Najlepšie kávovary 2018 - Veľký test a porovnanie

Milovníci kvalitnej kávy nedajú dopustiť nielen na kvalitnú odrodu kávy, ale potrpia si aj na prípravu. Dnes si v pohodlí domova môžete urobiť kávu na úrovni, ktorá sa vyrovná káve pripravenej od šikovného baristu v kaviarni. Okrem nákupu kvalitnej kávy je pre dokonalý zážitok z tohto nápoja dôležitý aj výber dobrého kávovaru. Trh nám dnes ponúka veľké množstvo prístrojov na prípravu kávy od malých mokka kávovarov, pákových alebo automatických s mlynčekom až po kapsulové kávovary. Ako sa zorientovať? Nie je to jednoduché. Preto sme zozbierali rôzne testy, hodnotenia, porovnania a recenzie a vytvorili z nich prehľadnú tabuľku, ktorá vám pomôže s výberom. Ak si vyberiete niektorý z týchto modelov, určite získate kvalitný produkt. Vyhnete sa modelom, ktoré by vás sklamali.

Najlepšie automatické kávovary

Najlepšie pákové kávovary

Najlepšie kávovary na kapsule

Ako vybrať kávovar

Pri mokka kávovaroch sa zamerajte na jeho kvalitné spracovanie a presnosť vyhotovenia. Aby všetky súčasti lícovali a presne dosadali, ako majú. Keďže ide o jednoduchý kávovar, ktorý sa skladá z troch častí, veľmi rýchlo odhalíte zle spracovanie, ktoré by sa vám mohlo vypomstiť priamo pri ohreve a príprave kávy. Zamerajte sa aj na rukoväť, ktorá je vystavená teplote a mala by byť z dobrého materiálu a správne ohnutá. Zdvojené dno je pri príprave dôležité a ak máte možnosť, určite zvoľte kávovar so zdvojeným dnom. Kvalitná páka je zárukou dobrého pákového kávovarua určite zavážia aj kvalitné komponenty, zásobník na ohrev vodykvalitná tryska. Pri automatických kávovaroch zase berte na zreteľ ich funkčnosť rôzne programy, samočistenie automatické vypnutie. Ak sa rozhodnete pre kávovar na kapsule zistite si dostupnosť a cenovú výhodnosť kapsulí, kvalitu a značku kávy akou výrobca kapsule plní, prípadne možnú kompatibilitu s náplňami iného výrobcu a určite automatické vypnutie. Vyhnete sa tak postávaniu pri kávovare a prípadnému preliatiu kávy.

 

Krátke recenzie

Bosch TES60729RW VeroAroma

Kvalitný plnoautomatický espresso kávovar je vybavený indikátorompočtu zostávajúcich šálok, ktorý vás o tom informuje pred potrebou vymenenia vodného filtra. Zásobník vody má kapacitu 1, 7l vody a pripravíte si dve kávy naraz, čo určite ocenia páry. Jedným tlačidlom si vyberiete vašu obľúbenú kávu z množstva ponúkaných variantov. Dizajn pôsobí profesionálne a telo je z kvalitnej ocele. Spracovanie je kvalitné a vpredu sa nachádza veľký prehľadný dotykový displej. Ovládanie je jednoduché. S týmto kávovarom získate kvalitný keramický mlynček s viacstupňovým mletím. Pri príprave kávy máte na výber nielen druh nápoja, či máte chuť na latté, cappuccino alebo espresso, ale aj tri stupne nastavenia teploty. Vďakanastaviteľnej veľkosti trysky až do výšky 14 cm, môžete použiť aj vyššie poháre a šálky. Ani údržba tohto kávovaru vás nesklame. Kávovar disponuje automatickým čistiacim a odvápňovacím systémom.Veľmi kvalitný kávovar od známeho výrobcu je určite dobrou voľbou pre prípravu vynikajúcej kávy.

De´Longhi Intensa ECAM 23.420

Výborný automatický espresso kávovar od talianskeho výrobcu s digitálnym displejom má menu vo viacerých jazykoch. Nechýba samozrejme ani slovenský, vďaka tomu nastavenia zvládne naozaj každý. Centrálnym otočným tlačidlom si nastavíte intenzitu vašej kávy a množstvo vody. Horná časť patrí zásobníku kávy, môžete dať zomletú alebo celé zrná a vstavaný mlynček vám kávu zomelie na požadovanú jemnosť. Zásobník vody sa ľahko vyberá a pri nedostatku vody vás kávovar na to upozorní.Oceníte reguláciu prúdu pary, vzduchu a mlieka Cappuccino Systému, ktorý vytvorí nadýchanú krémovú penu cappuccina. Nastaviť si môžete intenzitu kávy, teplotu vody a veľkosť šálky. Nechýba ani príprava kávy do dvoch šálok naraz a funkcia moja káva, kedy sa uloží nastavenie vašej obľúbenej kávy do pamäti. Aby vaša káva bola naozaj výnimočná, na vrchu sa nachádza priestor na ohrev šálky pred prípravou kávy. Vynikajúci kvalitný kávovar s krásnym dizajnom, spracovanie na vysokej úrovni a množstvo funkcií ho radia medzi najlepšie na trhu. A aby sme nezabudli na údržbu, kávovar má systém automatického čistenia a odvápňovania, takže o údržbu sa postará sám.

Krups KP 100B31

Najobľúbenejší kávovar na kapsule, ktorý bol užívateľmi ocenený ako produkt roka 2015 získate za výbornú cenu v rôznych farbách a dokonale zapadne do vašej kuchyne. Zaberá málo miesta a svoj účel pri príprave kávy dokonale splní. Ovláda sa jediným tlačidlom po vložení kapsule do držiaka. Zásobník vody je 0, 6 l a nevyhnete sa tak častejšiemu napĺňaniu vodou. Pripraviť si môžete teplé aj chladné nápoje a výber kapsulí na trhu pre tento typ kávovaru je naozaj bohatý, či espresso, latté macchiato, cappuccino, horúca čokoláda alebo čaje rôznych príchutí. V náplniach kapsulí sa nachádza kvalitná mletá čierna káva druh arabica alebo zmes arabiky a robusty. Nemecký výrobca Krups má na trhu niekoľko modelov kávovarov na kapsule. Líšia sa dizajnom aj objemom nádržky na vodu. Všetky sa však ovládajú ľahko a dizajnovo vašu kuchyňu oživia. Okrem tohto jednoduchého modelu je s väčšou nádržkou napríklad model Krups KP 2208 alebo podobný inovovaný základný model Krups KP 1201 CS. Ak by ste chceli niečo viac moderné a dizajnové, tak určite sa poobzerajte aj po modeloch KRUPS KP 350B31 alebo Krups KP 1108. Každopádne Krups KP 100B31 Nescafé Dolce Gusto Piccolo je obľúbený kávovar s jednoduchým ovládaním za dostupnú cenu.

De´Longhi EC 680

Jednoduchý pákový kávovar od známeho výrobcu z Talianska s krásnym moderným dizajnom a veľmi kvalitným spracovaním sa stane pýchou vašej kuchyne. Telo je z kvalitného nerezu s pochromovanými prvkami a jedinečným držiakom. Celý kávovar pôsobí veľmi profesionálnym dojmom nielen dizajnom, ale aj spracovaním. Jednoduchú obsluhu si osvojíte a pri príprave sa budete cítiť ako profesionálny barista. Ak máte chuť na skvelé cappuccino s bohatou krémovou penou, je tu systém cappuccino, ktorý namieša ten správny pomer pary, vzduchu a mlieka. Nechýba ani blok na vrchu prístroja na predhriatie šálky. Výborný kávovar v skvelom pomere výkon, funkcie a cena v krásnom dizajne je jedným z najpredávanejších v tejto kategórii a ani jemu sa nevyhlo ocenenie užívateľov produkt roka 2015.

Tescoma Paloma

Jednoduchá kanvička, ktorá sa skladá z troch častí sa používa už dlhé desaťročia na prípravu kávy. Spodná osemuholníková časť s ventilom je určená na vodu, na ňu nadväzuje lievikové sitko na kávu cez ktoré prechádza para. Poslednou časťou je zberná nádobka pre konečnú kávu. Celý systém spočíva na princípe vztlaku, kedy fontánovým efektom preniká káva do zbernej nádoby. Tento jednoduchý systém oceníte kdekoľvek budete. Môžete si takýto mokka kávovar vziať sebou aj na cesty. Vyrobený je zo zdravotne nezavadeného kvalitného hliníku, vnútri je silikónové tesnenie a rúčka je zo žiaruvzdorného plastu. Na ohrev vody môžete kávovar použiť na plynových, elektrických aj sklokeramických sporákoch. Na výber je vo viacerých veľkostiach na prípravu 19 šálok. Jednoduchý tradičný ikonický mokka kávovar alebo ľudovo Koťogo vám výborne poslúži pri príprave výbornej kávy a za minimálne finančné náklady.

Vaše hodnotenie:
(88%)

Obľúbené produkty


Komentáre

02/06/2018 09:52
Omar

prešiel som z automatu na pákový, ale je to nebo a dudy, je to tichučká mašinka, ráno nepobudím mlynčekovaním celú rodinu a ak chcem silnú kávu dám si dvojitú dávku ale pre jednú šálku- toto automa nedokazal, iba sa tváril že silná káva. Asi ostanem iba pri pákovomom bez ohľadu na životnosť a cenu pákového ...:-)

02/06/2018 09:42
Omar

Odniesol som plný automat Krups do servisu- jednoducho sa pokazil- používam ho v domácnosti 3,5 roka. Servisák mi povedal, že má 8 tis. cyklov a vyžaduje si generálku, t.j. hlavný valec min. 140 Eur + kavomlynček , slovom je KO. Ten istý kavovák tej istej rady a ceny značky De Longhi vydrží až 15 tis cyklov, takže nech mi niekto vraví, že Krups je kávovak dobrej kvality ha ha :-( Nie sú to len slová servisáka ale aj skúsenosť, pretože v práci máme DeLonghi cca 4,5 roka a jedé jako blázen, a to sa denne namelie...to isté mi potvrdila manželka v práci ho majú tiež, - bez problémov 5 rokov a je ich tma 6 žien , tak že pomelie sa tam toho viac ako u nás doma ....

22/05/2018 13:18
Renáta

Philips Saeco HD 8927/09 Nekupujte !!! Je tak hlučný, že nás ráno až zobudí. Pohár pri nalievaní vibruje a odsunie sa tak káva tečie vedľa a mlieko pri dávkovaní dosť prská. Už ani zadarmo.

16/02/2018 17:18
Želka

Chcem podotknúť, že pre Nespresso kapslákov prídu na trh nerezové doma naplňovacie kapsule.

16/02/2018 16:50
Želka

De´Longhi EC 680 chcem sa podeliť o skúsenti. Zakúpený v r. 2014 po polročnom zvažovaní aký typ, prišel tento na trh. Pre jeho úzky tvar a kovový vzhľad nebolo o čom rozhodovať a vraj profesionalne odvedené espresso. V treťom týždni odišiel termoblok, po cca 1,5 mes. si syn robil lungo kávu. Pamäť sa totálne zbláznila, a namiesto dvojitého espressa robila lungo aj pri 7g-jednej porcii. Káva bola doslova vriaca. V servise ma upozornili aby som radšej používala iba základné nastavenia. Namiešaním mliečnej peny pred espressom sa mi dodnes nepodarí urobiť espresso. Musím vypnúť prístroj a zapnúť, automatika neustále bliká. A to som v životeneustale túžila po olejovom tmavom extrakte a jeho pene, ktorá vydrží aj 20 min. Z tohoto prístroja po cca 18-22 sek. je káva chute prekapkávajúceho kávovaru. Olejová zložka vyteká 3 sek., u kvalitnejších prístrojov z 25-30 sek extrakcie vyteká 15-18 sek., o tom sa mi môže snívať. Keď som sa rozhodovala pre Siviu odradilo ma fórum znalcov, so skúsenťami ako rozobrať a vylepšiť-dotiahnuť prístroj. Gaggia prístroje už neboli v ponuke. U Jura automatov dnes treba hľadať cielovú rovinu od 1200-1700€ u lacnejších je to obdoba tohoto prístroja, prepláchnutá káva, kde pena je vytvorená neprirodzene, termoblokom ?

12/02/2018 10:54
Vladimír

jednoznačne: Catler pákový...mám ho už 6.rokov...masív...celý z nerezu...lepšia káva ako v ktorejkoľvek kaviarni...krásna pena...

09/01/2018 17:33
Vladimír

Celý test je o ničom. Osobne preferujem automat, na ktorý sme prešli po asi dvoch rokoch používania pákového , nakoľko bordel s pákovkou, ak človek robí viac káv denne mi pride dosť podstatná nevýhoda . A ku kapsulovým len jedno. Na množstvo plastového nerecyklovaného odpadu z nich by ich mali naši euroekologisti už dávno zakázať ...

08/11/2017 15:47
drago

michal pises sice pekne a dlho, ale kto by asi tak pred vyberom cital tie recenzie kade tade a testy...sam som kupoval par dni dozadu kaovar nasim v predstihu na vianoce a pozrel som sem...mrkol som rychlo na heureka ...co najviac ludia kupuju a k tomu zvazil svoj rozpocet. v konecneom dosledku vzdy zalezi aku kavu do toho kavovaru sypes...mozes mat neviem jak drahy kavovar ak tam das lacnu kavu standardku ti to je tak .. :)

07/11/2017 20:11
michal

Pozerám občas testy jednotlivých produktov a zamýšľam sa nad tým, akým spôsobom viete poradiť s prehľadom zákazníkom. Tento test ma však nenadchol. Sám robím s kávou a najmä zariadeniami pre prípravu kávy a môžem povedať, že na základe tohoto materiálu si nikto nedokáže vybrať seriózne stroj na prípravu kávy. Celý test je určite amatérsky, sú tu interpretované články z manuálov kávovarov, test nie je vôbec posudzovaný z hľadiska budúceho užívateľa, chce sa tváriť ako rada pre záujemcov, sami upozorňujete na to, že aby si zákazníci dôsledne vyberali z ponuky na trhu. U jednotlivých kávovarov vyzdvihujete najmä nepodstatné veci pre kvalitu a spoľahlivosť kávovarov. displeje a rôzne programy sú všeobecnou výbavou týchto zariadení a aj tu platí, že menej je často viac, lebo každý výrobca sa snaží vtlačiť do výrobku rôznu výbavu ale tak, aby ho to veľa nestálo. Takže potom si to odnesie zákazník v spoľahlivosti stroja. Poloautomatické kávovary je rozhodne dobré kupovať tam, kde je možné takéto zariadenie zodpovedne odprezentovať a je záruka dostupnosti servisu vzhľadom na cenu týchto strojov. Pre potreby bežnej rodiny je najlepšie a najlacnejšie používať malý jednopákový stroj, zvoliť si druh pomletej kávy, ktorý spĺňa chuťové požiadavky a po dosiahnutí určitých zručností si zároveň vychutnáte aj samotnú prípravou kávy. Naviac, tento druh prípravy kávy je aj energeticky a ekologicky najvhodnejšou alternatívou prípravy kávy. Investícia stroja je naozaj minimálna, na stroji sa nemá čo pokaziť, pokiaľ sa stroj bežne udržiava a z času na čas sa realizuje odstránenie vodného kameňa dostupnými prípravkami. Okrem čerpadla, mechanického ventila a prietokového výmenníka sa tu nemá čo pokaziť. Hoci mám možnosť mať v domácnosti obdobné poloautomatické zariadenie a mám skúsenosti s prevádzkou týchto strojov v mojom profesionálnom živote, s manželkou sme zvolili práve jednopákový kávovar, kávovar nás stál 80 euro, máme ho 6 rokov, bolo na ňom urobených niekoľko tisíc porcií a pri bežnej údržbe stále funguje. Jediným nedostatkom tohto stroja je to, že manželka nedopatrením vyhodila jedno sitko so zvyškom kávy do koša. Preto platí, že vyklepávať použitú kávu z páky priamo do odpadu sa nevypláca. Cena nápoja sa rovná 8 až 9 gramom pomletej kávy bez kapsulového plastového odpadu, máte zaručenú značku, ktorú si vyberiete. Nezanedbateľnou výhodou je možnosť experimentovania s rôznymi chuťami káv podľa výrobcov a druhov káv. Vami odporúčané kapsulové kávovary, ktoré upútajú práve "výhodnou cenou", toto vôbec neumožňujú, zákazník je kúpou takéhoto stroja už vazalom výrobcu a v konečnom dôsledku je takto pripravená káva na cenovej úrovni v bežnej kaviarni. Otázka, či Vám káva chutí alebo nie, je už bezpredmetná, lebo beriete to, čo je ponúkané výrobcom kapsulového kávovaru. Nechcem robiť žiadnemu systému prípravy kávy antireklamu, len som popísal moje skúsenosti, lebo môžem naozaj dôverne porovnávať. Kávovary, poloautomaty sú vhodné najmä do priestorov, kde je sústredených viac ľudí, potom sa oplatí automat zapnúť, nasypať doň kávu a vodu a môžeme variť. Problémom býva potom, kto sa bude starať o hygienu kávovaru. Kapsulové automaty poskytujú rýchlu prípravu, dnes už s prednastavenými typmi kapsúl, bez možnosti inej voľby a za pomerne vysokú cenu. Pre bežnú domácnosť si myslím, je najlepšia možnosť jednopákový stroj, z dôvodov, ktoré som popísal vyššie. Jednotnou zásadou prevádzky všetkých kávovarov je najpodstatnejšia hygiena stroja a najmä pravidelné odvápnenie stroja. Verím, že som aspoň niekomu dal námet pre správne rozhodnutie. Zámerne nespomínam značky, nemá to v podstate zmysel, pretože zariadenia sú vo vnútri veľmi podobné pre danú cenovú úroveň a závisí aj od konkrétneho kusa, ktorý si obstaráte, tak ako u každého výrobku. Dalo by sa tu písať donekonečna a porovnávať veci z rôznych strán. Ja som porovnával len samotnú prípravu nápoja z pohľadu bežného človeka.

17/10/2017 08:02
Kávičkárka

Práve hľadám, aký pákový kávovar si mám kúpiť, pretože sa mi už druhýkrát za krátky čas pokazil DeLonghi EC 680, ktorému už neverím.

30/07/2017 16:17
m.p.

Používame doma Koťogo od Tescomy a Tassimo Amio. Pri Koťogu ako si urobíš, takú kávu máš (záleží aký druh kávy človek používa) Ale má to svoje čaro, pri Tassimo spokojnoť a jediné, čo má hnevá je cena náplní. Každopádne aj tak vyjde káva zhruba na 0,40 € a Latté na 0,70 € teda lacnejšie ako v reštaurácií.

25/04/2017 17:15
rené

Gustav a kto by si asi tak ten MIELE do domacnosti kupil...ked najlacnejsi model stoji kolko, €? toto neni ze profi test ale test pre bezni pracujuci lud..co hlada kavovar od 50 - 150 €... kavicakri kropí sa vyznaju nemusia citat testy beznych najlepsie predavanych kavovarov..ti maju jasno co chcu...no bezny clovek co pije kavu rano narychlo...stale kazdy vsetkokritizuje...ale tu sa da aj napisat predsa kto aky ma a pochvalit alebo nie...ja pouzivam bosch tassimo za 60 € a jedine co ma serie su drahe naplne :)

25/04/2017 10:56
Gustav

Skuste konečne raz otestovať kávovar MIELE a potom rozhodujte!

22/03/2017 12:21
memar

No na tie tipy automatických kávovarov sa ľudia v diskusiách sťažujú.

09/03/2017 08:50
Kavickar

Robím s kávou už 18 rokov a poznám veľa kávovarov ale tento test ma naozaj prekvapil. Neviem aké parametre ste používali ale s 50% absolútne nesúhlasím.

Pridať komentár