Zobraziť ostatné kategórie sprievodcu

Ako vybrať darčeky pre sestru alebo kamarátku - Vianočný sprievodca 2020

Vybrať darček pre sestru či kamarátku nie je až také zložité, napriek tomu treba dobre popremýšľať, aký darček bude pre obdarovávanú osobu ten pravý. Vždy by ste mali vychádzať z jej koníčkov a záľub. Záleží, samozrejme, aj od príležitosti, ku ktorej darček vyberáte. Pokiaľ zháňate darček pre sestru či kamarátku k meninám, postačí nejaká maličkosť pre radosť, ak však hľadáte darček k narodeninám alebo na Vianoce, vyberte niečo hodnotnejšie.

Aby sme vám s výberom pomohli, pripravili sme si pre vás zoznam najpredávanejších produktov. V prvej časti nájdete zoznam obľúbených kategórií, ktoré postupne dopĺňame o novinky. V druhej časti vám predstavíme konkrétne produkty, ktoré patria medzi hity tejto sezóny.

Dnes najpredávanejšie

  • ✔   Milovníci športu

Fitness trampolíny

Fitness trampolíny
Porovnanie produktov
  • ✔   PRE NÁROČNÝCH

Tablety

Tablety
Porovnanie produktov
  • ✔   Luxusné

Hodinky

Hodinky
  • ✔   NAJPREDÁVANEJŠIE

Knihy

Knihy

 

Ako vybrať darček pre sestru a kamarátku

Darček pre sestru a kamarátku sa vyberá väčšinou ľahko – so sestrou vás viaže puto, ktoré nikto nepretrhne, strávili ste spolu roky života, čiže ju poznáte už od plienok (jej či vašich), s kamarátkou vás zas spájajú podobné záujmy a koníčky, trávite spolu veľa času a poznáte sa natoľko, že viete jedna o druhej takmer všetko.

Ako vybrať darček pre sestru alebo kamarátku

Nech už sa vaša sestra, kamarátka venuje športu, umeniu, naplno práci alebo žije len pre rodinu, originálny darček od vás jej vždy urobí radosť. Pripravili sme pre vás sprievodcu výberom darčeka pre blízku osobou, akou sestra či kamarátka určite je. Môžete sa ním pri voľbe správneho daru inšpirovať.

Vyberte niečo výnimočné

Darček pre sestru, kamarátku sa síce vyberá pomerne ľahko, ale ak zháňate darček na Vianoce alebo na narodeniny, malo by ísť o niečo špeciálne. Teda niečo, čím dáte svojej bízkej osobe najavo, ako si váš dôverný vzťah vážite. Darček by mal byť hravý, zábavný a netradičný, pokojne môžete improvizovať o niečo viac ako pri výbere darčeka pre mamu či partnera. Pokiaľ venujete výberu darčeka čas a spojíte to so svojou maličkosťou, dočkáte sa spokojnosti.

Radosť z darčeka

Pre nákupnú maniačku

Milujete vaša sestra či kamarátka nakupovanie? Dáva si na svojom vzhľade nadmerne záležať? Ak chodíte na nákupy spolu, všímajte si, čo sa jej páči, čo by si rada kúpila, ale teraz sa jej to nehodí, prípadne si povie, že si to kúpi neskôr. Takýmto spôsobom môžete poľahky nájsť viacero tipov na nákup darčekov.

Osvedčenou klasikou je parfum či kozmetika. Ak poznáte vkus obdarovávanej osoby naozaj dobre, nebudete mať problém sa trafiť do jej vkusu. Krok vedľa neurobíte ani novou peňaženkou. Stále sú v móde veľké a farebné modely, do ktorých sa zmestí všetko potrebné.

Darček pre sestru/kamarátku vyberajte s ohľadom na jej záujmy a vek. Vyberajte originálne darčeky, ktoré potešia a zároveň utužia vaše priateľstvo.

Pre spriaznenú dušu

Áno, sestra/kamártka je vašou spriaznenou dušou, inak by ste s ňou netrávili toľko času. Nie vždy však musíte mať 100-percentne rovnaký vkus. Zážitky otvárajú nové obzory a prinášajú nové skúsenosti, vytvorte preto príležitosti na získavanie nových spoločných skúseností. Ak niekto rád tancuje, víkendový tanečný kurz môže byť dobrá voľba, v prípade, že má vaša sestra či kamarátka rada zvieratá, môže byť dobrou voľbou nevšedný zážitok stať sa ošetrovateľom v útulku na skúšku. Rovnako môže potešiť relaxačná masáž pre niekoho, kto si na seba kvôli pracovným povinnostiam nevie nájsť čas.

Relaxačná masáž pre kamarátku

Pre kreatívne zmýšľajúcu osobu

Má vaša blízka osoba tvorivého ducha? Potom ho podporte správnym darčekom. Nemusí ísť o drahé vybavenie, hoci taký fotoaparát by ženu, ktorá rada všetko a všade fotí, určite potešil. Zapojte do výberu trochu tvorivosti a dajte jej napr. fotorámček a fotografie, zvyšok nech si dorobí sama. Páčiť by sa mohol aj fotorámček s nástenkou na odkazy.
Pre ženu, ktorá rada píše, kreslí, maľuje, zaobstarajte kreatívnu sadu, v ktorej nájde pastelky, ceruzky, tempery, teda všetko potrebné na prejavenie svojej tvorivej stránky.

Najlepší darček nemusí byť vždy drahá kupovaná vec. Zapojte svoju fantáziu a kreativitu a skúste nejaký originálny darček vyrobiť.

Pre náruživú čitateľku

Knihy sa každoročne radia k naj darčekom na Vianoce (platí to aj na narodeniny či meniny). Vybrať ten správny titul by pre vás malo byť pomerne ľahké. Obľubuje vaša sestra detektívky? Nové vydanie Agathy Christie či titul od severských autorov by ju mohli potešiť. Ak má rada romantiku, možno by sa do jej knižnice hodila nejaká Jane Austinová. Skúste sa pri najbližšej návšteve v knižnici svojej blízkej osoby poriadne poobzerať a zistiť, čo jej v nej chýba. V prípade, že uprednostňuje elektronické čítanie, mohla by ju potešiť čítačka kníh alebo nejaká e-kniha.

Kniha patrí k naj darčekom

Pre milovníčku športu

Fitness diár, nová trampolína či rotoped? V prípade športovej nadšenkyne toho máte na výber naozaj dosť. Chodíte spolu behať? Vhodnou voľbou bude bežecká obuv. Má sestra/kamarátka rada snowboardovanie? Nová helma či chrániče by ju mohli potešiť.

Športovanie je zábavnejšie, keď ho vykonávate spolu. Permanentka do fitka, kurz bežkovania či lukostreľba – je takmer jedno, čo vyberiete, dôležité je, aby ste danú činnosť vykonávali spolu. Športovo založenú kamarátku, pre ktorú je pohyb každodennou záležitosťou, určite potešia športové doplnky či náčinie, napr. podložka na cvičenie alebo gymnastická lopta.

Praktické darčeky

Darček pre sestru, kamarátku, ktorá je prakticky zameraná? Vyskúšajte napr. power banku, slúchadlá či flah disk, veci, ktoré môže použiť pri svojich koníčkoch i pri práci. Mixér na smoothie je vhodný darček pre ženu, ktorá vyznáva zdravý životný štýl. Pre milovníčku varenia a pečenia je vhodnou voľbou domáca pekáreň, sušička potravín, ale aj fritéza či jogurtovač. Teda niečo, čo skutočne využije.


Komentáre

30/11/2021 22:07
Petruschka

každému sadne asi niečo iné ... Ja zbožňujem českú hi-tech kozmetiku iuvenio obzvlášť peeling s AHA a BHA kyselinami ;)

30/11/2021 18:49
angie

Mňa napadla ešte kvalitná česká prípadne slovenská kozmetika s bohatým zložením biologicky účinných látok. Myslím že pre mamku a sestru je to supiš tip. Mohli by ste mi prosim dať tip na kozmetiku, ktorá je účinná a taká šik ?

Pridať komentár