Najlepšie odolné telefóny 2024 – recenzie, test, porovnanie

Odolné telefóny využijete pri pobyte v prírode, ale taktiež pri majstrovaní. Ich špecifickými vlastnosťami sú nadpriemerná výdrž batérie, odolnosť proti vode, vetru, nárazom a nečistotám. Dnešné smart odolné telefóny disponujú aj množstvom praktických funkcií, senzormi, kvalitnými fotoaparátmi/kamerami, prehľadnými i veľkými displejmi či výkonnými hardwarovými riešeniami, preto môžu pokojne nahradiť aj klasický „mestský“ telefón.

Ako vybrať odolný telefón?

V našom návode vám poradíme, ako taký odolný outdoorový telefón vybrať.

Najlepšie odolné telefóny

Názov Hodnotenie Detail
Apple iPhone 15 Pro (vodoodolnosť)   ✔   PRE NÁROČNÝCHZobraziť produkt
myPhone Hammer Iron 3   ✔   DNES V AKCIIZobraziť produkt
Samsung Galaxy Xcover 5   ✔   VÍŤAZ TESTUZobraziť produkt
Doogee V Max Plus 5G   ✔   NÁŠ TIPZobraziť produkt
Evolveo StrongPhone Z6   ✔   ĽUDOVÁ VOĽBAZobraziť produkt

Ako vybrať najlepší odolný telefón 

Okrem vecí, ktoré si budete všímať pri výbere klasického telefónu „do mesta“, je pri tom outdoorovom potrebné zhodnotiť niekoľko špecifických parametrov. K tým najdôležitejším patrí odolnosť, výdrž batérie a praktické funkcie, ktoré využijete pri pobyte v prírode. Na všetko dôležité sa pozrieme v nasledujúcich riadkoch.

Typy odolných telefónov alebo smart verzus klasika

Na prvý pohľad sa môže zdať, že odpoveď na túto otázku je jasná. Veď kto by si už dnes kupoval tlačidlový telefón, že? V praxi je to však trochu iné, pretože outdoorové tlačidlové telefóny tie smart často predbiehajú v mnohých smeroch. Samozrejme, sú vhodné len pre tých, ktorí prežijú bez drvivej väčšiny pokročilých funkcií.

Tlačidlové odolné telefóny

Tlačidlové odolné telefóny majú spravidla menší displej (cca do 3-4 palcov), základný alebo žiadny OS, podporujú maximálne Bluetooth, ak sa na nich nachádza fotoaparát, tak iba ten zadný a jeho kvalita len zriedka prevyšuje 5 Mpx. Ich interné úložisko nebýva väčšie ako 32 GB, procesor je spravidla 1-jadrovýoperačná pamäť 1 – 3 GB (niekedy i menšia ako 1 GB). Samozrejme, zväčša nedisponujú žiadnymi pokročilými funkciami (napr. čítačka odtlačkov prstov, senzory), a nepodporujú GPS, Wi-Fi, LTE či iné dátové siete.

Čo teda patrí k ich výhodám?

  • Hneď prvé plus je cena. Tlačidlové odolné telefóny stoja okolo 50 eur. Pozor, natrafíte aj na modely za 20 – 30 eur, ich kúpu vám však neodporúčame. Vo väčšine prípadov ide o „bezmenné“ zariadenia, pri ktorých vás zradí buď ich odolnosť, alebo výdrž batérie.
  • Tlačidlové odolné telefóny sú spravidla vybavené 1 500 až 2 000 mAh batériou, čo nie je na prvý pohľad veľa. V praxi však často predbehnú smart outdoorové modely s 5 000 mAh kapacitou, pretože žiadne z funkcií, ktoré odoberajú najviac energie, sa v nich nenachádzajú.
  • Odolnosť z hľadiska IP krytia nebýva podstatne väčšia ako pri smart zariadeniach, v praxi je to však opäť iné. Prečo drvivá väčšina aj úplne obyčajných tlačidlových telefónov prežije väčšinu smartphonov? Pretože sa na nich nemá čo poškodiť, resp. vecí, ktoré sa môžu poškodiť, je omnoho menej.

Chytré odolné telefóny

Chytré odolné telefóny valcujú tie tlačidlové z hľadiska popularity aj dostupnosti, čo je logické. Určite nechceme, aby tieto riadky vyzneli tak, že vás od kúpy smart outdoorového kúska odhovárame. Táto alternatíva má nespočetné množstvo výhod. Toto porovnanie slúži skôr na to, aby ste sa pred konečným rozhodnutím dobre zamysleli, či naozaj potrebujete minúť niekoľko stoviek eur za outdoorový telefón, ktorý budete v outdoorových podmienkach využívať len na telefonovanie a smskovanie. Na smart modely sa pozrieme bližšie v našom návode.

Chytrý telefón s nerozbitným displejom

Výdrž batérie (udávaná verzus reálna)

Kapacita dobrých smart outdoorových telefónov sa pohybuje od 4 do 10 000 mAh (natrafíte na menšie aj na väčšie batérie, toto je akýsi zlatý a dostatočný stred). Tlačidlové modely majú spravidla polovičnú kapacitu (od 1 500 do 2 000 mAh), čo sa však na ich reálnej výdrži nemusí vôbec odzrkadliť.

No a práve reálna výdrž telefónu vás musí zaujímať najviac. Výrobca zväčša pri danom produkte uvádza výdrž batérie v tzv. Stand-By, teda v pohotovostnom režime (mobil je zapnutý, vy na ňom však nič nerobíte). Tieto čísla zvyknú byť nesmierne ohurujúce: 336 hod. (čo sú až 2 týždne) alebo 900+ hod. (to už hovoríme o výdrži dlhšej ako mesiac).

To, ako dlho vydrží daný telefón nabitý pri plnej prevádzke, zistíte najlepšie z recenzií. Nepísané pravidlo znie, že kvalitný kúsok so 4 500 až 5 000 mAh batériou prežije pri plnej prevádzke max. 2 dni, avšak vcelku nápomocný je i zdravý sedliacky rozum. Tak napríklad smart telefón CAT S41 má 5 000 mAh, tlačidlový CAT B26 iba 1 500 mAh batériuKtorý z nich podľa vás vydrží dlhšie v prípade, že na ňom budete naplno využívať všetky dostupné funkcie? Na 99 % to bude na oko slabší CAT B26, pretože jeho hardware aj software žerú tak málo energie, že ju nie je možné vyčerpať.

Pozor, táto logika platí aj pri porovnávaní smart modelov. Telefón so 4 000 mAh batériou, 4-jadrovým procesorom a 2 GB operačnou pamäťou bude pomalší z hľadiska výkonu (určite si na ňom nezahráte náročnejšiu počítačovú hru), v praxi však spravidla vydrží nabitý dlhšie ako ten s 5 000 mAh batériu, 8-jadrovým procesorom a 6 GB RAMkou.

Odolnosť telefónu

Odolnosť je parameter, ktorý je pri výbere outdoorových telefónov alfou a omegou. Určite vám odporúčame, aby ste sa nespoliehali na údaj „odolný“. Toto slovo nájdete pri každom outdoorovom kúsku, čo však automaticky neznamená, že vám môže padnúť zo skaly alebo do potoka s 3 m hĺbkou. Čím viac z nasledujúcich vlastností bude mať vami vybraný model, tým odolnejší bude.

Nerozbitný mobil – konštrukcia a materiál

Bohužiaľ, nerozbitný telefón nie je možné definovať cez presné parametre. Výnimočne môžete pri jednotlivých modeloch nájsť informáciu o vojenskej norme Mil-spec či MIL. V oboch prípadoch ide o záruku odolnosti. Niektorí výrobcovia uvádzajú aj presnú výšku, z ktorej vám môže telefón padnúť na tvrdý povrch. Väčšinou ide o 1 až 1,8 m.

K odolnosti outdoorového telefónu prispieva aj jeho konštrukcia a použité materiály. Ak je telefón už na prvý pohľad robustný a pevný, ide o dobrý predpoklad, že bude skutočne odolný. Z materiálov najčastejšie natrafíte na plast a hliník. V oboch prípadoch ide o dobrú voľbu.

INFO: Nerozbitný a nárazuvzdorný telefón je spravidla ekvivalent.

K odolnosti prispievajú aj špeciálne spevnené okraje (pri páde na okraj sa telefóny poškodia v zásade najviac) a pogumovaný povrch. Ten je praktický aj z hľadiska pohodlného uchopenia telefónu. V neposlednom rade neprehliadnite informáciu o type ochranného skla na displeji. Zárukou kvality je v tomto prípade Gorilla Glass.

Vodoodolný telefón

O tom, či je daný telefón vodoodolný, rozhoduje jeho IP krytie – stupeň ochrany krytom. Za písmenami IP nasledujú vždy 2 číslice, v prípade vodotesnosti vás bude zaujímať tá druhá. Štandardom pri kvalitných outdoorových telefónoch je minimálne krytie IP68, čo znamená, že ide o model, ktorý je určený na trvalé ponorenie, štandardne do hĺbky 3 m.

Vodoodolný outdoorový telefón

Výrobcovia však často uvádzajú IP krytie a samostatný údaj o max. hĺbke a najmä dobe, počas ktorej môže telefón ostať ponorený (spravidla 1 – 3 hod.). Tie najlepšie odolné telefóny majú krytie IP69K, čo znamená, že sú určené na trvalé ponorenie a odolné voči zvýšenému tlaku i teplote.

Prachotesný telefón

Aj v tomto prípade sa zamerajte na IP krytie. Spomínané IP68 znamená, že ide o stopercentne prachotesný produkt (tento stupeň krytia označuje číslica 6). Lacnejšie outdoorové telefóny môžu mať i horšiu odolnosť voči prachu a mechanickým nečistotám, určite vám však neodporúčame kúsky s krytím pod IP4x (odolnosť voči veľmi drobným čiastočkam pod 1 mm). Odolnosť voči prachu automaticky znamená, že do telefónu nevniknú ani väčšie nečistoty.

Dôležité funkcie a doplnky outdoorových telefónov

V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme práve na funkcie a doplnky, ktoré by vás mali zaujímať ako prvoradé pri hľadaní telefónu do divočiny, ktorý vám môže neraz zachrániť krk. Bez dramatizovania, mnohé z nasledujúcich bonusov vám padnú vhod pri obyčajnom kempovaní či turistike.

Odolný telefón s termokamerou, meraním kvality ovzdušia, barometrom...

  • Ak nájdete model s názvom odolný telefón s termokamerou, môžete ho využiť na detegovanie teploty okolitého prostredia, ale spravidla taktiež na zhotovovanie zaujímavých fotografií či videa. Pri niektorých telefónoch môžete takéto zábery aj rovno streamovať. Termokameru využijete hlavne pri majstrovaní v domácnosti. Môžete ňou odhaliť úniky tepla v izolácii, no napr. i v stane či karavane.
  • Laser na meranie vzdialenosti využijete hlavne pri majstrovaní v domácnosti.
  • Meranie kvality ovzdušia je veľmi praktická funkcia. Pozor, daný telefón musí byť vybavený príslušným senzorom. Toto meranie je možné vykonávať i v reálnom čase, a ak je k nemu dostupná aplikácia, môžete si na nej nastaviť notifikácie, ktoré vás upozornia na nekvalitný vzduch vo vašom okolí.
  • Meranie srdcovej frekvencie zväčša funguje cez aplikáciu
  • Barometer
  • Krokomer
  • Olovnica
  • Tlačidlo SOS – môžete si na ňom predvoliť jedno telefónne číslo, ktoré telefón vytočí po jeho stlačení
  • PTT vypínač, prostredníctvom ktorého telefón premeníte na vysielačku, sa nachádza skôr na drahších modeloch
  • Funkcia Glove Touch slúži na to, aby ste mohli dotykový telefón „obsluhovať“ aj v rukaviciach
  • NFC čítačka na bezkontaktné platby
  • Čítačka odtlačkov prstov na odomknutie telefónu

Odolný dual SIM telefón

Takmer všetky odolné telefóny sú zároveň i dual SIM. V praxi ide o to, že majú 2 sloty na nano SIM kartu. V telefóne si preto môžete nechať vašu „domovskú“, v našom prípade slovenskú SIMku, a k nej pridať aj tú, ktorú budete používať v zahraničí. Samozrejme, táto funkcia je výhodná aj pre biznismenov, ktorí si nechcú na dovolenku nosiť 2 telefóny a zároveň nechcú nadobro vypnúť ten firemný.

Outdoorový telefón s nerozbitným displejom

Výnimočnejšie môžete natrafiť aj na podporu tzv. elektronickej SIM karty. Do telefónu teda nemusíte kartu reálne vkladať. Namiesto toho doň nahráte viacero ESIM profilov (1 profil pre 1 SIMku/číslo). Pri výbere si všimnite počet ESIM profilov, ktoré môžete do zariadenia nahrať. Na niektorých telefónoch je to až 7 či 8.

Hardware outdoorového telefónu

Hardware rozhoduje o plynulosti, rýchlosti a celkovom výkone systému outdoorového telefónu. Nejde o parametre, ktoré by boli alfou a omegou. Pokiaľ však hľadáte hybrid, ktorý vydrží drsný pobyt v prírode, no zároveň zastúpi klasický mestský telefón, informácie o hardware určite neprehliadnite. Avšak pozor, výkonnejší hardware sa nepochybne odzrkadlí na rýchlejšom vybíjaní batérie.

  • Procesor je srdcom každého telefónu. Pri outdoorových modeloch sa najčastejšie stretnete s 4, 6 a 8-jadrovými procesormi s frekvenciou od 1,3 do 2,8 GHz. Na telefónoch s výkonnejšími procesormi si napr. môžete zahrať hru.
  • Operačná pamäť (RAM) rozhoduje taktiež o plynulosti a rýchlosti daného telefónu. Tie za cenu do 200 eur majú spravidla 2 GB RAMku, tie za 500 eur a viac eur až 6 – 8 GB RAM.
  • Interné úložisko je pamäť, do ktorej môžete ukladať rôzne dáta. Minimom pri smart outdoorových modeloch je 16 GB pamäť. Pamäť s veľkosťou 32 až 64 GB je akýmsi zlatým stredom, no a na tých naj modeloch sa zväčša stretnete s až 128 GB pamäťou. Na väčšine telefónov nájdete aj slot na pamäťovú kartu, ktorou interné úložisko zväčšíte.

Fotoaparát/kamera na outdoorovom telefóne

Telefóny postupne vytláčajú klasické fotoaparáty, no a keďže pri pobyte v prírode budete chcieť určite čo to odfotiť a natočiť, určite sa zamerajte aj na kvalitu a počet objektívov. Štandardom je 1 predná kamera, ktorá slúži na selfie, videohovory, poprípade na odomykanie cez detekciu tváre. Kvalita prednej kamery na outdoorových telefónoch len málokedy prekročí 8 Mpx, výnimočne však môže mať až 16 Mpx. Ani v jednom prípade nehovoríme o úplnej TOP kvalite, 16 Mpx je však už postačujúci parameter.

Pri zadnej kamere si všimnite počet objektívov. Základom je 1, o niečo lepšie sú 2 a úplne najlepšie 3. V tomto prípade môžete zhotovovať aj širokouhlé fotografie. Rozlíšenie zadných kamier na outdoorových telefónoch sa pohybuje v rozmedzí od 16 do 21 Mpx, kvalitnejšie fotoaparáty majú aj 48 Mpx, čo už je naozaj slušné číslo.

TIP: Neprehliadnite ani údaje o funkciách, ako sú automatické ostrenie, stabilizácia obrazu či blesk.

Z hľadiska kvality videa vás budú zaujímať tieto parametre:

  • Rozlíšenie – telefóny v strednej triede točia klasicky vo Full HD alebo Full HD+ rozlíšení, tie najlacnejšie iba v HD, no a tie za 5 a viac stoviek v 4K (všimnite si aj možnosť prestavenia kvality na nižšiu úroveň, napr. na 720 alebo 480 p).
  • Clona – pri lepších outdoorových telefónoch sa pohybuje okolo 2.0 až 2.0, čo nie je na zahodenie, pri tých menej kvalitných zväčša údaj o clone ani nájdete. Clona je dôležitá najmä pri točení v zhoršených svetlených podmienkach.
  • Počet snímok za sekundu alebo fps – stojí za plynulosťou obrazu, štandardom pre outdoorové modely je 30 fps.

Najčastejšie otázky a odpovede (FAQ)

Predtým, ako sa pustíte do googlenia a hľadania toho naj odolného telefónu, si prečítajte ešte niekoľko odpovedí na často kladené otázky. Prezradíme vám, ktoré značky patria k populárnym a kde ich hľadať.

Chcem odolný telefón s dobrým fotoaparátom. Kde mám hľadať?

Modely s nadpriemernou kvalitou fotoaparátov sme našli napr. u výrobcu Caterpillar.

Ktoré značky odolných telefónov patria k najspoľahlivejším a kde také nájsť?

Odolné telefóny Hammer, Caterpillar, Dooogee či iGET sú vo všeobecnosti považované za TOP. Na trhu existuje, samozrejme, omnoho viac dobrých značiek. K predajcom odolných telefónov, ktorý majú naozaj širokú ponuku, patrí určite Alza a Heureka.

Majú všetky odolné telefóny podporu Wi-Fi?

Smart spravidla áno, tie tlačidlové nie. Pri výbere si všimnite aj podporu typu siete (LTE atď.).

Staršie modely, ktoré už nie sú dostupné

Zoznam článkov

Kedy je čas na výmenu telefónu za nový – batéria, aplikácie, fotografie, internet

Kedy je čas na výmenu telefónu za nový – batéria, aplikácie, fotografie, internet

Mobilné telefóny patria dnes k najvýznamnejším technickým výdobytkom, bez ktorých si mnohí nevedia predstaviť deň. Sú nielen naším spojením s blízkymi a známymi, ale obsahujú aj naše citlivé údaje, spomienky v podobe fotografií, zábavu a mnoho ďalšieho. Preto je dôležité, aby sme sa na svoj... Prečítať článok

Vaše hodnotenie:
(89.2%)
Dátum publikovania: 09.03.2021
Dátum poslednej aktualizácie: 24.07.2024

Autor
Redakcia

Redakcia

Pripravujeme pre vás recenzie, testy, hodnotenia. Snažíme sa vám poskytnúť všetky informácie, ktoré vám pomôžu pri rozhodovaní s nákupom spotrebiča, elektroniky alebo iného produktu. Zapojte sa aj vy do diskusie pomocou komentára a pomôžte niekomu ďalšiemu.


Komentáre

24/08/2022 22:10
Vlado

MyPhone Hammer Explorer Pro je síce odolný telefón, ale batéria je katastrofa, neviem, či mám chybný kus, ale stále mi ukazuje len 50 % batérie. Mobil je pevný a ťažký a odolný proti vode aj prachu, má krytie IP69 a vojenský štandard odolnosti MIL-STD-810G. Beží na operačnom systéme Android 10, ten by mohol byť viac odľahčený a svižnejší. Nechýba slot na pamäťovú kartu či podpora dual SIM. Zadný fotoaparát má až 48 Mpx, ale to je skôr na marketing ako na skutočný efekt. Mobil má svoje plusy aj mínusy.

19/07/2022 14:43
Šimon

Za mňa je dobrý telefón Doogee S88 PRO 6GB/128GB, má Android 10 a vyššiu hmotnosť, aspoň ho cítim v ruke. Na moje prekvapenie má kvalitný IPS displej a robí kvalitné fotografie. Za tie peniaze sa oplatí. Odolná konštrukcia je na nezaplatenie. Chodím často na turistiku a fotím s ním, čiže som rád za takúto konštrukciu. Na túrach sú niekedy extrémne podmienky. Vzadu sú tri objektívy a prisvetlovacia dióda. Batéria má slušnú výdrž. Na výlety ideálna voľba. Môžem odporučiť.

06/05/2022 17:02
redakcia Spotrebitelskytest.sk

Dobrý deň, pán Herman,
Vaše požiadavky sú pomerne špecifické. Prakticky dostupné testy v réžii spotrebiteľských organizácií, ktoré by sa zameriavali na prevádzku telefónu v opisovaných extrémnych podmienkach dostupné nie sú ani u nás ani v zahraničí. Kategoricky možno vychádzať z kategórie outdoorových telefónov, pričom musia spĺňať certifikáciu IP67/IP68/IP69K a ideálne možno aj "vojenskú" certifikáciu MIL-STD810G (zahŕňa 29 enviromentálnych a klimatických skúšok vrátane vystavania telefónu teplotnému šoku či vysokej teplote). V rámci ponuky na trhu Vám sem uvedieme niekoľko modelov, ktoré by mohli Vaše požiadavky spĺňať, samozrejme, takýto test v našej réžii zrealizovať nemožno, preto ide skôr o odporúčania. Napríklad je v ponuke telefón Doogee S97 PRO 8GB/128GB Dual SIM (MIL-STD810G), ktorý má aj podľa uznávaných benchmarkov (rebríčkov) veľmi dobré hodnotenia z pohľadu odolnosti. Podobne je na tom aj staršia generácia Doogee S96 PRO 8GB/128GB Dual SIM (IP68). Certifikátom MIL-STD810G, IP68, IP69K disponuje aj telefón UleFone Armor 8 Pro 8 GB/128 GB, ktorý taktiež spĺňa výkonnostné parametre. Ide o menej renomované značky na našom trhu, no primárne cielia na používateľov, ktorí požadujú naozaj vysokú odolnosť a funkcionalitu telefónu. To či v prípade týchto mobilných telefónov súbežne funguje internet aj telefonovanie pre Vás overiť, nanešťastie, nevieme.
Ďakujeme za Vašu otázku.
S pozdravom
Spotrebitelskytest.sk

20/04/2022 06:17
Herman

Strávim denne 12 hodín v osobnom aute v meste ako kuriér aj taxikár. Preto...
Hľadám tepelne odolný telefón, ktorý vydrží pracovať naplno aj pri extrémnych teplotách v aute v letných horúčavách so spustenými 4-mi veľkými aplikáciami (na pozadí), s trvale zapnutým GPS, A-GPS, GLONAS a pod. a s trvale zapnutou mobilnou dátovou sieťou 4G. Ostatné funkcie ako NFC, kvalitný foťák, bezdrôtové nabíjanie a pod ma nezaujímajú. Takže RAM by mala byť min 8GB, interná pamäť stačí 64GB, a hlavne aby fungovalo telefonovanie a súčasne internet na 1 SIM karte. Napr. Android 10 a 11 na 95% novších modeloch nefunguje. Mám to vyskúšané, že počas telefonovania nefunguje internet, takže mi neponúkajte smart telefóny čo majú v parametroch iba DUAL sim (čiže 2 SIM karty) ak to nemáte overené že skutočne budú obe fungovať naraz. Musí to byť DUAL SIM plne aktívne v sieti 4G, pri plnom zaťažení telefónu. Čiže na jednej SIM musí fungovať konferenčný hovor povedzme s 5 ľuďmi a nezávisle na tom musí fungovať naplno aj mobilná sieť (internet, nie WiFi). Skúšal so telefóny HONOR 7S (android 8.1.0), Redmi 9S, XIAMOMI Mi A3 (adnroid 10). Na žiadnom z nich sa nedá naraz telefonovať aj surfovať po internet, aplikácia pre kuriérov sa síce tvári že beží, ale bez pripojenia na internet mi nechodia objednávky, respektíve mi príde až keď ukončím hovor, väčšinou ako zmeškaná objednávka, za čo mám vysoké pokuty za neprijatie (resp.to posudzuje ako odmietnutie objednávky). To je jedno či používam iba 1 SIM na obe veci, ale 2 SIM (1 na volanie a 1 na mobilný interet). ďakujem za každý dobrý TIP.

12/10/2021 18:57
Bonifác

Perfektne pracuje telefón Caterpillar CAT S61 Dual SIM, ktorý spĺňa moje požiadavky. Hneď po aktivácii mi bola dostupná nová verzia Androidu. Mobil má veľa praktických funkcií a hoci je cena vyššia, oplatilo sa mi do neho investovať. Nakoľko pracujem v nebezpečnom prostredí, odolný telefón je pre mňa nutnosťou.

Pridať komentár


Posledné články
Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Značka Remington: Dokonalá starostlivosť o vaše vlasy

Vlasy sú mnohými považované za korunu krásy a preto by ste im mali venovať náležitú starostlivosť. Či už túžite po rovných... Prečítať článok

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Sortiment murovacích mált Ytong je šitý na mieru materiálu aj účelu murovania

Okrem  murovacej malty Ytong ponúka spoločnosť Xella na murovanie pórobetónových stien a priečok tiež zakladaciu... Prečítať článok

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Kotly na biomasu zaistia moderné, ekologické a výhodné vykurovanie

Drevo nie je jediné palivo, ktoré ponúka cenovo prijateľný spôsob vykurovania. Jednoduchšiu a komfortnejšiu obsluhu zaisťujú... Prečítať článok

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Ako vybrať tapety na stenu, ktoré sa budú vynímať v každom interiéri?

Rozmýšľate nad tým, že si vymaľujete steny vo vašej domácnosti, aby ste trochu zmenili jej charakter? Na to, aby ste vášmu... Prečítať článok