Test kávovarov - najlepšie kávovary 2017

Milovníci kvalitnej kávy nedajú dopustiť nielen na kvalitnú odrodu kávy, ale potrpia si aj na prípravu. Dnes si v pohodlí domova môžete urobiť kávu na úrovni, ktorá sa vyrovná káve pripravenej od šikovného baristu v kaviarni. Okrem nákupu kvalitnej kávy je pre dokonalý zážitok z tohto nápoja dôležitý aj výber dobrého kávovaru. Trh nám dnes ponúka veľké množstvo prístrojov na prípravu kávy od malých mokka kávovarov, pákových alebo automatických s mlynčekom až po kapsulové kávovary. Ako sa zorientovať? Nie je to jednoduché. Preto sme zozbierali rôzne testy, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorý z týchto modelov, určite získate kvalitný produkt. Vyhnete sa modelom, ktoré by vás sklamali.

 

Test - najlepšie automatické kávovary

MiestoModelHodnotenieRecenzie
1. DeLonghi Magnifica ECAM 22.110 Najlepšie Zobraziť produkt
2. DeLonghi Eletta ECAM 45.760 W Najlepšie Zobraziť produkt
3. DeLonghi Intensa ECAM 23.420 Najlepšie Zobraziť produkt
4. DeLonghi Magnifica ESAM3000 Najlepšie Zobraziť produkt

 

Test - najlepšie pákové kávovary

MiestoModelHodnotenieRecenzie
1. DeLonghi EC 680 Najlepšie Zobraziť produkt
2. Electrolux EEA 111 Najlepšie Zobraziť produkt
3. DeLonghi EC 156B Najlepšie Zobraziť produkt
4. Catler ES8010 Najlepšie Zobraziť produkt

 

Test - najlepšie kávovary na kapsule

MiestoModelHodnotenieRecenzie
1. Bosch Tassimo VIVY TAS1251 Najlepšie Zobraziť produkt
2. DeLonghi Nespresso U EN210BAE Najlepšie Zobraziť produkt
3. Bosch Tassimo JOY TAS4502 Najlepšie Zobraziť produkt
4. DeLonghi Nespresso Pixie EN125S Najlepšie Zobraziť produkt

 

Parametre, ktoré sa môžu u rôznych výrobcov líšiť, ale na ktoré si treba pri výbere posvietiť

  • Vyhotovenie a presnosť do seba zapadajúcich častí
  • Objem zásobníka na vodu
  • Mletie a možnosť nastavenia mlynčeka
  • Parný tlak
  • Automatické vypnutie
  • Samočistenie a údržba

 

Pri mokka kávovaroch sa zamerajte na jeho kvalitné spracovanie a presnosť vyhotovenia. Aby všetky súčasti lícovali a presne dosadali, ako majú. Keďže ide o jednoduchý kávovar, ktorý sa skladá z troch častí, veľmi rýchlo odhalíte zle spracovanie, ktoré by sa vám mohlo vypomstiť priamo pri ohreve a príprave kávy. Zamerajte sa aj na rukoväť, ktorá je vystavená teplote a mala by byť z dobrého materiálu a správne ohnutá. Zdvojené dno je pri príprave dôležité a ak máte možnosť, určite zvoľte kávovar so zdvojeným dnom. Kvalitná páka je zárukou dobrého pákového kávovarua určite zavážia aj kvalitné komponenty, zásobník na ohrev vodykvalitná tryska. Pri automatických kávovaroch zase berte na zreteľ ich funkčnosť rôzne programy, samočistenie automatické vypnutie. Ak sa rozhodnete pre kávovar na kapsule zistite si dostupnosť a cenovú výhodnosť kapsulí, kvalitu a značku kávy akou výrobca kapsule plní, prípadne možnú kompatibilitu s náplňami iného výrobcu a určite automatické vypnutie. Vyhnete sa tak postávaniu pri kávovare a prípadnému preliatiu kávy.

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

Bosch TES60729RW VeroAroma

Kvalitný plnoautomatický espresso kávovar je vybavený indikátorompočtu zostávajúcich šálok, ktorý vás o tom informuje pred potrebou vymenenia vodného filtra. Zásobník vody má kapacitu 1, 7l vody a pripravíte si dve kávy naraz, čo určite ocenia páry. Jedným tlačidlom si vyberiete vašu obľúbenú kávu z množstva ponúkaných variantov. Dizajn pôsobí profesionálne a telo je z kvalitnej ocele. Spracovanie je kvalitné a vpredu sa nachádza veľký prehľadný dotykový displej. Ovládanie je jednoduché. S týmto kávovarom získate kvalitný keramický mlynček s viacstupňovým mletím. Pri príprave kávy máte na výber nielen druh nápoja, či máte chuť na latté, cappuccino alebo espresso, ale aj tri stupne nastavenia teploty. Vďakanastaviteľnej veľkosti trysky až do výšky 14 cm, môžete použiť aj vyššie poháre a šálky. Ani údržba tohto kávovaru vás nesklame. Kávovar disponuje automatickým čistiacim a odvápňovacím systémom.Veľmi kvalitný kávovar od známeho výrobcu je určite dobrou voľbou pre prípravu vynikajúcej kávy.

De´Longhi Intensa ECAM 23.420

Výborný automatický espresso kávovar od talianskeho výrobcu s digitálnym displejom má menu vo viacerých jazykoch. Nechýba samozrejme ani slovenský, vďaka tomu nastavenia zvládne naozaj každý. Centrálnym otočným tlačidlom si nastavíte intenzitu vašej kávy a množstvo vody. Horná časť patrí zásobníku kávy, môžete dať zomletú alebo celé zrná a vstavaný mlynček vám kávu zomelie na požadovanú jemnosť. Zásobník vody sa ľahko vyberá a pri nedostatku vody vás kávovar na to upozorní.Oceníte reguláciu prúdu pary, vzduchu a mlieka Cappuccino Systému, ktorý vytvorí nadýchanú krémovú penu cappuccina. Nastaviť si môžete intenzitu kávy, teplotu vody a veľkosť šálky. Nechýba ani príprava kávy do dvoch šálok naraz a funkcia moja káva, kedy sa uloží nastavenie vašej obľúbenej kávy do pamäti. Aby vaša káva bola naozaj výnimočná, na vrchu sa nachádza priestor na ohrev šálky pred prípravou kávy. Vynikajúci kvalitný kávovar s krásnym dizajnom, spracovanie na vysokej úrovni a množstvo funkcií ho radia medzi najlepšie na trhu. A aby sme nezabudli na údržbu, kávovar má systém automatického čistenia a odvápňovania, takže o údržbu sa postará sám.

 

Výborný pomer výkon/ cena

Krups KP 100B31 Nescafé Dolce Gusto Piccolo

Najobľúbenejší kávovar na kapsule, ktorý bol užívateľmi ocenený ako produkt roka 2015 získate za výbornú cenu v rôznych farbách a dokonale zapadne do vašej kuchyne. Zaberá málo miesta a svoj účel pri príprave kávy dokonale splní. Ovláda sa jediným tlačidlom po vložení kapsule do držiaka. Zásobník vody je 0, 6 l a nevyhnete sa tak častejšiemu napĺňaniu vodou. Pripraviť si môžete teplé aj chladné nápoje a výber kapsulí na trhu pre tento typ kávovaru je naozaj bohatý, či espresso, latté macchiato, cappuccino, horúca čokoláda alebo čaje rôznych príchutí. V náplniach kapsulí sa nachádza kvalitná mletá čierna káva druh arabica alebo zmes arabiky a robusty. Nemecký výrobca Krups má na trhu niekoľko modelov kávovarov na kapsule. Líšia sa dizajnom aj objemom nádržky na vodu. Všetky sa však ovládajú ľahko a dizajnovo vašu kuchyňu oživia. Okrem tohto jednoduchého modelu je s väčšou nádržkou napríklad model Krups KP 2208 alebo podobný inovovaný základný model Krups KP 1201 CS. Ak by ste chceli niečo viac moderné a dizajnové, tak určite sa poobzerajte aj po modeloch KRUPS KP 350B31 alebo Krups KP 1108. Každopádne Krups KP 100B31 Nescafé Dolce Gusto Piccolo je obľúbený kávovar s jednoduchým ovládaním za dostupnú cenu.

De´Longhi EC 680

Jednoduchý pákový kávovar od známeho výrobcu z Talianska s krásnym moderným dizajnom a veľmi kvalitným spracovaním sa stane pýchou vašej kuchyne. Telo je z kvalitného nerezu s pochromovanými prvkami a jedinečným držiakom. Celý kávovar pôsobí veľmi profesionálnym dojmom nielen dizajnom, ale aj spracovaním. Jednoduchú obsluhu si osvojíte a pri príprave sa budete cítiť ako profesionálny barista. Ak máte chuť na skvelé cappuccino s bohatou krémovou penou, je tu systém cappuccino, ktorý namieša ten správny pomer pary, vzduchu a mlieka. Nechýba ani blok na vrchu prístroja na predhriatie šálky. Výborný kávovar v skvelom pomere výkon, funkcie a cena v krásnom dizajne je jedným z najpredávanejších v tejto kategórii a ani jemu sa nevyhlo ocenenie užívateľov produkt roka 2015.

 

Ako špeciálny tip sme si pre vás pripravili Koťogo alebo inak mokka kávovar.

Tescoma Paloma

Jednoduchá kanvička, ktorá sa skladá z troch častí sa používa už dlhé desaťročia na prípravu kávy. Spodná osemuholníková časť s ventilom je určená na vodu, na ňu nadväzuje lievikové sitko na kávu cez ktoré prechádza para. Poslednou časťou je zberná nádobka pre konečnú kávu. Celý systém spočíva na princípe vztlaku, kedy fontánovým efektom preniká káva do zbernej nádoby. Tento jednoduchý systém oceníte kdekoľvek budete. Môžete si takýto mokka kávovar vziať sebou aj na cesty. Vyrobený je zo zdravotne nezavadeného kvalitného hliníku, vnútri je silikónové tesnenie a rúčka je zo žiaruvzdorného plastu. Na ohrev vody môžete kávovar použiť na plynových, elektrických aj sklokeramických sporákoch. Na výber je vo viacerých veľkostiach na prípravu 19 šálok. Jednoduchý tradičný ikonický mokka kávovar alebo ľudovo Koťogo vám výborne poslúži pri príprave výbornej kávy a za minimálne finančné náklady.

Vaše hodnotenie:
(89%)

Obľúbené produkty


Komentáre

17/10/2017 08:02
Kávičkárka

Práve hľadám, aký pákový kávovar si mám kúpiť, pretože sa mi už druhýkrát za krátky čas pokazil DeLonghi EC 680, ktorému už neverím.

30/07/2017 16:17
m.p.

Používame doma Koťogo od Tescomy a Tassimo Amio. Pri Koťogu ako si urobíš, takú kávu máš (záleží aký druh kávy človek používa) Ale má to svoje čaro, pri Tassimo spokojnoť a jediné, čo má hnevá je cena náplní. Každopádne aj tak vyjde káva zhruba na 0,40 € a Latté na 0,70 € teda lacnejšie ako v reštaurácií.

25/04/2017 17:15
rené

Gustav a kto by si asi tak ten MIELE do domacnosti kupil...ked najlacnejsi model stoji kolko, €? toto neni ze profi test ale test pre bezni pracujuci lud..co hlada kavovar od 50 - 150 €... kavicakri kropí sa vyznaju nemusia citat testy beznych najlepsie predavanych kavovarov..ti maju jasno co chcu...no bezny clovek co pije kavu rano narychlo...stale kazdy vsetkokritizuje...ale tu sa da aj napisat predsa kto aky ma a pochvalit alebo nie...ja pouzivam bosch tassimo za 60 € a jedine co ma serie su drahe naplne :)

25/04/2017 10:56
Gustav

Skuste konečne raz otestovať kávovar MIELE a potom rozhodujte!

22/03/2017 12:21
memar

No na tie tipy automatických kávovarov sa ľudia v diskusiách sťažujú.

09/03/2017 08:50
Kavickar

Robím s kávou už 18 rokov a poznám veľa kávovarov ale tento test ma naozaj prekvapil. Neviem aké parametre ste používali ale s 50% absolútne nesúhlasím.

Pridať komentár