Najlepšie mobilné klimatizácie 2018 - veľký test a porovnanie

Dobrú klimatizáciu oceníte počas horúcich dní. Jej nákup však nie je jednoduchá záležitosť. Ako si vybrať ten správny typ klimatizáciea na ktoré parametre sa pri tom zamerať, aby sa splnili vaše očakávania? Prinášame vám pár tipov, ako sa zorientovať na trhu s týmto produktom.Pri výbere sa zamerajte na správne zvolený výkon vzhľadom na priestor, hlučnosť, energetickú triedu, filtráciu; zvoľte radšej kvalitu renomovaných značiek, porovnávajte dizajn a doplnkové funkcie. Nie je jednoduché si vybrať. Preto sme zozbierali rôzne testy klimatizácií, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorý z týchto modelov, určite získate kvalitnú klimatizáciu, ktorá vám poslúži. Vyhnete sa modelom, ktoré by vás sklamali. Klimatizácia totiž nie je vôbec lacná záležitosť.

 

Výsledky testu mobilných klimatizácií

MiestoModelHodnotenieRecenzie
1. ELECTROLUX EXP09HN1W6 Najlepšie Zobraziť produkt
2. Gorenje KAM 24 F0PHH Najlepšie Zobraziť produkt
3. Whirlpool PACW9COL Najlepšie Zobraziť produkt
4. Electrolux EXP08CN1W6 Najlepšie Zobraziť produkt
5. Comfee MPD1-12CRN1 Najlepšie Zobraziť produkt
6. ECG MK 103 Najlepšie Zobraziť produkt
7. Comfee MPD1-09CRN1 Najlepšie Zobraziť produkt

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

NORDline AUS 18 – 50

Táto výborná nástenná klimatizácia s invertorom splní požiadavky aj náročného užívateľa. Moderný elegantný dizajn a výborný výkon pre vašu domácnosť alebo kanceláriu. Oceníte možnosť nielen chladenia, ale aj vykurovania. Nechýba diaľkové ovládanie a funkcie odvlhčovanie, turbo, nočný spánkový režim, autorestart.Samozrejmosťou je aj antiprachový filter. Klimatizácia s invertorom dokáže plynule regulovať otáčky kompresora, a tým prispôsobiť odovzdávaný výkon prístroja požadovaným podmienkam, čo v konečnom dôsledku vedie k zvýšeniu výkonu a úsporám energie. Energetická trieda pre chladenie je A+ a pre vykurovanie A. Hlučnosť vnútornej jednotky 43 dB. Kvalitná klimatizácia od overeného českého výrobcu s výborným záručným aj pozáručným servisom a ľahkou dostupnosťou náhradných dielov.

Electrolux EXP12HN1W6

Mobilná klimatizácia od overeného výrobcu Electrolux model Electrolux EXP12HN1W6 je jednou z najobľúbenejších klimatizácii na trhu. Vďaka dobrému pomeru výkon a cena si našla množstvo spokojných užívateľov. Vhodná je do priestoru okolo 25 m2 a patrí do energetickej triedy A počas chladenia a pri vykurovaní do triedy A+. Podáva maximálny výkon 12 000 Btu za hodinu a príkon je 3, 4kW. Nastaviť si môžete rôzne režimy, ako je chladenie, odvlhčovanie, vetranie, vykurovanie. Dvojvrstvové filtre sa postarajú o výbornú  filtráciu vzduchu. Nechýba nočný režim spánok a vychytávkou je funkcia Follow me- Auto mode pre udržiavanie nastavenej teploty. Nechýba ani funkcia automatického vypnutia a samozrejmosťou je diaľkový ovládač. Hlučnosť počas prevádzky je 53 dB, čo patrí k tým tolerantnejším hodnotám.

 

Výborný pomer výkon/ cena

Sencor SAC 0911CH-IN 

Aj u vás môže počas horúcich dní prúdiť príjemný čerstvý vzduch. Postará sa o to nástenná klimatizácia Sencor SAC 0911CH-IN, ktorá vám ponúka štyri režimy prevádzky a to chladenie, vykurovanie, odvlhčovanie a vetranie. Teplotu si môžete nastaviť reguláciou od 16 -31°C podľa toho, či chcete chladiť alebo vykurovať miestnosť. Aj pri režime vetrania máte možnosť voliť zo štyroch úrovní. Nechýba prehľadný LCD displej s údajmi zvoleného režimu, rýchlosti otáčok ventilátoru, nastavenej teploty a aktuálnej teploty miestnosti. Klimatizácia má výkon chladenia 3, 55 kW a príkon 1, 05 kW. Chladiaci prietok vzduchu za hodinu je 500 m3 a denná kapacita odvlhčovania je 28, 8 l. Hlučnosť vnútornej jednotky je 47 dB. Ani tejto klimatizácií nechýba filter, ktorý je umývateľný a ľahký na údržbu a oceníte aj nočný režim spánok, pri ktorom nebudete rušený hlukom a počas celej noci budete mať v miestnosti optimálnu teplotu. Lamely sú nastaviteľné vertikálne aj horizontálne a nechýba ani funkcia Auto Reštart pre automatickú obnovu do prevádzkového režimu po výpadku el. prúdu. Za dostupnú cenu získate vonkajšiu jednotku aj vnútornú jednotku s diaľkovým ovládaním a dobrým výkonom.


MIDEA/Comfee MPD1-12CRN1 

Jednoduchá mobilná klimatizácia, ktorá síce neponúka veľké množstvo režimov,ale základné ako súnastavenie teploty, ovládanie otáčok ventilátora alebo možnosť časového programovania má. O to viac však zaujme svojím výkonom. Je vhodná pre miestnosti do 40 m2. Denná kapacita odvlhčovania je 28,8 l a jej maximálny výkon dosahuje 12 000 Btu za hodinu. V balení nechýba ohybná hadica pre odvod teplého vzduchu a diaľkové ovládanie. Inštalácia je úplne jednoduchá, premiestňovanie bezproblémové a využiť môžete túto mobilnú klimatizáciu tam, kde ju práve potrebujete.

 

Špeciálny tip

O náš špeciálny tip sa dnes delia tri produkty, ktoré sú niečím zaujímavé.

Sencor SAC MT9012CH

Jednoduchá obľúbená mobilná klimatizácia za dostupnú cenu, ktorá vám zaberie minimum miesta. Hoci veľkosťou na to nevyzerá, disponuje všetkým, čo má dobrá klimatizácia mať. Sencor SAC MT9012CH vám vzduch v miestnosti nielen ochladí, ale aj odvlhčí a vyhreje. Slušný výkon 9 000 Btu za hodinu a denná kapacita odvlhčovania 16, 8 l sú výborné hodnoty pre miestnosti od 14- 21 m2. Je plnená ekologickým chladivom a doplnená dvomi umývateľnými filtrami. Nechýba LED displej a diaľkové ovládanie, a ani režim spánok. V balení spolu s klimatizáciou nájdete aj flexibilnú hadicu s konektorom a koncovkou pre odvod teplého vzduchu. Jednoduchá inštalácia, maximálna prenosnosť do ktorejkoľvek miestnosti vo vašom byte alebo na chate, dobrý výkon za dostupnú cenu sú plusmi tejto klimatizácie.

Panasonic VE KIT-VE12NKE

Luxusná nástenná klimatizácia Panasonics výkonom 3, 5 kW v energetickej triede chladenia aj vykurovania A+++, s hlučnosťou iba 26dB aunikátnym systémom, ktorý využíva odpadné teplo z kompresora a umožňuje prevádzku vo vykurovaní až do -25°C, okamžité vykurovanie a vykurovanie aj počas odmrazovania,je produktom z novej rady tepelných akumulátorov Heatcharge spoločnosti Panasonic. Disponuje kapacitou pre udržiavanie tepla vo vonkajšej jednotke, vďaka čomu je možné rýchle spustenie vykurovania ihneď po zapnutí tepelného čerpadla. Zaisťuje tak komfortné pohodlie a teplo v miestnosti. Táto klimatizácia je vybavená nielen tepelným akumulátorom, ale aj senzorom prostredia v miestnosti Econavi (prítomnosť osoby v miestnosti a detekcia slnečných lúčov v miestnosti) a novým revolučným systémom čistenia vzduchu Nanoe-G s ionizáciou vzduchu. Výpočet funkcií a režimov je bohatý a nechýba ani ovládanie cez internet, ak sa nachádzate mimo domov.

Nástennáklimatizácia od známeho výrobcu LG z modelovej rady ART Cool Gallery je klimatizačným setom, ktorý obsahuje diaľkové ovládanie, vonkajšiu jednotku a tri vnútorné jednotky s rozdielnym výkonom a luxusným dizajnom s vymeniteľnými motívmi. Bohatá ponuka nastavení a výber z rôznych režimov spolu s výborným výkonom robia z tejto klimatizácie vysoko komfortný produkt. Čo však naozaj zaujme je práve dizajn vnútorných jednotiek. Tie po inštalácii na stenu ani náhodou nebudete považovať za klimatizáciu. Dekoratívne prevedenie reprezentatívne ozdobí steny vašich miestností. Za predný sklenený panel si môžete umiestniť vlastné fotografie a prispôsobiť tak tento nástenný prvok k celkovému štýlu miestnosti. Modely rady Art Cool Gallery si môžete vybrať buď s jedinečným podsvieteným dekórom, alebo s panelom pre rýchlu výmenu fotografií.

 

Porovnanie mobilných klimatizácií

(* detailnejšie informácie po kliknutí ná názov modelu)

ModelMax.  výkon (Btu/hod.)Pre plochy do (m2)Hlučnosť (dB)Odvhlčovanie (l/ 24 hod.)VykurovanieČistenie vzduchuCena  €    

SAC MT7011C

7000 18 53 14,4 Nie Nie

256 €

Sencor SAC MT9012CH 9000 21 54 16,8 Áno Nie 291
Comfee MPD1-12CRN1 12000 40 65 28,8 Nie Áno 509
Comfee MPD1-09CRN1 9000 32 65 24 Nie Áno 390
Electrolux EXP12HN1W6 12000 24 64 Áno Áno Nie 439
Electrolux EXP08CN1W6 8000 32 63 21,6 Nie Áno 329

Ak sa počas výberu novej mobilnej klimatizácie neviete rozhodnúť, tak vám odporúčame vyberať podľa výkonu. Zohľadniť treba aj veľkosť miestnosti, ktorú chcete ochladiť. Výbornou voľnou je Comfee MPD1-12CRN1 s ideálnym pomerom výkonu vs. maximálnej plochy (až 40 m2) alebo Electrolux EXP12HN1W6, ktorá je vhodná do menších miestností, oproti modelu od spol. Comfee však dokáže priestor aj vykúriť. 

Porovnanie nástenných klimatizácií

ModelMax. výkon (Btu/hod.)Pre plochy do (m2)Hlučnosť (dB)Odvhlčovanie (l/ 24 hod.)VykurovanieČistenie vzduchuCena €
Sencor SAC 0911CH  7000  16  46  áno  áno  nie  399
Sencor SAC 1211CH  14000  21  47  áno  áno  nie  499
Whirlpool AMD 350/1  9000  25  38  áno  áno  nie  655
NORDline AUS 18 - 50   18000  30  47  áno  áno  áno  716

Čo sa týka nástenných klimatizácií, tak našim jednoznačným favoritom je NORDline AUS 18 - 50. Vysoký výkon chladenia, prijateľná hlučnosť, funkcie vykurovania a čistenia vzduchu z nej robia model, ktorý určite využijete na 100%. Jej nevýhodou je snáď iba vysoká cena. 

 

Ako vyberať klimatizáciu?

Pri výbere toho správneho modelu by ste sa mali zaujímať o maximálnu plochu miestnosti, v ktorej bude klimatizácia podávať dobrý výkon. Veľmi dôležitým parametrom je aj tzv. Maximálny chladiaci výkon, udávaný v jednotke Btu/hod. – čím vyššie je toto číslo, tým je model výkonnejší. Veľkou nevýhodou mobilných klimatizácií je ich hlučnosť, preto sa o tento indikátor oplatí zaujímať  najmä v prípade, ak vám vysoká hlučnosť vadí. V prípade nástenných klimatizácií bývajú hodnoty hlučnosti oveľa nižšie.

Kúpou klimatizácie získate (vo väčšine prípadov) multifunkčný prístoj, ktorý nielen chladí, ale aj odvlhčuje, čistí vzduch či vykuruje. Ak si potrpíte na všetky vymenované funkcie, tak si pri výbere overte, či ich spotrebič naozaj ponúka. U množstva modelov totiž absentuje funkcia vykurovania a čistenia vzduchu.

Parametre, ktoré sa môžu u rôznych výrobcov líšiť, ale na ktoré si treba pri výbere posvietiť:

Max. výkon - Je dôležité mať správny výkon vzhľadom na priestor(výška, dĺžka, šírka miestnosti), ktorý treba vychladiť alebo vykúriť.Na 10 m2 klimatizovaného priestoru je potrebný 1 kW chladiaceho výkonu.

Hlučnosť - Pri vnútorných klimatizáciách je optimálna hlučnosť do 50 dB. Pri minimálnych otáčkach majú veľmi dobré klimatizácie hlučnosť okolo 28 dB.

Odvlhčovanie - Funkcia, pri ktorej bude klíma nasávať vzduch z miestnosti a bude znižovať jeho vlhkosť.

Čistenie vzduchu/ filtrácia - Nasávaný vzduch prechádza cez filtračný systém, ktorý ho zbavuje nečistôt.

Vykurovanie - Vďaka kúreniu klímou budete mať v miestnosti stále zdravý a čerstvý vzduch a navyše príjemne teplý.

Energetická trieda - V súčasnosti je vhodné vybrať klimatizáciu v rámci energetickej triedy A +++/ A++/ A+, A pretože len tie spĺňajú prísne európske normy. Určite sa pri výbere informujte, aký má klimatizácia počet vnútorných jednotiek, rozsah teplôt chladenia a vykurovania, stupne regulácie otáčok, aké sú náklady, možnosti regulácie smeru fúkania a nastaviteľnosti lamiel.

Vaše hodnotenie:
(88.4%)

Obľúbené produkty


Komentáre

30/08/2016 21:27
Gabika

Ja som prečítala veľa pekných recenzií na Electrolux EXP12HN1W6. Potom bol všade vypredaný a ja som čakala 2 týždne ale nikde nič. Kúpila som Sencor ale to bol jeden obrovský omyl. Musela som tú klímu vrátiť. Viac hučala ako chladila. Už mám doma svoju vysnívanú Electrolux EXP12HN1W6 a som nadmieru spokojná

Pridať komentár