Najlepšie posilňovacie stroje 2018 - Veľký test a porovnanie

Výber posilňovacieho stroja je zodpovedná záležitosť. Ak ste sa už rozhodli pre nákup musíte si zvážiť pár základných kritérií. Ste víkendový, začínajúci cvičiteľ alebo ste aktívny športovec, ktorý potrebuje posilniť určité partie svojho tela? Hľadáte stroj na posilnenie určitých partií alebo komplexný posilňovací stroj na posilňovanie väčšieho množstva svalov? V dnešnej dobe je trendom vysoká starostlivosť o svoje telo a zdokonaľovanie častí tela aktívnym cvičením a posilňovaním. Pokúsime sa vám poradiť aké parametre si všímať pri výbere a ktoré posilňovacie stroje na našom trhu majú výborne parametre a hodnotenie od užívateľov.

Pretože sa jedná o širokú škálu rôznych strojov je ťažké zhrnúť všetky parametre ale určite medzi tie základné pri výbere patria kvalitné spracovanie, materiál a nosnosť. Pri výbere zvážte ktoré časti tela chcete najviac posilňovať.

Test - najlepšie posilňovacie stroje

Krátke recenzie

Body-Solid SBK-1600G/2

Model Body-Solid SBK-1600G/2 je typ mohutného posilňovacieho stroja s kvalitným vodiacim lankom a základnou  hmotnosťou závažia 95 kg s možnosťou dokúpenia ďalšieho závažia až do celkovej hmotnosti 186 kg. Súčasťou tohto modelu je plne nastaviteľné sedadlo, oporné valce pre zapretie nôh a ergonomicky tvarovaná otočná opierka chrbta. Tréningová záťaž je ľahko nastaviteľná priamo z tréningovej pozície počas cvičenia. Otočný záťažový bod jesituovaný presne do oblasti bedrového kĺbu tak, aby bol zaistený prirodzený biometrický pohyb v plnom rozsahu. Práve systém premenného odporu umožňuje bezpečný a komfortné tréning chrbtových svalov. Posilňovací stroj Body-Solid SBK-1600G/2 je navrhnutý s dôrazom na najväčšiu bezpečnosť a účinnosť posilňovania chrbtových svalov. Tento kvalitný posilňovací stroj má kompaktné rozmery a je vhodný aj pre domáce posilňovanie.

Body-Solid GLPH1100

Model Body-Solid GLPH1100 je výborný posilňovači stroj, ktorý zaistí rozvoj objemu svalovej dolných končatín s minimálnou záťažou na kĺby. Dá sa používať v dvoch pozíciách pre posilňovanienôh zdvihom a v pozícii odrazu z nôh kedy posilňujete aj brušné svalstvo. Výhodou je prispôsobenie si pozície. Kvalitná oceľová konštrukcia má nosnosť 120 kg a chrbtová podložka DuraFirm je z kvalitného materiálu s dvojitým prešívaním. Kapacita posilňovacieho stroja Body- Solid GLPH 1100je 455 kg pre kotúče s priemerom otvoru 50 mm. Rozmerovo sa hodí do väčšieho priestoru, kvôli dĺžke, preto ak sa rozhodnete pre tento posilňovací stroj pre domáce posilňovanie zvážte či máte vhodné priestory.

Body-Solid GCEC340 (Predkopy a zákopy v sede)

Vo výbornom pomere funkčnosť a cena nájdete na trhu model Body- Solid GCEC 340,ktorý spája funkčne dva spôsoby posilňovanie nôh. Predkopy a zákopy máte v jednom kvalitnom stroji. Výrobky spoločnosti Body-Solid sú na vysokej kvalitatívnej úrovni a v Európe má táto značka výborné renomé. Určite oceníte pevnú kvalitnú konštrukciu s plne nastaviteľným operadlom, jednoduchú manipuláciu a ovládanie s rýchlym systémom pre nastavovanie správnych polôh s kolíkom. Rozmerovo vám tento posilňovací stroj veľa miesta nezaberie. Za výhodnú cenu získate posilňovací stroj vhodný aj pre začínajúcich cvičencov.

Body-Solid Pec Dec (Posilovač prsných svalov)

Pre hornú časť tela a dokonalé vytvarovanie prsných svalov je vhodný posilňovači stroj Body- Solid Pec Dec. Vďaka nemu si vytvarujte svaly na rukách a hruď. Na trhu je vo výhodnom pomere funkčnosť, výkon a cena. Spolu s modelom Body-Solid GCEC 340, ak máte na to vodné priestory získate dva výborné posilňovacie stroje pre aktívne domáce posilňovanie všetkých dôležitých partií.

inSPORTline Ab Lifter Easy

Najobľúbenejší posilňovači stroj výrobcu inSPORTline, získal právom ocenenie produkt roka 2015 na základe hodnotení spokojných užívateľov.Ak chcete začať s posilňovaním v domácom prostredí a nemáte na to zvlášť vydelenú miestnosť je tento model práva pre vás. Zaberie minimum miesta a môžete ho mať aj v izbe, kde vám nezaberie viac miesta ako jednoduchý rotoped. Je výbornou pomôckou pri spevňovaní brušných svalov, posilnenie paží, stehien a sedacích svalov. Konštrukcia je vyrobená z pevnej ocele s nosnosťou 100 kg. Súčasťou tohto posilňovacieho stroja je aj jednoduchý počítač, ktorý zobrazuje najdôležitejšie údaje ako čas, počet príťahov za minútu a spálené kalórie. Po tréningu ho môžete jednoduchým spôsobom zložiť a uložiť na vhodné miesto. Za nízku cenu tak získate výborného partnera pre posilňovanie.

inSPORTline Power Tower PT500

Ak hľadáte univerzálnejšie riešenie za zmienku stoji aj model inSPORTline Power Tower PT 500 s pevnou oceľovou konštrukciou s profilom rámu 70x 50 mm a nosnosťou 130 kg. Táto multifunkčná hrazda inSPORTline Power Tower PT500 je štandardne vybavená hornou hrazdou, pomocou ktorej je možné precvičovať hornú polovicu tela, najmä prsné svalstvo a ruky. Bradlá sú naopak vhodné k dokonalému vytvarovaniu brušných svalov či posilneniu nôh. Hrazda je ďalej vybavená boxovacou hruškou, ktorá je určená pre kondičný tréning či nácvik úderov a kopov. V tomto posilňovacom stroji získate komplexné riešenie pre kvalitný tréning s možnosťou vykonávať veľké množstvo cvikov.

Hrazda do dverí inSPORTline

Náš špeciálny tip patrí náradiu, ktoré s posilňovaním súvisí a nezaberie vám ani veľa miesta ani nezruinuje váš rozpočet. Ide o kvalitnú hrazdu z nerezovej ocele s protišmykovými úchopmi s nosnosťou až 120 kg. Nastaviteľná je pre rôzne šírky zárubní od 63 – 91 cm. Po cvičení ju môžete jednoduchým spôsobom demontovať a odložiť kamkoľvek pre ďalšie cvičenie. Je to ideálne posilňovacie náradie či už pre pravidelné cvičenie alebo občasné na spevnenie brušných svaloch, zosilnenie svalov na rukách a prispieva aj k precvičovaniu chrbtice. Ak si ju namontujte do spodnej častí zárubne môžete ju využiť na posilňovanie brušných svalov, so zapretím nôh budete robiť klasické brušáky ľahko a pohodlne. Prispôsobíte si ju hravo namontovaním do výšky, aká vám vyhovuje. Dokonca môžete zvyšovať kondíciu aj vaším deťom, samozrejme pod vaším dohľadom. Za nízku cenu získate výborné náradie pre zvýšenie vašej kondície.

Ako vyberať? Sledujte parametre

Konštrukcia - Ak vám to možnosti a rozpočet dovolí zamerajte sa na overeného výrobcu, ktorý vám garantuje kvalitu spracovania, vysokú kvalitu materiálu rámu, materiálu spojov a spojovacích častí ako aj ich nosnosť a odolnosť. Posilňovači stroj musí mať výbornú pevnosť adostatočnú nosnosť celej konštrukcie. Celkové konštrukčné riešenie musí spĺňať aj dobrú ergonómiu. Nezabudnite na polohovateľnosť. V prípade lavičky a časti, ktoré si to vyžadujú je dôležitá polohovateľnosť a nastaviteľnosť podľa postavy cvičenca pre čo najvyšší komfort a bezpečnosť pri cvičení.

Typ závažia a kladky - Preverte si možnosti dokupovania rôznych závaží, nastaviteľnosť a kvalitumateriálu kladky a laniek.

Spôsob zloženia a možnosti údržby - Nezabudnite na montáž pri zložitejších strojov. Ak je náročná,overte si u predajcu možnosť montáže kvalifikovaným pracovníkom priamo u vás doma.

A samozrejme ako vždy na záver vám odporučujeme overeného výrobcu so zárukou na celý komplet, ako aj jednotlivé časti stroja a poskytovaný servis. Informujte sa o dostupnosti náhradných dielov na našom trhu, aby sa vám nestalo, že kvôli malej súčiastke budete musieť osloviť výrobcu až niekde v Hongkongu.

Vaše hodnotenie:
(90%)

Obľúbené produkty


Pridať komentár