Najlepšie kolieskové korčule 2018 - Veľký test a porovnanie

Jazda na kolieskových korčuliach sa za posledné roky stala jednou z najobľúbenejších športových aktivít. Podľahli nielen deti a tenegeri , ale aj ľudia v strednom veku. Zaobstarať si kolieskové korčule nie je problém. Na našom trhu je bohatá ponuka v rôznych cenových reláciách, rôznych značiek od známych aj menej známych výrobcov. Aké korčule si teda vybrať na túto aktivitu a čim sa líšia vám zhrnieme do pár viet.

V prvom rade si ujasnite, ako vážne to s jazdou na korčuliach myslíte. Budete víkendový jazdec a preferujete rekreačnú prechádzkovú jazdu alebo bude v rámci tréningu jazda na korčuliach vaša pravidelná aktivita? Plánujete dlhé jazdy alebo skôr dynamické rýchle jazdy plné rôznych trikov. Hľadáte korčule pre dospelých alebo pre dieťa? Vždy si treba uvážiť kritéria podľa štýlu jazdy, ktorý preferujete, stupeň vašej zručnosti a skúsenosti s jazdou na korčuliach. Ak v tom máte jasno, tak sa pozrime s akými typmi korčulí sa môžete stretnúť a čo je pri výbere dôležité neprehliadnuť.

 

Test - najlepšie kolieskové korčule

MiestoModelHodnotenieRecenzie
1. Tempish Delta Najlepšie Zobraziť produkt
2. Fila Plume Evo Najlepšie Zobraziť produkt
3. Worker Falcon Najlepšie Zobraziť produkt
4. Spokey Lightning Najlepšie Zobraziť produkt
5. Spartan Predator Najlepšie Zobraziť produkt
6. Worker Marco 2v1 Najlepšie Zobraziť produkt
 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

Fila Cento FM 100

Kolieskové korčule Fila Cento FM 100 sú špičkovým modelom kolieskových korčúľ, vhodných pre bežné fitness aj profi jazdenie. Korčule sú postavené na špičkovom odľahčenom hliníkovom ráme a topánka korčule je tvorená špeciálnym skeletom s vysokou odolnosťou a vysokou teplotnou stálosťou. Vnútro topánky je polstrované s výborným systémom odvetrávania a antibakteriálnou ochranou. Vďaka extra ľahkým a odolným materiálom, veľkým 100 mm kolieskam s tvrdosťou 84A a perfektne tvarovanej vnútornej topánke je tento model veľmi obľúbeným vo svojej kategórii. Nechýbajú kvalitné ložiská ABEC7 zapuzdrené s vysokou strojovou presnosťou. Kombinované viazanie šnúrkami siaha do dostatočnej výšky topánky a celkové spevnenie si poistíte ešte dvomi nastaviteľnými klipsňami. Nosnosť je 120 kg a polyuretánové kolieska majú výbornú tvrdosť aj pre dlhé tréningové fitness jazdenie.

Fila Plume Evo (2016)

Druhým výborným modelom sú korčule File Plume Evo (2016). Vďaka extra odľahčeným horčíkovým rámom patria medzi jedny z najľahších fitness korčulí. Vnútri skeletu sa nachádza komfortná, výborne priedušná topánka, ktorá je vytvorená špeciálnou technológiou Fila AIR FLOW, zaisťujúca kvalitné odvetrávanie, aby chodidlo zostalo stále v suchu. Rám je z kvalitnej zliateniny magnézia a 84 mm kolieska majú tvrdosť 83A, čo je dobrá tvrdosť vhodná pre fitness korčule a osadené sú kvalitnými ložiskami ABEC7. Viazanie je v kombinácií šnurovania, suchého zipsu a pevnej členkovej pracky s krokovou reguláciou pre presné zopnutie. Nechýba ani demontovateľná brzda. Model Fila Plume Evo spĺňa najvyšší štandard, čo sa týka bezpečnostných noriem s certifikátom bezpečnosti EN-71 nemeckej skúšobne TÜV-GS. Tieto špičkové korčule sú vhodné na dlhšie trasy ako aj trate s oblúkmi a rôznymi prekážkami v uliciach mesta.

Ak by ste mali vyšší rozpočet za zmienku stoja aj kvalitné korčule model K2 VO2 90 Pro Boa vo verzií Men alebo Women. Ide o model vhodný na každodenný tréning s ľahkým hliníkovým rámom, pohodlnou softboot topánkou a rýchlym zapínaním systémom BOA, kedy sa oceľové lanká uťahujú rovnomerne točením kolieska BOA. Korčuľa sa vďaka tomu zatiahne rovnomerne po celej dĺžke.

 

Výborný pomer výkon/ cena

Worker Falcon

Najpredávanejší modelom na našom trhu sú kolieskové korčule z kategórie fitness s prívlastkom unisex, určené pre mužov aj ženy s nosnosťou 130 kg. Rám koliesok je z jednoliateho kusu hliníka a kolieska značky Hyper s priemerom 90 mm obsahujú ložiská ABEC 7 Chrome pre vysokú rýchlosť so zárukou dlhšej životnosti. Vnútorná topánka je vyrobená z Coolmaxu s vynikajúcou schopnosťou odvádzať vlhkosť. Viazanie je kombinácia šnurovania, ktoré prekrýva suchý zips, páska so suchým zipsom v strede a horná časť sa doťahuje upínacou páskou s klipsňou. Tieto športové fitness korčule nesklamú ani náročných športovcov a skúsených rekreačných in-line korčuliarov. Vhodné sú na jazdenie po meste a na hladkom povrchu.

Spokey Lightning

Vo výbornom pomere kvalita a cena nájdete na trhu aj model výrobcu Spokey. Ide o fitness unisex korčule pre rekreačné jazdenie s hliníkovým rámom, kolieskami o priemere 84 mm a ložiskami ABEC7 Carbon. Vnútorná topánka je pohodlná a dostatočne prievzdušná. Skelet je pevný a dizajnovo ide o veľmi pekné korčule. Nechýba zadná demontovateľná brzda a kombinované viazanie šnurovanie, suchý zips a klip.

Spartan Predator

Za výbornú cenu môžete získať aj korčule výrobcu Spartan, ktoré sú vhodné pre rekreačné, športové fitness a kondičné jazdenie. Ľahký hliníkový rám spolu s kvalitnou vnútornou topánkou Memory Fit a 84 mm kolieskami s osadenými ložiskami ABEC7 vám zaručia pohodlnú plynulú jazdu. Tvrdosť koliesok 82A je vhodná na hladký a jemnejší povrch. Nechýba brzda pre bezpečné zastavenie a kombinované viazanie. Dizajn je moderný dynamický a korčule pôsobia veľmi akčne.

Ak si trochu priplatíte vo veľmi dobrom pomere kvalita cena sú na trhu kolieskové korčule Fila Primo Alu, model roku 2015. Ide o fitness kolieskové korčule vyvinuté pomocou technológie SoftWear, ktorá zaisťuje korčuliam najnižšiu možnú hmotnosť.

 

Špeciálny tip

Worker Marco 2v1

Náš špeciálny tip je zameraný na deti. Keďže detská noha veľmi rýchlo rastie investíciu do drahších modelov zvažuje málokto. Detské korčule však väčšinou disponujú nastavovacím systémom v rozmedzí 3 - 4 čísiel. Čo je určitá výhoda. Ale oveľa väčšou výhodou je kombinácia kolieskové a ľadové korčule. Práve model Worker Marco 2 v 1 vám takúto možnosť ponúka. Ide o univerzálnu topánku  s možnosťou výmeny nožov z certifikovanej ocele za hliníkový rám s kolieskami pre in-line. Tieto korčule majú tiež patentovaný systém rýchleho nastavenia 4 veľkostí.Vo vnútri skeletu sa nachádza komfortná vnútorná vložka Comfort Fit a kombinované viazanie obsahuje aj bezpečnostnú pracku MicroLock. Ide o univerzálne komfortné riešenie so skeletom, ktorý zaručuje vysokú bezpečnosť pre detskú nohu.

 

Typ korčulí

Už na základe dizajnu zistíte, že korčule sa medzi sebou líšia a najčastejšie sa stretnete s týmito typmi.

Detské korčule - Sú prispôsobené detskej nohe, ktorá rastie. Niektoré modely majú možnosť nastaviť dĺžku topánky v rozmedzí 3- 4čísiel topánky.

Fitness korčule / rekreačné korčule - Fitness kolieskové korčule sú optimálnou voľbou pre všetkých vyznávačov korčuľovania, či si obúvajú kolieskové korčule po prvý krát, alebo sú už skúsenými športovcami. Jedna sa o najpopulárnejšiu kategóriu.

Rýchlostné pretekárske korčule - Pre tieto korčule je typickým znakom nízka topánka. Sú určené pre náročných korčuliarov a pretekárskych jazdcov, ktorý uprednostňujú rýchlu jazdu.

Freestyle , Urban a Agressive korčule - Vyznačujú sa kratším rámom na kolieska a vyhľadávané sú predovšetkým pre jazdu na všetkých povrchoch a terénoch. Agressive sú vhodné pre mestský parkúr, skoky a na korčuľovanie na U rampe.

Nordic korčule (outdoorové) - Sú korčule s väčšími nafukovacími kolieskami vhodné na zjazd a jazdu aj v náročnom teréne.

Dvojradové korčule - Na trhu nájdete aj dvojradové korčule s dvomi pármi koliesok. Typickým znakom je mierny retro dizajn.

Hokejové korčule - Sú samostatná kategória a ako už názov napovedá určené na in- line hokej.

Vaše hodnotenie:
(88.4%)

Obľúbené produkty


Pridať komentár