Zobraziť ostatné kategórie sprievodcu

Ako vybrať darčeky zážitkové darčeky - Vianočný sprievodca 2020

Výber zážitkového darčeka je, aspoň väčšinou, ľahký. Stačí vedieť, čo osobu, ktorú chcete obdarovať, zaujíma. Pokiaľ máte pocit, že už daný človek vyskúšal všetko a došli vám nápady, pozrite si náš prehľad a možno v ňom nájdete zaujímavý tip na zážitkový darček. Nachádzajú sa v ňom tipy na darčeky pre športovca, adrenalínových nadšencov či ľudí obľubujúcich rýchlosť. Nezabudnite, že najviac poteší darček, po ktorom človek túži, sám by sa však neodhodlal si ho kúpiť.

V prvej časti nájdete zoznam obľúbených kategórií, ktoré postupne dopĺňame o novinky, v druhej časti sme si pre vás pripravili tipy na konkrétne zážitky.

 

Ako vybrať zážitkový darček

Darčeky nemusia byť len hmotnou záležitosťou, mnohým ľuďom sa viac ráta, keď im niekto daruje zážitok, možnosť vyskúšať niečo nové. Takýto darček sa hodí pre sestru, kamarátku, partnera, otca i pre vašu ratolesť. Teda pre všetkých.

Ako vybrať zážitkový darček

Vzhľadom na to, že na výber je množstvo zaujímavých možností, pripravili sme pre vás pár tipov/zážitkov, ktoré sa tešia najväčšej obľube.

Berte ohľad na koníčky

Nemusí to byť pravidlom, avšak ak máte tú možnosť, zohľadnite pri výbere zážitku záľuby danej osoby, ale aj jej strachy. Ak sa totiž niekto bojí výšok, zbytočne mu budete dávať let balónom, ak má niekto rád víno, ale pivo nemusí, prehliadku pivovaru s degustáciou neocení. Človeka, ktorého idete obdarovať, by ste mali poznať natoľko dobre, aby ste ho svojím darčekom neurazili.

Pre nadšencov adrenalínu

Niekto si bez napätia nevie svoj život ani len predstaviť. Rád skúša nové veci, dostáva sa do vyhrotených situácií, chce žiť naplno. Človeku, ktorý má rád vzrušenie, sa nemusíte báť dať darček v podobe zážiku s prvkami nebezpečenstva. Zaujať by mohol napr. bungee jumping, rafting, simulátor voľného pádu alebo zoskok padákom. Ak daný človek nemá rád výšky, prípadne sa bojí vody, mohol by oceniť kurz prežitia, ktorý preverí jeho zručnosti.

Bungee jumping - darček pre nadšencov adrenalínu

Pre milovníkov chutí

Ani gurmáni nevyjdú, čo sa zážitkových darčekov týka, naprázdno. Ľuďom, ktorí radi varia, sa bude páčiť kurz indickej, thajskej či talianskej kuchyne, kurz pečenia a čokolády alebo kurz prípravy sushi. Ak človek, ktorého plánujete obdarovať, obľubuje víno či pivo, degustácia vín, prehliadka pivovaru spojená s degustáciou či možnosť uvariť si vlastné pivo mu rozžiaria oči.

Zážitkový darček si môžete užiť spolu s darovaným. Pre partnerov sú vhodné napr. čokoládová masáž, pivné kúpele či večera pri sviečkach.

Pre ľudí obľubujúcich výšky

Niekomu už pri pohľade z 2. poschodia dole príde zle, iný by najradšej lietal v oblakoch. Pre človeka, ktorý sa nebojí výšok, sa bude najviac hodiť darček, s ktorým sa do tých oblakov dostane. Obľúbenou voľbou je napr. let balónom, pre milovníkov adrenalínu je vhodným darčekom akrobatický let či let stíhačkou. Naším tipom je pilotovanie na skúšku. Na taký zážitok človek tak skoro nezabudne.

Let balónom - zážitkový darček

Pre tých, čo sa radi „zapotia“

Nemusí dávať darčeky len iným, do zážitku sa môžete zapojiť aj vy. Pokiaľ sa radi bojíte, riešite záhady či ste dobrodruhom, vhodnejší darček ako escape room nenájdete. Na trhu je k dispozícii viacero variácií únikových hier, stačí len poskladať správnu partiu a zapojiť mozgové závity na plné obrátky, aby ste sa z miestnosti dostali.

Pre športových nadšencov

Má váš partner rád potápanie? Chce vaša kamarátka vyskúšať jazdu na koni? Alebo sa chce naučiť strieľať? Zážitkové darčeky pre športových nadšencov nadchnú nejedného milovníka športových aktivít. Vyberať môžete z vodných, zimných i netradičných športov. Stačí zistiť, čo by chcel daný človek vyskúšať, prípadne čo ho baví a chcel by sa v tom zdokonaliť a zážitok mu darovať.

Kurz lezenia na skalách

Pre ľudí obľubujúcich rýchlosť

Nielen muži majú radi rýchle a luxusné autá (a vozidlá každého druhu). Jazda vo Ferrari, Tesle či v Mustangu? Prečo nie. Pokiaľ hľadáte darček pre offroadového nadšenca, jazdou Touaregom, Hummerom H2 alebo Nissanom Patrol neurobíte krok vedľa. Sleduje váš partner pravidelne F1? Potom mu nič neurobí väčšiu radosť ako jazda vo formule. Hľadáte niečo netradičnejšie? Odporúčame vám školu šmyku, jazdu obrneným transporterom BVP či možnosť stať sa bagristom na skúšku.

Univerzálny poukaz

Ak viete, že chcete darovať zážitok, ale vkus človeka, pre ktorého darček plánujete, je premenlivý, darujte mu univerzálny poukaz na zážitok podľa vlastného výberu. Parádne spomienky vďaka nemu zažijú osoby holdujúce adrenalínu, športu, milujúce dobré jedlo, piráti ciest i milovníci výšok.


Pridať komentár