Test umývačiek riadu - najlepšie umývačky 2017

Testy umývačiek riadu, recenzie a vaše hodnotenia - to všetko sme zozbierali, pretriedili a vytvorili sme zoznam najlepších umývačiek riadu, ktoré sú momentálne dostupné na našom trhu. Ak potrebujete poradiť s výberom, verím, že vám toto naše porovnanie pomôže. Pozrite si výsledok testu umývačiek riadu.

 

Test - Najlepšie umývačky riadu

ModelHodnotenieCenaRecenzie
Electrolux ESL 4200 LO Najlepšie 238,- Pozrieť v eshope
Bosch SMS 53L18 EU Najlepšie 318,90 Pozrieť v eshope
MORA IM 641 Najlepšie 359,- Pozrieť v eshope
Siemens SN 64M080 EU Najlepšie 506,90 Pozrieť v eshope
Whirlpool ADG 6240 Najlepšie 319,- Pozrieť v eshope
Bosch SMV 40D50EU Najlepšie 338,- Pozrieť v eshope

 

Kvalita bez kompromisov, ktorú vám odporúčame

Bosch SMV 88TX03E

Výbornáumývačka riadu s nízkou spotrebou v energetickej triede A+++ a hlučnosťou pod 45 dB. Funkcia VarioSpeed Plus zaručuje vysokú úsporu energie vďaka o 60 % rýchlejšiemu umývanie a sušeniu riadu. Hygiena Plus zase odstráni až 99, 9 % baktérií. Možnosť umývania v jednom koši zabezpečená vďaka funkciiIntensiveZone. Tlak v tryskách a  teplota vody,znečistený riad v dolnom koši dôkladne umyje, pričom program pre horný kôš ostane nezmenený. Nechýba ani poistka systémom AquaStopproti vytopeniu v prípade poruchy. Výborný pomer výkon/ cena nahrávajú v prospech tejto umývačky.

Miele G 6200 Sci

Skvelá zabudovateľnú umývačka riadu od spoločnosti Miele, ktorá sa zaoberá výrobou  domácich spotrebičov do kuchyne, pre starostlivosť o bielizeň a podlahy, ako aj na prístroje používané v profesionálnych prevádzkach alebo v medicínskych zariadeniachuž niekoľko desaťročí a ide jednu z najlepšie hodnotených spoločností v tejto oblasti. Model Miele G 6200 Sci patrí medzi najlepšie umývačky, ktoré sú v súčasnosti na trhu. Nízka energetická spotreba, hlučnosť iba 44 dB, extra komfortné usporiadanie košov, 3D príborová zásuvka, flexibilita pre každé naplnenie a bohaté programové nastavenia. Cena je vyššia, ale ak hľadáte nadštandardný výkon a kvalitu táto umývačka stojí zato.

 

Výborný pomer výkon/ cena

Bosch SMS 58P18

Výborná voľne stojaca umývačka riadu Bosch SMS 58P18 je zaradená do energetickej triedy A++. Má nízku hlučnosť pod 45 dB a kapacitu pre 13 riadov. Nechýba funkcia kontroly obsahu množstva riadu LoadSensor, ktorá prispôsobí spotrebu vody aj pri polovičnom naplnení riadu. Oceníte program Turbo Speed pre rýchle umytie a Odložený štart, pre umývanie v nastavenom čase. Skvelá voľba vďaka pomeru výkon/ cena.

Electrolux ESI 5540LOX

Elegantná zabudovateľná umývačka riadu vo výbornom pomere výkon a cena. Na výber máte 6 programov a 4 teploty pre naplnenie s kapacitou 13 súprav riadu. Určite oceníte funkciu riadenia, ktorá umožňuje skrátiť dĺžku umývania o polovicu a funkciuAutoFlex, ktorá upraví teplotu a spotrebu vody, energie podľa obsahu náplne a stupňa znečistenia. Nechýba funkcia Odložený štart až o 24 hodín, indikátor nedostatku soli a leštidla.Programy, ktoré naplno využijete a k tomu nízka hlučnosť, iba 44 dB robia z tejto umývačky výhodný nákup.

 

Čierny Peter alebo ach, tá cena

Miele PG 8083 SCVI XXL PROFILINE

Čierneho Petra dávame do rúk modelu, ktorý síce spĺňa nároky, aké môžete mať, ale cena je tak vysoká, že si takúto umývačku riadu málokto z vás dovolí. Ak by ste naozaj chceli zainvestovať značnú sumu máme tu pre vás tip na umývačku riadu pre náročných užívateľov, ako aj do kuchýň, kde sa aktívne umýva veľké množstvo riadu. Ide plne zabudovateľnú umývačku pre umývanie 14 súprav riadu s najkratším programom len 17 minút s množstvom užitočných programov a výborným vnútorným usporiadaním. Hlučnosť je o niečo vyššia 49 dB, stále sa však radí k tichším umývačkám. Horšie to už je so spotrebou energie a vody. Umývačka patrí do energetickej triedy A+, čo sa v pomere výkon, funkcie, spotreba a cena stavia v jej neprospech. Ide o model, ktorý bol uvedený na trh r. 2012 a stále sa u nás predáva za vysokú cenu, ktorá už bohužiaľ nezodpovedá celkovým parametrom.

 

Vaše hodnotenie:
(88.4%)

Obľúbené produkty


Komentáre

16/04/2018 16:09
Evka

Ja mám Bosch už 10-ty rok, umývam denne - sme veľká rodina, cez sviatky a časť víkendov aj 2-krát a funguje bezchybne, stačí ju pravidelne čistiť a dopriať jej kvalitný prášok aj ostatné chemikálie (soľ a leštidlo). Má program aj na 70°C (doma sú s nami okrem detí aj 3 mačky a psík), takže sa pri nej nemusím báť o hygienu. Inú umývačku si neviem ani predstaviť. Stála síce veľa - na koruny 16 000 sk, ale slúži spoľahlivo a verím, že ešte dlho bude. Eva

03/12/2017 14:32
Deni

Ja mám Bosch 9 rokov,už ťahá na 10-ty a som nadmieru spokojná.A to ju používam každý deň min.1x a niekedy aj 2-3x. :-)

19/11/2017 20:06
Katarína

Mám také isté skúsenosti s umývačkou Bosch ako pán Jan. Dala som za ňu okolo 500 eur. Mala som ju necelé 4 roky a to som ju priznám sa nepoužívala veľmi intenzívne lebo som často umývala ručne. Odišla riadiaca jednotka cena 190 eur. No samozrejme opravovať ju nedávam. Keď som ju kupovala tak som hľadala značku, ktorá má "naljepšie preferencie". A tak znova sedím na nete a rozmýšľam, ktorá by bola tá "najlepšia".

14/10/2017 20:08
jan blanar

S umyvackou Bosch nie som spokojny . Dali sme za nu 499eur a vydrzala necele 4 roky. Oprava katastrofalna 154 eur vymena cerpadla,ktore je zaliate spolu s ohrievanim vody do plastu. Oprava bosch sa neoplati. Som sklamany lebo som veril v znacku a bol som ochotny aj priplatit. Znami maju Whirlpoolku uz 9 rokov bez chyby a cenovo bola o dost lacnejsia. Takze od dnes len to najlacnejsie,aby mi nebolo luto tych penazi. Bosch u mna skoncil, a je mi to luto. Janko

Pridať komentár