu, bude to chcieť RAM aspoň 8 GB, ktorá je dnes pomerne bežná.

Samozrejme, na trhu sú aj RAM, ktoré sú určené pre náročnejšie programy pre profesionálne alebo herné účely. Výhodou operačnej pamäte je, že je u väčšiny moderných počítačov možné operačnú pamäť rozšíriť. V herných počítačoch je bežná operačná pamäť 16, 32 alebo až 64 GB. Potrebné je dávať pozor na kompatibilitu operačnej pamäte so základnou doskou. Používané sú pamäte DDR3 RAM a výkonnejšie DDR4 RAM.

Grafická karta

Bez nej by to veru nešlo. Radí sa k najdôležitejším komponentom, koniec koncov, ako väčšina komponentov v počítači, keďže jeden bez druhého by nedokázali takmer nič. Grafika počítača slúži na vizualizovanie procesov. Lacné PC zostavy vo väčšine prípadov disponujú integrovanou grafickou kartou, ktorá zvláda základné úkony a menej náročné aplikácie a programy. Lepšie je však mať grafickú kartu samostatne a prípadne zabezpečiť jej upgrade.

Pre hranie hier a spustenie náročnejších programov je však nutné, aby bol počítač vybavený samostatnou grafickou kartou, ktorá nie je integrovaná na základnej doske. Kvalitná a výkonná grafická karta je často najdrahším komponentom v počítači. Potrebné je pri konkrétnej grafike sledovať jej kompatibilitu a všímať si odporúčaný výkon procesora a zdroja. Ak chcete vedieť, ktoré grafické karty sú najlepšie, riadiť sa môžete opäť, ako v prípade procesorov, Benchmarkom. Čím väčšie skóre, tým lepšia grafická karta. V súčasnosti sú najznámejšími výrobcami grafických kariet Ati RadeonIntelGeForceQuadro alebo VIA.

Najlepšie grafické karty 2024 – recenzie, test, porovnanie

Najlepšie grafické karty 2024 – recenzie, test, porovnanie

Väčšina moderných CPU má integrované grafické jadro, pričom niektoré majú dostatočný výkon aj pre hranie starších hier. Nákupu grafickej karty sa však nevyhnete, hneď ako budete chcieť hrať novšie hry, prípadne pracovať s grafikou či videom. Ak sa v segmente grafických kariet dobre neorientujete, poradíme vám, akú grafickú kartu si vybrať a predstavíme aj zopár... Prečítať článok

Pevný disk – HDD/SSD

Ide o samotné úložisko, ktoré slúži pre trvalé ukladanie všetkých dát. Práve na pevnom disku sa ukladajú dokumenty, súbory, programy, aplikácie alebo hry. Čím viac súborov na pevnom disku budete mať, tým viac kapacity budete potrebovať. Pevný disk HDD môže mať v prípade stolových počítačov od 250 GB až po 2 TB a viac.

All-in-one PC

Spomenieme však aj SSD disky, ktoré sú v podstate nástupcom klasického pevného disku – HDD. Hlavný rozdiel je v rýchlosti ich čítania. Zatiaľ čo HDD funguje na mechanickom princípe, kde sa pohybujú súčiastky, SSD disk eliminuje nutnosť pohybu mechanických súčiastok, čím eliminuje riziko poškodenia, takisto je menej hlučný a predovšetkým, disponuje vyššou prenosovou rýchlosťou. Kombinácia HDD a SSD je najlepšou možnosťou. SSD disk je však oproti HDD drahšou alternatívou. Najbežnejšie sú SSD disky od 120 po 512 GB. Následne sú už ceny pomerne vysoké, no záleží to aj od vašich požiadaviek a náročnosti vašej peňaženky.

Zdroj

Tento komponent rozhodne netreba podceňovať. Od zdroja totiž závisí to, aby počítač dokázal utiahnuť všetky komponenty. Jeho výkon musí zodpovedať príkonu jednotlivých komponentov. Inak môže počítač vyhadzovať chybu. Hotové počítačové zostavy od renomovaných výrobcov majú tento prvok vyriešený, no pri skladaní PC zostavy by ste na tento faktor mali dávať pozor. Inak dokonca hrozí poškodenie niektorých komponentov. Veľkou pomôckou môžu byť odporúčania výrobcu grafickej karty. Pri tomto komponente výrobca často udáva, aká je potrebná účinnosť zdroja. Do zdroja rozhodne odporúčame investovať. Nekvalitný zdroj v prípade výkonnejších počítačov, môže napáchať nemalé škody.

Chladenie počítača

Stolné počítače majú svoj typický akustický prejav. Niektoré výraznejší, iné menej. Do veľkej miery ovplyvňuje hlučnosť počítača i chladenie, resp. chladiaca sústava. Mnohé z komponentov sa prirodzene pri svojej aktivite zahrievajú a ich prehrievanie by mohlo mať fatálne následky pre celú počítačovú zostavu. Pre bežné chladenie sa využíva box chladiča – vzduchové chladenie (ventilátor), ktorý sa stará o štandardné chladenie, predovšetkým procesora, ale i ostatných komponentov.

Chladenie počítača – ventilátor

Ak by ste mali náročnejšie požiadavky a chceli vášmu stolnému počítaču zabezpečiť efektívnejšie chladenie, použiť môžete vežovité chladenie. Musíte však myslieť na to, že takémuto chladeniu musia byť prispôsobené i rozmery skrine. Pri herných počítačoch hrá chladenie komponentov veľmi dôležitú rolu. Predovšetkým pre procesor, zdroj a grafickú kartu, ktoré sú v neustálej záťaži. V tom prípade je v hre vzduchové chladenie s prídavným chladením, no takéto riešenie je hlučnejšie. Najlepší pomer komfortu a výkonu chladenie ponúka vodné chladenie, ktoré je na inštaláciu náročnejšie, no niekedy nutné. To je však už reč o profesionálnych alebo herných stolných počítačoch.

Operačný systém – softvér

Okrem hardvéru zohráva podstatnú rolu aj softvér. Bez neho by spojenie týchto komponentov nedávalo žiadny zmysel. Operačný systém sa stará o to, že využijete práve potenciál a výkon jednotlivých komponentov. Tvorí akýsi pomyselný mozog celej PC zostavy. Vďaka nemu môžete počítaču prikazovať, čo má robiť.

Zástupcovia na trhu softvérov sú dobre známi. Najväčším fenoménom je prirodzene Windows, ktorý je najviac inštalovaným softvérom na svete. Za ním nasleduje operačný systém od americkej spoločnosti Apple MacOS. V počítačoch si svoje miesto a množstvo fanúšikov našiel operačný systém Linux. Ten obľubujú predovšetkým programátori. A na prekvapenie, svoje miesto si v niektorých počítačoch, predovšetkým vo verziách All-in-one našiel už aj Android.

Konektivita

V rámci konektivity spomenieme aj optickú mechaniku pre CD, DVD alebo Blu-Ray. Hoci tieto multimédiá postupne idú do zabudnutia, nikdy neviete, kedy budete optickú mechaniku potrebovať.

Pochopiteľne, chýbať nesmú v rámci rozhrania USB (3.0) porty, ideálne niekoľko na prednej strane i zadnej strane počítačovej zostavy. Postupne sa u počítačových zostáv štandardom stáva i bezdrôtové pripojenie cez Wi-Fi alebo Bluetooth. Takisto by však nemalo chýbať Ethernet (LAN) pripojenie.

Počítačová skriňa

Podstatné sú aj obrazové výstupy. Niektoré skrine stále využívajú starší VGA konektor, no omnoho viac využívaný je už HDMI kábel. Z hľadiska zvukovej kompatibility by nemal chýbať 3,5 mm jack. Vhod môže prísť i čítačka pamäťových kariet, ktorá sa však dá dokúpiť i externe.

Cena stolového počítača           

V prvom rade sa na cenu stolového počítača treba pozerať skrz vaše požiadavky a následne ide o zvolené komponenty, ktoré tvoria komplexné parametre celej PC zostavy. V inom cenovom pásme sa budú pohybovať kancelárske a počítače do domácnosti. Základné PC zostavy bez príslušenstva kúpite od 250 eur. Lepšie a výkonnejšie počítače, ktoré by niekto radil medzi herné možno kúpiť od 500 eur vyššie. Profesionálne sústavy začínajú niekde na sume 700 eur.

Hráči počítačových hier však dobre vedia, že kvalitný herný počítač, ktorý zvládne väčšinu hier a programov stojí pokojne aj cez 1 700 eur. Ľudia, ktorí sa pustia do skladania profesionálneho počítača, pretože si to ich práca vyžaduje sa môžu jednoducho prehupnúť aj cez hranicu 2 000 eur. Pripočítať ešte treba aj cenu príslušenstva.

Príslušenstvo k stolnému počítaču

  • Monitor
  • Počítačová myš (drôtová/bezdrôtová)
  • Klávesnica (drôtová/bezdrôtová)
  • Reproduktory
  • Ďalšie (webkamera, slúchadlá, mikrofón...)

Repasované PC – praktická voľba

Ak niekto ešte o tejto možnosti nepočul, možno vás práve teraz osloví. Repasované počítače sú počítače, ľudovo povedané, z druhej ruky. Nepredstavujte si však, že by bol repasovaný počítač používaný, zničený a následne je na predaj. Spoločnosti, ktoré sa zaoberajú predajom repasovaných počítačov zvyčajne odkupujú nové počítače priamo od renomovaných výrobcov, no za omnoho výhodnejšie ceny.

Repacovaný počítač/PC

Repasovaný počítač môže byť lacnejší z niekoľkých dôvodov. Najčastejší dôvodom je, že PC zostavy boli vrátené z dôvodu neuspokojenia potrieb daného zákazníka. Následne však už nemôže byť takýto počítač predávaný ako nový. Takisto sa mohlo stať, že niektorý z komponentov bol poškodený. Následne bol vymenený, no opäť počítač nemôže byť naďalej v ponuke ako nový, a tak sa z neho stáva repasovaný PC.

Treba si uvedomiť, že repasovaný počítač s rovnakým výkonom ako počítač nový, vás môže vyjsť omnoho lacnejšie. Rozdiel je niekedy často v stovkách eur. Na repasované počítače je vždy tradičná záruka 2 roky na jednotlivé komponenty a zdroj. Nič tak jeho kúpou neriskujete.

Údržba a servis PC

Základným úkonom, ktorý by mal majiteľ počítačovej zostavy pravidelne robiť, je čistenie usadeného prachu vo vnútri skrine. Prach totiž bráni prúdeniu vzduchu a zvyšuje sa tým tak riziko prehrievania. Ak však nechcete prísť o záruku, musíte dať čistenie vykonať firme, ktorá sa na takéto úkony špecializuje. Prípadne môžete použiť stlačený vzduch na odstránenie prachu z vetracích otvorov. V rámci údržby vám PC servis takisto skontroluje stav teplovodivej pasty na procesore, ktorá sa časom odlupuje a stáva sa neúčinnou. Vtedy je potrebné ju vymeniť.

Ak by došlo k poškodeniu a počítač by vykazoval mechanickú chybu, prípadne by došlo k zreteľnému poškodeniu, dôležitá je záruka a pozáručný servis. Niektorí výrobcovia majú pre zákazníkov možnosť predĺženia záruky.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Zdá sa vám výber stolného počítača náročný? Áno, nejde o jednoduchú voľbu a vzhľadom na cenu stolných počítačov ani o lacnú. S výberom by vám mohli napomôcť odpovede na často kladené otázky ohľadom stolných počítačov.

Môžem do stolného počítača nainštalovať 2 grafické karty?

V prípade, že je na to v počítačovej skrini dostatok miesta, môžete doň nainštalovať aj 2 grafické karty. Najvhodnejšie bude, ak budú od jedného výrobcu.

Aké rozlíšenie by mala mať obrazovka?

Platí, že čím väčší počet pixelov, tým vyššie je rozlíšenie obrazovky. Pri zachovaní uhlopriečky bude teda obraz krajší a ostrejší. Obrazovka môže mať HD rozlíšenie (pomer strán obrazu 16:9 a rozlíšenie obrazovky 1280 x 720 pixelov), Full HD (pomer strán 16:9 a rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov) a Ultra HD (pri pomere strán 16:9 je rozlíšenie 3840 x 2160 pixelov).

Aké rozmedzie musí mať frekvencia procesora?

Frekvencia procesora výrazne ovplyvňuje jeho výkon. Opäť platí pravidlo, že čím vyššiu frekvenciu procesor má, tým je jeho výkon vyšší. Celkový výkon procesora však ovplyvňujú aj ďalšie faktory (napr. počet jadier). Viacjadrové procesory sú zvyčajne výkonnejšie. Frekvencia procesora by mala byť min. v rozmedzí 2,5 – 3,0 GHz.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Zoznam článkov

Ako stíšiť počítač? Čistenie od prachu, výmena ventilátora a disku či zvuková izolácia

Ako stíšiť počítač? Čistenie od prachu, výmena ventilátora a disku či zvuková izolácia

Nadmerne hlučný počítač je vždy nepríjemnou záležitosťou, hlavne ak vám sťažuje sústredenie sa na prácu alebo zhoršuje zážitok z hrania hier. Túto hlučnosť spôsobuje predovšetkým ventilátor, ktorý sa spustí, ak sa procesor počítača príliš nahreje a teplota nebezpečne stúpa. Ako si... Prečítať článok

Zálohovanie fotiek z telefónu, fotoaparátu – ako uložiť fotky na SD kartu, do počítača, na Cloud

Zálohovanie fotiek z telefónu, fotoaparátu – ako uložiť fotky na SD kartu, do počítača, na Cloud

Zálohovanie fotografií je niečo, na čo väčšinou myslíme až vtedy, keď je pamäť nášho zariadenia plná, alebo sa, v horšom prípade, so zariadením niečo stane. Zálohovanie fotografií je však dôležitým spôsobom uchovávania spomienok a cenných momentov, preto naň rozhodne netreba zabúdať.... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(90%)
Dátum publikovania: 23.07.2020
Dátum poslednej aktualizácie: 19.09.2023

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

10/07/2022 09:37
Braňo

Mám herný PC LYNX eXpress BattleStation, ktorý má dostatočný výkon na všetko, čo je potrebné. Hodí sa, samozrejme, nielen na hranie hier, ale aj na rôzne iné úkony, napríklad strih videa, úprava fotiek atď. Grafická karta NVIDIA Geforce 660 je naozaj skvele vyladená. Mínusom je snáď len to, že tu chýba CD mechanika, ale v súčasnosti to už nie je až taký problém.

11/10/2021 09:40
Šimon

Na počítači Lenovo IdeaCentre ma zaujal krásny bezrámčekový Full HD displej aj dobrá konfigurácia, čo sa týka rýchleho SSD úložiska s kapacitou 512 GB či výkonného procesora Intel Core i5. Oceňujem tiež solídny zvuk vďaka JBL reproduktorom. Je to pekný all-in-one počítač za dobrú cenu na bežné úkony.

21/09/2021 09:23
Heňo

Zatiaľ som spokojný s počítačom Alza GameBox Core RTX 3070, ktorý je rýchly a tichý. Vyhovovala mi konfigurácia 32 GB RAM, SSD disk aj RTX 3070. Počítač je tichý a má dobré chladenie. Procesor postačuje, no za tú cenu mohol byť aj trocha lepší. Oceňujem možnosť rozšírenia, nakoľko sú ru dva M.2 sloty.

Pridať komentár


Posledné články
Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Či už používate práčku denne alebo niekoľkokrát do týždňa, pri každom praní sa v jej útrobách hromadí neodparená voda a vodný... Prečítať článok

Ako vyčistiť umývačku riadu Electrolux, Bosch, Beko: octom, kyselinou citrónovou alebo sódou?

Ako vyčistiť umývačku riadu Electrolux, Bosch, Beko: octom, kyselinou citrónovou alebo sódou?

Napriek tomu, že umývačku riadu používate denne, na jej čistenie často zabúdate. Pristúpite k nemu až vtedy, keď umývačka... Prečítať článok