Najlepšie smart hodinky 2024 – recenzie, test, porovnanie

Pozrite si náš porovnávací test smart hodiniek. Vytvorili sme rebríček najlepších inteligentných hodiniek na našom trhu. Ako sa nám to podarilo? Zozbierali sme výsledky testov od domácich aj zahraničných agentúr. Prečítali sme stovky diskusií, recenzií a komentárov. Všetko sme spojili a toto je výsledok. Rebríček najlepších smart hodiniek na trhu.

Smart hodinky na cvičenie

Pripravili sme pre vás taktiež návod, na čo sa pri výbere smart hodiniek zamerať. Ak máte akékoľvek otázky, zapojiť sa môžete do diskusie prostrednictvom komentárov v spodnej časti tejto stránky.

Najlepšie smart hodinky

Názov Hodnotenie Detail
Xiaomi Watch S1   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Apple Watch Ultra   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Garmin vívoactive 5   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt
SG Watch 6   ✔   VÝPREDAJZobraziť produkt
Garmin Epix   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt

Smart hodinky – recenzie

Smart hodinky sa stále tešia veľkej popularite. Dámske, pánske alebo smart hodinky pre deti? Ide o vhodný darček pre každého, keďže okrem hodín sledujú aj športové aktivity, prichádzajúce hovory či merajú počet krokov. Obľúbené sú napr. značky Garmin, Huawei, Xiaomi a Samsung, ale výrobe smart hodiniek sa venujú aj ďalšie spoločnosti. Pripravili sme pre vás niekoľko recenzií obľúbených modelov. Dúfame, že vám pomôžu sa rozhodnúť pre ten najlepší model. Budeme radi, ak sa o svoje osobné skúsenosti podelíte v komentároch pod článkom a pomôžete tak ostatným záujemcom o smart hodinky.

Ako vybrať smart hodinky

Chytré hodinky oceníte nielen počas cvičenia, ale aj počas každodenného fungovania. Cez hodinky môžete posielať správy, čítať si e-maily, ale taktiež sledovať napríklad počet krokov, ktoré v daný deň urobíte. Ako si však vybrať smart hodinky správne? Pri kúpe sa treba zamerať na niekoľko dôležitých kritérií. Musíte si určiť, čo od hodiniek očakávate a podľa toho následne hľadať ten správny model, ktorý bude zodpovedať nielen vašim požiadavkám, ale aj vášmu vkusu.

Účel hodiniek

Jedným z hlavných faktorov výberu je účel hodiniek. Načo ich chcete používať? Na sledovanie času a sem-tam si na nich chcete pozrieť e-maily? Alebo ich chcete kvôli rôznym aplikáciám? Ak patríte medzi technologických nadšencov, určite si vyberte hodinky nabité technológiami. Pokiaľ vám ide len o módnu záležitosť, vyberte si hodinky, ktoré zaujmu svojím dizajnom. Pokiaľ chcete používať hodinky na čítanie SMS, e-mailov či iných správ, zamerajte sa pri výbere na veľkosť displeja.

Kompatibilita so smartfónom

Keďže ide o chytré hodinky, dôležitá je ich kompatibilita so smartfónom. Nenechajte sa preto pri výbere uchvátiť dizajnom bez toho, aby ste si overili, či sa dokážu hodinky spojiť s vaším telefónom. Kompatibilitu si môžete overiť na stránke výrobcu vybraných hodiniek, prípadne sa na to opýtajte priamo v obchode, v ktorom ich kupujete.

Smart hodinky

Výdrž batérie

Bežná výdrž monochromatických hodiniek, čiže hodiniek zobrazujúcich len bielu a čiernu farbu, je od plného nabitia 4 až 5 dní. Pri hodinkách s farebným displejom sa výdrž zaznamenáva na 1 až 2 dni. V prípade, že budete hodinky kupovať kvôli aplikáciám, overte si aj výdrž batérie v plnom nasadení.

Dôležité funkcie a ovládanie

Niektoré smart hodinky sú určené pre prijímanie a prehľad telefonických hovorov či SMS. Iné ponúkajú pokročilejšie funkcie, ako sú prístup na sociálne siete, plánovač úloh, kalendár alebo hlasové ovládanie. Ešte pred zakúpením smart hodiniek si overte, aké všetky dostupné funkcie ponúkajú, pretože hoci ich chcete primárne na telefonovanie a SMSkovanie, časom môžete zmeniť názor a budete sa chcieť pripojiť napríklad na sociálne siete. Hodinky by sa mali ľahko ovládať, ak viete, že ich budete používať často a potrebujete s nimi pracovať rýchlo, oceníte to.

Chytré hodinky

Vodoodolnosť

Či už chcete hodinky používať pri športe, alebo ich chcete len na bežné nosenie, dobrou vlastnosťou je vodotesnosť. Neznámená to, že sa v nich môžete hneď ísť aj potápať, ale určite sa potešíte, že vám hodinky prežijú aj návaly dažďa či prípadné poliatie vodou. Pri vodotesnosti si overte, aký typ tekutiny, hĺbku a čas vo vode hodinky zvládnu.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Aby ste si dokázali vybrať tie najlepšie smart hodinky, je niekedy potrebných viac informácií ako len tie, ktoré sa týkajú parametrov. Sú smart hodinky vhodné aj na šport? Je lepší systém GLONASS alebo GPS? To sú len niektoré z otázok, na ktoré chcete vedieť odpoveď. Rozhodli sme sa na vaše najčastejšie otázky odpovedať, aby sme vám výber čo najviac uľahčili. Budeme radi, ak svoje ďalšie dopyty napíšete do komentárov pod článkom. Odpovieme na ne čo najskôr.

Sú smart hodinky vhodné aj na športovanie alebo si mám radšej zaobstarať fitness náramok?

Áno, sú, závisí to však od druhu smart hodiniek. Niektoré sú vyslovene módnou záležitosťou, iné sú prispôsobené funkciami i odolnosťou športovej aktivite. Pred kúpou sa uistite, že sú smart hodinky vodotesné, že podporujú športové aktivity, ktoré plánujete vykonávať, a majú užitočné funkcie ako krokomer alebo merač tepu. Ich výhodou je, že nie sú určené čisto na šport, ako to je v prípade fitness náramkov.

Aký je rozdiel medzi GLONASS a GPS?

Pokiaľ vám záleží na tom, aby boli smart hodinky schopné presnej geolokácie, môžete si zvoliť z obidvoch možností. GLONASS je ruská obdoba amerického GPS, čiže tieto dve služby prinášajú rovnaký výsledok.

Môžem Apple Watch spárovať aj a Android telefónom, prípadne iPhone s Android hodinkami?

Žiaľ, nemôžete. Apple Watch môžete aktivovať a využívať iba pomocou iPhone a hodinky s Android systémom spárujete iba s telefónom s týmto systémom. Niektoré smart hodinky, nie je ich veľa, však podporujú spárovanie s iOS aj s Androidom.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Zoznam článkov

Aké SMART hodinky? Recenzie chvália Huawei, Samsung, Xiaomi aj Garmin

Aké SMART hodinky? Recenzie chvália Huawei, Samsung, Xiaomi aj Garmin

Smart hodinky sú fenoménom posledného obdobia, pričom pekne rozširujú portfólio technologických hračiek. Na základe množstva funkcií robia váš život ľahším. Môžu spúšťať mobilné aplikácie, oznámia vám zmeškané hovory, nové SMS alebo poslúžia ako mediálny prehrávač. Ak ste už premýšľali... Prečítať článok

Ako správne nabíjať mobil, smart hodinky, batériu na notebooku

Ako správne nabíjať mobil, smart hodinky, batériu na notebooku

Životnosť vášho smartfónu, notebooku, smarthodiniek aj inej elektroniky závisí od mnohých faktorov, ku ktorým sa radí aj správne nabíjanie. Ide o činnosť, ktorú robíme úplne automaticky a nad ktorou sa veľmi nezamýšľame, avšak práve nabíjanie má významný vplyv na to, ako dlho vám technika... Prečítať článok

Ako zmerať a vybrať veľkosť hodiniek – dĺžka remienka, veľkosť puzdra

Ako zmerať a vybrať veľkosť hodiniek – dĺžka remienka, veľkosť puzdra

Pri kúpe smart hodiniek je potrebné si uvedomiť, že nejestvuje žiadna univerzálna veľkosť, ktorá sadne každému. Nebavíme sa pritom len o veľkosti remienka, ale o celkových proporciách hodiniek. Veľkosť ciferníka síce môže byť na prvý pohľad vecou vkusu, ale je dôležité pozrieť sa na to, ako... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(88.8%)
Dátum publikovania: 05.09.2017
Dátum poslednej aktualizácie: 18.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

24/08/2022 21:49
Vierka

Forever SB-320 boli za dobrú cenu, majú fajn funkcie a celkom presné meranie. Mínusom je kratšia výdrž batérie a pripojenie Bluetooth, ktoré nie vždy funguje. Ovládanie je jendoduché, nabájanie rýchle a aplikácia prehľadná. Priamo na hodinkách sa nedajú prečítať celé správy, musím sa pozrieť do mobilu, pretože vidím len začiatok správy. Hodinky nemôžu ísť do vody. Inak sú fajn.

05/07/2022 13:34
Václav

Watchking W27 Pro sú super hodinky, ktoré spĺňajú všetko, čo potrebujem. Majú také parametre, ktoré som očakával. Displej je veľký a prehľadný, výdrž batérie dostatočne dlhá. Vyzerajú odolne, ale ešte som ich neodskúšal v nejakých extrémnych podmienkach. Za tú cenu sú naozaj fajn. Dokážu merať rôzne športové aktivity. Super je aj funkcia pitný režim.

07/10/2021 11:36
Karol V.

Som spokojný s hodinkami Niceboy X-fit Watch 2. Najviac na nich oceňujem výdrž batérie, rýchle nabíjanie, nastavenia, dobrú cenu aj pekný vzhľad. Pre nenáročných používateľov sú top voľbou podľa mňa.

12/09/2021 08:27
Marcel

Pre mňa sú super hodinky Amazfit T-Rex, ktoré majú krásny športový dizajn, sú odolné a nechýba im inteligentný procesor a vojenská certifikácia. Hodinky si ľavou zadnou poradia s vodou, prachom aj extrémnymi teplotami. Disponujú veľmi presným GPS i monitorom tepu a na AMOLED displej sa skvele pozerá aj za slnečného dňa. V rámci pomeru ceny a kvality mi tieto hodinky vyšli ako najvhodnejšie a aj preto som si ich kúpil. Batéria mi vydrží 24 dní, čiže mi stačí nabíjať raz za čas. Samozrejme, ak budete mať zapnuté všetky možné funkcie a často si merať aktivity, výdrž batérie klesne na niekoľko dní, ale aj tak je jej výdrž slušná. Dizajn je pekný športový a myslím si, že ho ocení každý chlap. Hodinky majú veľa funkcií napriek tomu, že oficiálne sa neradia k smart watch. Silikónový náramok je na ruke príjemný, nikde ma netlačí a hodinky sa mi nosia pohodlne. Oceňujem možnosť zmeny ciferníkov či jednoduché ovládanie. Ak nepotrebujete cez hodinky vybavovať sms správy alebo telefonické hovory, no postačia vám funkcie na meranie a záznam športových aktivít, tieto budú vhodnou voľbou.

26/02/2021 18:26
Maria Obžerová

Mam SMART hodinky Venus dotykové v cene asi 33,00 Eur. Čas sa nedá prestaviť, stále ukazujú pôvodný s chybou asi 4 hod. Dátum neevidujú .Pulzy a tlaky krvy merajú. Ostatné činnosti sú len nadpisové obrázky (šport,foto,SMS,nastavenie a i.). Spárovanie s Phone sa nepodarilo.myslím si ,že napr. nastaviť správny čas by malo ísť aj bez nejakého spárovania. Mám hodinky vrátiť, reklamovať ,zahodiť, alebo sa má na ne pozrieť odbornik. Ďakujem za radu. Mária.

12/10/2020 19:45
Števo

Dostal som darom hodinky Amazfit GTS ( čierne ) ., mám ich 4 dni Po nainštalovaní programu do mobilu a párovaní sa ihneď ukázali nasledovné nezrovanlosti s realitou : Meranie krokov - nepochopiteľné počítanie až cca 2x viac ako skutočnosť , resp. počítanie mobilom , resp. fyzické odpočítavanie . Meranie tepu - nepresné , často kolíše ( porovnávané s lekárskym snímačom na prst )
Hlavne napočítaný počet krokov a tým aj vzdialenosť sú skutočné nezmysly .
Poradte , čo stým , okrem reklamácie .

01/07/2020 22:09
Umi

Casio nie sú Smart!

Pridať komentár


Posledné články
Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Či už používate práčku denne alebo niekoľkokrát do týždňa, pri každom praní sa v jej útrobách hromadí neodparená voda a vodný... Prečítať článok