Najlepšie smart hodinky 2020 nielen na behanie

Pozrite si náš porovnávací test smart hodiniek. Vytvorili sme rebríček najlepších inteligentných hodiniek na našom trhu. Ako sa nám to podarilo? Zozbierali sme výsledky testov od domácich aj zahraničných agentúr. Prečítali sme stovky diskusií, recenzií a komentárov. Všetko sme spojili a toto je výsledok. Rebríček najlepších smart hodiniek na trhu.

Smart hodinky na cvičenie

Pripravili sme pre vás taktiež návod, na čo sa pri výbere smart hodiniek zamerať. Ak máte akékoľvek otázky, zapojiť sa môžete do diskusie prostrednictvom komentárov v spodnej časti tejto stránky.

Najlepšie smart hodinky

Názov Hodnotenie Detail
Samsung Galaxy   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Xiaomi Amazfit GTS   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Huawei Watch GT   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Apple Watch 4   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Huawei Watch GT2   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt

Ako vybrať smart hodinky

Chytré hodinky oceníte nielen počas cvičenia, ale aj počas každodenného fungovania. Cez hodinky môžete posielať správy, čítať si e-maily, ale taktiež sledovať napríklad počet krokov, ktoré v daný deň urobíte. Ako si však vybrať smart hodinky správne? Pri kúpe sa treba zamerať na niekoľko dôležitých kritérií. Musíte si určiť, čo od hodiniek očakávate a podľa toho následne hľadať ten správny model, ktorý bude zodpovedať nielen vašim požiadavkám, ale aj vášmu vkusu.

Účel hodiniek

Jedným z hlavných faktorov výberu je účel hodiniek. Načo ich chcete používať? Na sledovanie času a sem-tam si na nich chcete pozrieť e-maily? Alebo ich chcete kvôli rôznym aplikáciám? Ak patríte medzi technologických nadšencov, určite si vyberte hodinky nabité technológiami. Pokiaľ vám ide len o módnu záležitosť, vyberte si hodinky, ktoré zaujmu svojím dizajnom. Pokiaľ chcete používať hodinky na čítanie SMS, e-mailov či iných správ, zamerajte sa pri výbere na veľkosť displeja.

Kompatibilita so smartfónom

Keďže ide o chytré hodinky, dôležitá je ich kompatibilita so smartfónom. Nenechajte sa preto pri výbere uchvátiť dizajnom bez toho, aby ste si overili, či sa dokážu hodinky spojiť s vaším telefónom. Kompatibilitu si môžete overiť na stránke výrobcu vybraných hodiniek, prípadne sa na to opýtajte priamo v obchode, v ktorom ich kupujete.

Smart hodinky

Výdrž batérie

Bežná výdrž monochromatických hodiniek, čiže hodiniek zobrazujúcich len bielu a čiernu farbu, je od plného nabitia 4 až 5 dní. Pri hodinkách s farebným displejom sa výdrž zaznamenáva na 1 až 2 dni. V prípade, že budete hodinky kupovať kvôli aplikáciám, overte si aj výdrž batérie v plnom nasadení.

Dôležité funkcie a ovládanie

Niektoré smart hodinky sú určené pre prijímanie a prehľad telefonických hovorov či SMS. Iné ponúkajú pokročilejšie funkcie, ako sú prístup na sociálne siete, plánovač úloh, kalendár alebo hlasové ovládanie. Ešte pred zakúpením smart hodiniek si overte, aké všetky dostupné funkcie ponúkajú, pretože hoci ich chcete primárne na telefonovanie a SMSkovanie, časom môžete zmeniť názor a budete sa chcieť pripojiť napríklad na sociálne siete. Hodinky by sa mali ľahko ovládať, ak viete, že ich budete používať často a potrebujete s nimi pracovať rýchlo, oceníte to.

Chytré hodinky

Vodoodolnosť

Či už chcete hodinky používať pri športe, alebo ich chcete len na bežné nosenie, dobrou vlastnosťou je vodotesnosť. Neznámená to, že sa v nich môžete hneď ísť aj potápať, ale určite sa potešíte, že vám hodinky prežijú aj návaly dažďa či prípadné poliatie vodou. Pri vodotesnosti si overte, aký typ tekutiny, hĺbku a čas vo vode hodinky zvládnu.

Krátke recenzie

Zoznam článkov

Aké SMART hodinky? Recenzie chvália Huawei, Samsung, Xiaomi aj Garmin

Aké SMART hodinky? Recenzie chvália Huawei, Samsung, Xiaomi aj Garmin

Smart hodinky sú fenoménom posledného obdobia, pričom pekne rozširujú portfólio technologických hračiek. Na základe množstva funkcií robia váš život ľahším. Môžu spúšťať mobilné aplikácie, oznámia vám zmeškané hovory, nové SMS alebo poslúžia ako mediálny prehrávač. Ak ste už premýšľali... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(89.2%)
Dátum publikovania: 05.09.2017
Dátum poslednej aktualizácie: 13.01.2020
Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Pridať komentár