Najlepšie pece na pizzu 2024 – recenzie, test, porovnanie

Quattro formaggi, Margherita alebo pikantná Daviola. Pizza je jedným z najobľúbenejších jedál na svete. Možno práve preto, že každý si nájde tú svoju obľúbenú. Asi len máloktorý človek by povedal, že pizzu vyslovene nenávidí. Ak máte zálusk na to, pripraviť si kvalitnú a chutnú pizzu aj doma, klasická rúra vám tak úplne stačiť nebude. Pece na pizzu dnes môžete mať doma aj vy. A nebojte sa, nemusí byť automaticky na drevo. Ak si chcete vybrať kvalitnú elektrickú pec, pomôžeme vám s výberom.

Ako vybrať pec na pizzu?

Ak sa pýtate, prečo nedokážete tradičnú taliansku pizzu pripraviť v klasickej teplovzdušnej rúre, najčastejším problémom je fakt, že teplota, pri ktorej sa má originálna pizza pripravovať, musí dosahovať aspoň 350 až 400 ° Celzia. A práve takú vysokú teplotu dokáže vyprodukovať len máloktorá bežná teplovzdušná rúra. Navyše, pec na pizzu je uspôsobená práve pre prípravu tohto druhu pokrmu. Aby ste si dokázali tradičnú chuť talianskej pizze vychutnať doma aj vy, a to bez toho, aby ste si pizzu objednali v krabici, poradíme a predstavíme vám aj konkrétne modely s kompletnými recenziami a naším testom.

Najlepšie pece na pizzu

Názov Hodnotenie Detail
G3 Ferrari G10006   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Nedis FCPM100FRD   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
Klarstein Arezzo   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Sage SPZ820BSS   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Ariete Art 909   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTAZobraziť produkt

Pece na pizzu – recenzie

Elektrická pec na pizzu je spotrebičom, ktorý by u milovníkov pizze nemal chýbať. Svoju obľúbenú pochúťku si v nej pripravíte pohodlne a rýchlo. Ako si však spomedzi toľkých modelov vybrať? Naše recenzie vám s tým pomôžu.

Dôležité parametre výberu

Prvé, čo treba pri výbere pece na pizzu zvážiť je, či chceme, aby bola umiestnená v interiéri alebo exteriéri. Len máloktorá domácnosť má totiž pec na pizzu murovanú priamo v kuchyni. Následne prichádza na rad úvaha o tom, o aký materiál pôjde. Malá prenosná pec na pizzu býva najčastejšie vyrobená z nerezu alebo hliníka. Je kompaktná a možno ju skladovať v kuchynskej linke alebo na nej. Výhodou týchto materiálov je aj to, že sa ohrievajú rýchlejšie. Elektrická pec na pizzu má svoje nesporné výhody aj z hľadiska údržby.

Do kuchyne si však možno obstarať i väčšie jednokomorové alebo dvojkomorové plynové pece opäť z hliníka či nerezu. Pochopiteľne, najvyšším levelom sú murované – tehlové pece na pizzu. Zohrievajú sa pomalšie, no dobre izolujú teplo. Vhodné je obstarať si ich na krytú terasu a podobne. Samozrejme, sú cenovo náročnejšie. Takúto pec využijete i na prípravu iných pokrmov. Záleží teda na vás, koľko pizze a akým spôsobom ju chcete pripravovať.

 • Umiestnenie pece na pizzu – interiér/exteriér
 • Typy pece na pizzu
 • Príkon a minimálna teplota pece
 • Materiál dosky na pečenie
 • Veľkosť a dizajn pece
 • Ďalšie vlastnosti, funkcie a príslušenstvo

Umiestnenie pece na pizzu – interiér/exteriér

Pec na pizzu je špecifickým vybavením kuchyne a nejde o tradičnú súčasť kuchynského vybavenia. Tradičná pec na pizzu na drevo rozhodne nie je výbava, ktorou by väčšina kuchýň oplývala. Ako prvé si je teda potrebné uvedomiť, kde chceme pec na pizzu umiestniť.

V rámci interiéru je možností prirodzene dosť. Výnimkou sú samozrejme gastronomické zariadenia, ktoré často tehlovú alebo murovanú pec postavia priamo v interiéri kuchyne, no v tomto prípade sa budeme baviť o interiéri kuchyne v domoch či bytoch. V takom prípade je nutné myslieť prakticky a poobzerať sa po kompaktnej elektrickej pizza peci. Ak by ste sa predsa chceli vo vašej kuchyni venovať príprave pizze vo väčšom, možno je na mieste sa namiesto prenosnej elektrickej pizza pece poobzerať po väčšej jednokomorovej alebo dvojkomorovej pizza peci na elektrinu alebo plyn.

Pec na pizzu na drevo do exteriéru

V exteriéri možno uvažovať napríklad aj o praktickej kombinácii pizza pece s grilom na drevo. Umiestnenie na terasu alebo balkón je v tomto prípade ideálne. Prípadne, ak máte doma letnú kuchynku alebo krytý altánok, pec na pizzu sem zapadne ideálne. Takéto pece sú zvyčajne vyrobené z kovu, nerezu či smaltu. Samozrejme, v exteriéri možno uvažovať aj o tradičnej tehlovej pizza peci na drevo. Zvážiť treba, pochopiteľne, priestorové možnosti. Divili by ste sa, no murované prefabrikované pece si dnes môžete objednať v rôznych rozmeroch a domov vám prídu hotové. Stačí im len nájsť správne miesto. Takáto alternatíva je, prirodzene, drahšia.

Typy pece na pizzu

Na výber je niekoľko typov pecí na pizzu, okrem elektrickej a pece na drevo máte na výber aj plynovú, prenosnú alebo pec na varnú dosku. Aké sú ich výhody?

Elektrická pizza pec

Polemiky o tom, či dokážu elektrické pece na pizzu pripraviť toto jedlo tak ako v tradičnej peci na drevo by vám mnohé reštaurácie vyvrátili. Ak však žijete v byte alebo dome, elektrická pec na pizzu, ako moderné riešenie, pre vás môže byť ideálna voľba. Vyberať môžete z drahších, lacnejších, menších či väčších modelov s rôznou funkcionalitou a výkonom. Stále však ide o cenovo dostupný variant.

Elektrické pece väčších rozmerov možno deliť na jednokomorové alebo dvojkomorové. Bežne sa používajú vo viacerých gastronomických zariadeniach. Pripravovať v nich možno i iné pokrmy. Zvyčajne ide o hranaté pece z hliníka alebo nerezu. Ak však nechcete takouto pecou nahradiť vašu teplovzdušnú rúru či sporák, zrejme sa ku kúpe takého zariadenia neuchýlite.

Prenosná pec na pizzu

Práve táto voľba patrí v domácnostiach medzi najčastejšie a najefektívnejšie. Prenosné pece na pizzu sú kompaktné a praktické, pre funkcionalitu je nutné ich zapojiť do elektrickej siete. Najlacnejšie modely môžu niekomu pripomínať hriankovač – palacinkovač. Líšia sa nielen veľkosťou, ale aj príkonom a rôznymi funkciami.

Ich výhodou je nepochybne rýchly ohrev a kompaktnosť. Pre, čo najviac autentickú prípravu pizze je zvyčajne výhrevná doska z prírodného kameňa alebo ide v prípade niektorých modelov o kovovú platňu. Podstatné je si zvážiť, aký veľký priemer pizze chcete pripravovať. Stále však tento model boduje aj svojou jednoduchosťou pri používaní, a teda samotnej príprave pizze.

Plynová pizza pec

V tomto prípade je plynová pec na pizzu určená primárne do interiérov, samozrejme, nerátajte s tým, že by šlo o prenosné zariadenie. V zásade platí to, čo pri väčších elektrických peciach, Najčastejšie ide o jednokomorové, dvojkomorové pece alebo viackomorové pece, ktoré slúžia primárne na prípravu pizze, no rovnako tak poslúžia aj na prípravu iných pokrmov. Najčastejšie ich však nájdete v reštauráciách. Na údržbu sú náročnejšie ako elektrické a takisto je nutné, aby bolo v kuchyni kvalitné odvetrávanie. Výhodou sú nižšie náklady na energie.

Plynová pizza pec na terase

Pec na pizzu na drevo/uhlie

Dostávame sa ku koreňom alebo tradičnému typu pece na pizzu, ktorú vám odporučí každý pizzér a kuchár, ktorý sa príprave pizze venuje. Samozrejme, doma si zrejme len málokto do kuchyne obstará tradičnú murovanú pizza pec z tehál. Do domácnosti v rámci interiéru sa tento druh pece nehodí. Ide o pomerne priestorovo i finančne nákladné riešenie.

Ak už sa predsa len rozhodnete pre skutočnú pizza pec na drevo, určite je vhodnejšie umiestniť ju do exteriéru – terasazáhradný altánok a podobne, kde je možné takúto pec zabudovať. Tehlové pece nie sú pútavé len svojím dizajnom. Hlavnou výhodou je pochopiteľne kvalita prípravy pizze. Samotné drevo dodáva pokrmu špecifickú chuť, zároveň je príprava autentická a verte či nie, pizza pečená v tehlovej peci na dreve má svoju unikátnosť. Príprava na takýto spôsob si vyžaduje istú prax. Nevýhodou pizza pece na drevo je náročnosť na údržbu, ako i samotná obstarávacia cena. Na druhej strane, takúto pec si môžete vyrobiť i svojpomocne.

Pizza pec s grilom

Pripraviť chrumkavú pizzu môžete aj vďaka unikátnemu riešeniu, ktorým je kombinácia grilu a pece na pizzu. Opäť ide o ideálne riešenie do záhrady či na terasu počas letných grilovačiek na záhrade. Záhradný gril s pecou na pizzu má množstvo výhod, pretože obstaraním získate nielen kvalitnú pizza pec na drevo/uhlie, ale aj klasický gril, kde môžete pripravovať rôzne iné dobroty. Okrem roštu je potrebné myslieť aj na kameň na pizzu, ktorý následne položíte na rošt a môžete pripraviť vašu obľúbenú pizzu. Najčastejšie ide kombináciu kovu, nerezu a smaltu. Vyberať možno z viacerých typov.

Pizza pec na plynovú varnú dosku

Ide o praktického pomocníka, ktorý je kompaktný, cenovo dostupný a veľmi praktický. Ak vaša rúra nedokáže upiecť pizzu podľa vašich predstáv, práve takáto „pec“ na pizzu môže byť pre vás skvelou alternatívou. Ide totiž o nerezový – kovový box s keramickou – kamennou platňou na grilovanie. Tento box stačí umiestniť na plynovú varnú dosku alebo klasický gril na drevo alebo uhlie. Následne pizzu vložíte do boxu, ktorý perfektne izoluje teplo, ideálnu pre prípravu poctivej talianskej pizze. Ide o veľmi praktického a skladného pomocníka.

Príkon a maximálna teplota pece na pizzu

Ideálna teplota na prípravu pizze je v rozmedzí od 350 do 430 ° Celzia. Klasické teplovzdušné rúry alebo plynové sporáky túto teplotu nie sú schopné dosiahnuť. S výnimkou niektorých výkonných modelov. Pece na pizzu sú tomuto účelu prispôsobené a aj ti najlacnejšie modely dosahujú maximálnu teplotu cez 300 ° Celzia. Nejde pritom len o tehlové pece, ktoré perfektne kumulujú teplotu, ale rovnako tak prenosné elektrické pece na pizzu z hliníka, nerezu či smaltu.

Murovaná pec na pizzu

Práve vďaka schopnosti produkovať takú vysokú teplotu si môžete pripraviť chutnú pizzu aj u vás doma. V prípade elektrických pecí je okrem maximálnej teploty dôležitý i samotný príkon. Ten zvyčajne dosahuje hodnotu od 1 200 do 1 800 W.

Materiál dosky na pečenie

Dôležitým aspektom, ktorý pri výbere musíte sledovať, je aj doska na pečenie a materiál, z ktorého je vyrobená. Najlacnejšie modely zvyčajne disponujú smaltovanou plochou na pečenie alebo ide o teflónové povrchy. Omnoho kvalitnejší výsledok pri pečení pizze dosiahnete, ak je doska na pečenie z prírodného kameňa, resp. keramiky.

Kameň dobre rozvádza teplo a takisto ho kumuluje (udržiava), čím je zabezpečené rovnomerné upečenie cesta do chrumkava. Rovnako tak hrá rolu i priemer plochy na pečenie, ten vás totiž limituje v tom, aký bude maximálny priemer pizze, ktorú budete piecť.

Veľkosť a dizajn pece

O samotných rozmeroch pece na pizzu a vašich priestorových možnostiach by ste mali uvažovať už na začiatku. Ako sme písali v odseku, kde sme si charakterizovali jednotlivé typy pecí, je potrebné si uvedomiť, kde presne chceme pec umiestniť, prípadne akú veľkosť má mať. Ak je vašou požiadavkou praktický elektrický spotrebič, ktorý je kompaktný, v takom prípade je rozhodne ideálna voľba elektrická pec na pizzu, prípadne pizza box na plynovú dosku či gril. V tomto prípade ide o najmenšie alternatívy.

Viac miesta v interiéri už zaberú elektrické jednokomorové alebo viackomorové pece, ktoré možno vídať aj v reštauráciách. Obstarať si ich domov dnes nie je problém. V prípade exteriéru sú možnosti takisto bohaté. Na terasu sa môže hodiť gril s pecou na pizzu. Veľkosť a dizajn sú model od modelu iné. Samozrejme, absolútnym vrcholom z hľadiska technickej náročnosti, rozmerov i dizajnu je murovaná tehlová pizza pec. Dizajn je všeobecne veľmi individuálny parameter. Vyberať možno v každom prípade z rôznych farebných prevedení i technických riešení.

Ďalšie vlastnosti, funkcie a príslušenstvo

V tomto prípade sa pozrieme bližšie na funkcie a vlastnosti, ktoré sa týkajú predovšetkým elektrických pecí na pizzu, ale rovnako tak si priblížime príslušenstvo, ktoré sa vám v prípade pecí na pizzu určite môže hodiť.

 • Termostat – funkcia, ktorou sú vybavené väčšinou všetky moderné elektrické pece na pizzu. Rovnako tak aj mnohé plynové pece na pizzu. Termostat vám pohodlne umožňuje regulovať výšku teploty, pri ktorej sa pizza pečie.
 • Indikátory – LED kontrolky môžu informovať predovšetkým o stave, kedy je spotrebič zahriaty na dostatočnú teplotu alebo naopak, kedy sa ešte len pec zahrieva.

Elektrická pec na pizzu

 • Časovač – určený na ohraničenie doby pečenia. Časovač možno nastaviť na presný čas, po ktorého uplynutí vás pec na pizzu upozorní zvukovým signálom alebo dokonca automaticky vypne.
 • Mechanický vypínač – nie je pri niektorých modeloch samozrejmosťou. Ide však o praktickú funkciu, ktorá vám umožňuje mať zariadenie zapnuté v elektrickej sieti, no zároveň je vďaka mechanickému vypínaču neaktívne.
 • Lopata na pizzu – praktická na vyberanie pizze z pece. Vhodná predovšetkým v prípade väčších elektrických pecí, tehlových pecí alebo pecí na pizzu s grilom. Najčastejšie ide o drevené alebo nerezové lopatky.
 • Dvierkový teplomer – ak pec nemá termostat a vy neviete, aká je hodnota teploty vo vnútri, dvierkový teplomer vám pomôže ľahko zmerať teplotu vzduchu v peci. Dokáže merať teplotu až do hodnoty 500 ° Celzia.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Rozhodli ste sa pre kúpu pece na pizzu, stále však máte ohľadom jej výberu otázky? Na tie najčastejšie sme sa pozreli a ponúkame vám na ne odpovede.

Koľko stojí pec na pizzu?

Otázka, koľko peňazí môžete a chcete investovať je smerovaná vždy na zákazníka. Každopádne, cenové rozpätie v prípade pecí na pizzu je veľmi široké a v mnohom zohráva rolu samotný typ pizze. Najlacnejšie elektrické pece na pizzu do domácnosti kúpite už od 50 do 150 eur. Vo vyššom cenovom pásme do 300 eur už kúpite aj väčšie elektrické pece na pizzu alebo dokonca kombinovaný gril s pecou na pizzu. Následnej vo vyššej cenovej kategórii od 300 do 1 500 eur si už môžete zaobstarať hotovú prefabrikovanú – tehlovú pec na pizzu. Niekedy je ešte nutné rátať s ďalším príslušenstvom.

Aká ja to prefabrikovaná pec na pizzu?

Prefabrikovaná pec na pizzu je taká pec, ktorá je hotová a takmer pripravená na použitie. Ide o murované odliatky, ktoré je potrebné len posadiť na miesto – podstavec a pripojiť na komín. Prípadne je možné obstarať i modely, ktoré majú riešené i komínové vývody. Závisí od toho, či budú umiestené v exteriéri alebo interiéri. Ich suma začína niekde okolo ceny 700 eur.

Zohrieva sa plynová pec na pizzu rýchlejšie ako pec na drevo?

Áno, drevo či uhlie síce pri horení produkuje vyššie teplo za kratší čas, no predohrev je v prípade pece na drevo dlhší. Faktom, prečo sa plynové rúry v praxi ohrievajú rýchlejšie je, že oheň zapálite násobne jednoduchšie ako v prípade pece na drevo či uhlie.

Je možné si vyrobiť pec na pizzu svojpomocne?

Áno, je to možné. Na internete nájdete niekoľko overených návodov krok za krokom, ako si doma na záhrade, v letnej kuchynke či na terase vybudovať funkčnú, kvalitnú a bezpečnú murovanú pec na pizzu so všetkým, čo k tomu patrí. Samozrejme, potrebné je postupovať podľa inštrukcií a chýbať by nemala ani manuálna zručnosť.

Staršie modely, ktoré už nie sú v predaji

Vaše hodnotenie:
(89.6%)
Dátum publikovania: 21.09.2020
Dátum poslednej aktualizácie: 18.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

24/05/2022 18:01
Denka

Odkedy máme G3 Ferrari, už neobjednávame pizzu, ale pripravíme si sami a čerstvú. Príprava je jednoduchá, vynikajúcu chutnú pizzu si viete pripraviť behom pár minút. S manželkou sme spokojní a deti sa tiež tešia. Veľkosť prístroja je primeraná, ľahko sa dá odložiť aj v malej kuchyni. Z našej strany maximálna spokojnosť.

24/05/2022 18:01
Denka

Odkedy máme G3 Ferrari, už neobjednávame pizzu, ale pripravíme si sami a čerstvú. Príprava je jednoduchá, vynikajúcu chutnú pizzu si viete pripraviť behom pár minút. S manželkou sme spokojní a deti sa tiež tešia. Veľkosť prístroja je primeraná, ľahko sa dá odložiť aj v malej kuchyni. Z našej strany maximálna spokojnosť.

06/01/2022 10:12
Vika

Výrobok G3FERRARI je skvelý, okrem pizze si tu môžem pripraviť aj slané alebo sladké koláče či dokonca teplé gaštany. Veľkosť je akurát, cena prijateľná a dizajn veľmi pekný. Súčasťou balenia boli aj lopatky na pizzu a kniha chutných receptov. Nechýba termostat na reguláciu teploty či svetelná kontrolka pre rýchlu informáciu o prevádzke pizza rúry. Na negatíva som zatiaľ neprišla, odporúčam.

12/11/2021 19:51
Braňo

Pomocou Domo DO9177PZ je cesto na pizzu upečené rýchlo, rovnomerne a veľmi dobre. Je to malý pomocník, avšak s veľkým využitím. Pokiaľ milujete pizzu rovnako ako ja, určite tento prístroj odporúčam. Na žiadne negatíva som neprišiel, možno sa prejavia časom.

14/07/2021 19:20
Jana

Super pec na pizzu je ARIETE ART 909, ktorá je navyše za prijateľnú cenu. Pizza z nej chutí ako z pravej talianskej pizzérie, preto kúpu neľutujem. Pizza je pripravená pomerne rýchlo a páči sa mi aj dizajn piecky, ktorý skvele zapadne do mojej kuchyne. Malé mínus dávam za to, že termostat má stupne v číslach (1 až 5), pretože viac by sa hodilo, keby je v stupňoch Celzia. Myslím si však, že každý stupeň (číslo) má hodnotu približne 50 stupňov Celzia, preto na stupni 5 mám teplotu 250 stupňov Celzia. Vyzdvihujem jednoduchú manipuláciu a možnosť robiť okrem pizze aj zapekačky. Plus dávam ešte za to, že v piecku sa dajú rozpekať aj mrazené pizze, a preto nemusím zapínať veľkú rúru.

Pridať komentár


Posledné články
Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Či už používate práčku denne alebo niekoľkokrát do týždňa, pri každom praní sa v jej útrobách hromadí neodparená voda a vodný... Prečítať článok