Rovus Handy Heater prenosný ohrievač – recenzia, skúsenosti

Cena
Úspora energie
Jednoduchá regulácia teploty
Kompaktné rozmery
Dizajn

Hodnotenie:
(62.2%)
Pozrieť najlepšiu ponuku

Kompaktný ohrievač Rovus Handy Heater je skvelým pomocníkom v prípade, že potrebujete miestnosť čiastočne vyhriať a ušetriť peniaze. Ideálny je predovšetkým do menších priestorov s výmerou do 16 m2. Má nízku spotrebu energie a vďaka malým rozmerom je možné ho umiestniť kamkoľvek. Na šírku má iba 18 cm a na výšku 10 cm.

Využíva keramické vykurovacie teleso. Dosahuje výkon až 370 W a spotrebuje v priemere 0,37 kW/h. Ponúka LCD displej a termostat, kde nastavíte požadované hodnoty. Rovus je tak spoľahlivým pomocníkom pri riešení chladu v kancelárii, ordinácii alebo menšej miestnosti v dome či byte.

Máte záujem o prenosný ohrievač Rovus Handy Heater? Zakúpiť si ho môžete na ✅ webe Heureka.sk.

Nečakajte zázraky

Začneme tým, čo si pri prenosnom ohrievači Rovus Handy Heater musí zákazník uvedomiť. Predovšetkým je to nízka cena, za ktorú dostanete kvalitný produkt. Ide o malý prenosný ohrievač s výkonom 370 W. Zariadenie je určené na vyhrievanie malých priestorov s výmerou maximálne 16 m2. Skutočne, väčšiu miestnosť s ním nevyhrejete. Nastaviť môžete na termostate teplotu od 15 do 32 °C. V prípade mrazivých zím môže poslúžiť vo väčších miestnostiach ako doplnkový ohrev, nie však ako primárny zdroj tepla.

Rovus Handy Heater recenzia

Spoľahlivo a rýchlo teda dokáže vyhriať menšiu kúpeľňu, izbu či kanceláriu. Ohrievač sa zapája priamo do elektrickej zásuvky. Nepotrebujete žiadny kábel, čím si ušetríte priestor a zbytočné starosti s napájaním. Napriek svojmu nízkemu výkonu funguje veľmi efektívne a už po krátkej dobe, čo ho zapnete začne fúkať teplý vzduch.

Nastavenie teploty a časovač

Rovus Handy Heater umožňuje digitálne nastavenie teploty za pomoci termostatu. Takisto môžete naprogramovať automatické vypnutie, ktoré je zároveň i bezpečnostným prvkom. Všetky údaje vidíte na prehľadnom LCD displeji zariadenia. S ovládaním zariadenia sme nemali žiadny problém.

Prenosný ohrievač Rovus Handy Heater s prehľadným LCD displejom

Obávať sa nemusíte ani prehrievania, pretože vykurovacie teleso je umiestnené v plastovom kryte, ktorý sa nezahrieva. Pri manipulácii sa teda určite nemusíte báť, že by ste sa popálili. Navyše samotné zariadenie váži necelého 0,5 kg.

Skutočná úspora energie

Zariadenie možno nedisponuje najväčším výkonom, no pre výrobcom uvádzaný účel bohato postačuje. Priemerná spotreba je 0,37 kWh. Ako sme spomínali, praktický môže byť Rovus Handy Heater aj ako doplnkové vykurovanie, ktorým môžete znížiť náklady na vykurovanie aj väčších priestorov.

Rovus Handy Heater prenosný ohrievač

Pri cene 0,13 eura za 1 kWh a 12-hodinovom cykle používania by bol týždenný náklad na ohrievač približne 3,36 eura. Rovus Handy Heater je teda skutočne ekonomickým riešením. A to nielen kvôli nízkej cene, ale aj následným prevádzkovým nákladom.

Trocha hlučnejší

Napriek svojim kompaktným rozmerom, ktoré z neho robia doslova ohrievač do kabelky a nie príliš vysokému výkonu je zariadenie pomerne hlučné. To je aj jeden z mínusov, ktorí vidia aj ostatní zákazníci. Vzhľadom na hluk, ktorý vydáva by človek možno očakával aj vyšší výkon.

Rovus Handy Heater ohreje miestnosť do 16 m2

Ak ho používate denne, pripúšťame, že vám to časom môže začať prekážať. Pri práci alebo činnosti, kedy sa chcete koncentrovať môže byť rušivý. No ak si zvyknete, možno vám viac decibelov, udávaných je okolo 70 dB, prekážať nebude.

Skúsenosti a recenzie

Používatelia oceňujú malé rozmery ohrievača, ktorý dokáže vykúriť menšiu miestnosť. Považujú ho za vhodnú voľbu na dokúrenie, ako hlavný zdroj tepla sa však nehodí. Niektorým sa však jeho výkon nezdá dostatočný a neboli s produktom spokojní. Nepozdáva sa im ani prílišná hlučnosť stroja.

Recenzie a skúsenosti s prenosným ohrievačom Rovus Handy Heater

Záverečné hodnotenie

Pri testovaní Rovus Handy Heater treba myslieť na jeho účel. Reklama sľubuje, že dokáže vyhriať miestnosť behom krátkej chvíle. A reklama nezavádza, vyhriatie kúpeľne či menšej chodby zvládne Rovus naozaj spoľahlivo. Určite však nečakajte, že vyhreje celú obývačku. V takom prípade ho môžete používať ako doplnkové vykurovanie.

Rýchle a efektívne vyhriatie menších priestorov mu nemožno uprieť. Sťažnosti na jeho výkon sú teda neoprávnené. Rovus Handy Heater nie je vykurovacím telesom, ktorý je náhradou za plynové alebo elektrické vykurovanie. Jeho ovládanie je skutočne jednoduché, čo uľahčuje aj praktický LCD displej. Nastaviť môžete teplotu od 15 do 32 °C. Teplotu vzduchu pri fúkaní pocítite na vzdialenosť približne 3 metrov. Časovač je presný.

Doménou je aj jeho kompaktnosť. Konštrukcia je veľmi praktická a zároveň nejde o staromódny robustný ohrievač, ale dizajnový výrobok. Za drobné negatívum možno považovať iba vyšší stupeň hlučnosti. Nejde o nič tragické, no pri zaspávaní alebo nutnosti koncentrácie vám môže tento zvuk prekážať. Časom ho však budete skôr úplne ignorovať.

Pozitíva

Cena
Úspora energie
Jednoduchá regulácia teploty
Kompaktné rozmery
Dizajn

Negatíva

Vyššia hlučnosť
Vhodný iba pre menšie priestory


Autor recenzie: Mgr. Lucia Kunkelová
Dátum publikovania: 30.09.2019
Najlepšie teplovzdušné ventilátory 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Najlepšie teplovzdušné ventilátory 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Teplovzdušné ventilátory sú zaujímavým spôsobom vykurovania, ktorý vám pomôže vykúriť menšiu miestnosť, či o niečo zvýšiť teplotu v tej stredne veľkej. Oproti iným spôsobom vykurovania však majú aj niekoľko nevýhod. Prezradíme vám viac o ich vlastnostiach, poradíme, ako si teplovzdušný ventilátor vybrať a predstavíme vám zopár obľúbených modelov. Najlepšie teplovzdušné ventilátory... Prečítať článok


Komentáre

18/09/2019 14:28
Peter

Rovus som kúpil na chatu a jeden som daroval rodičom, ktorým je stále zima :) Sám osebe miestnosť nevykúri, ale ako doplnkové kúrenie stačí.

18/09/2019 14:26
Milada

Ohrievač používam ako doplnkové kúrenie v spálni a je celkom funkčný. Samozrejme, počet stupňov nestúpne oveľa, ale na to, čo potrebujem, to stačí. Som spokojná.

18/09/2019 14:24
Anonym

Rovus ohrievač sme si kúpili do kúpeľne a spĺňa, čo sľubuje. Je malý a jednoduchý na používanie, stačí ho len dať do zásuvky a nastaviť počet stupňov. Vo väčšej miestnosti sme ho zatiaľ neskúšali.

Pridať komentár