Zobraziť ostatné kategórie sprievodcu

Ako vybrať darčeky pre chlapcov - Vianočný sprievodca 2020

Výber darčekov pre chlapca je väčšinou v réžii mužov – oteckov, ujov, starých otcov. S čím sa nestihli vyhrať v detstve, si môžu teraz vynahradiť. Vybrať darček, ktorý by urobil dieťaťu radosť, nie je pre väčšinu rodičov problém. Ak potrebujete darček pre svojho synovca, dieťa kamarátov, výber už taký jednoduchý nie je. Niekedy pritom stačí len zapátrať v pamäti a spomenúť si, čo sa páčilo v detstve vám, možno prekvapíte nielen darovaného, ale aj samého seba.

Aby sme vám s výberom pomohli, pripravili sme si pre vás zoznam najpredávanejších produktov. V prvej časti nájdete zoznam obľúbených kategórií, ktoré postupne dopĺňame o novinky. V druhej časti sa nachádzajú tipy na konkrétne produkty.

 

Ako vybrať darček pre chlapca

Vybrať ten „pravý“ darček pre chlapca nemusí byť také zložité, ako sa na prvý pohľad zdá. Hoci sa úloha rozžiariť detské oči javí náročná, stačí sa inšpirovať vlastnými skúsenosťami, prípadne si dieťa nechať priamo či nepriamo vybrať. To, po čom túži, vám vyjaví aj samo.

Ako vybrať darček pre chlapca

Ak si aj napriek tomu neviete rady, návod, ako si výber zjednodušiť, vám môže byť nápomocný. Nájdete v ňom aj tipy na konkrétne darčeky, s ktorými môžete zabodovať.

Zistite, čo teraz letí

Ak chcete ísť na istotu, zistite si, čo medzi deťmi práve letí. Noví superhrdinovia, robotickí mutanti, Ninja korytnačky? „Detské mánie“ patria medzi najvďačnejšie darčeky. Akčná figúrka, puzzle, obliečky, lego v ich podobe urobí radosť dieťaťu každého veku.

Nechajte ho si vybrať

Môžete to urobiť priamo, teda nechať ho napísať zoznam toho, čo by chcel na najbližší sviatok, alebo nepriamo, zobrať ho do hračkárstva a sledovať, čo mu padne do oka. Prvá možnosť je menej náročná, dieťa však nebude prekvapené výsledkom. Vďaka druhej možnosti získate množstvo nápadov na skvelý darček. Nezabudnite si ich zapisovať, aby ste na niečo nezabudli. Dajte si však pozor, vkus detí sa veľmi rýchlo mení a to, čo bolo in pred mesiacom, sa mu už nemusí páčiť.

Dieťa vyberajúce si darček

Robotické hračky

Sú fascinujúce, urobia to, čo im deti prikážu, sú skvelou zábavou pre chlapcov každého veku. Niektoré deti zabavia vo voľnom čase, niektoré fungujú ako výučbové pomôcky. Pre menšie deti voľte interaktívne hračky alebo vysielačky, pre staršie drony, hexbugy či elektronické stavebnice. Pred výberom si však ujasnite, či chcete, aby sa deti skôr hrali alebo sa vzdelávali. Tieto aspekty sa síce nevylučujú, ale definujú primárne určenie hračky.

Zamerajte sa na darčeky, ktoré deťom môžu priniesť okrem zábavy aj poučenie. Dieťa sa s nimi nielen zahrá, ale aj sa aj niečo naučí.

Figúrky, postavičky

Keďže deti milujú dobrodružstvá, figúrky a postavičky sú pre ne výbornou voľbou. Rozvíjajú ich fantáziu, môžu si vďaka nim postaviť džungľu, ZOO pre zvieratká, budovať mestá, rozprávať príbehy. Aj väčšie deti si môžu vďaka nim rozvíjať sociálne zručnosti, podporovať svoju kreativitu a empatiu. Superman, Spider-Man, Batman, zvieracia farma... Možností je veľa.

Hra s figúrkami

Hry a puzzle

Puzzle, logické skladačky, hlavolamy, spoločenské hry sú vhodné pre dieťa každého veku. Rozvíja si nimi sociálne zručnosti (spoločenské hry) i logiku. Aj v tomto prípade sa však uistite, že chlapec, ktorému chcete puzzle či hru darovať, túto aktivitu obľubuje. Nie každému dieťaťu je skladanie puzzle či hlavolamov príjemné.

Pri výbere hračky prihliadajte na vekové odporúčania výrobcu. Hračka, určená staršiemu/mladšiemu dieťaťu, zaujme iba na chvíľu.

Knihy

Jednými z naj darčekov pre deti i dospelých sú knihy. Lásku k čítaniu treba v dieťati budovať od malička. Knihy sú výborné na rozvíjanie slovnej zásoby, gramatiky, podporujú fantáziu. Pre menších chlapcov budú vhodné rozprávkové knihy, pre starších môžete vybrať niečo z Troch pátračov, Knihu džunglí či niečo podobné.

Kniha je vhodný darček pre každé dieťa

Autá, vláčiky, lietadlá

Typické chlapčenské hračky, ktoré vždy potešia. Zistite, či dieťa, ktoré chcete obdarovať, má všetko z tejto kategórie a podľa toho vyberajte. Pokiaľ sa zaujíma iba o vláčiky, možno by ho potešili koľajnice k nim. Pre chlapca, ktorý sa zaujíma o autíčka, by ste mohli napr. autodráhu. Deti si pri hraní s nimi cvičia kreativitu a sociálne zručnosti.

Športové potreby

Pokiaľ chlapec, ktorého plánujete obdarovať, miluje šport, športové potreby či doplnky sú výbornou voľbou. Športová súprava na tréning, špeciálny dres s menom, chrániče pre futbalistov, chránič zubov pre bojové športy, bandáže na volejbal, lopta, kolobežka, bicykel a pod. nájdu uňho uplatnenie.


Pridať komentár