Samsung Galaxy Xcover 3 recenzia

Samsung Galaxy Xcover 3 recenzia a skúsenosti warning Predaj skončil

Samsung ukazuje, že odolné telefóny nemusia byť veľké, ťažké a škaredé. Galaxy Xcover3 láka kompaktným telom s displejom s uhlopriečkou 4,5 palcov, hardvérovými tlačidlami,...

od 9.9 € s DPH Pozri porovnanie

Spoločnosť Samsung má výborné zastúpenia na našom trhu. Máme tu bohatú, neustále sa rozširujúcu ponuku mobilných zariadení. Prívrženci tejto značky nedočkavo čakajú na každý nový mobil z produkcie tohto výrobcu. Čo, však už málokto vie je, že Samsung vyrába okrem štýlových moderných smartfónov aj odolné outdoorové mobily. Jedným z nich je aj model Samsung Galaxy Xcover 3 VO, ktorý je po dvoch rokoch úspešným nástupcom modelu Xcover 2. Máme tu teda nový kompaktný mobil so zvýšenou odolnosťou IP 67, ktorý vydrží ponorenie do vody a aj nejaký ten pád na zem.

favorite Pridali sme nové recenzie na telefóny a redakčný výber najlepšie telefóny

Dizajn a spracovanie

Hoci sa jedná o odolný mobil, dizajn je príjemný. To, že sa jedná o model so zvýšenou odolnosťou zistíte až pri držaní v ruke. Odolný plastový kryt tela prezrádza, že tento prístroj už niečo vydrží. Rohy má mierne zaoblené a pogumované pre tlmenie pri páde a odrazoch. Zadná časť je textúrovaná a zabráni tak vyšmyknutiu pri uchopení s mokrými rukami. Tlačidlá sú gumové a otvory chránene krytkami. Tento model so stupňom odolnosti IP 67 navyše spĺňa aj vojenský americký štandard MIL STD 810G, ktorý zaručuje odolnosť voči vysokým aj nízkym teplotám, ako aj prašnému prostrediu, nárazom a silným vibráciám.Vo vode vydrží po dobu 30 minút. Spracovanie je kvalitné a dizajn príjemný. Spodná časť pod displejom je vyhradená pre tri hardvérové tlačidlá so zdrsneným povrchom. Zadná časť zase ponúka čočku fotoaparátu, prisvetľovaciu diódu a reproduktor.Model Samsung Galaxy Xcover 3 VO svojím dizajnom vôbec nepripomína odolný mobil. Oproti iným mobilom z tejto kategórie je vzhľadovo najkrajším a na prvý pohľad vyzerá, ako pekný moderný smartfón z odolnejších materiálov.

Parametre

Parametrami ho môžeme zaradiť do nižšej strednej triedy. Mobil je osadený 4, 5“ TFT TN displejom s rozlíšením 854 × 480 px. O chod sa stará 4 jadrový procesor Marvell Armada PXA1908s taktom 1, 2 GHz a RAM 1,5 GB. Vnútorná 8 GB pamäť je rozšíriteľná pamäťovou kartou microSDHC až do 128 GB. Samozrejme nechýba Wi-fi, Bluetooth, LTE a NFC. Fotoaparát nie je silnou stránkou tohto mobilu a musíte sa uspokojiť s rozlíšením  5 Mpx. Nechýba však autofocus, možnosť makro režimu a konečný výsledok kvalitou naozaj prekvapí. Keďže ide o outdoorový mobil nesmieme zabudnúť na funkcie do terénu. Okrem tradičného systému GPS sekunduje tomuto modelu aj systém Glonass.

Operačný systém

Samsung v tomto modeli použil operačný systém Android 4. 4.4 KitKat s možnosťou aktualizácie na novší Android. Nechýba ani nadstavba TouchWiz, ktorá užívateľské prostredie staršieho Androidu trochu vylepší. Napriek tomu však mobil reaguje svižne a nemá problém ani s hrami.

Výdrž

Keďže ide o mobil vhodný na turistiku a náročnejšie nasadenie očakávame, že s výdržou sa dostaneme aspoň na dva dni pri aktívnom používaní, čo sa však nepodarí. Batéria s kapacitou 2 200 mAh vám vydrží jeden deň, ako pri každom inom mobile. Výhodou však je, že batéria je vymeniteľná a je tu možnosť si zakúpiť silnejšiu alebo náhradnú pre prípad núdze v teréne, kde nie je možnosť nabíjania.

Plusy a mínusy

thumb_up

Moderný štíhly dizajn
Kvalitné spracovanie
Vysoká odolnosť
LTE
NFC

thumb_down

Slabšia výdrž
Chýba automatické nastavenie jasu
Slabšie rozlíšenie displeja

Odolný mobil Samsung Galaxy Xcover 3 VOsíce parametrami neoslní, ale určite príjemne prekvapí tým, čo je jeho prioritou atou je vysoká odolnosťou. S dizajnom, ktorý neurazí práve naopak je to výborný spoločník pre užívateľov, ktorí milujú turistiku v horách a náročných terénoch. Vhodný je aj pre aktívnych športovcov a nemusíte sa o neho báť, ani keď pracujete na stavbách. Svoj účel splní za cenu, ktorá je v pomere k výkonu stále dobrá. Pre tento odolný model nahráva najviac jeho pekný dizajn a oproti iným modelom aj nižšia hmotnosť. V tejto cenovej kategórii má však silného konkurenta v odolných modeloch výrobcu Catepillar.

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.

Zoznam článkov

3 najlepšie dual SIM telefóny na trhu

3 najlepšie dual SIM telefóny na trhu

Telefóny, ktoré umožňujú používanie dvoch SIM kariet súčasne, sú medzi niektorými používateľmi veľmi obľúbené. V súčasnosti je už týchto telefónov na trhu dostatok a v ponuke najznámejších, či menej známych čínskych výrobcov tieto Dual SIM modely nájdeme pravidelne každý rok. Medzi hlavné... Prečítať článok

Najlepšie vodotesné mobily má Samsung a Huawei

Najlepšie vodotesné mobily má Samsung a Huawei

Vodoodolné alebo ak chcete vodotesné smartfóny sú veľmi populárne medzi ľuďmi, ktorí prichádzajú do styku s vodou pomerne často. V letnom období a období dovoleniek, kedy trávi väčšina z nás čas pri vode, by sme takýto telefón ocenili asi všetci. Vodoodolnosť telefónu však neznamená, že si ho... Prečítať článok

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Black Friday Slovensko 2019 – Čierny piatok, zľavy, výpredaje

Aj na ✅ Slovensko sa dostali fenomény ⭐ Black Friday či Cyber Monday. Čo sa ukrýva za týmito lákadlami? Ako môže spotrebiteľ ušetriť nákupom práve v takýto deň? Sú tieto ponuky bez rizík alebo sa aj za nimi skrývajú menšie alebo väčšie pasce šikovných obchodníkov? V článku sa dozviete,... Prečítať článok

Vývoj ceny produktu Samsung Galaxy Xcover 3

Recenzie

iPhone XS

iPhone XS

iPhone XS sa pýši priestorným  displejom so širokým spektrom verne zobrazených farieb. Jeho telo tvorí pevná chirurgická oceľ a to najtvrdšie... Prečítať recenziu

Podobné produkty


Pozrite si aj Najpredávanejšie, Najlacnejšie, Zlacnené Telefóny

Podelte sa o svoje skúsenosti s týmto produktom, jeho kvalitou, reklamáciou, či prístupom. Budeme radi za každú Vašu skúsenosť.

16/07/2016 16:50
Mino
Hodnotenie

Dlho som váhal medzi ním a Cat, tento som mal chvíľu požičaný a napriek tomu že na to nevyzerá je výborne odolný

thumb_up

Dizajn

Pridať komentár