Najlepšie vákuové čističe pórov 2021 – recenzie, test, porovnanie, skúsenosti

Rád o starostlivosť o pleť nájdete na internete naozaj mnoho. Mnohé z odporúčaní sú pravdivé, iné dokážu skôr uškodiť, ďalšie sú zasa neúčinné. Vždy sa dopočujete o rôznych kozmetických prípravkoch, maskách, peelingoch, no len málo sa hovorí o vákuových čističoch pórov. Ako fungujú? Sú skutočne efektívne? Ako ich správne používať?

Najlepší vákuový čistič pórov - ako vybrať?

Na ženy sa z každej strany sypú tipy, triky a spôsoby, ako sa správne starať o pleť. Nie je to však také jednoduché. Pleť každého jedného človeka je svojim spôsobom unikátna. Preto neexistuje univerzálny kozmetický prípravok, ktorý by bol vhodný pre každú pleť.

Niekto má pleť citlivú, niekto má pórov viac, niekto menej, niekomu sa pleť mastí a ďalší ju môže mať dehydratovanú. Kozmetické prípravky pri starostlivosti o pleť treba používať, no čo sa týka čistenia pleti, vákuový čistič pórov môže byť skvelým pomocníkom pre pravidelnú starostlivosť o pleť.

Najlepšie vákuové čističe pórov

Názov Hodnotenie Detail
Vigan Mammoth Lady TWO   ✔   PRE NÁROČNÝCH Zobraziť produkt
BeautyRelax Peelmax   ✔   DNES V AKCII Zobraziť produkt
Dermasuction   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBA Zobraziť produkt
ProfiCare PC-PR 3025   ✔   ZLATÁ STREDNÁ CESTA Zobraziť produkt
Alum XN-8030   ✔   NÁŠ TIP Zobraziť produkt

Vákuové čističe pórov – recenzie

O čistenie pleti sa zaujímajú predovšetkým ženy. Mnohým z nich záleží na tom, či ich pleť pôsobí sviežo a zdravo. Chcú sa zbaviť akné a pórov, aby mohli svoju pleť vystavovať bez obáv za každých okolností. Vákuový čistič pórov je v boji s neduhmi pleti veľmi dobrým pomocníkom. Či už rozmýšľate nad vákuovým čističom pórov Wellneo, Kilpor alebo Beurer, pred kúpou by ste si mali prečítať naše recenzie. Výber čističa pórov vám chceme uľahčiť do najväčšej možnej miery, preto sme najobľúbenejšie modely vyskúšali za vás. Máte s nimi skúsenosti aj vy? Podeľte sa o ne a aj o svoje prípadne otázky v komentároch. Pomôžete tak ďalším váhajúcim, ktorí nevedia, ktorý z čističov pórov je ten najlepší.

Ako vákuový čistič funguje?

Profesionálne vákuové čističe využívajú, ako možno dedukovať z názvu, vákuovú technológiu na odstránenie nečistôt z pleti. Princíp je jednoduchý. Zariadenie disponuje rôznymi nadstavcami, ktoré sú určené pre istý druh znečistenia pleti. Vďaka ťahu vzduchu prístroj vytvára pri kontakte s kožou podtlak a týmto spôsobom vzniká medzi zariadením a pleťou vákuum. Vďaka nemu prístroj nečistoty eliminuje a pleť čistí.

Vákuový čistič pórov - fungovanie

Zariadenie je buď to poháňané AAA batériami, alebo nabíjateľným Li-ion akumulátorom, ktorý sa dobíja za pomoci USB konektora. Niektoré zariadenia disponujú taktiež aj reguláciou sacieho výkonu. Nečistoty, ktoré prístroj odstráni stačí z nadstavca odstrániť pod tečúcou horúcou vodou.

Nie náhrada, ale pomocník

Vákuový čistič pórov nie je náhradou alebo nástupcom hĺbkového čistenia pleti u kozmetičky. Práve naopak, profesionálne kozmetičky toto zariadenie pri svojej práci používajú. Hlavnou úlohou tohto zariadenia je bezbolestné odstraňovanie pórov, vyrážok a akné z citlivej pleti. Bez podráždenia a začervenania. Určite nemôžete rátať s tým, že vákuový čistič aj napriek efektívnym technológiám, zabezpečí 100-percentné hĺbkové čistenie pleti.

Vákuový čistič pórov je pomocník pri bezbolestnom odstraňovaní pórov, vyrážok a akné z citlivej pleti

Pri pravidelnom používaní však napomáha pri starostlivosti o pleť. Dokonale čistí upchaté póry, pleť prekrvuje a masíruje. Týmto spôsobom zabraňuje vzniku čiernych bodiek a upchávaniu pórov. Takýto prístroj sa veľmi jednoducho používa. Nehrozí žiadne poranenie, poškriabanie či prepichnutie.

Výrobca pred každým použitím prístroja odporúča tvár napariť aspoň po dobu 10 – 15 minút, aby sa póry otvorili. Možno ho použiť na oblasť tváre, nosa, ale i krku či dekoltu. Vhodný je pre ženy aj mužov.

Hlavné výhody

  • jednoduché použitie
  • efektívne čistenie pleti
  • pleť regeneruje
  • vhodný pre všetky druhy pleti
  • bez podráždenia a začervenania

Hlavné nevýhody

  • nie je určený na hĺbkové čistenie pleti
  • slabší výkon niektorých modelov

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Výber akéhokoľvek pomocníka od čističa pórov cez zastrihávače nosných chĺpkov až po elektrické kefky sprevádza množstvo otázok. A to je dobre. Kto sa veľa pýta, veľa sa dozvie. Na najčastejšie otázky ohľadom vákuových čističov pórov sme sa rozhodli odpovedať na tomto mieste. Ak sa chcete ešte niečo opýtať, napíšte nám do komentárov pod článkom. Vaše otázky zodpovieme čo najskôr.

Ako dlho môžem vákuový čistič pórov používať?

Prístroj môžete používať bez obmedzenia. Najvhodnejšie je používanie na dennej báze. Malo by ísť o súčasť každodennej očisťujúcej kúry, ktorú svojej pleti poskytnete po večernej očiste.

Kedy uvidím prvé výsledky čistenia?

Výhodou vákuového čističa pórov je, že výsledky sa prejavia už po prvom použití. Nemusíte sa obávať, že by vám prístroj spôsobil bolesť. Ak ho budete používať podľa návodu, nemalo by dochádzať ani k podráždeniu pleti.

Treba pleť pred použitím čističa pórov naparovať?

Musíte si uvedomiť, že prístroj nie je určený na hĺbkové čistenie pleti a ide len o pomocníka pri odstraňovaní pórov. Pleť si nemusíte pred používaním vákuového čističa pórov naparovať, ak však máte tú možnosť, určite to urobte. Vďaka tomu sa totiž póry viac otvoria a prístroj bude účinnejší.

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Vaše hodnotenie:
(88.6%)
Dátum publikovania: 14.07.2018
Dátum poslednej aktualizácie: 25.08.2021
Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

01/10/2021 18:58
Adéla M.

Chcem sa podeliť s mojou skúsenosťou s prístrojom BeautyRelax Peelmax. Úprimne som od neho očakávala viac, nie je príliš savý a moje póry nedokáže vyčistiť. Používam ho už cca. 2 mesiace, no zatiaľ nepozorujem žiadnu zmenu.

31/08/2020 22:26
zuzu

zubné implantáty myslím nevadia, ale ak sa bojite tak skuste trebars silikonovy cistic - ten urcite nebude vadit

23/04/2020 22:15
Gizela Golisová

Pekný deň Vám prajem. Chcela by som sa opýtať: môžem kúpiť prístroj na čistenie pleti , keď mám zubné inplantáty.

Ďakujem. Golisová

Pridať komentár