Zobraziť ostatné kategórie sprievodcu

Ako vybrať darčeky pre manželku alebo priateľku - Vianočný sprievodca 2020

Vybrať darček pre manželku, priateľku, partnerku nie je vôbec jednoduché. Pri ženách treba k výberu pristupovať naozaj veľmi obozretne. Niektoré sú romantičky, iné uprednostňujú praktické darčeky. Väčšinou platí pravidlo, že najviac poteší taký darček, po ktorom žena túži, ale sama by si ho z nejakého dôvodu nekúpila. Buď je príliš drahý, príliš extravagantný, príliš odvážny. Nezabudnite, že darček má urobiť radosť obdarovanému, nie tomu, kto daruje.

Aby sme vám s výberom pomohli, pripravili sme si pre vás zoznam najpredávanejších produktov. V prvej časti nájdete zoznam obľúbených kategórií, ktoré postupne dopĺňame o novinky. V druhej časti vám predstavíme konkrétne produkty, ktoré patria medzi hity tejto sezóny.

Dnešné tipy redakcie

Vyberte si kategóriu

  • ✔   NAJPREDÁVANEJŠIE

Parfumy

Parfumy
  • ✔   NÁŠ TIP

Tablety

Tablety
Porovnanie produktov
  • ✔   Milovníci športu

Mestské bicykle

Mestské bicykle
  • ✔   PRE NÁROČNÝCH

Bežecké pásy

Bežecké pásy
Porovnanie produktov
  • ✔   Luxusné

Náušnice

Náušnice

 

Ako vybrať darček pre manželku a priateľku

Výber darčeka pre ženu nie je jednoduchý, obzvlášť ak ho vyberá muž. Je prirodzené, že ženy si rozumejú o niečo lepšie ako opačné pohlavia, preto pre ne vybrať darček pre sestru, mamu, kamarátku nebýva taký náročný. Ako sa hovorí, muži sú z Marsu a ženy z Venuše, preto nemusia byť vždy nastavení na jednu vlnu.

Ako vybrať darček pre ženu?

Pripravili sme pre vás sprievodcu výberom darčeka, ktorým sa môžete pri voľbe správneho daru inšpirovať.

Pýtajte sa

Vzhľadom na to, že darček má potešiť obdarovaného nie toho, kto daruje, mali by ste sa najprv oboznámiť s tým, čo má vaša partnerka v obľube. Rada číta? Rada športuje? Baví ju varenie? Ľudia sa najviac tešia, keď dostanú to, čo si skutočne želajú. Či už ste manžel, priateľ alebo partner, mali by ste dať žene to, po čom túži. Ak venujete výberu darčeka čas a spojíte to, čo má daná osoba rada, so svojou maličkosťou, máte vyhraté.

Pre milovníčku kníh

Knihy patria k naj darčekom vôbec. Na Vianoce, narodeniny, meniny i výročie dobrou knihou nič nepokazíte. Je jedno, či žena, ktorú chcete obdarovať, obľubuje romantické príbehy, rada hltá detektívky alebo uprednostňuje literatúru faktu. V jej knižnici sa určite nájde miesto na ďalší titul. Pokiaľ už nevie, kam s knihami, možno by ju potešila čítačka kníh. Do nej sa zmestí určite viac titulov ako do domácej knižnice.

Pre ženy milujúce čítanie je vhodným darčekom kniha

Maličkosť poteší každú ženu aj v prípade, že darček sa netýka špeciálnej príležitosti. Pokiaľ vyberáte darčeky pre manželku/priateľku na narodeniny, k výročiu či na Vianoce, siahnite po niečom výnimočnom.

Pre ženu, ktorá sa rada fintí

Väčšina žien chce vyzerať dobre a na svojom vzhľade si dáva záležať. Darčekom z kategórií kabelky, parfumy (tie sú nutnosťou pre každú dámu), epilátory či žehličky na vlasy preto nič nepokazíte. Šperkom a hodinkami, ak dobre poznáte vkus dámy, ktorú chcete obdarovať, môžete zabodovať tiež. Treba si len dať pozor na výber kovu, niektoré ženy majú totiž radšej zlato (či už žlté, biele alebo ružové), iné striebro. Niektoré dávajú, naopak, prednosť bižutérií a výraznejším kúskom.

Dobrou voľbou sú i darčeky skrášľujúce vzhľad, teda kozmetika rôzneho druhu od krémov cez mejkap až po masky a séra. Nezabudnite sa pred kúpou presvedčiť, akú daná osoba používa značku kozmetiky a ktoré jej produkty uprednostňuje. Stačí sa pozrieť do kúpeľne alebo kozmetického kufríka a zistíte, na čo sa zamerať. Výborným darčekom môže byť napr. poukaz na líčenie, úpravu vlasov alebo do nejakého jej obľúbeného butiku.

Športové darčeky

Pre ženy, ktoré milujú pohyb, sa najviac bude hodiť darček, ktorý využijú pri svojom obľúbenom športe. Má rada beh? Kúpte jej bežeckú obuv. Obľubuje korčuľovanie? Možno sa poteší novej helme a chráničom.

Žena, ktorá ma rada šport

Skúste pri výbere použiť svoju predstavivosť a porozmýšľať nad budúcimi spoločnými aktivitami. Platí, že čím viac správnych podnetov žene svojimi darčekmi dáte, tým viac spoločných zážitkov z toho bude plynúť. K teniskám pripojte trekingové palice a piknikovú deku a nielenže dodáte spoločnému behaniu nový rozmer, ešte ho obohatíte o možnosť vyjsť si na celodennú túru a po športe si urobiť v prírode piknik.

Dámy milujúce šport by sa mohli potešiť napr. aj fitness náramku, športtesteru či športovému náčiniu.

Pre tvorivú dámu

Máte doma nezávislú ženu, ktorá namiesto vyvárania a pečenia radšej svoj voľný čas investuje do tvorenia? Potom podporte jej kreativitu správnym darčekom. Pokiaľ neustále niečo fotí, hľadá správne svetlo, aby objekty vynikli čo najviac, radosť jej urobíte fotoaparátom. Ak už kvalitný fotoaparát má, možno by ju potešilo ateliérové vybavenie (napr. LED svetlá, stojan na fotoaparát, fotopozadie a pod.).

Darčeky pre kreatívne typy

V prípade, že vaša polovička rada píše, zakúpte jej písací stroj, zápisník, do ktorého môžete vkladať svoje nápady, či slovník. Niektoré ženy majú sklony ku kresleniu a maľovaniu. V tom prípade určite ocenia kvalitné pastelky, tempery, maliarsky stojan alebo napr. maliarske plátno.

 Ste s výberom darčeka v koncoch? Potom si nechajte poradiť. Opýtajte sa kamarátok či niekoho z rodiny, či im osoba, ktorú plánujete obdarovať, neprezradila, čo by sa jej páčilo.

Pre ženu, ktorá rada varí

Varenie a pečenie nie je out. Hoci už neplatí to, čo kedysi a každá žena nemusí byť dobrá gazdinká, vedieť variť, piecť a zavárať, stále sa nájdu ženy, ktoré to baví a rady svojim partnerom či deťom pripravujú dobroty. Máte takú dámu doma? Potom by ste ju mali potešiť darčekom do domácnosti. Vhodnou voľbou je napr. kvalitná panvica, parný či elektrický hrniec, prípadne ryžovar.

So spotrebičmi opatrne

Muži zvyčajne zmýšľajú praktickejšie ako ženy a pri výbere darčeka dávajú prednosť jednoduchým riešeniam. Kúpou darčeka, ktorý je síce v domácnosti potrebný, ale obdarovanej dáme neurobí radosť, môžete spraviť krok vedľa. Novou práčkou, umývačkou či mixérom jej môžete dať najavo, hoci to tak vôbec nemyslíte, že jej miesto je v kuchyni. Ak si nie ste 100-percentne istí, že práve to je ten darček, po ktorom túži, nemali by ste nad ním ani rozmýšľať.

Červený kávovar pre milovníčku kávy

Neplatí to však pre všetky domáce spotrebiče. Obľubuje žena, ktorú sa chystáte obdarovať, kávu? Skúste jej vybrať mlynček na kávu alebo kávovar a k tomu pribaliť balenie kávy, aby ho hneď mohla používať. V prípade, že dáva prednosť čaju, pekná čajová kanvica s čajovým sitkom a balením čaju jej urobí deň.

Pred tým, ako sa rozhodnete plniť priania svojej manželke či priateľke, by ste si mali stanoviť rozpočet. Ak budete vedieť, v akej cenovej relácii sa môžete pohybovať, výber vám to uľahčí.


Pridať komentár