Test tlakomerov - najlepšie tlakomery 2017

Test tlakomerov odzrkadluje výsledky domácich aj zahraničných odborných agentúr a jednotlivcov. Do našeho porovnania najlepších tlakomerov sme zakomponovali aj vaše skúsenosti, recenzie a hodnotenia. Výsledkom je rebríček toho najlepšieho, čo je momentálne na trhu k dispozícii. Zapojiť sa do diskusie môžete prostredníctvom komentárov v spodnej časti tejto stránky.

 

Test - najlepšie

MiestoModelHodnotenieRecenzie
1. Microlife BP A3 Plus Najlepšie Zobraziť produkt
2. Beurer BM58 Najlepšie Zobraziť produkt
3. Tensoval duo control Najlepšie Zobraziť produkt
4. Omron M6 Comfort Najlepšie Zobraziť produkt

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

Omron M6 Comfort IT s USB

Kvalitný digitálny tlakomer s meraním na paži od overeného výrobcu Omron patrí do novej modelovej rady s označením M6 Comfort. Plusom je možnosť pripojenia tlakomeru pomocou USB k PC a voľným prístupom k službe Omron B –Link. Po zaregistrovaní máte svoj vlastný zdravotný profil do ktorého si môžete zaznamenávať namerané hodnoty, sledovať štatistiky a porovnávať ich. Nechýba ani priemerný tlak z nameraných záznamov za určité obdobie a možnosť vytvoriť protokol, ktorý môžete odolať priamo svojmu ošetrujúcemu lekárovi emailom. Tlakomer má pamäť, ktorú oddelene môžete využívať pre záznamy až dvoch osôb, ako aj pamäť hosť, kedy sa nameraný údaj neukladá. Môžete to využiť pre náhodne meranie ďalšieho člena rodiny alebo návštevy, ktorý si u vás potrebuje zmerať tlak. Tento údaj sa neuloží a tak nenaruší štatistiku vašich záznamov. Tlakomer je kompaktných rozmerov s jednoduchým ovládaním, ktoré zvládne každý a indikátorom zle nasadenej manžety. Vysoký krvný tlak aj bez vedomosti, aký je pre vás vhodný tlakomer indikuje farebnou diódou červenej farby. Pre dobré hodnoty zelenou. Manžeta sa ľahko nasadí a jediným tlačidlom komfortne nafúkne. Prehľadný displej zobrazí údaje o tlaku a pulze. Tento tlakomer je výbornou voľbou s presným meraním s klinicky overenou presnosťou merania a výbornou funkciou pre prehľad pomocou pripojenia k PC.

Tensoval Duo Control

Tento plnoautomatický digitálny tlakomer na meranie tlaku s upevnením manžety na paži vám ponuka maximálne presne meranie vďaka technológii Duo Senzor. Prístroj prevedie meranie dvojitou technológiou a to načúvaciu (ktorú používajú lekári) a oscilometrickú. Použitím týchto dvoch technológie dostanete veľmi presné meranie. Nechýba funkcia detekcia srdcových porúch, výpočet priemerného tlaku z ranných a večerných meraní a pamäť pre dvoch užívateľov pre nameraná dáta. Výstup USB môžete použiť na pripojenie k PC. Manžeta je ergonomicky tvarovaná a výborne prilieha na rameno, pre čo najpresnejšie meranie. Tlakomer ma kompaktné rozmery a veľmi jednoduché intuitívne ovládanie na veľkom prehľadnom displeji a nechýba ani zvuková signalizácia. Plusom je aj predlžená záruka až 5 rokov od výrobcu Hartmann, ktorý tlakomery Tensoval vyrába. V balení nájdete jednu štandardnú a druhú väčšiu manžetu.

 

Výborný pomer výkon/ cena

Microlife BP A6

Vo veľmi peknom dizajne a výbornom pomere presnosť merania, funkcie a cena je na trhu model Microlife BP A6. Ide o tlakomer overeného výrobcu s patentovanou MAM technológiou, ktorá ponuka automatické 3x opakované merania. Nechýba pamäť pre merania dvoch užívateľov a výstup USB pre pripojenie k PC. Meranie je veľmi presné a v prípade detekcie srdcovej arytmie vás upozorní. Spoľahlivosť tejto metódy je klinicky overená. Súčasťou balenia je aj nabíjací adaptér a praktický stojan pre tlakomer. Aj tento tlakomer má záruku 5 rokov na samotný prístroj a 2 roky na manžetu.

Omron M2

Základný model overeného výrobcu Omron, tlakomer Omron M2 je jedným z najpredávanejších modelov. Stal sa víťazom produkt roka 2015 a to vďaka výbornému pomeru výkon a cena. Ide o plnoautomatický digitálny tlakomer na rameno s prehľadným displejom a veľmi jednoduchým ovládaním. Jeho ovládanie zvládnu aj seniori. Nechýba detekcia zle upevnenej manžety ako aj indikátor srdcovej arytmie. Pamäť na 30 meraní je dostačujúca, bohužiaľ iba pre jedného užívateľa. Tlakomer môžete zapojiť aj pomocou adaptéra do siete, bohužiaľ nie je súčasťou balenia, čo je jeho najväčším mínusom.

 

Špeciálny tip

Beurer PO 30

Naším špeciálnym tipom je produkt spoločnosti Beurer. Ide o pulzný oximeter, ktorý vám na základe priloženého prstu do zariadenia urobí meranie arteriálnej kyslíkovej saturácie a tepovej frekvencie. Vhodný je na pravidelné sledovanie arteriálnej saturácie kyslíkom, monitorovanie vašich pľúc. Ocenia ho hlavne športovci a aktívny užívatelia, ktorý sa pohybujú aj vo vyššej nadmorskej výške. Má prehľadný farebný displej veľmi malé rozmery a súčasťou balenie je aj puzdro na opasok a remienok na krk.

 

Nákupný radca

Parametre, ktoré sa môžu u rôznych výrobcov líšiť, ale na ktoré si treba pri výbere posvietiť

Typ tlakomeru - Stále nájdete na trhu aj mechanické tlakomery, ale prevažuje ponuka poloautomatických a digitálnych tlakomerov. Keďže mechanické ortuťové sú z trhov stiahnuté pre voľný predaj jednotlivcom, k takému tlakomeru sa už najskôr ani nedostanete. Okrem toho je pri meraní na ortuťovom tlakomeri potrebná určitá znalosť spôsobu merania.

Poloautomatické - Pri meraní používajú na nafúknutie manžety pumpičku, ktorou ručne manžetu nafúknete. Sú to vlastne digitálne tlakomery s menším komfortom a touto poloautomatickou obsluhou.

Digitálne, plnoautomatické - Sú najrozšírenejšími tlakomermi a nafúknutie je už plne automatické pomocou kompresora zabudovaného vo vnútri, stlačením jedného tlačidla. Ich obsluha je komfortnejšia.

Spôsob merania - Merania môžete robiť dvomi spôsobmi upnutia manžety, podľa toho o aký tlakomer ide.

Merania na zápästí - Tlakomery s upnutím manžety na zápästie sú vhodné pre športovcov, pre meranie pred a po výkone. Namerané hodnoty sú však skôr orientačné a vhodné sú preto pre ľudí, ktorý nemajú vážne problémy s tlakom a na meranie pri športových aktivitách. Ich výhodou je nízka cena a malé rozmery aj hmotnosť, sú ľahko prenosné.

Meranie na ramene - Tlakomery s upnutím manžety na rameno sú presnejšie v meraní a lepšie funkčne vybavené. Vhodné sú pre ľudí s problémami s tlakom, kde potrebujú predsa len čo najpresnejšie meranie. Nevýhodou trochu vyššia cena a väčšie rozmery aj keď aj pri týchto tlakomeroch už nájdete modely s veľmi kompaktnými rozmermi vhodné aj na časte prenášanie.

Dĺžka manžety - V balení s tlakomerom nájdete aj manžetu, tie sú rôznej dĺžky. Preto si vyberajte manžetu vhodnú podľa svojho obvodu paže. Štandardná manžeta je pre obvod ramena od 22 do 42 cm. Ak máte hrubšie paže ale ste obéznejší vyberte si dlhšiu manžetu. Tlakomery sú v ponuke zväčša vo viacerých variantoch veľkosti manžety.

Pri tlakomeroch sú základne funkcie rovnaké, pre meranie systolického a diastolického tlakuplus meranie pulzu. Niektoré tlakomery môžu mať pamäť pre uloženie záznamov meraní pre jednu aj dve osoby zvlášť. Pri takejto funkcii tlakomer vyhodnotí aj priemerný tlak z posledných zaznamenaných meraní. Stretnúť sa môžete s tlakomerom, ktorý môžete pripojiť k PC a pomocou programu máte detailný prehľad a záznam môžete dokonca zaslať aj emailom svojmu lekárovi.

Vaše hodnotenie:
(89.2%)

Obľúbené produkty


Komentáre

27/07/2017 13:20
Tomas

Mozno bude lepsie pozriet sa na heureku a zistit v akych objemoch su tu recenzie na jednotlive tlakomery a vybrat si podla toho.

Pridať komentár