Najlepšie nafukovacie postele/matrace 2024 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Nafukovacie postele a matrace sú nepochybne pohodlnejšou alternatívou k obyčajným karimatkám alebo povestným nafukovačkám. Môžete ich využiť v stane, aute či v hosťovskej izbe. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, ako vybrať tú najlepšiu nafukovaciu posteľ?

Ako vybrať nafukovaciu posteľ?

Ak nie, pokúsime sa vám trošku otvoriť oči a poradiť, ako na to.

Najlepšie nafukovacie postele/matrace

Názov Hodnotenie Detail
Intex Twin   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Master Pool Single   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt
Intex Pillow Rest Raised Queen   ✔   DOBRÉ RECENZIEZobraziť produkt
Naturehike   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
Bestway 67403   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt

Nafukovacie postele a matrace – recenzie

Ste zástancom názoru, že je lepšie raz vyskúšať ako stokrát čítať? To i my. Preto vám prinášame naše recenzie na nafukovacie postele a matrace, ktoré vám, aspoň v to veríme, pomôžu sa lepšie zorientovať pri výbere.

Ako vybrať najlepšiu nafukovaciu posteľ

Hrúbka, nosnosť, rozmery, váha, materiál, odolnosť, povrchová úprava, ale i to, ako budete nafukovaciu posteľ využívať, to všetko má priamy vplyv na jej výber. V nasledujúcich riadkoch vás postupne prevedieme tými najdôležitejšími aspektmi, ktoré je potrebné zvážiť pred konečnou kúpou vašej novej nafukovacej postele.

Rozmery a skladnosť

Nafukovacie postele môžu mať rôzne rozmery. Za klasickú dĺžku môžeme pri jednomiestnych modeloch považovať 170 až 180 cm. Ak ste vyšší, určite sa poobzerajte po kúskoch s dĺžkou 190 cm a viac. Dôležitá je taktiež šírka, ktorá sa pri jednotlivých posteliach podstatne líši. Štandardizovaná šírka normálnych jednomiestnych matracov je 90 cm. To je zároveň rozmer, ktorý človeku počas spánku poskytuje dostatok priestoru a pohodlia. Nafukovacie postele však môžu byť podstatne užšie. Nie je ničím neobvyklým, že „nafukovačka“  do stanu má šírku iba 60 cm.

Pri výbere nezabudnite ani na rozmery zbalenej nafukovacej postele, a to najmä vtedy, keď sa ju chystáte využívať na cestách. V tomto smere je dôležitá aj váha, ktorá sa pohybuje v rozmedzí od 1 do 10 kg. Vysoké postele s hrubšími stenami a väčšími rozmermi sú, logicky, podstatne ťažie. Tie tenučké a maličké zväčša nevážia viac ako 1 až 2 kg.

Hrúbka

Hrúbka nafukovacích postelí patrí k tým parametrom, na ktoré by ste sa mali upriamiť hneď v začiatkoch výberu. V tomto smere platí jedno pravidlo: „Hrubšia posteľ je nepochybne pohodlnejšia“. Udrží váš vyššie nad zemou a aj riziko jej sfúknutia počas noci sa minimalizuje. Modely s hrúbkou pod 20 cm sú tenké, takže ak si na ne ľahne osoba s vyššou váhou, môže veľmi ľahko skončiť na podlahe. 20 až 30 cm hrubé postele sú akýmsi priemerom, ktorý by vám mal poskytnúť dostatočný komfort. Ak hľadáte posteľ, ktorú budete využívať pravidelne alebo ako dočasnú náhradu za posteľ normálnu, tak sa poobzerajte po takej s hrúbkou nad 40 cm.

Nafukovanie nafukovacej postele pomocou pumpy

Nosnosť

Nosnosť nafukovacej postele je veľmi dôležitá. Ak ju neodhadnete správne, tak sa zobudíte na zemi. Posteľ v lepšom prípade iba sfúkne, v tom horšom praskne. Jednomiestne postele majú zväčša nosnosť okolo 130 – 136 kg, čo je pre „bežného“ človeka postačujúce. Pokiaľ však vážite viac ako 100 kg, mali by ste si zadovážiť model s vyššou nosnosťou. Dvojmiestne postele toho zvládnu, prirodzene, viac. Ich nosnosť sa pohybuje okolo 220 až 270 kg, teda aspoň by sa mala.

Materiál a povrchová úprava

Takmer všetky nafukovacie postele sú vyrobené z polyuretánu, polyvinylchloridu (PVC) alebo vinylu. Ani jeden z týchto materiálov nemôžeme označiť za nevhodný. Všetky sú pevné a odolné voči mechanickému poškodeniu. Pri výbere si určite všimnite informáciu o tom, či daná posteľ spadá do kategórie BPA či PCF FREE. V preklade, neobsahuje nebezpečné látky.

Povrchová úprava je práve tá časť nafukovacej postele, ktorá rozhoduje o vašom pohodlí. Najčastejšie sa stretnete so semišom alebo velúrom. Oba materiály sú veľmi príjemné na dotyk. Ďalší dôležitý povrch sa nachádza na spodnej časti postele. Tá by mala byť protišmyková a ideálne i nepremokavá. Pri výbere si všimnite tiež údaj o možnostiach jej čistenia. Niektoré kúsky môžete celé ponoriť do vody a poriadne ich vyšúchať, niektoré iba občasne pretrieť vlhkou handrou.

Odolnosť

Spevnená základňa, výstuže po bokoch alebo celom obvode, to sú detaily, ktoré stoja za lepšou odolnosťou nafukovacej postele. Po nafúknutí sú tieto modely prirodzene tuhšie a stabilnejšie. Rozhodujúcim parametrom je taktiež hrúbka stien, ktorá zodpovedá za pevnosť nafukovacej postele. Bohužiaľ, len máloktorý výrobca tento údaj uvádza priamo v popise produktu. V tomto smere vám môžeme teda poradiť iba jedno, a to, aby ste zapojili vlastný odhad. Postele, ktoré už na prvý pohľad pôsobia pevne, väčšinou i pevnejšie naozaj sú.

Výber nafukovacej postele v obchode

Tvarovanie

Ďalšou časťou povrchovej úpravy je tvarovanie postele. Lacnejšie modely sú úplné rovné, maximálne na nich nájdete niekoľko vypuklých častí na okrajoch či po obvode. Na celej ploche drahších nafukovacích postelí sa väčšinou nachádzajú vzduchové kapsy. Bohužiaľ, s ergonomickým tvarovaním a zdravým spánkom nemajú spoločné takmer nič. Aspoň náznak tvarovania na vrchnej časti postele vám však dá do istej miery pocit, že spíte na tej normálnej.

Ďalším príjemným doplnkom nafukovacích postelí je zabudovaný vankúš. Ide o rovnú vyvýšenú časť na hornej strane, teda v tej časti, kde budete mať hlavu. A ak si neviete predstaviť spánok s oporou za hlavou, tak si zaobstarajte nafukovaciu posteľ s čelom. Keďže tieto modely patria k drahším, zvyknú byť i hrubšie, pevnejšie a stabilnejšie.

Čo ešte zvážiť pred kúpou nafukovacej postele

Parametre, ktorých nie je veľa, máme za sebou. Pri výbere nafukovacej postele by ste však mali zvážiť aj ďalšie aspekty, a to najmä jej konečné využitie. Túto formu spania ľudia najčastejšie využívajú pri kempovaní, prespávaní v aute, no i ako dočasné riešenie v domácnosti, napríklad pri rekonštrukciách, alebo ako náhradu za hosťovskú posteľ. V závislosti od konkrétneho spôsobu využitia je potrebné zohľadniť konkrétne detaily.

Nafukovacia posteľ pre dvoch

Ak na nafukovacej posteli hodláte spať vo dvojici, je dobré premýšľať nad modelom pre 2 osoby. Samozrejme, môžete to vyriešiť aj spojením 2 samostatných kúskov, zmierte sa však s tým, že sa budú neustále rozpájať. Verte, ani prepojenie jednou veľkou plachtou s gumičkami tento problém nevyrieši.

Pri nákupe nafukovacej postele pre dvoch sa pozerajte hlavne na nosnosť, nie na rozmery. Tie sú totiž rôzne, napríklad (š x d) 140 x 90, 157 x 203, 152 x 203, 138 x 197, 185 x 205 cm. Mnohokrát sa navyše nelíšia od rozmerov jednomiestnych priestrannejších postelí. Za minimálnu nosnosť sa dá považovať 220 kg, kvalitnejšie modely však zvládnu i váhu cez 270 kg.

Nafukovacie matrace do auta

Pri kúpe nafukovacieho matraca do auta sa sústreďte najmä na jeho rozmery, no i rozmery samotného automobilu. Inak povedané, matrac by nemal byť prehnutý, takže sa do kufra či na zadné sedadlá musí pekne zmestiť. Jeho váhu nemusíte veľmi riešiť. Veď ho predsa budete prevážať v aute.

Nafukovací matrac do auta

Okrem univerzálnych modelov môžete siahnuť aj po variabilných matracoch do auta na spanie. Sú špecifické tvarom, ktorý kopíruje kufor po sklopení zadných sedadiel. Okrem toho majú vyvýšené bočné okraje. Väčšie modely pokryjú celú plochu kufra, zväčša majú rozmery okolo 180 x 130 cm, stoja cca 90 eur a sú určené najmä na používanie v SUV a COMBI.

Ak máte sedan, alebo ak budete v aute spať osamote, môžete siahnuť po inom type matraca, ktorý položíte na zadné sedadlá. Na jeho spodnej časti sa nachádzajú 2 samostatné vystupujúce časti, ktoré nafúknete spolu s ním. Slúžia na to, aby vyplnili voľný priestor pred sedadlami (ten, kde máte pri sedení nohy) a zároveň matrac podopreli. Ich cena sa pohybuje okolo 40 eur.

INFO: K obom typom spomínaných matracov väčšinou dostanete aj 12 V kompresor vhodný na napojenie do auta.

Nafukovacie matrace do stanu

Keď si budete kupovať nafukovací matrac do stanu, myslite najmä na ročné obdobie, v ktorom ho budete používať a taktiež na jeho váhu i rozmery. V prvom rade ho musíte pohodlne napchať do stanu. V rade druhom, ak chcete matrac nosiť v ruksaku aj počas túry, nemôžete siahnuť po modeli s váhou 10 kg. Za maximálne prijateľnú hmotnosť sa dajú považovať 3 kg.

Nafukovací matrac do stanu musí byť vhodný na používanie v exteriéri. Základom je nepremokavá povrchová úprava, a to najmä zo spodnej strany, ktorá by mala byť tiež protišmyková. Veľmi príjemným detailom je originálna taška – obal, do ktorej posteľ pohodlne zbalíte počas transportu.

Na jar a jeseň sú ideálne matrace s hrúbkou minimálne nad 10 cmPočas horúceho leta vám postačia aj tenšie modely, minimom sú však 3 cm. Menšia hrúbka je totiž ekvivalentom ku karimatke. Do pozornosti vám dávame aj jednu špecialitku, ktorou je nafukovacie lôžko na kemping, ktoré nafúknete iba po obvode. Plocha na ležanie je vyplnená popruhmi. Na tie umiestnite napríklad karimatku. Týmto riešením získate veľmi ľahkú posteľ (nafukovacie lôžka zväčša vážia do 4 kg) s pomerne veľkou hrúbkou (cca nad 25 cm).

Nafukovacie matrace do vody

Nafukovacie matrace do vody sú samostatnou kategóriou. Pozor, tie určené na spanie nesmiete za žiadnych okolností používať pri kúpaní! Pri ich výbere sa pozerajte najmä na odolnosť materiálu a vaše pohodlie. Okrem povestných nafukovačiek si dnes môžete vyberať aj spomedzi špeciálnych vodných modelov.

Nafukovací matrac do vody pre dvoch

Prvým z nich je nafukovací matrac so sieťkou, ktorý sa nafúkne iba po obvode. V strede sa nachádza sieťka, takže ležíte priamo vo vode. Niektoré kúsky sú tvorené iba 2 nafukovacími valcami na stranách, pričom sieťka visí voľne medzi nimi.

Druhou vychytávkou sú nafukovacie vaky, ktoré pripomínajú populárny, no podstatne väčší a podlhovastejší tulivak. Tieto kúsky však využijete aj pri leňošení na pláži alebo v obývačke. Ich cena pritom nie je vysoká. Najlacnejšie nafukovacie vaky si kúpite už za 12 eur. Samozrejme, nie sú vhodné na regulárne spanie.

Ako vybrať pumpu na nafukovaciu posteľ

Výber pumpy je taktiež veľmi dôležitý. Každú jednu posteľ môžete nafúknuť klasickou ručnou alebo nožnou pumpou a taktiež pomocou elektrického kompresora. Všetky z týchto spôsobov majú pritom svoje plusy aj mínusy, na ktoré sa hneď pozrieme.

TIP: Aby ste nafukovaciu posteľ neprefúkli, je dobré používať pumpu s tlakomerom. Údaj o tom, na aký tlak je vhodné nafúknuť danú posteľ, by ste mali nájsť v návode na používanie.

  • Ručná pumpa na matrac: Efektívny, no celkom náročný spôsob, pri ktorom preveríte vašu kondičku. Výhodou je nízka cena. Ručnú pumpu na matrac kúpite už od 3 eur.
  • Nožná pumpa: Ide o lepšie riešenie, keďže je menej fyzicky náročné. Nožné pumpy sú však o niečo drahšie. Stoja od 6 do 12 eur.
  • Elektrický kompresor: Najjednoduchší spôsob nafukovania matracov a postelí. Kompresor s výkonom, ktorý je postačujúci na nafúknutie postele, stojí 6 až 15 eur. Najväčším úskalím tejto alternatívy je nutnosť pripojenia na elektrinu, čo nie je praktické hlavne mimo domova. Vhodným riešením do outdoorových podmienok sú nabíjateľné kompresory. Tie stoja okolo 20 – 30 eur.

TIP: Aby ste mohli nafukovaciu posteľ pohodlne nafúknuť, musí byť vybavená spätným ventilom. Ten nájdete na takmer každom modeli, tie extrémne nekvalitné však môžu byť výnimkou.

Nenafukovacie alternatívy k nafukovacím posteliam

Pokiaľ sa nechcete s nafukovaním postele trápiť vôbec, existuje niekoľko šikovných riešení, a to matrac s kompresorom alebo samonafukovací matrac. Pre zaujímavosť si povieme viac aj o takzvaných antidekubitných posteliach, ktoré však nie sú úplne ideálne na kemping alebo spanie na zemi.

Matrac s kompresorom

V matraci s kompresorom je zabudovaný, ako inak, kompresor. Vďaka tomu na jeho nafúknutie nepotrebujete žiadne ďalšie pomôcky. Takéto matrace sú drahšie. Orientačne, jednomiestny model nekúpite pod 25 eur. Pri výbere týchto modelov sa pozrite najmä na rýchlosť nafúkania, ktorá sa bežne pohybuje medzi 3 až 5 minútami. Najväčšou nevýhodou matracov s kompresorom je nutnosť ich pripojenia do elektrickej zásuvky, na kemping teda nie sú až také vhodné.

Zelený samonafukovací matrac

Samonafukovací matrac

Samonafukovacie matrace sú dostupné v hrúbkach od 2,5 do cca 16 cm. Za všeobecne postačujúce minimum sú pritom považované modely s hrúbkou 3,8 cm. Tie tenšie sa totiž v zásade nelíšia od obyčajnej karimatky. Pokiaľ hľadáte ekvivalent k vyššej nafukovacej posteli, tak potom siahnite určite po modeloch s hrúbkou nad 15 cm.

Ak čakáte, že samonafukovací matrac funguje na rovnakom princípe, aký ste videli vo filme, kde človek unikajúci z potápajúcej sa lode potiahne šnúrku na záchrannom člne a on je v priebehu niekoľkých sekúnd pripravený na akciu, musíme vás sklamať. Tieto matrace vyberiete z obalu, otvoríte ventil, položíte ich na rovnú plochu a čakáte. V ich vnútri sa nachádza špeciálna pena, ktorá do seba nasáva vzduch. Samonafukovací matrac sa navyše sám nafúkne iba do 70 až 80 % z celkovej hrúbky. O zvyšok sa musia postarať vaše pľúca a ústa.

Antidekubitný matrac

Nemýľte si ho s matracom so zabudovaným kompresorom. Antidekubitný matrac je zdravotníckou pomôckou pre dlhodobo ležiacich ľudí. Väčšinou má rúrový profil a slúži na predchádzanie vzniku preležanín. K matracu pripojíte kompresor, ktorý ho priebežne dofukuje, vďaka čomu pod váhou tela nevznikajú prehnuté miesta. I keď hovoríme skôr o zdravotníckej pomôcke, ktorá stojí okolo 200 eur, nikto nezakazuje využívať takýto matrac aj na „obyčajné“ spanie.

Obľúbené značky a orientačné ceny nafukovacích postelí

Nafukovacie postele nájdete v ponuke mnohých obchodov, samozrejme, existuje i mnoho rôznych značiek. My sme pre vás vybrali 1 predajcu a 1 výrobcu, ktorí nás zaujali cenami, kvalitou a bohatou ponukou nafukovacích postelí.

Nafukovacie matrace Intex

Nafukovacie matrace Intex patria oprávnene k špičke. Modely tejto značky nájdete u mnohých predajcov za ceny od 19 do 150 eur. Špecifikom postelí od Intex je veľmi pekný dizajn a využívanie dvojvrstvovej konštrukcie spolu so stabilizačnými nylónovými vláknami Fiber-Tech®. Vďaka tomu ich môžeme označiť za veľmi pevné, odolné a pohodlné. Inak povedané, hovoríme o skutočnej kvalite. Intex ponúka aj mnoho zaujímavých kúskov, ako sú nafukovacie postele s hrúbkou nad 80 cm či modely s čelom.

Hnedé nafukovacie matrace v stane

Nafukovacie postele Decathlon

Predajcu Decathlon sme vybrali najmä kvôli nízkym cenám a širokému výberu. Čo sa týka kvality, tak tá je taká, ako pri väčšine výrobkov od tohto predajcu. V skratke, priemerná kvalita za málo peňazí. V Decathlone nájdete klasické nafukovacie postele, ale i špeciálne kúsky, ako sú spomínané samonafukovacie karimatky či nafukovacie kempingové lôžkaNajlacnejší model tu kúpite za 13, najdrahší za cca 110 eur.

Ako správne používať nafukovaciu posteľ

Možno ste práve nadobudli pocit, že z vás robíme bláznov. Nie, nerobíme, len vás chceme upozorniť na niekoľko drobností, ktorými môžete podstatne predĺžiť životnosť vašej nafukovacej postele.

  1. Správne nafúknutie

To, že je posteľ nafúknutá správne, zistíte tak, že si na ňu sadnete. V tejto chvíli by sa mal váš zadok nachádzať naozaj blízko zeme. Keď si na ňu následne ľahnete, tlak sa prirodzene rozloží na celú plochu. Posteľ sa preto pekne vystrie a vy budete ležať v správnej polohe. Ak je i pri sedení posteľ extrémne pevná, znamená to, že ste ju, tzv. prefúkli, no a to je chyba! Takýmto spôsobom dôjde veľmi rýchlo k únave materiálu a postupnému uvoľňovaniu spojov i ventilov.

  1. Správne používanie

Nafukovacia posteľ musí byť položená na čo najrovnejšom a najhladšom povrchu. Pri kempovaní sa nevyhnete nerovnostiam, mnohokrát aj veľmi ostrým predmetom, ako sú kamene či korene. V takomto prípade by ste mali pod posteľ umiestniť karimatku, ktorá ju aspoň sčasti ochráni. Pri používaní nafukovacej postele v prírode sa vyhnite taktiež jej umiestneniu v kopci.

  1. Správna starostlivosť

Predtým, ako posteľ sfúknete a odložíte, ju vždy umyte, pričom sa držte návodu, ktorý uvádza výrobca. Následne ju nechajte dôkladne preschnúť. Posteľ by ste mali skladovať zrolovanú, ideálne v obale. Vhodné je suché a tmavé miesto so stálou teplotou. Syntetické materiály totiž neobľubujú priame slnečné žiarene ani výkyvy teplôt.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Čo robiť, keď je nafukovacia posteľ poškodená a je takýto spôsob spania vôbec zdravý? Niekoľko odpovedí na niekoľko častých otázok vám prinášame v nasledujúcich riadkoch.

Dá sa opraviť poškodená nafukovacia posteľ?

Áno, dá. Budete na to potrebovať lepidlo na nafukovaciu posteľ a taktiež špeciálne záplaty.

Čo robiť, keď posteľ počas spánku nadmerne sfukuje?

Najprv je potrebné zistiť, v čom je problém. Môže ísť o poškodenie v podobe trhliny alebo mini dierky, netesniaci ventil, prílišné nafúknutie, nesprávne umiestnenie, opotrebovanie materiálu alebo nedodržanie maximálnej nosnosti. Keď vylúčite všetky z týchto možností, obráťte sa na predajcu s reklamáciou.

Je spánok na nafukovacej posteli zdravý?

Nie tak úplne. Pokiaľ ju budete využívať len krátkodobo, nič strašné vám nehrozí. Nahradiť nafukovacou posteľou tú normálnu natrvalo však určite nie je dobrým riešením.

Staršie modely, ktoré už nie sú v predaji

Vaše hodnotenie:
(89.6%)
Dátum publikovania: 04.09.2020
Dátum poslednej aktualizácie: 09.04.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

15/06/2022 09:12
Róbert

Intex Classic Full je fajn nafukovacia posteľ, má výšku až 25 cm, čo je dostatočné, aby som sa necítil, akoby som spal na zemi. Posteľ je dostatočne pevná a tuhá a leží sa mi na nej pohodlne. Nosnosť je až 273 kg, takže v pohode sa na nej vyspia aj dvaja ľudia. Ideálna vec pre návštevu alebo na kempovanie.

18/11/2021 10:52
Rita

Veľmi sme sklamaní z matracu Vango Double Flocked Airbed. Materiál je slabý, stačí drobný kamienok alebo ostrejšia nečistota a už je deravý. Nafukovanie je tiež obtiažne, pretože vyfukuje. Jedinou výhodou je nízka cena, ale za tie nervy, ktoré s matracom budete mať, to nestojí. Rozhodne nekupujte.

25/07/2021 17:33
Marika G.

Máme nafukovaciu posteľ Intex Deluxe Pillow Rest Raised Twin, ktorú používame v prípade, ak k nám zavíta návšteva. Výška postele, jej tvarovanie aj tvrdosť je veľmi dobrá. Páči sa mi, že posteľ má stabilný tvar a drží nafúkanie. Treba ale priznať, že je vhodnejšia pre útlejšie osoby. Chlap s výškou nad 180 cm má problém s nájdením pohodlnej polohy na spanie. Posteľ je pohodlná a skladná, pokiaľ je v nenafúkanom stave, takže keď sa nepoužíva, máme ju pekne odloženú v skrini. Oceňujem zabudovaný kompresor, ktorý posteľ nafúkne aj vyfúkne. Odporúčam, ak hľadáte posteľ na občasné používanie, buď pre návštevy, alebo keď potrebujete prespať na chalupe a podobne.

Pridať komentár


Posledné články
Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Ako vyčistiť práčku od zápachu, plesne, vodného kameňa – octom, kyselinou citrónovou, sódou bikarbónou

Či už používate práčku denne alebo niekoľkokrát do týždňa, pri každom praní sa v jej útrobách hromadí neodparená voda a vodný... Prečítať článok